dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 369
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 7363
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    faktycznie o takiej izolacji szkoda gadac
    ale węgla jako takiego i to w nowych domach nie krytykowałbym tak jednoznacznie
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał macmac84 Zobacz post
    Rozumiem że Kraków jest poligonem doświadczalnym? Jak tam się uda, to wszędzie się uda. Przeczytałem uchwałę dla miasta Krakowa i wynika z niej, że zapylenie znacznie przekracza obowiązujące normy. No ale jak ktoś mieszka na wsi, gzie stoją 3 domy na krzyż to choćby palili po tonie na dobę to żadnych norm nie przekroczą.
    Tak Krakow jest poligonem doswiadczalnym od jakis 6 lat , i nic z tego nie wynika.
    Jest uchwala zakazujaca palenia smieci i co z tego?? NIE MA KTO I JAK JEJ EGZEKWOWAC
    Probowano wprowadzic uchwale zakazujaca opalania mialem - BUBEL TRAFIL DO KOSZA

    Nie sztuka jest uchwalic jakis zakaz , ktory i tak albo trafi do kosza , albo nie bedzie mozna go wyegzekwowac, sztuka jest jest wziasc odpowiedzialnosc za bezmyslne dzialania Wydzialu Urbanistycznego UMK .
    Ten Wydzial bezmyslnie lub celowo pozwolil na bezmyslna zabudowe naturalnych kanalow wentylacyjnych Miasta , ktore to dzialki w minionym ustroju byly nie do ruszenia!!!! , a nasi ojcowie , dziadkowie opalali weglem.

    Niestety polozenie Krakowa jest takie a nie inne i takie zakazy nie polepsza jakosci powietrza.

    Druga sprawa to kamienice w centrum sa w wiekszosci w rekach prywatnych i wszelkie proby modernizacji systemow ogrzewania w nich poniosa za soba drastyczne podwyzki czynszow ,aco za tym idzie moze to doprowadzic do wyludniania centrum do gmin obrzeznych gdzie nie ma zakazu.

    Straci na tym budzet Miasta (ktory i tak juz ledwie zipie) , a ze wszystkich granicznych gmin nadal bedzie naplywalo "dymne"powietrze

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Nie czegoś takiego jak smród palonego węgla. Problemem jest spalanie tworzyw sztucznych,płyt meblowych, szmat itp.
    Jednak w dużych miastach powinien być zakaz palenia w piecach węglowych. Ale zanim coś takiego wprowadza się najpierw należy poprowadzić sieć ciepłowniczą aby każdy mieszkaniec mógł wpiąć się do sieci.
    Najpierw mądrzej jest egzekwować istniejące przepisy. Gdyby zaczęto kontrolować kominy na obecność dioksyn i kierować sprawy do sądów to jakość powietrza zdecydowanie poprawiłaby się.

  4. #24
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Nie czegoś takiego jak smród palonego węgla.
    Zaręczam Ci,że jest coś takiego,u szwagra w kotłowni gdzie pali tylko ekogroszek czuje coś podobnego jak u mnie po wyjściu z domu.
    Dla mnie jest to smród palonego węgla.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    mam nadzieję ,że będzie zakaz .
    Spalanie śmieci jest szkodliwe .
    Wiem ,że węglowcy zbuntuję się .Ale ja nie chce być truty.
    Chyba ,że macie jakiś inny pomysł.

  6. #26

    Domyślnie

    jest smród palonego węgla, szczególnie przy rozpalaniu lub za niskiej temperaturze i duszeniu. a że większość ma kotły przewymiarowane, to większość dusi i kopci. z tego jest syf, smród i smog.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post

    jak wybuduje się dom, którego koszt ogrzewania prądem jest odpowiednio niski (niższy niż przy innym domu ogrzewanym węglem), to chyba nie trzeba się martwić o koszt utrzymania. prąd zdrożeje, można kupić pompę ciepła (która do domu o niskim obciążeniu cieplnym jest tańsza niż do domu "tradycyjnego"). koszt takiego domu jest niewiele wyższy niż tradycyjnego, przynajmniej w moim przypadku. można zaoszczędzić na powierzchni na opał, kominie, kotle itd. .
    Czytam... i nagła cholera mnie bierze. Gdzie ty żyjesz? Się wybuduje... jasne, samo i za friko. Miliony chałup w Polsce gdzie ludzie ledwo koniec z końcem wiążą, jesienią chrust i patyki z lasu noszą, a jak mają na tonę najgorszego węgla to się cieszą. I wszyscy nagle se pobudują domy pasywne... na "ekologiczny" prąd.
    Ile wsi ma gaz? Ile kosztuje przyłącze? Piec? Modernizacja co? Ocieplenie choćby tej chałupy która już stoi?
    Cóż, bogaty biednego nie zrozumie... ludzie nie palą węglem bo chcą. Nikt normalny nie lubi się brudzić i popiołu wynosić...

    Ja proponuję zakaz latania samolotów. Tysiące ton paliwa spalonego w atmosferze, tysiące ton CO2. Samochody to przy tym pikuś, mały pikuś. Zresztą... przecież jeździć samochodami też ostatecznie można zabronić!

  8. #28
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski Zobacz post
    Czytam... i nagła cholera mnie bierze. Gdzie ty żyjesz? Się wybuduje... jasne, samo i za friko. Miliony chałup w Polsce gdzie ludzie ledwo koniec z końcem wiążą, jesienią chrust i patyki z lasu noszą, a jak mają na tonę najgorszego węgla to się cieszą. I wszyscy nagle se pobudują domy pasywne... na "ekologiczny" prąd.
    Ile wsi ma gaz? Ile kosztuje przyłącze? Piec? Modernizacja co? Ocieplenie choćby tej chałupy która już stoi?
    Cóż, bogaty biednego nie zrozumie... ludzie nie palą węglem bo chcą. Nikt normalny nie lubi się brudzić i popiołu wynosić...

    Ja proponuję zakaz latania samolotów. Tysiące ton paliwa spalonego w atmosferze, tysiące ton CO2. Samochody to przy tym pikuś, mały pikuś. Zresztą... przecież jeździć samochodami też ostatecznie można zabronić!
    Jakbyś nie doczytał to imrahil pisał o nowobudowanych domach...
    Ktoś kto decyduje się budować chałupę za 400-500tys.zł i pakuje do niego wungiel to jest-gigant

    Ja też budowałem po niskich kosztach ale węgiel odrzuciłem od razu.
    Kosztowność budowy domu energooszczędnego to mit powielany przez nie mających pojęcia o tym o czym mówią.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-12-2013 o 14:48

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Wiem, że pisał. I dobrze. Ale ja pytam co mają zrobić miliony właścicieli starych domów, w których dobrze jak jest co na węgiel, bo czasem jeszcze kuchnia i piece kaflowe...
    A co do nowych... ten wątek:
    Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego

    696 postów... węglem chcą palić? czubki czy co?

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    I jeszcze jedno... spojrzałem za okno. Widzę dachy dwóch domów sąsiadów. Wiem, że mają piece na gaz. Ale widzę co leci i z którego komina
    Nie pozbyli się pieców na węgiel. I czemu nie grzeją gazem, tylko się brudzą? Ot... pytanie. Retoryczne raczej.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał macmac84 Zobacz post
    Rozumiem że Kraków jest poligonem doświadczalnym? Jak tam się uda, to wszędzie się uda. Przeczytałem uchwałę dla miasta Krakowa i wynika z niej, że zapylenie znacznie przekracza obowiązujące normy. No ale jak ktoś mieszka na wsi, gzie stoją 3 domy na krzyż to choćby palili po tonie na dobę to żadnych norm nie przekroczą.
    na wsi nawet jak 3 domy stoją i palą węglem, a ty masz czwarty bez węgla - to czujesz że coś jest nie tak
    Ostatnio edytowane przez gentoonx ; 01-12-2013 o 15:14

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Pytanie podstawowe nr1:
    Po co budować, skoro nie ma za co utrzymać, a żeby utrzymać trzeba skrobać się po kieszeni?

    dla mnie własny dom to komfort, a palenie węglem do tej kategorii nie należy, ale..

    komfort to rzecz subiektywna, także nikomu nie zabraniam palenia węglem, choć zgadzam się gdy zabraniają

    imrahil podpowiedział co robić :
    budować cieplejsze domy i grzać prądem - proste? PROSTE
    na wszystkie narzekania - sam siebie cytuję - porażka

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski Zobacz post
    Czytam... i nagła cholera mnie bierze. Gdzie ty żyjesz? Się wybuduje... jasne, samo i za friko. Miliony chałup w Polsce gdzie ludzie ledwo koniec z końcem wiążą, jesienią chrust i patyki z lasu noszą, a jak mają na tonę najgorszego węgla to się cieszą. I wszyscy nagle se pobudują domy pasywne... na "ekologiczny" prąd.
    Ile wsi ma gaz? Ile kosztuje przyłącze? Piec? Modernizacja co? Ocieplenie choćby tej chałupy która już stoi?
    Cóż, bogaty biednego nie zrozumie... ludzie nie palą węglem bo chcą. Nikt normalny nie lubi się brudzić i popiołu wynosić...

    Ja proponuję zakaz latania samolotów. Tysiące ton paliwa spalonego w atmosferze, tysiące ton CO2. Samochody to przy tym pikuś, mały pikuś. Zresztą... przecież jeździć samochodami też ostatecznie można zabronić!
    Trochę głupoty gadasz. Większość ludzi w okolicy, których znam, buduje domy większe niż ja i będą palić węglem. Mają po 250-300 metrów po podłogach. Mają generalnie większe dochody niż ja. Tutaj pieniądze nie mają nic do rzeczy.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    Trochę głupoty gadasz. Większość ludzi w okolicy, których znam, buduje domy większe niż ja i będą palić węglem. Mają po 250-300 metrów po podłogach. Mają generalnie większe dochody niż ja. Tutaj pieniądze nie mają nic do rzeczy.
    Komuś przypisujesz głupoty a popatrz co sam piszesz - pieniądze nie mają nic do rzeczy. Nawet jak znajdziesz potwierdzenie do swojej teorii to jest to odosobniony przypadek a nie reguła. Zrób ankietę i przekonasz się jaka jest prawda - pewno się zdziwisz.
    myślenie jest przyszłością

  15. #35

    Domyślnie

    pieniądze mają takie znaczenie, że jak ktoś je ma to buduje dom, jak ma ich mniej, to powinien budować mniejszy, jak nie ma to nie buduje. ja po prostu nie rozumiem jak można budować domy, których nie jest się w stanie utrzymać. a potem jest płacz i narzekanie, że zabronili palić węglem. dla starych domów to głupota zakazywać palenia węglem, ale nowy dom da się bez problemu tak przemyśleć i wybudować, żeby nie ponosić specjalnych dodatkowych kosztów i nie dymić.

    wystarczy rozejrzeć się wokół i zauważyć ile w Polsce stoi rozpoczętych domów, które nigdy nie zostaną wykończone. zwykle to są spore powierzchnie, wystarczyłoby odjąć trochę metrów i byłaby kasa na elewację czy bezobsługowy i czysty system ogrzewania. niektórzy palący węglem w nowych domach śmieją się z tego, że buduję dom 123 m2.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    Trochę głupoty gadasz. Większość ludzi w okolicy, których znam, buduje domy większe niż ja i będą palić węglem. Mają po 250-300 metrów po podłogach. Mają generalnie większe dochody niż ja. Tutaj pieniądze nie mają nic do rzeczy.
    Może i głupoty. A powiedz mi, czemu tak jest. Podałeś fakty... ale nawet przez chwilę się nie zastanowiłeś nad przyczynami. Jakoś nie wierzę że lubią szuflować węgiel, mieć syf w kotłowni i wynosić popiół. To raz. A dwa- cały czas nie piszę o nowych domach (to dla mnie oczywista oczywistość-planowanie ogrzewania węglem bez sensu) tylko pytam co mają zrobić właściciele starych, z których wiele to nawet nie bardzo się nadaje do termomodernizacji?

  17. #37

    Domyślnie

    [QUOTE=Mirek_Lewandowski;6246790... tylko pytam co mają zrobić właściciele starych, z których wiele to nawet nie bardzo się nadaje do termomodernizacji?[/QUOTE]

    Ja wiem co mają zrobić! Za odpowiedz niech posłuży stare powiedzonko - emeryci i renciści popierajcie partię czynem, umierając przed terminem. I teraz wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu miłościwie nam panującego i wszystko aktualne i jasne.
    myślenie jest przyszłością

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    W Krakowie mają sposnsorować czy dopłacać na wymianę systemów, więc w czym problem.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Jak ma w ogóle wejść taki zakaz to początek powinien być zastosowany na nowo budowane budynki a dalej eliminować te które już stoją i dymią , u mnie widać też 2 sąsiadów którzy palą miałem jeden nawet mokrym i nieraz tak sie dymi że wyjść na spacer sie nie da a przejść obok w ogóle , też fajnie widać jak mieszkają jeszcze lekarze , prawnicy na każdym podwórku drewutnia zawalona drewnem, jakoś nie widzę tego żeby ludzie nagle przestali palić węglem sam widzę w swoim okręgu znajomych,rodziny każdy płacze że kasy na opał nie ma , fajnie to widać jak się zimą jedzie obok bloków -10C na dworze a okna po otwierane bo za gorąco a z komina ciepłowni sie kopic tak że ho ho moje zdanie jest takie że blokowcy powinni mieć pozakładane liczniki na ogrzewanie ale nie marnują ciepło trują środowisko bo płacą stałą kase za ogrzewanie mieszkania.
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał heine84 Zobacz post
    Oczywiście że masz rację
    Ekolodzy, krzykacze i inni mniej ważni chcą aby zakazać całkowicie palić węglem... BRAWO!!!
    Tylko niech zaproponują coś w zamian? Jeśli cena gazu spadnie o 1/2 to nikt nie będzie palił węglem... bo musiałby być chyba idiotą. Łatwiej nakładać zakazy, bo to nic nie kosztuje państwo....Wiem... pomarzyć można... a rząd i tak swoje.
    Dla mieszkańców kraju to jest wyjście idealne, obniżyć cene gazu o 50% to nikt nie będize palił węglem... Proste.... proste... ale niestety nierealne
    jak już to podnieść cene węgla x2

Strona 2 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony