dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie odległość domu od drogi

    Witam.
    Mam projekt w adaptacji, w której planuję wejście do domu, elewację frontową 8 metrów od drogi.
    Czy ktoś z Was ma taką lub podobną odległość ?
    Chciałbym zobaczyć to wizualnie, najlepiej na zdjęciu, bo nie mogę nigdzie znaleźć.
    Chcę zobaczyć czy odległość jest wystarczająca, jak można ją zagospodarować itp.
    Będę wdzięczny za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja musiałam odsunąć się od drogi 10 m, nie mogłam bliżej. To chyba zależy jaka droga tzn. gminna , wojewódzka ...
    8 m to dosyc blisko.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar judyta87
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-316
    Posty
    56

    Domyślnie

    8m to naprawdę blisko drogi i nawet nieważne, jaka droga to jest. Ja bym próbowała choć trochę wyciszyć i zasłonić się od tej strony, np żywopłotem

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Ja mam 13m, zobacz w dzienniku budowy. Mam sporą działkę i długo kombinowałem jak daleko odsunąć dom od drogi. Muszę spokojnie wjechać autkiem na działkę, bez kombinowania wjechać do garażu i jeszcze potrzeba miejsca na kilka furek gości. Lepiej zostawić trochę więcej miejsca bo później może być za ciasno i niestety nic z tym nie da się zrobić. Nadmiar zawsze można obsadzić zieleninką
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  5. #5
    magdalen1
    Guest
    magdalen1

    Domyślnie

    Ja mam 9m i mam nadzieję, że wystarczy. Jak sobie pomyślę o odśnieżaniu to NA PEWNO WYSTARCZY

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Ja mam 13m, zobacz w dzienniku budowy. Mam sporą działkę i długo kombinowałem jak daleko odsunąć dom od drogi. Muszę spokojnie wjechać autkiem na działkę, bez kombinowania wjechać do garażu i jeszcze potrzeba miejsca na kilka furek gości. Lepiej zostawić trochę więcej miejsca bo później może być za ciasno i niestety nic z tym nie da się zrobić. Nadmiar zawsze można obsadzić zieleninką
    Masz sporo większą działkę z tego co widzę, więc mogłeś sobie pozwolić na 13m z przodu, zazdroszczę
    Ja wolę zostawić więcej z tyłu na "prywatną przestrzeń" i dlatego max jak chcę się odsunąć od drogi to właśnie wspomniane 8m.
    Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji chciałbym zobaczyć to w praktyce np na zdjęciach, żeby potem nie żałować gdy będzie za późno.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdalen1 Zobacz post
    Ja mam 9m i mam nadzieję, że wystarczy. Jak sobie pomyślę o odśnieżaniu to NA PEWNO WYSTARCZY
    Masz może jakieś zdjęcia ?

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dużo zależy od samej działki i wjazdy. Ja mam 10m ale jeśli nie zamierzasz parkować przed domem dziesiątek samochodów to wydaje mi się że 8m też jest spoko.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie zamierzam i też wydaje mi się ok te 8m.
    Chciałbym to jednak gdzieś zobaczyć wizualnie w orginale.

  10. #10

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 18:10

  11. #11

    Domyślnie

    Źle sprecyzowałem, bo mam linie ogrodzenia bezpośrednio przy drodze, także ta odległość 8 metrów jest odległością od domu do ogrodzenia / drogi

  12. #12

    Domyślnie

    nie ma....
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 14:48

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar judyta87
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-316
    Posty
    56

    Domyślnie

    Aby nie liczyć tak dokładnie tych metró, warto zrobić przesuwną bramę. Mechanizmy otwierane na pilota nie są już drogie, a dzięki temu można zaoszczędzić trochę miejjsca i jest szansa, że auta gości też się zmieszczą i jeszcze jakoś wymanewrują

  14. #14

    Domyślnie

    Warto zrobić przesuwną, miejsca będzie więcej

  15. #15
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Najważniejsze to nie patrzeć jak inni mają i co robią. To jaka dla Ciebie będzie dobra odległość od drogi zalezy przede wszystkim:
    - Twoich upodobań i potrzeb
    - od tego ile zapłaciłeś za m2 działki (bo jeśli płacisz np 350 zł/m2 to liczysz każdy metr zagospodarowywanej przez Ciebie działki)
    - metraż działki - jak Twoja działka jest mała czyli ma np 600 m2 to nie warto zostawiać sobie aż 8 metrów działki na podjazd
    - od tego czy leży przy ruchliwej drodze czy przy mało uczęszcznej uliczce
    - od tego jakiej wielkości masz auta i ile ich masz
    - od tego czy dom budujesz dla siebie czy też przy okazji dla odwiedzających dom klientów (np gdy masz siedzibę firmy we własnym domu)
    - i pewnie jest jeszcze kilka innych powodów nad którymi powinieneś się zastanowić a mi nie przychodzą teraz na myśl

  16. #16
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Proszę mnie uświadomić bo może przez 5 lat przepisy się zmieniły.O jakich Wy 8,9 m budynku od drogi piszecie???Adoptujący to dopuścił i wybudowaliście swoje domki???Miałem 40 m ale dom się nie mieścił w 17 arową działką.Po wielu perturbacjach pozwolona mi uchwałami postawić o 10 m bliżej.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam linię zabudowy 4 m od chodnika, więc gmina pozbawiła mnie takich dylematów

  18. #18
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja mam linię zabudowy 4 m od chodnika, więc gmina pozbawiła mnie takich dylematów
    Szkoda ,że mam zakaz w rozmawianiu z Tobą.Mam gdzieś te Twoje 4m bo to wbrew przepisom ale Gmina to zespół nie do ogarnięcia.Jak Ci pozwolili tak sobie wybudowałaś.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nikt mi nie pozwalał. Ja tak musiałam.
    Taka jest linia zabudowy od lat 50- tych w tej dzielnicy:



    Linia zabudowy zaznaczona czerwoną kreską.

  20. #20

    Domyślnie

    Brama oczywiście, że ma być przesuwna, bo szkoda miejsca.
    Wyciągnąłem od architekta plan zagospodarowania działki.
    Na bank zostawiam 8 metrów bo na więcej szkoda mi miejsca, teraz widzę jak to wygląda. Projekt w załączniku. Czerwona strzałka to odległość domu od granicy działki, właśnie 8 metrów.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	227840  
    Ostatnio edytowane przez 12michal ; 01-12-2013 o 19:52

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony