dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 103
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barf

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    9

    Domyślnie Sas slim 14KW spalanie i ustawienia

    Witam wszystkich jestem nowy i jest to mój pierwszy temat zatem proszę wybaczyć błędy... Zakupiłem kocioł SAS 14KW SLIM ZE STEROWNIKIEM tech ST 450 Z PID. Staram się do wszystkiego podchodzić z głową i rozumem ale z tym problemem nie jestem w stanie. Konsultowałem to również z serwisem SASa bez większych zmian. Palę groszkiem Barbórka wartość opałowa 26000. Wyłączony PID poniewaz gasł sam przesypujac palacy węgiel do popielnika i wygaszenie. Ustawienia jakie robiłem to czas podawania pracy 15s, przerwa 98s, nadmuch 18-25%. Rególowałem ogólnie przerwa podawania obserwując reakcję. Nie da się... Utworzenie kopczyka na palenisku widzę jak sam wypchnę recznie groszek i rozłożę. Mija jakiś krótki okres i ogien jak by się obniżał delikatnie tworzy się sklejona palna kulka spieków na środku i cały czas to samo. po tygodniu palenia w górnych drzwiach było pudełko po butach sadzy nie wiem czy to normalne? temperatura co zadana to 58-60 stopni w domu regulator pokojowy TECH ustawiony na 19st wewnątrz z histereza 1st. Kiedy wieczorem ok 19:00 godz opróżnie popielnik rano ok 8:00 popielnika nie da się wyciągnąć jest tyle spieków że sięgaja dookoła paleniska na prawie tą samą wysokość ! Dom ma 110m2 plus bojler 120L zapas mocy kotła ok 1500-2000watt co robię nie tak? Sprawdzałem na róznych rodzajach węgla. Efekt ten sam.... Zanim kupiłem ten kocioł jako że jestem ciekawy nie tylko samego zakupu zawsze czytam i opieram mój wybór na opiniach z forum i innych wrażeniach osób które to mają. Wybór kotła SAS też nie był przypadkiem. Dobra firma pieca sterownika możliwość rozbudowy oraz ekonomia która miała być moim wyznacznikiem wyboru. Kontroluję piec częściej niż tzw koze a spalanie/niedopalenie sięga 40-50kg / dobę... zmniejszając przerwy mniej zlepia nie dopala przesypując i tak i tak. Proszę... proszę pomóc mi zapanować nad tym problem. Piec mam uruchomiony od 3 tyg kupiony 1.5 miesiaca temu straciłem 7-8 pełnych dni od rana do wieczora wpatrując się w pracę próbując zrozumieć w czym problem

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    wrzuć zdjęcia tych spieków
    jeśli to jest Barbórka z Castoramy to widział on 26MJ jak świnia niebo
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał barf Zobacz post
    Witam wszystkich jestem nowy i jest to mój pierwszy temat zatem proszę wybaczyć błędy... Zakupiłem kocioł SAS 14KW SLIM ZE STEROWNIKIEM tech ST 450 Z PID.
    Ja bym jednak włączył PID ...

    Nie po to sie kupuje nowoczesny sterownik z PID aby potem "inteligencję" wyłączać i cofać się do sterownika dwustanowego ...

    Ja bym proponował zacząć od małych dawek paliwa , czyli podawania 5s przerwa 25s i włączyć PID.

    Jak kopczyk zacznie się zapadać to dodać 1s do podawania , jak będzie przesypywało sie to odjąć 1s ...
    Każda zmiana potrzebuje sporo czasu aby "zadziałać" , więc proponuje jedną zmianę na jeden dzień

    Kombinować tylko z jednym parametrem (czas podawania) i co najwyzej korygować nadmuch ...

    Ja u siebie obecnie mam ustawienia 3.6s czas podawania , przerwa 25s , PID włączony , dmuchawa (MAX obroty) 85% ...
    I sobie algorytm PID steruje przerwą podawania i dmuchawą w pełnym ustawionym zakresie obrotów ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    kaszpir
    w tym techu się tak nie da
    można korygować współczynnikami nadmuchu i podawania z poziomu menu instalatora a reszta pewnie z menu serwisowego po kodzie dopiero
    tech jest trudny do prowadzenia na PId-zie zwłaszcza przy niewielkim odbiorze ciepła. bedzie wariował jak Twój ognik
    mozna próbować z korektą współczynnika podawania w menu instalatora ale pytanie czy wiedza wystarcająca operatora i czy nie pogorszy tematu???
    trzeba z tym niestety ostrożnie
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barf

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    9

    Domyślnie

    dokładnie nie mam takich korekt w tym tech... pełne sekundy lub minuty i to bardzo uproszczone. ale... 2h temu wyczysciłem wyczystki po 3 dniach palenia od czyszczenia wyciągnąłem pełen czubaty popielnik sadzy.... nie wiem co powiedzieć ok zdecydowałem sie na tzw gospodarstwo ale nie chcę spędzać tu całych dni albo czyszczas popielnik ze spieków albo czyszcząc sadze albo sypiąc groszek.... dziś zrobiłem zdjęcie ilości tych sadzy jutro dla uzupełnienia zrobię zdjęcie od dziś ok 20:00 do jutra pokażę ilość spieków i syfu w popielniku gwarantuję wszystkim szok i myślenie.... zapewne jak to możliwe wstawię zdjęcia i podam linki do nich będziecie zdumieni dziękuję za odpowiedzi i pomoc ale ... poważnie chcę być zadowolonym urzytkownikiem mojej kotłowni a nie schodzić ze łzami w oczach zastanawiając się ...co zobaczę i ile muszę wsypać.........
    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    kaszpir
    w tym techu się tak nie da
    można korygować współczynnikami nadmuchu i podawania z poziomu menu instalatora a reszta pewnie z menu serwisowego po kodzie dopiero
    tech jest trudny do prowadzenia na PId-zie zwłaszcza przy niewielkim odbiorze ciepła. bedzie wariował jak Twój ognik
    mozna próbować z korektą współczynnika podawania w menu instalatora ale pytanie czy wiedza wystarcająca operatora i czy nie pogorszy tematu???
    trzeba z tym niestety ostrożnie

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barf

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    9

    Domyślnie

    jutro pokażę cudo po 12h pracy nocnej w sumie to cały czas na podtrzymaniu bo jest cieplutko.... możę wstrząsnąć ...
    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    wrzuć zdjęcia tych spieków
    jeśli to jest Barbórka z Castoramy to widział on 26MJ jak świnia niebo

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    jak cały czas w podtrzymaniu to sobie wyobrażam
    wrzuć fotki coś pomyślimy
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barf

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam ponownie oto zdjęcia ilości sadzy oraz widoku jak to się pięknie pali... po nocy jest ponad jedno takie nie wiem.. wiadro blaszane. Ogólnie nic się nie zmieniło, nie mogłem wcześniej zamieścić zdjęć ponieważ nie było możliwości zamieszczenia zdjęć jeśli jest podejrzenie z waszej strony co może być tego powodem proszę o porady.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000103.jpg
Wyświetleń:	1993
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	227174   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000104.jpg
Wyświetleń:	1246
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	227175   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000105.jpg
Wyświetleń:	1918
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	227176   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000106.jpg
Wyświetleń:	1481
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	227178   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000107.jpg
Wyświetleń:	1225
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	227179  


  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    klasyczne niedopałki plus długa faza podtrzymania
    wyłącz pid
    ustaw czas podawania 5sek
    przerwa podawania 40sek
    nadmuch na około 50%, przesłona zamknięta w 80%
    potem w zależności od tego czy nadal będa niedopalone węgle czy spieki wykonasz korektę przerwy podawania
    przy niedopalonym - wydłużasz
    przy spiekach - skracasz
    te korekty będziesz robił raz góra dwa razy na dobę i nie więcej niż o 5sek jednorazowo
    t co niedopalone mozesz wsypać jeszcze raz mieszając z nową porcją - dopali się i coś zawsze z tego odzyskasz

    po każdej korekcie możesz wrzucić fotkępopiołu będzie łatwiej ocenić postępy
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barf

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    9

    Domyślnie

    Rozumiem że pid ma być wyłączony tak czy inaczej? Jednak problem tej przysłony rozumiem że jest to ta blaszka wewnątrz wentylatora którą obecnie mam otwartą na 100% mam ja również na stałe przymknąć czy ustawić tak żeby pracowała wraz z mocą nawiewu? A jak się mają ustawienia dotyczące podtrzymania maja pozostać takie jakie są obecnie bez zmian ? Odnośnie tej przysłony wiele się naczytałem nie będąc do końca pewien czy instalatorzy nie popełnili błędu i podobna powinna być otwarta i zablokowana przy kotłach z podajnikiem dlatego wolę zapytać. dziękuję za odpowiedź
    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    klasyczne niedopałki plus długa faza podtrzymania
    wyłącz pid
    ustaw czas podawania 5sek
    przerwa podawania 40sek
    nadmuch na około 50%, przesłona zamknięta w 80%
    potem w zależności od tego czy nadal będa niedopalone węgle czy spieki wykonasz korektę przerwy podawania
    przy niedopalonym - wydłużasz
    przy spiekach - skracasz
    te korekty będziesz robił raz góra dwa razy na dobę i nie więcej niż o 5sek jednorazowo
    t co niedopalone mozesz wsypać jeszcze raz mieszając z nową porcją - dopali się i coś zawsze z tego odzyskasz

    po każdej korekcie możesz wrzucić fotkępopiołu będzie łatwiej ocenić postępy

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie


    tu masz przykład wentylatora- posiada 2 klapki
    1 duża na gorze i o niej piszę abyś ją przysłonił pozostawiając szparę jak na zdjęciu
    2 z podwójna śrubą z boku o której Ty piszesz - ta powinna poruszac się swobodnie. działa trochę jak przepustnica- jak wiatrak pracuje ona się uchyla tym mocniej im mocniej dmucha. gdy wiatrak stoi klapka opada zamykając dopływ powietrza do palnika. tak powinna być wyregulowana.
    jeśli nie posiadasz tej na górze to pozostanie Ci regulacja siły nadmuchu sterownikiem jedynie.

    tak PID wyłącz aby sterownik przestawił się w tryb dwustanowy.
    podtrzymanie zostaw.
    najpierw trzeba ogarnąć fazę pracy abyś nie marnował swoich pieniędzy
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barf

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    9

    Domyślnie

    No właśnie takowej z boku nie posiadam ale mogę założyć nie ma problemu kawałek blachy wkręt i bedę miał dziś to ogarnę i zobaczymy efekty. pozdrawiam

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    to jak wyciosasz tą zewnętrzną to ogarnij prawidłowo równiez tą w środku
    ma pracować bez oporów jak opisałem
    nie moze być ani cały czas otwarta ani tym bardziej zamknięta
    pisz czekam na efekty poczynań będziemy dalej radzić
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barf

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    9

    Domyślnie

    witam... a więc przykręciłem tą zewnętrzną przysłonę otworzyłem na 20% ustawiłem jak wyżej tj czas pod. 5s, czas przerwy 40s, nadmuch ok 50%(dałem 48%) odpaliłem wczoraj o 16:30 i posiedzałem przy nim ok 2h. Wszystko było ok jednak kiedy rano o 8 przyjechałem piec był zgaszony o retora wyglądała jak by zabrakło w niej paliwa. Ręcznie wyjechałem utworzyłem zgrabny kopczyk rozpaliłem "ponownie" i na mój rozum za mało podawał więc dziś znowu o 17 rozpaliłem i zmieniłem czas przerwy o 5s mniej czyli Pod-5s Przerw. 35s a nadmuch na 45% ponieważ wyglądało tak jak by po ok godzinie palenia nie palił się na mniej więcej całej srednicy a raczej w środku wiec nadmuch raczej trochę za duży. Obserwowałem ok 30 min i musiałem wyjechać na 1.5h. Wróciłem piec zgasł i nie potrafię powiedzieć czemu a zgasł najwyraźniej chwilę przed moim przyjazdem a retora po prostu spalony niemal że pięknie popiół i pod nim świeży groszek... Nie wiem co było przyczyną ale w weekendy jestem całymi dniami i jutro przypilnuję co jest tego powodem

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    skoro żar schodzi nisko to jest za dużo wiatru lub zbyt rzadko podaje.
    regulacja wybranym parametrem- sugeruję zmniejszanie nadmuchu
    przy ustawieniach 5/35 i nadmuchu 45% obniż ten ostatni do 40% i obserwuj
    przy stosunku 1:7 ustawiałem na sterowniku techa nadmuch na 3 bieg w skali 10 czyli około 30%. nie wiem jak jest pisany program nadmuchu w Twoim modelu ale myślę że możesz zacząć od poziomu 40% i ewentualnie skorygować
    czekam na wieści - liczę że lepsze niż dzisiaj
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barf

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    9

    Domyślnie

    wieści mieszane... lecą dni a ja dalej walczę czasami nawet gaśnie przy zmianie parametrów podtrzymania kiedy zmieniam dosłownie o 1 sek.. spiekać spieka, nie dopala od dziś w determinacji zmieniłem i walczę i muszę to zrobić ustawienia pracy pod-10s przerwa 40 nad. 25% temp zadana 60st. reg. pokojowy ust na 22st żeby gładzie schły. wracam do domu ok 22... siadam i czytam na ile mi sił starcza. Cieszę się szczęściem innych ludzi którzy dzielą się wrażeniami 25kg na 2-3 doby popiół jak z papieru a w domach 23st. kiedyś może i ja będę mógł się podzielić wrażeniami pozytywnymi. obecnie dziś jak i ostatni tydzień u mnie ok 25kg/dobę. serwis tech wyciągnął rękę... zapytali jakim węglem palę ... odpisałęm jeszcze barbórka z castoramy za ponad 20zł/25kg ale nie udzielą mi informacji z jakiej kopalni tylko ogółem katowicki holding węglowy.... więc. temat zamknięty :-] najgorsze jest to że testują piece kotły i sterowniki na najlepszych węglach w Polsce i na ich podstawie pisany jest program. Każdy wie jaki to węgiel i w jakiej cenie? inni się dziwią że cofamy się wyłączając PID no skoro potrafi nie utrzymać temp w 5-10 min już lub nie rozpalić lub przesypać i zgasić zresztą jak i w powyższych zjawiskach efekt końcowy ten sam.... Dlaczego mam włączać PID. wprowadzam się w grudniu i nudząc się będę spędzał wieczory przy piecu udawadniając sobie że efekt jest z mojej niewiedzy.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jurek Ogórek

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-218
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam posiadam ten sam kociołek, moje ustawienia przy nieocieplonym jeszcze domu 120m.i jest jak w saunie to;
    praca;
    czas podawania; 8sek
    przerwa 44 sek
    nadmuch 20 %
    Podtrzymanie nic nie zmieniałem ( zostawiłem fabryczne , ale sprawdzę to dam znać)
    Ważne ; temperatura na Co 57 stopni
    Zawór 4d u mnie to głównie nim reguluję temp w domu...przełączam widok ekranu i widzę wszystko.
    temp zadana na zawór w zależności jak ma być ciepło w domu u mnie jest 49 stopni.
    ustawienia zaworu ;
    czas pracy spisany z pudełka zaworu to jest 150 sekund
    przepuszczalność 11%
    skok procentowy jest chyba 5 %
    ochrona powrotu włączona
    min 39 max 78
    po ustawieniu i przełączeni ekranu na ekran zaworu następuje jego kalibracja
    Może coś pomogłem...Powodzenia

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pechozol

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    witam nie chce mi się rozpisywać, ale dla mnie masz klasyczny problem z węglem, takie miałem objawy, jak raz zakupiłem węgiel na stacji benzynowej, teraz kupuje cały czas z jednego miejsca i mam sprawdzony to powiem, że moje problemy z espiekami zniknęły, wszystko sie pali jak trzeba, a te ustawienia to wg. mnie kiszka, ja mam całkowicie inne u mnie sie sprawdzają.....


    podstawa to dobrej jakości węgiel, suchy opał, a nie prosto z wora lejący się, - jakośc to podstawa, ja zauważyłem że jak mam dobry węgiel to ustawienia to około 30 % sukcesu węgiel dobrej jakości jest najważniejszy. jak cie interesuje dalej coś napisz na priva podam ci nr do mnie pogadamy przez telefon bo to chwilę zajmie, postaram ci sie pomóc.....

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wiola_o

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,

    Od tygodnia jesteśmy posiadaczami tego pieca i nie potrafię go poprawnie ustawić. Pali bardzo dużo i jest sporo spieków - ok. 25 kg na dobę . Poza tym w piecu jest bardzo dużo suchej sadzy.
    Kompletnie się na tym nie znam i potrzebują pomocy:
    czy koniecznie trzeba zaintalować czujnik zewnętrzy i wewnętrzy (które były dołączone do pieca) ?
    Proszę o pomoc.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiola_o Zobacz post
    Witam,

    Od tygodnia jesteśmy posiadaczami tego pieca i nie potrafię go poprawnie ustawić. Pali bardzo dużo i jest sporo spieków - ok. 25 kg na dobę . Poza tym w piecu jest bardzo dużo suchej sadzy.
    Kompletnie się na tym nie znam i potrzebują pomocy:
    czy koniecznie trzeba zaintalować czujnik zewnętrzy i wewnętrzy (które były dołączone do pieca) ?
    Proszę o pomoc.
    Witam,posiadam ten sam piec,używam bez wiekszych problemów ,jak masz jakies pytania moze bede mogl ci pomóc

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony