dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek06

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    61

    Domyślnie Jak to wykonać w realu - niski cokół z Muratora nr 12/2013??!

    Witam!

    W ostatnim (12/2013) Muratorze jest artykuł który mnie zainteresował pt. "Bez cokołu" Pani architekt Elżbiety K.
    Jednak jak zwykle ostatnio dla mnie - brak w nim szczegółów.
    Rzecz dotyczy rysunku ( u góry) ze strony nr 112. Cokół taki jak w moim domku.
    Jednak na rysunku widać wyraźnie, że płytki klinkierowe lub gresowe pokrywają folie kubełkową. Też bym tak chciał!!!!!!!! Ale jak to wykonać???

    Jeśli nie otrzymam na to odpowiedzi to uznam, że Murator tylko z grubsza propaguje postęp w budownictwie. Sic!
    Oraz z braku reakcji będę mógł z tego wysnuć wniosek, że ja również mogę napisać artykuł w M. Oczywiście nie wyjaśniając żadnych niuansów technicznych- bo TAK UWAŻAM, ŻE JEST DOBRZE!!!

    Przepraszam za złośliwość ale to będzie już kolejny temat na który nie dostanę odpowiedzi (poprzedni -ocieplenie ścian 2-warstwowych płytami PIR)
    - obym się mylił.
    Może Pani Elżbieta (autorka) potrafi mi wyjaśnić jak to technicznie wykonać - jestem taką wersją cokołu autentycznie bardzo zainteresowany.

    Pozdrawiam Jacek

  2. #2
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Dziękujemy za pytanie - przekazujemy autorce. Pozdrawiamy

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek06

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Dziękujemy za pytanie - przekazujemy autorce. Pozdrawiamy
    Cierpliwie czeeeeekam!
    Widać, że temat jest okrutnie trudny. Jednak motyw folii kubełkowej pokrytej płytkami jest w artykule na kilku rysunkach - więc to nie przeoczenie a rzecz "łatwa do wykonania ", tylko jaak!? Myślę, że zawód architekta jest b. trudny a artykuł powstawał przez wiele czasu. Nie chcę nawet myśleć o wysokości wynagrodzenia za niego!!
    Skoro na odpowiedź dotyczącą jednego szczegółu technicznego muszę tak długo czekać
    Ostatnio edytowane przez Jacek06 ; 24-11-2013 o 11:57 Powód: brak efektywnej reakcji

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek06

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Jak dla mnie - zaczyna to być trochę żenujące!

    Niby prosta rzecz, przytaczana (na rysunkach) kilkukrotnie. Przypominam - nie w prasie specjalistycznej amerykańskiej a w Naszym MURATORZE!!!
    Przypomina mi się pewien fakt sprzed kilku miesięcy. Aby zachować tajemnicę danych osobowych I NIE BYĆ POSĄDZANYM O JEGO PROMOCJĘ, podam tylko inicjał nazwiska Architekta - jak dla mnie z duużą klasą.

    Szczerze mówiąc, nie mogąc się doczekać odpowiedzi na forum, zadałem pytanie renomowanemu architektowi polskiemu (autorowi projektu mojego domu) Panu Pawłowi Władowi K. Zadałem je raczej, sensu stricto - pro forma. Mając nikłą nadzieję na odzew. Już pod dwóch dniach otrzymałem od niego bardzo konkretną i wyczerpującą odpowiedź. Chwała mu za to. Jeszcze raz, już na forum serdecznie Panu dziękuję!!

    Jak ma się takie zachowanie do udzielania informacji w tym dziale!? Nie będę tego komentował.
    Mam tylko nadzieję, że wiele osób z tym się zapozna - prawie jak z darmową reklamą pewnego periodyku budowlanego - zgadnijcie jakiego??!

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek06

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Dziękuję ekipie za dotychczasową aktywność.

    Chcę tylko nadmienić, że na zadane pytanie w wątku z sierpnia 2013: "-Nowe sposoby ociepleń -bądźcie bardzej......" dostałem odpowiedź dość konkretną a przedstawiciel jednej z firm może udzieli jej na również na forum.

    Ps. Czy na forum też udzielacie się społecznie - jak forumowicze?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek06

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Czy odpowiedź na zadane pytanie jest aż tak trudna!?
    Czy też tak trudno jest przyznać się do błędu gdy wcześniej wprowadziło się ok. 100 tys. ludzi w błąd (czytelnicy muratora).

    Zakładam, że p. architekt ma ok 30 lat a nie np. 20 więcej. Trudno mi sobie wyobrazić, że człowiek z 20-30 letnim stażem może popełnić taki błąd. Wnioskuję to z braku odpowiedzi. Żal tylko, że tak trudno się do tego przyznać!
    Kolejne pytanie retoryczne: Czy w firmie Murator są profesjonaliści odpowiedzialni za sprawdzanie materiałów dawanych do druku !?

    Życzę więcej pokory do życia i profesjonalnego podejścia profesjonalistów (z Muratora i architektów) do wszystkich czytelników w nowym roku !!!!

    Ps. Nie liczę już na konstruktywną odpowiedź - brak reakcji też może być odpowiedzią!
    Może się jednak mylę co do diagnozy rysunków w artykule?
    Ostatnio edytowane przez Jacek06 ; 15-12-2013 o 10:37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony