dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 325 z 369
Pokaż wyniki od 6.481 do 6.500 z 7363
  1. #6481
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	certyfikat-sas-nwg-nwt.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	437761
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	certyfikat-ogniwo-s6wc.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	437762
    O bardzo ciekawe dane tutaj znalazłem.
    Ciekawe ile w łapę poszło???

  2. #6482

    Domyślnie

    Samsu

    Fajno się Ciebie czyta , napisz co bieresz na samopoczucie ? musi być dobre i mocno kopać.

    To co pisałem o zakazaniu palenia węglem to było po prawdzie pół żartem , Ja pale pelletem dymu u mnie z komina nawet podczas rozpalania kotła nie zobaczysz
    za to u sąsiadów to czasami zasłona dymna przez 15 minut , psa trzeba do domu zabierać jak sąsiady rozpalają kopciuchy .
    U nas w górach w mej okolicy 1/3 domostw posiada swój kawałek lasu , drewno na opał to koszt paliwa do piły i parę godzin ciężkiej pracy .
    Pale pelletem a czasami dogrzewam kominkiem z płaszczem wodnym który ogrzewa dwa pokoje ,
    w kominku palę swoim bukiem którego sam ścinam co roku każdego Listopada.

    Co do kurnej chaty to ogrzewam ponad 200m2 mam pół hektara lasu i 68arów pastwiska ,wszystko po kosztach licząc warte półtora bańki
    Ostatnio edytowane przez Bemmek ; 07-12-2019 o 23:20
    Niech nom żyje beskid Żywiecki Hej

  3. #6483
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    326 stron... i wiecej bedzie, a smrod na zewnatrz ten sam.
    eeeh..,
    ja mam 163 strony . U mnie z roku na rok jest coraz lepiej , nie jest idealnie , ale lepiej... w tym roku np sąsiedzi palący rok w rok liście , nie odpalili swojej 200L beczki i nie snuli przez tydzień smrodu po okolicy , mają jeszcze kominek i czasem go używają .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #6484
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    326 stron... i wiecej bedzie, a smrod na zewnatrz ten sam.
    eeeh..,
    Jak zazną obowiązywać te uchwały anty smogowe to powinno się poprawić.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #6485
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    To pozytywnie...u mnie niestety nie i nikt z tym nic nie moze zrobic
    Załącznik 437970
    To idź z pretensjami to tych, którzy dawalai certyfikaty ekologiczne kopciuchom.

  6. #6486
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    To pozytywnie...u mnie niestety nie i nikt z tym nic nie moze zrobic
    Załącznik 437970
    ilość stron można zmienić --> ustawienia --> następnie z lewej strony w słupku z czerwonymi nagłówkami zjedz w dół do moje ustawienia --> usatawienia zaawansowe --> zjedz niżej do opcje wyświetlania tematów i tam rozwiń menu ilość postów na jednej stronie -->40 --> zjedz niżej --> zapisz zmiany
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #6487
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jak zazną obowiązywać te uchwały anty smogowe to powinno się poprawić.
    O ile spadnie ilość starych kopcących na całą drogę na czarno diesli.

  8. #6488

  9. #6489
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Hm... a to oni smrodza?
    Wiesz... sa w Polsce kopcace diesle z Euro 5...
    Mam miec pretesje do producenta?
    Diesle producent wypuścił Euro 5 jak kopcą to miej pretensje do Januszów.

    A kopciuchy producenci i laboratoria wypuszczali kopcące na całą okolicę, to miej do nich pretensje, że dopuścili te pudła do obrotu i w instrukcji wpisywali kopcić od dołu na całą okolicę.

  10. #6490
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Diesle producent wypuścił Euro 5 jak kopcą to miej pretensje do Januszów.

    A kopciuchy producenci i laboratoria wypuszczali kopcące na całą okolicę, to miej do nich pretensje, że dopuścili te pudła do obrotu i w instrukcji wpisywali kopcić od dołu na całą okolicę.
    Ostrzegałem cie przed dyskusją z ........... ale z ciekawości z ukrycia poczekam na rozwój .

  11. #6491
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    mmm... i ci producenci zmuszaja ludzi do zakupu kotlow, palenia wegla... i nie tylko.
    Interesujace.
    A producenci samochodów zmuszają ludzi do kupowania samochodów????

  12. #6492

    Domyślnie

    na to sie zanosi, koncepcja niby ok, ale kto opłaci ludziom rachunki za gaz lub prąd?

  13. #6493
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    No jest tu na forum gościu z Tychów który dał się zbajerować na podłaczenie domu pod PEC i teraz miesięczne rachunki za ogrzewanie domu dostaje po 1400 zł , to jest walka ze smogiem ja wysiadam

  14. #6494

    Domyślnie

    To co on szałas ogrzewa ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  15. #6495
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    O ile spadnie ilość starych kopcących na całą drogę na czarno diesli.
    raczej te disle niewiele robią a sąsiad za oknem wkółko napierdala
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #6496
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    To co on szałas ogrzewa ?

    W bloku za 90 m2 z sieci miejskiej za CO i podgrzanie CWU miesiąc w miesiąc (wiosna, jesień lato, zima) płacę 300 zł, 3600 rocznie. W dwa razy większym domu z własnym kotłem rocznie wychodzi około 1500 czyli miesięcznie około 125 zł.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #6497

    Domyślnie

    Nie porównuj technologii w jakiej wykonany jest Twój dom a blok to raz. Straty przesyłowe z ciepłowni to dwa. Sprawność urządzeń to trzy. W bloku nie interesuje Cię nic (dzwonisz i ma być zrobione bo za to płacisz ) , w domu jak popsuje się pompka CO to nikt tego za Ciebie nie naprawi.
    A i co najważniejsze utrzymanie zarządu spółdzielni mieszkaniowej też kosztuje
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  18. #6498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    W bloku nie interesuje Cię nic (dzwonisz i ma być zrobione bo za to płacisz ) , w domu jak popsuje się pompka CO to nikt tego za Ciebie nie naprawi.
    A i co najważniejsze utrzymanie zarządu spółdzielni mieszkaniowej też kosztuje
    W kosztach energii masz tylko i wyłącznie sam nośnik - zgodnie z prawem energetycznym nie można tu doliczać żadnych innych kosztów. Utrzymanie węzła cieplnego czy zarządu masz w innej pozycji.

    Natomiast cena jest horrendalna. Chyba, że to nieocieplona wielka płyta. Normalnie w blokach opłaty za ogrzewanie mieszczą się w 2zł/m2/mies czyli za 90m2 wychodzi 2160zł (i zazwyczaj z tego zwroty).

  19. #6499
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    No nie do końca bo jeszcze 5 lat temu mieszkałem na blokach i za 60 metrowe mieszkanie płaciłem ok 3 tys za rok plus dopłata przeważnie 0k 1 tys zł za zwiększone zużycie .

  20. #6500

    Domyślnie

    Spółdzielnia spółdzielni nie równa. Podobnie jest ze wspólnotami. Mieszkania zewnętrzne to inna bajka niż środkowe jeśli chodzi o ogrzewanie. Także nie ma co rozpisywać że tu kosztuje tyle a tam inaczej. Faktem jest że "łoją" ludzi na potęgę bo muszą łoić żeby na wszystko wystarczyło. Wydatki rozbije się na tysiące ludzi , wtedy tak nie boli
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

Strona 325 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony