dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 369
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 7363
  1. #41

    Domyślnie

    Jakie dopłacanie? Jakie dotacje? o czym ty piszesz? stworzą taką papierologię jak zawsze i do tego progi dochodowe pewnie jak przy innych dotacjach z MOPSU czyli jakieś 700zł na łeb. Czyli jak masz tylko troszeczkę więcej to nie dostaniesz nic. Do tego najbiedniejsi ludzie często starsi nie ogarną tematu. Do tej pory jakoś byli w stanie ogrzać się i nie żebrać w mopsie a teraz mają iść i całować klamki bo ktoś im zakazuje ogrzewać się węglem.

    Ja sam dwa lata temu wymieniłem stary piec na nowy z podajnikiem pierwsze dwa tygodnie sąsiedzi którzy wiedzieli że wymieniłem na podajnik przychodzili do mnie pytać kiedy zacznę palić bo z komina dymu nie ma? tyle z tego pieca po prostu dymu nie ma dopiero jak jeden z drugim zobaczył że rzeczywiście się pali a z komina dym nie idzie to uwierzyli że da się. Teraz okazuje się że do 5 lat mam wszystko na złom wywalić, Dlaczego pytam? absurd jest taki że będą ludzie kominki zakładać więcej pewnie tyle że jak w kominku byle jakim drzewem się pali to się dymi i to jeszcze jak. no ale w kominku wolno.

  2. #42

    Domyślnie

    Ciekawe, co Kraków z tym zrobi, skoro jest zakaz palenia węglem
    http://polska.edf.com/spoyki-edf-w-p...cja-48586.html

    Jeśli zakaz ma obowiązywać, to chyba wszystkich?
    Inaczej jest to chyba niekonstytucyjne?

    Bo jeżeli jakieś prawo ma obowiązywać, to chyba wszystkich???
    Ostatnio edytowane przez zyzolek ; 01-12-2013 o 23:03
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    ...fajnie to widać jak się zimą jedzie obok bloków -10C na dworze a okna po otwierane bo za gorąco a z komina ciepłowni sie kopic tak że ho ho moje zdanie jest takie że blokowcy powinni mieć pozakładane liczniki na ogrzewanie ale nie marnują ciepło trują środowisko bo płacą stałą kase za ogrzewanie mieszkania.
    Prawdziwy Polak zawsze znajdzie na drugiego haka, u siebie nic złego nie zauważa.

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Też mieszkałem w blokach i dla było dziwne poco dostarczać tyle ciepła do domu jak każdy otwierał okna bo za gorąco było , mam piec na paliwo stałe pale drewnem i brykietem bo mam bufor i wiem ze jak sie pali drewnem i tłumi sie cug to może się dymić gorzej niż przy węglu .
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    W Krakowie mają sposnsorować czy dopłacać na wymianę systemów, więc w czym problem.
    Problem w tym, że to z moich pieniędzy

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski Zobacz post
    Może i głupoty. A powiedz mi, czemu tak jest. Podałeś fakty... ale nawet przez chwilę się nie zastanowiłeś nad przyczynami. Jakoś nie wierzę że lubią szuflować węgiel, mieć syf w kotłowni i wynosić popiół. To raz. A dwa- cały czas nie piszę o nowych domach (to dla mnie oczywista oczywistość-planowanie ogrzewania węglem bez sensu) tylko pytam co mają zrobić właściciele starych, z których wiele to nawet nie bardzo się nadaje do termomodernizacji?
    Ja też piszę o nowych domach, przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi. W nowych domach węgiel powinien być zakazany od kilku lat. Pozwolenie na budowę = brak ogrzewania na węgiel.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    W Krakowie mają sposnsorować czy dopłacać na wymianę systemów, więc w czym problem.

    Jasne.... różnice w cenie węgla i gazu też dopłacą? A przez jaki czas? Zapomnieli pewno napisać...

    4 miliony chałup i mieszkań opalanych węglem. 1/3 pogłowia. Razy ile? Specem nie jestem, niech ktoś z branży się wypowie.
    A kto to zapłaci niby? A skąd te pieniążki weźmie? Wydrukuje? Najpierw musi nam zabrać, żeby dać. A jak mówi że zabierze, to zabierze, a jak mówi, że da, to mówi.
    Właśnie czytam o podwyżce VAT...

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    Ja też piszę o nowych domach, przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi. W nowych domach węgiel powinien być zakazany od kilku lat. Pozwolenie na budowę = brak ogrzewania na węgiel.
    Przecież piszę że w nowych domach to oczywiste! Też przeczytaj jeszcze raz
    I tak to powinno wyglądać, tylko że jak zwykle u nas rewolucja zamiast ewolucji...

  9. #49

    Domyślnie

    Ludzie to absurd, po europie (a co nieco akurat jeżdżę i nie mówię o wakacjach) palą peletem widziałem wielokrotnie nawet nasz pellet sprowadzają co niektórzy, i wolno i nikomu nie przeszkadza każdy rozumie jakoś, jak w Belgi w zeszłym tygodniu mówię znajomym co mają właśnie piecyk na pellet że u mnie właśnie zakaz przegłosowali to nik nie mógł w to uwierzyć.
    Że co niby do pieca wrzutowego ludzie będą śmieci wkładać? POsły osły zostawili kominki bo co drugi ma taki w domu więc sobie kuku nie zrobią ale choćby ten pellet jest fuj.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    no to żeby pogodzić wszystkich :
    1 zakazać palenia węglem w nowym - a jak złapią na łamaniu zakazu to bez rozprawy 25lat ciężkich robót, najlepiej w kopalni
    2. stare, opalane węglem - najlepiej od ręki wyburzyć

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał 280m Zobacz post
    Ludzie to absurd, po europie (a co nieco akurat jeżdżę i nie mówię o wakacjach) palą peletem widziałem wielokrotnie nawet nasz pellet sprowadzają co niektórzy, i wolno i nikomu nie przeszkadza każdy rozumie jakoś, jak w Belgi w zeszłym tygodniu mówię znajomym co mają właśnie piecyk na pellet że u mnie właśnie zakaz przegłosowali to nik nie mógł w to uwierzyć.
    Że co niby do pieca wrzutowego ludzie będą śmieci wkładać? POsły osły zostawili kominki bo co drugi ma taki w domu więc sobie kuku nie zrobią ale choćby ten pellet jest fuj.
    mam nadzieję, że odróżniasz węgiel od pelletów

  12. #52

    Domyślnie

    ja odróżniam POsły widać nie.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    mam nadzieję, że odróżniasz węgiel od pelletów
    Taak?
    To czym się różni spalanie węgla od spalana pelletów?
    Ukłony dla Redakcji

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Taak?
    To czym się różni spalanie węgla od spalana pelletów?
    W moim kotle niczym w kotłach retortowych ?

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Dla ciekawości dodam, że wprowadzono akcyzę na gaz ziemny dla firm To już malutki krok do obłożenia domów, a Wy tu z ekologią wjeżdżacie

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    Witam,
    Z tego co czytam to będzie zakaz palenia węglem od 2020 (musimy się dostosować do Unii Europejskiej). Nie wiem czy zakaz ten będzie obejmował ekogroszek?
    A ja za słowami wielkiego elektryka "jestem za a nawet przeciw", za ze względu na ochronę środowiska, przeciw ponieważ nie ma konkretnej alternatywy w Naszym ukochanym kraju. Ogrzewanie olejem czy gazem propan jest bardzo drogie, a nie wierzę że w ciągu najbliższych lat będzie dostępny gaz na wsi. Nie każdy może zainstalować pompę ciepła zwłaszcza w budynkach z lat 70 czy 80, ponieważ nie chodzi tylko o ocieplenie budynków ale również wymian całej instalacji co. pompa ciepła efektywnie pracuje przy podłogówce. Skąd na to pieniądze ?????????

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    Witam,
    Z tego co czytam to będzie zakaz palenia węglem od 2020 (musimy się dostosować do Unii Europejskiej). Nie wiem czy zakaz ten będzie obejmował ekogroszek?
    Ekogroszek to nie węgiel?

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    Witam,
    Z tego co czytam to będzie zakaz palenia węglem od 2020 (musimy się dostosować do Unii Europejskiej). Nie wiem czy zakaz ten będzie obejmował ekogroszek?
    A ja za słowami wielkiego elektryka "jestem za a nawet przeciw", za ze względu na ochronę środowiska, przeciw ponieważ nie ma konkretnej alternatywy w Naszym ukochanym kraju. Ogrzewanie olejem czy gazem propan jest bardzo drogie, a nie wierzę że w ciągu najbliższych lat będzie dostępny gaz na wsi. Nie każdy może zainstalować pompę ciepła zwłaszcza w budynkach z lat 70 czy 80, ponieważ nie chodzi tylko o ocieplenie budynków ale również wymian całej instalacji co. pompa ciepła efektywnie pracuje przy podłogówce. Skąd na to pieniądze ?????????
    Na razie to są pomysły UE , a już jest spory opór aby takie coś wprowadzić...
    UE chodzi o ograniczenie emisji zanieczyszczeń a nie o zakaz palenia węglem ..

    Standardowo media znalazły sobie "tanią" sensację i wprowadzają w błąd ...

    Tak jak już pisałem , w pierwszej kolejności trzeba wreszcie karać i to mocno tych co palą śmieciami w piecach , a po drugie zacząć od edukacji tych co palą starej generacji kotłami. Zamiast bzdurnych "pseudoszkoleń" z UE zrobić szkolenia dla "palaczy węglowych". Dodatkowo zacząć wymaga że każdy kocioł ma mieć certfikat ekologiczny.
    Dużo sprzedawanych kotłów już takie certyfikat ma , ale jest mnóstwo najtańszych które tego nie ma ...

    Według mnie edukacja + wymiana kotłów na nowocześniejsze ...

    O zakazie węgla nie ma mowy , bo po prostu cała nasza energetyka jest oparta na węglu a dodatkowo węgiel jest tanim paliwem ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #59

    Domyślnie

    Tak zakładajmy wszyscy PC później w połowie listopada wszyscy je włączymy i będziemy patrzeć jak nasza nowoczesna sieć energryczna ulega przeciążeniu, w starszych budynkach jak zaczynają palić się aluminiowe kable. Chwilę później w środku lutego jak będzie -20 stopni Rząd zacznie krzyczeć aby ograniczyć zużycie prądu bo urządzenia z COP 5 pobierają zbyt wiele energii elektrycznej i dla wszystkich niestety nie starczy. Bo nasze nowoczesne elektrownie opalane węglem niestety nie wyrabiają z produkcją MW energii i musimy prąd kupować od Rosjan. Alternatywą będzie budowa Elektrowni atomowej ale to dopiero po 2035r, do tego czasu nasz kraj pokryje sieć elektrowni wiatrowych, wszechobecnych paneli słonecznych a zapłacimy za to wszystko my z własnych kieszeni płacąc podatek VAT w wysokości 35% i miesięczne rachunki za prąd w wysokości średniej krajowej.

    Cholera chyba mnie poniosło...
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 04-12-2013 o 12:52

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    nie, w naszych realiach to bardzo możliwy pomysł
    na pewno jakiś porządek trzeba robić, wzmocnić jakoś służby od ochrony środowiska, żeby zakaz palenia śmieci dałoby się egzekwować.
    Zakazać sprzedaży flotu czy mułu dla odbiorców detalicznych.

Strona 3 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony