dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 103
  1. #41

    Domyślnie

    Witam ponownie,zmieniam groszek na wesola,choc teraz przy takiej temp spalanie okolo 25 kg na trzy dni przy zamontowanych silownikach,zastrzeglem w.firmie ze groszek ma byc suchy,musialem troche czekac,ale zapewniaja ze teraz suchy 100%,jezeli teraz takie efekty to musze czujnik zew zamontowac,moze bedzie jeszcze lepiej bede na bierzaco na forum informowal,jak sie sprawdzi to podam firme u ktorej kupuje groszek

  2. #42

    Domyślnie

    A jeszcze informacja dla korzystajacych z ogrzewania podlogowego,temp komfortowa jest na podlogowce o dwa st nizsza niz na grzejnikach,tak wiec jezeli bedzie temp zadana 20st przy podlogowce to odczuwalna bedzie 22,wiec spokojnie mozna o dwa stopnie obnizyc dla oszczednosci,przy dobrym komforcie,u mnie jest tem obiebu podlogowki omolo 26 st wiec podloga nie jest goraca i temp nie skacze jak szalona

  3. #43

    Domyślnie

    Ja u siebie jeszcze z węglem nie mogę trafić, mam pieklorza jeszcze ale straszne spieki mi się robią i nie sposób tego zniwelować, plusem jest to że znikome ilości popiołu z niego powstają, raz na dwa tygodnie wyrzucam, jak go spalę to muszę coś innego poszukać bo ogólnie nie jestem zadowolony
    Trafiłem ostatnio na stronę:
    http://kuppanwyngiel.pl/index.html
    macie jakieś doświadczenia z tą firmą?
    dość konkretnie piszą, myślę żeby od nich coś zamówić

  4. #44

    Domyślnie

    Sadzac po cenach to chyba pozlacany

  5. #45
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michałsta

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja kupiłem na próbę" czarny diament" z Wesołej za 800 zł za tonę z dostawą w sumie jestem zadowolony bo o wiele mniej sadzy i mam wrażenie ze szybciej łapie temperaturę zadaną, nie mniej jednak są małe spieki i sporo popiołu.
    Teraz wyszło, ze zasobnik 100 kg starcza na 6-6,5 dnia ( przy tych temperaturach) popiołu w tym czasie wyciągam 2 szuflady wiec sporo.

  6. #46

    Domyślnie

    Witam,a wiec groszek wesola 850 zl t,30Mj temp spalania ponad 33,zawartosc popiołu max 4%,coz ladnie brzmi ale groszek mial byc suchy a nie byl,popiołu duzo wiecej niz w Pieklorzu (z tej samej firmy)spalanie przyzwoite 25 kg na dwa dni wystarcza

  7. #47
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin_TKI

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć,
    Posiadam SASa Slim 14 kw sterownik Multifun (nigdy nie paliłem węglem).
    Ogrzewa mi 130m2 parter (poddasze nieużytkowe), z porothermu 24cm, ocieplony 15cm dalmatyńczykiem Termo Organika, strop 15cm, okna 3-szybwe wszystkie duże tarasowe z każdego pokoju. dom oddany tego roku w marcu. zastanawiam się czy piec nie jest za mały pomimo tego że już kupiony. Dodam iż ogrzewanie podłogowe w całym domu plus 3 grzejniki w łazienkach. Obecnie bawię się ustawieniami zmieniając nadmuch (-10) i paliwo (-30) co 5% co 12 godz i obserwuje temperaturę i popiół. obecnie mam temp co1 60st, co2 50st, CWU 50 bojler 200l., temp na podłodze 30st na powrocie 28st około. Lubię ciepło chodzę w krótkich spodenkach i koszulce ale panele nie są gorące tak jak i płytki. chyba 23st w domu jest. Piec łapie temp 60st C idzie w podtrzymanie spada w 50-55 i znów ogrzewa. spalanie i dziwi bo zasobnik wystarcza na około 3 doby, 3,5 około. spiekać nie spieka, czasem powstanie kalafior ale rzadko, popiół jak na zdjęciu. Czy spalanie dla takiego pieca/domu jest ok w normie? popiołu po 24h jest około popielnika. Sadza omiatam raz na tydzień około popielnika staram się korygować nadmuchem aby nie kopcił w komorze spalania. Czy wg kolegów idę w dobrą stronę z ustawieniami po analizie postu, fotosów z załączników. Nie bawiłem się ustawieniami serwisowymi (i chyba nie chcę nie znam się), hydraulik co robił instalacje i montował piec odradza mi zewnętrzny czujnik w przyszłym roku zamontuje siłowniki na podłogówkę i czujniki temp w pomieszczeniach. Ponawiam pytanie czy idę w dobrym kierunku z ustawieniami tego pieca bo im więcej czytam tym mniej wiem wbrew logice.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	350610   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	333.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	350612   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	222.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	350613  
    Ostatnio edytowane przez Marcin_TKI ; 20-03-2016 o 16:48

  8. #48

    Domyślnie

    Witam,widze ze palisz na pidzie,domyslam sie ze turbo na max mocy,widac nie dopalony groszek,zasobik na 3 dni to za dużo,nie mamy srogiej zimy,zmien na srednia moc,silowniki zainstaluj jak najszybciej spora oszczędność w gorszku,masz metraz i wykonanie domu bardzo zblizone do mojego,u mnie spala 25 kg na dwa dni przed montażem siłowników tyle na dobe starczyło,pid wylaczylem bo pracowal ciągle bez podtrzymania,teraz lapie 65 st i rzadko spada ponizej 60 tyle ma zadane

  9. #49
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin_TKI

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrGorski Zobacz post
    Witam,widze ze palisz na pidzie,domyslam sie ze turbo na max mocy,widac nie dopalony groszek,zasobik na 3 dni to za dużo,nie mamy srogiej zimy,zmien na srednia moc,silowniki zainstaluj jak najszybciej spora oszczędność w gorszku,masz metraz i wykonanie domu bardzo zblizone do mojego,u mnie spala 25 kg na dwa dni przed montażem siłowników tyle na dobe starczyło,pid wylaczylem bo pracowal ciągle bez podtrzymania,teraz lapie 65 st i rzadko spada ponizej 60 tyle ma zadane
    Cześć,
    Jak pisałem dopiero zaczynam "domyslam sie ze turbo na max mocy" - mam korektę paliwa (-30%), nadmuchu (-7%), obecnie podtrzymanie nadmuch +20%), paliwo (0,0%), Palę na PiD (mi palił w cyklach z podtrzymaniem) ponieważ z ustawieniami własnymi nie czuję się na siłach aby się bawić (w ustawieniach serwisowych byłem), zima się skończyła i pewnie przejdę już na ustawienia LATO i tylko CWU będę grzał i zmów zabawa z ustawieniami mnie czeka (próbnie 1 tydz 1 worek mi pobrał). Dasz kolego namiar do siebie celem dopytania odnośnie ustawień?

  10. #50

    Domyślnie

    W razie pytan,pisz na pw

  11. #51

    Domyślnie

    Powitac,jestem ciekaw jak tam spalanie w lecie,u mnie wychodzi okolo 40kg tydz,bojler 120l 3osoby

  12. #52
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin_TKI

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrGorski Zobacz post
    Powitac,jestem ciekaw jak tam spalanie w lecie,u mnie wychodzi okolo 40kg tydz,bojler 120l 3osoby
    Cześć,
    Przepraszam za odpowiedź z opóźnieniem zalatany byłem, w lecie po wyłączeniu obiegów i przejścia na lato piec spalił mi 4 worki na miesiąc 3os i z 200 L bojler kąpiele co dziennie naczynia czasem (zmywarka).
    teraz zacząłem palić i mam kilka pytań do Ciebie wiec pewnie coś na priv napisze.

  13. #53

    Domyślnie

    Ja mam trochę inne pytanie mam czujnik zewnętrzny ale gdzie ma być założony wewnętrzny bo nie mogę go namierzyć sterownik st-450

  14. #54

    Domyślnie

    Witam, mam kociołek sas slim 14kw, moje ustawienia, czas podawania 10 s, przerwa podawania 55s, zadana temp na co to 55, cwu nie mam podłączonego. Ekogroszek spala sie dobrze, czas pracy do fazy podtrzymania to ok 10 min, natomiast faza podtrzymania trwa ok 5 min w której nie włącza się ani nadmuch, ani podajnik. Dlaczego faza podtrzymania trwa tylko 5 min gdzie czytając forum dla fazy podtrzymania dają 5 min przerwy podajnika i nadmuch. Co jest nie tak?

  15. #55

    Domyślnie

    Witam. Jestem tu nowy. W sterowniki Multifun jest taki parametr który się nazywa BLOKADA CYKLI NADMUCHU ustaw to na 0 i będzie się w podtrzymaniu uruchamiamy co tyle minut na ile ustawisz

  16. #56

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie. Jak się robią na palniku spieki to jaki parametr w ustawieniach mam zmienić?
    Ustawienia mam takie: PALENIE
    MOC WENTYLATORA - 46%
    CZAS PODAWANIA - 15 SEK
    CZAS POSTOJU PODAJNIKA - 114 SEK
    PID WYŁĄCZONY
    Proszę o odpowiedź

  17. #57

    Domyślnie

    No wreszcie jakiś sukces udali mi się ustawić tak piec że spała jakieś 15 kg na dobę a nie 25 kg ale dom jeszcze w fazie budowy i nieocieplony ale mam inne pytano niektórzy piszą o SIŁKOWNIKACH co to jest jak mam jakiś zawór afriso ale nie wiem czy o to chodzi

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawcio0007

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Opoczno
    Kod pocztowy
    26-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam
    Mam problem z piecem 17 Kw. Tworzą się spieki a niby podawanie i przerwę w podawaniu wyregulowałem. W tej chwili mam parametry kotła: czas podawania: 18s, czas przerwy to 45 s. Już regulowałem przerwą na więcej/mniej i to jest największa przerwa jaką mogę zrobić tak aby piec miał moc żeby wejść na zadaną temperaturę 62 stopnie. Eko groszek jest z firmy Agroplon wesoła, kaloryczność wg. Agroplonu ok.30 MJ. Jeśli chodzi o płomień to jes strałem się ustawić tak aby ogień nie był szarpany ale nie był zbyt słaby. Dodam że komin i piec jest czyszczony regularnie i są jak najbardziej drożne.
    Reklama na FM jest płatna.

  19. #59

    Domyślnie

    cobra441 mógłbyś napisać jakie zrobiłeś ustawienia na sterowniku . Z góry dziękuję.

  20. #60

    Domyślnie

    Nowak ma sprawy jutro ci podeślę ustawienia ale jak zauważyłem Węgiel to podstaww

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony