dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 329 z 369
Pokaż wyniki od 6.561 do 6.580 z 7363
  1. #6561
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    I bardzo dobre te wszystkie kopciuchy już dawno powinny być na złomie.

  2. #6562

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    I bardzo dobre te wszystkie kopciuchy już dawno powinny być na złomie.
    A co z waszym : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...82aszcz-wodny/
    Skoro jednak nie HG to może zaś Wery : Palnik do spalania dymu WERY•18 mar 2016 https://www.youtube.com/watch?v=lBGDFdftGCg&t=2s – w Chorzowie na czym jak na czym ale na Holzgas się znają i za pewne też nie brakuje takich u których w żyłach zamiast krwi węgiel płynie, bo z dziada pradziada tak opanowali spalanie tego paliwa, że tylko patrzyć jak w większości tych południowych rejonów wprowadzą zakazy spalania paliw stałych – z konieczności przecież, a nie że : Przecież ci "ekolodzy" nie działają kierowani ideą ochrony środowiska. Oni działają za konkretne pieniądze. Każde protestacyjne wejście na drzewo ma konkretną cenę. Za protesty w sprawie Czajki nie zapłacono to i na ten temat milczą. Gdy dziennikarze wypytują to odpowiadają "na okrągło". Za darmo przecież nie będą "bronić" środowiska naturalnego - by sami siebie buro-brunatnym dymem nie zagazowali.
    O Wery kiedyś w samych superlatywach pisałeś tyle kiedyś i że do spalania opon wymarzony jako, że tak czyściuteńko spalał odpady meblowe – czego dowodem był odczyt z miernika spalin. Zarzuć ten twój film o tym – proszę.

  3. #6563
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A co z waszym : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...82aszcz-wodny/
    Skoro jednak nie HG to może zaś Wery : Palnik do spalania dymu WERY•18 mar 2016 https://www.youtube.com/watch?v=lBGDFdftGCg&t=2s – w Chorzowie na czym jak na czym ale na Holzgas się znają i za pewne też nie brakuje takich u których w żyłach zamiast krwi węgiel płynie, bo z dziada pradziada tak opanowali spalanie tego paliwa, że ...
    ... że jakość powietrza zimą dziesięciokrotnie przekracza norny..
    I żeby to zauważyć, nie trzeba ekologa łażącego po drzewach.

    Swoją drogą - daj namiary, gdzie można się zgłosić po kase za przypięcie się do drzewa, mam trochę zaległego urlopu do wykorzystania, to przy okazji dorobię trochę

  4. #6564
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Jak bo to był górny kopciuch to dało by się zamontować palnik wery a, że jest to dolny kopciuch z fabryczną grodzią to nie ma możliwości montażu palnika wery.

    Po za tym narazie nie ma na co wymieniać tego kopicucha.

  5. #6565

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Swoją drogą - daj namiary, gdzie można się zgłosić po kase za przypięcie się do drzewa, mam trochę zaległego urlopu do wykorzystania, to przy okazji dorobię trochę
    rangera/mtedeusza – pytaj – to oni przecież dopiero co z tym po FM-ie latali : Przecież ci "ekolodzy" nie działają kierowani ideą ochrony środowiska. Oni działają za konkretne pieniądze. Każde protestacyjne wejście na drzewo ma konkretną cenę. Za protesty w sprawie Czajki nie zapłacono to i na ten temat milczą. Gdy dziennikarze wypytują to odpowiadają "na okrągło". Za darmo przecież nie będą "bronić" środowiska naturalnego
    Na marginesie - nie wiesz dlaczego spalanie paliw stałych bez dymu tak strasznie ich mierzi - dlaczego wręcz szału dostają jak o spalanie bez dymu rzecz się toczy a przy okazji - faktycznie ruszyły kominki i kotły co widać i czuć a w tym najgorsze jest to, że za stan tego nie można już obwiniać tzw. kopciucha - skoro chata luksusowa i na podjeździe super bryki.

  6. #6566
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Wszystkie kopicuchy nie spalają czysto.
    Te wszystkie nowe kopciuchy 5 klasy kopcenia nie spełniają 5 klasy w warunkach domowych tylko kopcą , smrodzą i trują +montaż bez buforu ciepła i fura cegieł w piwnicy po prostu to jest taki sam przekręt jak afera Dieslowsko spalinowa VW po podpięciu analizatora spalin do domowego komina takiego kopiucha 5 klasy góra 3 klasę spełni.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 22-11-2020 o 13:55

  7. #6567

    Domyślnie

    Tak z ciekawości sie zapytam Ty jesteś praktyk czy teoretyk? Bo widzę że za dużo naczytałeś się bredni w necie i je powielasz bez odsiewu prawdy od bzdur.

  8. #6568
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.258

    Domyślnie

    Te wszystkie nowe kopciuchy 5 klasy kopcenia nie spełniają 5 klasy w warunkach domowych tylko kopcą , smrodzą i trują
    Bzdury piszesz, obarczając wszystkie kotły niezdolnością spalania opon samochodowych. Opona dla rozgrzanego DS-a to mały pikuś - dywan to dopiero wyzwanie.
    Najlepszym Polskim kotłem zgazowującym jest MPM DS tylko on wymaga trochę pracowitości, dobrego suchego drewna i inteligentnego operatora który wie co i kiedy. Dla ludzi leniwych i mieszkających całe życie w bloku wymyślono kocioł z komputerem i super czystym paliwem.
    Większość naszego światka kotlarskiego dawno zaczęło odchodzić od drewna i węgla w stronę pomp ciepła myśląc że to jest ich złoty interes. Nie przewidzieli jednak psikusa od losu w formie KORONOWIRUSA który ostro namiesza im w ich planach.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 22-11-2020 o 15:39

  9. #6569
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Tak z ciekawości sie zapytam Ty jesteś praktyk czy teoretyk? Bo widzę że za dużo naczytałeś się bredni w necie i je powielasz bez odsiewu prawdy od bzdur.
    Czyżby sprzedać kopciuchów 5 klasy kopcenia ci spadła?
    Pokaż mi wyniki badan, że kopciuch 5 klasy kopcenia spełnia 5 klasę w warunkach domowych no pokaż.
    W laboratorium na styk spełniają a w warunkach domowych jak kopcił stary kopciuch tak i kopci nowy kopciuch 5 klasy.

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Bzdury piszesz, obarczając wszystkie kotły niezdolnością spalania opon samochodowych. Opona dla rozgrzanego DS-a to mały pikuś - dywan to dopiero wyzwanie.
    Najlepszym Polskim kotłem zgazowującym jest MPM DS tylko on wymaga trochę pracowitości, dobrego suchego drewna i inteligentnego operatora który wie co i kiedy. .
    Taa i w tej bajce były smoki, ten kopciuch ledwo spełnia 5 klasę kopcenia w labolatorium na drewnie liściastym, na drewnie iglastym kopci jak opętany, a wciskasz kit, że oponę całkowicie i bezydmnie spali
    MPM DS nie jest kotłem zgazowującym tylko kopciuchem dolnego spalania.
    Zapomniałeś dopisać wymaga jeszcze 2 palet szamotu.

    PS Proponuję przetestować czystą smołę węglową a nie dywan.
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment-150214
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 22-11-2020 o 15:47

  10. #6570

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Czyżby sprzedać kopciuchów 5 klasy kopcenia ci spadła?
    Pokaż mi wyniki badan, że kopciuch 5 klasy kopcenia spełnia 5 klasę w warunkach domowych no pokaż.
    W laboratorium na styk spełniają a w warunkach domowych jak kopcił stary kopciuch tak i kopci nowy kopciuch 5 klasy.
    Przykro mi ale muszę Cie rozczarować, nie sprzedaje kopciuchów żadnych, nawet 5 klasy.
    Mam rozumieć że Ty takimi wynikami dysponujesz, więc pokaż te z fabrykowane wyniki badan na swoje potrzeby.
    Kilku moich sąsiadów ma piece 5 klasy na pellet, dymu nie widać gdy sie pali, jedynie od czasu do czasu z komina poleci biały dymek gdy piec sie rozpala.

  11. #6571
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.258

    Domyślnie

    na drewnie iglastym kopci jak opętany, a wciskasz kit, że oponę całkowicie i bezydmnie spali
    Ludzie z tym kotłem z waszym udziałem robią w domu cuda. Zatykają ruszt, robią jakieś szczeliny piecucha a udane palenie w tym kotle jest dziecinnie proste choć wymagające. Samo rozpalanie i dokładanie paliwa wymaga doświadczenia gdyż nigdy nie zastajemy takiej samej sytuacji w kotle. Nic dziwnego że ci kopci skoro na pudełka kartonowe wrzucasz opony lub węgiel wielkości główki kapusty przy temp. 40'C.
    PS Proponuję przetestować czystą smołę węglową a nie dywan.
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment-150214
    Mało wiesz a to było widać po twojej kotłowni w której gasisz światło przy nagrywaniu filmików. Forum które cytujesz jest zlepkiem cwaniaków którzy biorą kasę za promowanie wybranych produktów i oczernianie innych.

  12. #6572

    Domyślnie

    Dopiero co napisałeś o tym :
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    I bardzo dobre te wszystkie kopciuchy już dawno powinny być na złomie.
    Dlatego ci odpisałem, że skoro tu i tam tyle gadałeś, że sobie HG kupisz do którego opony od ciężarówki będziesz mógł ładować bez rozdrabniania a tu i na Info HG z błotem zmieszałeś – więc nic innego ci nie pozostaje jak kocioł Wery, bo on jeszcze kryteria twoje spełnia a nie przegroda z niego o czym tu nie wiadomo dlaczego napisałeś :
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Jak bo to był górny kopciuch to dało by się zamontować palnik wery a, że jest to dolny kopciuch z fabryczną grodzią to nie ma możliwości montażu palnika wery.
    Po za tym narazie nie ma na co wymieniać tego kopicucha.
    Jak to rozumieć, że z jednej strony piszesz jak wyżej ale swojego kopciucha nie myślisz na złom oddać i do tego jeszcze dalej znowu plujesz na te które jakość spalania mają badaniami w laboratoriach potwierdzoną i w DTR-kach których jest wyraźnie napisane do spalania jakiego paliwa są przeznaczone oraz co w ich instalacji musi się znajdować.
    Tak jak tu o tym napisałeś :
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Wszystkie kopicuchy nie spalają czysto.
    Te wszystkie nowe kopciuchy 5 klasy kopcenia nie spełniają 5 klasy w warunkach domowych tylko kopcą , smrodzą i trują +montaż bez buforu ciepła i fura cegieł w piwnicy po prostu to jest taki sam przekręt jak afera Dieslowsko spalinowa VW po podpięciu analizatora spalin do domowego komina takiego kopiucha 5 klasy góra 3 klasę spełni.
    To faktycznie, że jeszcze dla ciebie nie wymyślili takiego kotła w którym oponami do ciężarówki bez rozdrabniania mógł byś palić z zachowaniem kryteriów obecnie określonej jakości spalin, więc z czym tu znowu do czynienia mamy, bo mi się coś takiego z tym i tobą kojarzy : https://polszczyzna.pl/kim-jest-hipo...acza-to-slowo/

  13. #6573
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Przykro mi ale muszę Cie rozczarować, nie sprzedaje kopciuchów żadnych, nawet 5 klasy.
    Mam rozumieć że Ty takimi wynikami dysponujesz, więc pokaż te z fabrykowane wyniki badan na swoje potrzeby.
    Kilku moich sąsiadów ma piece 5 klasy na pellet, dymu nie widać gdy sie pali, jedynie od czasu do czasu z komina poleci biały dymek gdy piec sie rozpala.
    To że dymu nie widać to nie znaczy, że spalanie jest czyste i pełne.

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Ludzie z tym kotłem z waszym udziałem robią w domu cuda. Zatykają ruszt, robią jakieś szczeliny piecucha a udane palenie w tym kotle jest dziecinnie proste choć wymagające. Samo rozpalanie i dokładanie paliwa wymaga doświadczenia gdyż nigdy nie zastajemy takiej samej sytuacji w kotle. Nic dziwnego że ci kopci skoro na pudełka kartonowe wrzucasz opony lub węgiel wielkości główki kapusty przy temp. 40'C.

    Mało wiesz a to było widać po twojej kotłowni w której gasisz światło przy nagrywaniu filmików. Forum które cytujesz jest zlepkiem cwaniaków którzy biorą kasę za promowanie wybranych produktów i oczernianie innych.
    Pokaż mi to bezdymne spalanie opon w mpm bo padłem ze śmiechu
    A te szczeliny piecucha to się nadają To nic nie daje tylko zapewnia zbyt producentom szamotu.
    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Dopiero co napisałeś o tym :

    Dlatego ci odpisałem, że skoro tu i tam tyle gadałeś, że sobie HG kupisz do którego opony od ciężarówki będziesz mógł ładować bez rozdrabniania a tu i na Info HG z błotem zmieszałeś – więc nic innego ci nie pozostaje jak kocioł Wery, bo on jeszcze kryteria twoje spełnia a nie przegroda z niego o czym tu nie wiadomo dlaczego napisałeś :
    MPM nie jest kotłem HG tylko kotłem dolnego kopcenia.
    Kocioł Wery nie spala paliwa całkowicie.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jak to rozumieć, że z jednej strony piszesz jak wyżej ale swojego kopciucha nie myślisz na złom oddać i do tego jeszcze dalej znowu plujesz na te które jakość spalania mają badaniami w laboratoriach potwierdzoną i w DTR-kach których jest wyraźnie napisane do spalania jakiego paliwa są przeznaczone oraz co w ich instalacji musi się znajdować.
    Tak jak tu o tym napisałeś :
    Papiery to sobie mogę mieć i na swojego kopciucha. Samochody VW miały mieć EURO 6 w rzeczywistości miały EURO 4 to samo z kopciuchami, co z tego, że ma papiery jak w warunkach domowych nie spełnia 5 klasy.
    Taka same afera była kiedyś z górnymi kopciuchami z certyfikatem ekologicznym, w labolatorium nic nie dymi a po zamontowaniu w kotłowni, wędził całą okolice.

    Klasa kotła głownie tyczy się sprawności odbioru ciepła niż jakości spalania.
    Dobrze wykonany piec rakietowy spala 10 razy czyściej niż kopciuch 5 klasy, a Mongloska koza spala 200 razy czyściej niż 5 klasa.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    To faktycznie, że jeszcze dla ciebie nie wymyślili takiego kotła w którym oponami do ciężarówki bez rozdrabniania mógł byś palić z zachowaniem kryteriów obecnie określonej jakości spalin, więc z czym tu znowu do czynienia mamy, bo mi się coś takiego z tym i tobą kojarzy : https://polszczyzna.pl/kim-jest-hipo...acza-to-slowo/
    Jak nie mają żadnego pojęcia o procesie spalania, nie umieją zrobić nawet dobrego kotła na drewno to co się dziwisz.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 22-11-2020 o 16:27

  14. #6574
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Większość naszego światka kotlarskiego dawno zaczęło odchodzić od drewna i węgla w stronę pomp ciepła myśląc że to jest ich złoty interes. Nie przewidzieli jednak psikusa od losu w formie KORONOWIRUSA który ostro namiesza im w ich planach.
    Że tak się od czapy wtrącę chociaż nietutejszy jestem.
    Światek kotlarski to piszesz o użytkownikach czy instalatorach i dlaczego koronawirus namiesza tym od pomp a tym od węgla nie.
    Zgubiłem zależność.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #6575

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    To że dymu nie widać to nie znaczy, że spalanie jest czyste i pełne. Jak nie mają żadnego pojęcia o procesie spalania, nie umieją zrobić nawet dobrego kotła na drewno to co się dziwisz.
    Ooo – ty z rangerem pojęcie o tym przecież macie, więc dlaczego nie zrobicie – co badaniami i certyfikatem będzie stwierdzone a właściwie gdzie on jest – dlaczego tu jeszcze wierszem nie bluzga – czyż by w związku z tym :https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7988602 a z uwagi na to : https://www.slownik.one/kabotyn, bo jak na razie na tym stanęło, to wasze czyste spalanie : https://www.youtube.com/watch?v=BxODae_BS74 .

  16. #6576
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.258

    Domyślnie

    Zgubiłem zależność.
    Bida Panie idzie więc pozostaje nam drewno i węgiel szkoda tylko że ten ostatni możemy kupować od Niemców. Zobaczysz jak szybko zniknie smog.
    Pokaż mi to bezdymne spalanie opon w mpm bo padłem ze śmiechu
    Dawno temu robiłem testy na granulacie z opon jak Marian robił testy na płytach meblowych. Prawidłowo pracujący MPM przy temp. powyżej 60'C powinien pracować wyłącznie na powietrzu wtórnym. Poniżej tej temp. na przeciągu który robicie przez kocioł każdy dolniak może lekko nie-dopalać.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 22-11-2020 o 17:04

  17. #6577
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Bida Panie idzie więc pozostaje nam drewno i węgiel szkoda tylko że ten ostatni możemy kupować od Niemców. Zobaczysz jak szybko zniknie smog.
    Ale, że prąd zabiorą.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #6578
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Ooo – ty z rangerem pojęcie o tym przecież macie, więc dlaczego nie zrobicie – co badaniami i certyfikatem będzie stwierdzone a właściwie gdzie on jest – dlaczego tu jeszcze wierszem nie bluzga – czyż by w związku z tym :https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7988602 a z uwagi na to : https://www.slownik.one/kabotyn, bo jak na razie na tym stanęło, to wasze czyste spalanie : https://www.youtube.com/watch?v=BxODae_BS74 .
    A kto powiedział ,że nie zrobimy wszystko w swoim czasie

  19. #6579
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.258

    Domyślnie

    A kto powiedział ,że nie zrobimy wszystko w swoim czasie
    Życia wam braknie. A nawet jak złożycie papiery i będzie to coś ciekawego to na drugi dzień w Niemczech ruszy produkcja tego czegoś. Proponuję od razu wyjechać z waszym wynalazkiem do USA na coroczne zawody organizowane pod Białym Domem przez inżynierów z dziedziny czystego spalania. Ostatni zwycięzcy w tej kategorii to 2 uczonych z NASA. Życzę powodzenia - tylko ładnie się ubierzcie.

  20. #6580
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Życia wam braknie. A nawet jak złożycie papiery i będzie to coś ciekawego to na drugi dzień w Niemczech ruszy produkcja tego czegoś. Proponuję od razu wyjechać z waszym wynalazkiem do USA na coroczne zawody organizowane pod Białym Domem przez inżynierów z dziedziny czystego spalania. Ostatni zwycięzcy w tej kategorii to 2 uczonych z NASA. Życzę powodzenia - tylko ładnie się ubierzcie.
    Już mamy gotowe

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Forum które cytujesz jest zlepkiem cwaniaków którzy biorą kasę za promowanie wybranych produktów i oczernianie innych.
    Z tym to się zgadzam w 100%

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    To faktycznie, że jeszcze dla ciebie nie wymyślili takiego kotła w którym oponami do ciężarówki bez rozdrabniania mógł byś palić z zachowaniem kryteriów obecnie określonej jakości spalin, więc z czym tu znowu do czynienia mamy, bo mi się coś takiego z tym i tobą kojarzy : https://polszczyzna.pl/kim-jest-hipo...acza-to-slowo/
    Coś ty taki zazdrosny o te opony od ciężarówki. To, że ty nie potrafisz spalać czysto nawet drewna a co dopiero mówić opony od ciężarówki to nie znaczy, że się nie da.
    Nie masz żadnego pojęcia o sadzy tylko wymyślasz razem z resztą ,,towarzystwa,, z info.... głupoty , zachwalając jakie to czyste bezefektowe przekładanie cegieł i wciskanie ludziom kitu macie.
    A najlepsza w tym wszystkim jest spawarka w kotle i sikanie do kotła autorstwa piecucha19
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 22-11-2020 o 18:41

Strona 329 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony