dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 332 z 369
Pokaż wyniki od 6.621 do 6.640 z 7363
  1. #6621
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    Filmu jak nie było tak nie ma
    Teraz jestem pewien że coś z twoją elektryką jest nie tak. Ubzdurałeś sobie coś w głowie i męczysz ludzi swoimi wywodami. Słyszałem kiedyś o gościach którzy ubzdurali sobie że będą sprzedawać kamienie więc zaczęli je znosić do domu. Możesz mi to wytłumaczyć?.

  2. #6622
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Wiedziałem, że filmu nie ma i nie będzie.
    W takim kopciuchu śmiecieciuchu mpm ze spalaniem przeciwprądowym nie jest możliwe uzyskanie czystego całkowitego spalania to jest niebieskiego płomienia w czasie odgazowywania paliwa.
    Wnoszę o zakaz sprzedaży tych i innych trujących środowisko kopciuchów.

  3. #6623
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Zaczynamy od ciebie jak ci dupsko całą zimę odmarznie to będziesz chwalił nawet spawane samoróbki z lat siedemdziesiątych , ciesz się że aby tak te kotły spalają bo to nie laboratorium , ludzie palą starymi struclami zadupcając całą okolicę a ty masz problem że całkowicei coś tam nie spala czegoś , idź na piwo i daj sobie luza to pierwsza rada a druga bardziej ambitna , postaw warsztat zatrudnij ludzi płać podatki i wyspawaj-zaprojektuj piec taki jaki CIEBIE zadowoli potem daj do certyfikacji i w handel , bo tapie za przeproszeniem pierdolenie o taczkach sadzy i szamotu każdemu odechciewa się wchodzić w taki wątek ,sory ale NUDNE czytanie o tonach sadzy i szamotach , ZRUB COŚ AUTORSKIEGO .

  4. #6624
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Spokojnie w Krakowie, Warszawie, Sopocie dobrze wiedzą co zrobić z takimi kopiuchami przekręt 5 klasa zakazali lub lada dzień mają zakazać i jest spokój.
    Skoro bezwstydna branża kotralskich kopciuchów produkowała kiedyś górne kopciuchy zakopcające całą okolicę to teraz powinna zapaść się pod ziemie albo produkować czysto spalające kotły w warunkach domowych a nie jakieś kopcące ulepy przekręt 5 klasa, w labolatorium 5 klasa w kotłowni niech się dzieje wola nieba, może kopcić i na całą okolicę, ważne, że papier 5 klasa jest.. W każdym normlanym kraju by tak było ale nie w POLSCE.

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    ZRUB COŚ AUTORSKIEGO .
    Wszystko w swoim czasie.

  5. #6625
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    W takim kopciuchu śmiecieciuchu mpm ze spalaniem przeciwprądowym nie jest możliwe uzyskanie czystego całkowitego spalania to jest niebieskiego płomienia w czasie odgazowywania paliwa.
    O czym ty piszesz, jakie przeciwprądowe. MPM DS wykorzystuje spalania współprądowe gdzie paliwo i tlen są podawane od tego samego kierunku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spalanie-dolne-wspolpradowe-845x1024.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	450569
    Jest możliwe tylko to potrafi uzyskać niewielu. Największe temp. robimy powoli na rozgrzanym kotle powyżej 60'C. Większość użytkowników za radami "znawców" tematu lubi jak w piecu huczy a na czopuchu jest 300'C.

  6. #6626
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    O czym ty piszesz, jakie przeciwprądowe. MPM DS wykorzystuje spalania współprądowe gdzie paliwo i tlen są podawane od tego samego kierunku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spalanie-dolne-wspolpradowe-845x1024.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	450569
    .
    Oczywiście, że nie jest.
    Paliwo podawane jest przez drzwiczki zasypowe a powietrze pod ruszt, czyli spalanie jest przeciwprądowe.

    Spalanie współprądowe w kotle dolnego spalania to np. o takie jak widać na rysunku gdzie paliwo i powietrze jest rzeczywiście podawane z tego samego kierunku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	121136_1474451045_23357500 (1).jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	450570

  7. #6627
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    Spalanie współprądowe w kotle dolnego spalania to np. o takie jak widać na rysunku gdzie paliwo i powietrze jest rzeczywiście podawane z tego samego kierunku.
    Nie ośmieszaj się. Pokazujesz kocioł Mariana i stawiasz go za wyrocznie spalania współprądowego. Spalanie współprądowe wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spalanie-dolne-wspolpradowexqqq.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	450576
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 25-11-2020 o 11:24

  8. #6628
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nie ośmieszaj się. Pokazujesz kocioł Mariana i stawiasz go za wyrocznie spalania współprądowego. Spalanie współprądowe wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spalanie-dolne-wspolpradowexqqq.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	450576
    Cóż., nie mogę w tym Przypadku - zarzucić Tobie tego - ośmieszania
    (siebie samego.!) - bo... powołujesz się.., i opierasz na - tym... :

    (jedynie - n i e - rozumienie - ISTOTY - spalania współprądowego.!)

    https://czysteogrzewanie.pl/rozwoj/s...wna-od-kuchni/
    gdzie Wojciech - także nie rozumie samej, tej Istoty - 100%-go spalania -
    w s p ó ł p r ą d o w e g o ... (skoro zamieszcza takie szkice - schematy.!).!
    `````````````````````````````````````````````````` ``````````
    Tylko dwa szkice - pokazują to, pełne spalanie współprądowe
    (którego najważniejszym, zamierzonym Efektem - ma być
    utworzenie się konkretnie opisywanych warstw wsadowych.
    Warstw., w których zachodzą oczekiwane Procesy (dla uzyskania końcowego Efektu spalania "surowych", nieodgazowanych paliw stałych.

    Zapamiętaj (dla Dobra Twojego, firmowanego zawodu.!) -
    jeżeli - choćby część paliwa stałego (żar węglowy.!) - jest spalana -
    b e z p o ś r e d n i o - przez podawane (lub - dmuchane.!) - powietrze..,
    to już nie jest TO - spalanie - w s p ó ł p r ą d o w e -
    (co najwyżej - jakieś tam., hm.., - "mieszane".???).!
    Dlatego - tylko ten, najwyższy szkic (z tych - 5-ciu.!) - jest prawidłowy.,
    oraz ten, 3-ci - podpisany :
    "kocioł górnego spalania - rozpalanie od góry"
    Postscriptum..,
    Nawet w tak znanej książce pt. "Drewno Zamiast Benzyny" -
    istnieje - BŁĄD... (na wstępie opisu gazogeneratora - IMBERT`a.,.!) -
    ze Zasadą zgazowania paliwa...

  9. #6629
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    Nawet w tak znanej książce pt. "Drewno Zamiast Benzyny" -
    istnieje - BŁĄD...
    Głupio się rozmawia z kilkoma osobami piszącymi z jednego konta. Wszyscy się mylą tylko nie ty.
    PS.
    Żaden samouk nie będzie mnie pouczał co, gdzie i jak.

  10. #6630
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To ja muszę jednak pochwalić tego mpm-a , dziś go odpaliłem i nie powiem jestem pod wrażeniem czystości spalania , paliłem starym drewnem nasiąkniętym wszystkim czym tylko się da jak to drewno 10 lat w piwnicy nieraz zalane jednym słowem syf a w piecu czyściutki ogień z komina nic no miód malina i myślę że na węglu będzie zdecudowanie lepiej , jak już zagrzał całą instalację a jest tam wody od uja bo rury 1,1/2 cala i ciulate grzejniki tzw rury fafira gdzie wchodzi chyba 500 litrów to potem klapka się prawie cała domkła a temp stała równe 80 stopni , wiem jedno że kociół jest jak najbardziej ok ale ta instalacja grawitacyjna to chyba na złom się nadaje bo powrót nie ma chyba 40 stopni lub coś około tego przy temp na piecu 80 hm a tak chciałem aby to ze dwa lub trzy lata szło nie wiem nie wiem .

  11. #6631
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Skoro już przetestowałeś podkłady kolejowe to teraz się pochwal jak kopcą gumofilce w kopicuchu mpm.

  12. #6632
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.262

    Domyślnie

    ale ta instalacja grawitacyjna to chyba na złom się nadaje
    Jeśli nie masz bufora nigdy nie ruszaj instalacji grawitacyjnej. To jest Twój naturalny bufor i zabezpieczenie na wypadek braku zasilania.
    powrót nie ma chyba 40 stopni lub coś około tego przy temp na piecu 80
    Normalny i bezpieczny objaw pracy instalacji na grawitacji bez pompy.
    Skoro już przetestowałeś podkłady kolejowe to teraz się pochwal jak kopcą gumofilce w kopicuchu mpm.
    Wrócił prawowity właściciel nicka. Gumiakami to możesz palić w swoim super czystym kotle. Pamiętaj tylko że środowisko nie jest Twoje tylko pożyczasz je od swoich dzieci.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 25-11-2020 o 16:54

  13. #6633
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Grawitację być może zostawię ale na bank trzeba wymienić te kaloryfery typ fawiera na jakieś żeliwne bo ciepła za wiele one nie dają .

  14. #6634
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Głupio się rozmawia z kilkoma osobami piszącymi z jednego konta. Wszyscy się mylą tylko nie ty.
    PS.
    Żaden samouk nie będzie mnie pouczał co, gdzie i jak.
    Już informowałem... (w innych Wątkach o spalaniu.!) - że konsultuję
    z Rangerem niektóre, moje wypowiedzi... (zwłaszcza te, które dotyczą
    Procesu Spalania paliw stałych.!).
    Jestem zarejestrowanym Użytkownikiem Jego Blogu-Forum -
    https://czystespalanie.info/
    Dodam.., że... Ranger gani mnie za te... - ż a r t y ...
    (z łoponem + gumofilcem.!) - bo... uważa, że troller-stwo... -
    tylko TEGO... może się u mnie czepiać...
    (nie mogąc nic mądrego powiedzieć.., ripostować.!)...
    PS.
    Teksty konsultowane z Rangerem... (lub... z Kimś - X - Innym.!) -
    będę oznaczał tak... :
    (konsultacja - Ranger)
    (konsultacja - Xxxxx)
    ```````````````````````````````````````````````
    DUNIA.MD
    Nooo., tak, bo... TO... byłaby...- z g r o o o z a .!!!
    Od... cysorza... ("zawodowca" - MPM DS`owca.!) -
    żaden poddaniec.., "a m a t o r" - już nie moooże... n i c ...
    więcej wiedzieć... (zagrożenie pola +$$$ - "wpływów".!)..!!!
    Aaa..., i...
    Zagrożona byłaby ta...- korona .!!!
    Cooo .., że... - p a p i e r o w a ...???
    Najważniejsze, że ... - noszona...!!!

    Postscriptum...a...
    Ale.., TO... jest... - najważniejsze.. :
    must be... business ... (utrwalony.!).!
    Wiedza..??? - Beee.., or not to be... -
    kaaażdy - "ka-myk"... (odrzucony.!)
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 26-11-2020 o 20:13

  15. #6635

    Domyślnie

    Powiadasz - Basztard, czyli miyszanka mjyndzygatunkowo, czyli hybryda – do ... Krojcoki – choby te basztardy ptoki – zawsze som nowym gatunkym.
    Nie mogę sobie tego przypomnieć ale mam na to lepsze określenie – tak tylko na razie – Konopielka https://www.cda.pl/video/5129127f5 - pierduła 26:45 – bo dzięki niemu i kilerowi oraz im podobnym - do oświecenia droga daleka a już mamy 2020 r. w którym ruszyły kominy - które trwogę wywołują tak jak o tym na początku tu napisałem.
    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    To ja muszę jednak pochwalić tego mpm-a , dziś go odpaliłem i nie powiem jestem pod wrażeniem czystości spalania
    Fajowo, że z kotła zadowolony jesteś – tylko, że w tym brakuje nader istotnych informacji :
    - paliłem starym drewnem nasiąkniętym wszystkim czym tylko się da jak to drewno 10 lat w piwnicy nieraz zalane jednym słowem syf a w piecu czyściutki ogień z komina nic no miód malina. / – / W tym nic nie ma na temat wilgotności tego drewna ani o tym czy to były grube kawałki czy raczej cienkie oraz jak były układane.
    - myślę że na węglu będzie zdecydowanie lepiej. / – / W porównaniu do palenia drewnem a w tym pomijając zrembkę – palenie węglem to bajka.
    - jak już zagrzał całą instalację a jest tam wody od uja bo rury 1,1/2 cala i ciulate grzejniki tzw rury fafira gdzie wchodzi chyba 500 litrów. / – / To jeszcze w przyszłości może się okazać – zbawieniem – bardzo dużo w tym zależy od sposobu palenia – przy przepalaniu może tego jak raz styknąć na odgazowanie węgla.
    - to potem klapka się prawie cała domkła a temp stała równe 80 stopni. / - / W tym nic nie ma o tym czy to było z jednego załadu czy w trakcie było dokładane, ile razy i jak wyglądało to co z załadu zostało oraz co w tym czasie było widać nad palnikiem.
    - ale ta instalacja grawitacyjna to chyba na złom się nadaje bo powrót nie ma chyba 40 stopni lub coś około tego przy temp na piecu 80 hm. / - / Do dokładnego określenia tego – musisz najpierw zacząć od porównania temperatury w pomieszczeniu – później – temperatury na zasileniu grzejnika i odpływie z niego.
    U mnie przy przepalaniu i spalaniu biopaliwa pompka cyrkulacyjna na trzecim biegu nie wyrabia – może dlatego, że w instalacji są cienkie rurki. Startuję tylko na naczynku wyrównawczym – przy ok. 60*C otwieram zawory na grzejniki i załączam pompkę. Efekt jest tego taki, że pompka pracuje - temperatura na zegarze szybko wzrasta – zasilanie grzejników gorące – odpływy zimne i tak samo na powrocie ( ochrony odpływu nie mam ). Temperatura na zegarze 80*C a powrót letni. Dobrze wodę w instalacji musi przepędzić by to wszystko się jakoś unormowało.
    - a tak chciałem aby to ze dwa lub trzy lata szło nie wiem nie wiem. / - / Dlaczego ma nie iść – grzejniki pomału wymienicie – obaczysz – jak dojdziecie do wprawy, to kto wie - może założenie pompki cyrkulacyjnej stanie się koniecznością.

    Pokładam w tobie nadzieję, że może i u ciebie będzie można poczytać jak palić w Ds-ie by było to radością której odzwierciedleniem będzie efektywne i oszczędne spalanie.
    Dobrze by było jak byś coś więcej o tym napisał wedle powyższego – dzięki czemu będzie coś więcej wiadomo jak ten kocioł u ciebie się sprawuje a ci co czepiać się tego będą chcieli – nie będą mieli jak czepić się tego - wiarygodność.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 25-11-2020 o 20:27

  16. #6636
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Szanowni., Wy, wszyscy - REDAKCJO...
    (nie mniej w Niej... - M o d e r a c j o.!)..,
    uczciwi, tematyczni...- Wy.., Koleżeństwo...
    (zainteresowani tytułowym Tematem.!) -
    Dyskutanci..,
    niniejszym...- informuję, że... po każdej, publicznej, następnej... -
    troller`skiej, hate`rskiej... - "zaczepce", prowokacji - będę tylko wklejał...
    (korzystając z należnego mi Prawa do obrony Dobra Osobistego.!) -
    wpis - stosownej treści... (z przypominaniem poniższego linku... :
    https://olneo.pl/travelblog/trolle-i...eta-w-serwisie
    Bo... taka - "O"-sobowość... - to... = - 0... (mniej, niż zero.., o.!).!
    Kto z Was ma - ten czas...- prześledźcie wstecz...- "działalność"...
    takiego... (owego.!).!
    Największym Nieszczęściem dla takiego - jest...-
    ignorancja jego obecności.., "bytu"... (tak w IQ - ograniczonego.!).
    Razem... (konsultuję się z Rangerem.!) - proponujemy Wam... - przyjąć
    podobną "strategię"... (osobnika - absolutnego ignorowania.!) -
    skupienie się tylko nad wywołanym w powiązaniu - Tematem...
    (tematyczno - merytorycznego... - dyskutowania.!)... :
    "Paliwa stałe - Proces Doskonałego Spalania"
    "Węgiel-Sadza - Proces Spalania"
    PS.
    Każdy, kto posiada min. poczucia humoru - widzi, czuje i wie, że...
    jeżeli poruszałem Temat z samochodowymi oponami... (w całości do pieca - wrzucanymi.!) - to... jedynie jako oczywisty...- ż a r t...
    (chociaż...- hipotetycznie...- ciekawi mnie ew. legalna możliwość
    pozyskiwania energii - również z tak kalorycznego, potencjalnego paliwa.!).
    Oświadczam...!!!
    Nie paliłem, nie palę i nie będę palił żadnych.., n i e d o z w o l o n y c h...
    w Naszym Kraju...- p a l i w ...!!!
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 28-11-2020 o 21:17

  17. #6637
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Tego drewna tam dałem około jednego załadunku i rozpalało się to dosyć długo bo ledwo co się to chciało palić i dopiero po ok 1 godz jak już wytworzyła się odpowiednia warstwa żaru to żrał już wszystko jak leci ,drewno wilgłe jak byk , jutro będzie próba już na węglu a będzie to ekogroszek ruski stabek bo taki u mnie został jeden worek bo do mojego podajnika nie za bardzo się nadaje ale do dolniaka powinien być super , fakt jak chałpa zimna wilgotna wszak stała 10 lat niezamieszkała to i powroty będą takie sobie , trzeba popalić kilka dni aż coś się wygrzeje i jakoś miarodajne to się stanie , jest jeszcze i powietrze w jednym pionie to też trzeba odpowietrzyć , tak z obserwacji pod koniec palenia tym drewnem i temp na piecu oraz szczelinie miarkowniku wnioskuję że na węglu ten kociołek powinien iść co najmniej 1 dobę ale to będzie sprawdzone i opisane oczywiście .

  18. #6638

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Szanowni, uczciwi, tematyczni...- Wy.., Koleżeństwo...
    (zainteresowani tytułowym Tematem.!) -
    Dyskutanci...
    niniejszym...- informuję, że... po każdej, następnej... -
    troller`skiej, hate`rskiej... - "zaczepce", prowokacji - będę tylko wklejał wpis...- tej treści... :
    ``````````````````````````````````````````
    Stosownie do zaleceń tego Rozpoznania... (osobnika.!) -
    załączonej w tym... - tej Instrukcji postępowania... :
    https://olneo.pl/travelblog/trolle-i...eta-w-serwisie
    żadną, następną prowokacją... - ów osobnik... nie doczeka się mojego
    odpowiadania... (by mieć pretekst do dalszego "tasimcowania".!).!
    `````````````````````````````````````````````````` `````````
    Bo... taka - "O"-sobowość... - to... = - 0... (mniej, niż zero.., o.!).!
    Największym Nieszczęściem dla takiego - jest...- ignorancja jego obecności.., "bytu"... (tak w IQ - ograniczonego.!).
    Razem... (z Rangerem.!) - proponujemy Wam... - przyjąć
    podobną "strategię"... (osobnika - absolutnego ignorowania.!) -
    skupienie się nad Tematem...
    (tematyczno - merytorycznego... - dyskutowania.!)... :
    "Paliwa stałe - Proces Doskonałego Spalania"
    "Węgiel-Sadza - Proces Spalania"
    Zaś przeczucie mnie nie zawiodło – w związku i na okoliczność od tego : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7995712 i nie wyłączając z tego tego co przez FM z moich postów zostało usunięte oraz na przez was pokazane i udowodnione : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...82aszcz-wodny/ – bardzo ładną instrukcję dostarczyliście.
    Na moją prośbę Ryni DTR-ki mpm-a dostarczył – Ryni dzięki – i raptem na temat mpm-a wypisywanie głupot zelżało.
    W Ameryce wybory się zakończyły - co by nie – tu też plebiscyt sobie urządzić możemy – zgodnie z tym co przeze mnie zostało zabezpieczone.

    Po co torsji mam dostawać od tego co tu zgodnie z wklejonym i zaistniałym się wyprawia.

  19. #6639
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Stosownie...
    do zaleceń dla... (tego osobnika.!) - Rozpoznania...
    załączonej w tym... - tej Instrukcji postępowania... :
    https://olneo.pl/travelblog/trolle-i...eta-w-serwisie
    żadną, następną prowokacją... - ów... o s o b n i k...
    nie doczeka się mojego - o d p o w i a d a n i a...
    (by... mieć pretekst do dalszego "tasimcowania".!).!

  20. #6640
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Przypominam...
    Założyciel tego Wątku - z takim zwrócił się do Nas, Dyskutantów.., i... Komentatorów ... - p y t a n i e m... :

    Cytat Napisał macmac84 Zobacz post
    Przeczytałem ostatnio, że do 2020 roku ma zostać wprowadzony zakaz palenia węglem w całym kraju. W Krakowie już nie można nim palić. Państwo ponoć będzie dopłacało do wymiany instalacji. Myślicie, że nawet właściciele nowoczesnych kotłów na węgiel będą musieli wyrzucić je na śmietnik? Jak się to odbije na cenach innych nośników energii i kieszeniach polaków? Czy aby unijne przepisy nie powodują więcej szkód niż pożytku?
    Dyskutujmy... - zgodnie z tym... - p y t a n ie m...
    (gdzie istnieje ścisły związek - tych... "Zakazów"... -
    z doskonałym.../lub...- nie.../ - tym... spalaniem .!)...

Strona 332 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony