dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 341 z 369
Pokaż wyniki od 6.801 do 6.820 z 7363
  1. #6801
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...kot%C5%82owni/
    Hit internetu gościu chce grzać ocieplone 84m2 5kw przy -20 kopciuchem na paliwo stałe.

    Widać mafia węglowych i nie tylko kopciuchów preżnie działa.

  2. #6802
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...kot%C5%82owni/
    Hit internetu gościu chce grzać ocieplone 84m2 5kw przy -20 kopciuchem na paliwo stałe.

    Widać mafia węglowych i nie tylko kopciuchów preżnie działa.
    Mafia węglowa i nie tylko węglowa ale i pelletowa, prężnie działała z 10 lat temu i krzywdziła tego typu inwestorów:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...powietrze-woda

    Dzisiaj są to już niedobitki i moja "misja Mesjasza" już nie jest potrzebna

  3. #6803

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    PS,
    Ktoś wie czy kopciucha muszę dostarczyć na złom w całości żeby mi dali papier czy mogę w kawałkach

    ... a co telefonu do skupu złomu nie masz ?

  4. #6804

    Domyślnie

    Śmieciuchy 5 klasy także walą syfem.
    Mniejszym, ale jednak.
    Najbardziej to czuć latem.
    Gdzie nie zajdziesz, to wali dymem.
    A takie są eko.
    To już lepiej palić w takich okresach od góry.
    Krócej dymku i można wyjść do grodu bez trucia z własnego komina.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #6805
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Dokładnie ostatnio oglądałem te kopciuchy, śmieciuchy 5 klasy na ekogroszek i co syf kiła i mogiła ,sadzy , że aż się sypie po otwarciu drzwiczek, co ,,lepsze,, to kopcą, że aż widać z komina, śmierdzi węglem na dworze.

    A o zasypowcach 5 klasy to nawet nie ma co gadać syf i kopciuch totalny.

  6. #6806
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Dokładnie ostatnio oglądałem te kopciuchy, śmieciuchy 5 klasy na ekogroszek i co syf kiła i mogiła ,sadzy , że aż się sypie po otwarciu drzwiczek, co ,,lepsze,, to kopcą, że aż widać z komina, śmierdzi węglem na dworze.

    A o zasypowcach 5 klasy to nawet nie ma co gadać syf i kopciuch totalny.
    Powiem krótko , gówno widziałeś a za dwulicowość powinno cię zbanować ,palisz oponami a drugim zatruwasz życie tymi durnotami .

  7. #6807

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A On używa węgla do palenia?
    #6729
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    ... wchodzi tyle ile się zmieści czyli mało bo komora zasypowa jest mikroskopijna 4 grube drewna i 2x 10 litrów wiadro zrębki , jak się dowiesz jaki jest producent tego złomu to będziesz wiedział jaką ma powierzchnię wymiany ciepła, ja nwm bo niby skąd, tabliczki ten cud techniki kotlarzy nie posiada :lol2
    #6795
    24 h co 2 h = 12 X załad na dobę.
    64 kg / 24 h = 2,66 kg/h na godzinę x 2 = 5,32 kg na załad.
    3,60 kW/h X 2,66 kg/h = 9,58 X 30 % = 2,87 kW/h
    8,33 kW/h X 2,66 kg/h = 22,16 X 30% = 6,65 kW/h

    Styknie !!!
    By nie było, że to ja kłamię, się czepiam i oskarżam OPONIARZA bezpodstawnie oraz robie tu masy za ciula, głąbów i dewiantów.

    Łykajcie ten kit który wam ciśnie jak pelikany – cmokajcie i bijcie mu brawa w końcu jest to wodą na nie których syjonistyczne tzw. młyńskie koło - ku jego uciesze – dawajcie mu z tyłu i bierzcie od niego z przodu.

    PROSMOGI Z ANTYSMOGAMI ŁĄCZE SIĘ Z OPONIARZAMI W BRATERSKIM UŚCISKU I RUSZAJCIE PRZEZ POLSKĘ RAZEM NA PODBÓJ ŚWIATA.

    Cytat Napisał gawel
    (...)
    Jeśli się z tym nie zgadzasz – wyraź o tym swoje zdanie lub jeśli się mylę to mnie popraw a lepiej podaj swoje obliczenia w tej sprawie, że na podstawie tego co OPONIARZ podał i wiadomo, to w tym ulepie turbokopciuchu niczym innym jak zrembkodrewnem nie jara – udowadniając tym samym, że OPONIARZ pisze prawdę np.: taką, że siedzi nocami w kotłowni i dokłada i przegarnia i pilnuje by się nie wypaliło, by płomienia nie zerwało, by się nie zawiesiło, by się dziura nie wypaliła itd. itp.

    https://www.google.com/search?sxsrf=...w=1024&bih=730
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pompiarze w uścisku z oponiarzami..jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	453475  

  8. #6808
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Powiem krótko , gówno widziałeś a za dwulicowość powinno cię zbanować ,palisz oponami a drugim zatruwasz życie tymi durnotami .
    Widzę, że posiadacz trującego kopciucha śmieciucha podajnikowego na ekogroszek się zagotował na szczęście niedługo mu zakażą

    Byłem u posiadaczy takich kopciuchów i oglądałem je na żywo.
    I ta cała 5 klasa to ściema.

  9. #6809

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A znasz kogoś ? Podaj parę nicków....
    Byś mnie źle nie zrozumiał albo brał co z tego powyższego do siebie – na forach i tu na FM-ie można o wielu rzeczach przeczytać – a jakich – np. takich jak to OPONIARZ przy współudziale wszędzie i tu piepszy – ale do rzeczy – sorki, że zmieniam zasadę ale to Ty mi podaj choć jednego który mieszka w 100 m2 totalnie nie ocieplonej chałupy - w której jest stara grawitacyjna instalacja z ulepem turbokopciuchem który służy do utylizacji zrembkodrewna oponami, bo operatora stać na węgiel tylko w tęgie mrozy i on, bo przeczytał na FM-ie, że taniej ogrzewanie dzięki temu mieć będzie – właśnie się bierze za PC.

    Jak sądzisz czy w takich warunkach ogrzewanie go mniej wyniesie czy więcej.

    A żeby go mniej wyniosło, to czy nie musi najpierw ocieplić ścian – wymienić okien – ocieplić stropy i dach – wywalić starą instalację CO i zrobić nową – wywalić grzejniki i zrobić ogrzewanie podłogowe itd. itp. - a jeszcz przy okazji wymienić instalację elektryczną – zmienić przydział mocy – a co jeśli nie ma u niego takiej sieci i trzeba nową sieć energetyczną wybudować, bo inni też na zwiększenie przydziałów mocy czekają.

    Przy okazji, bo jak zauważam ćwoków masa nie wie nawet o tym, że teraz już domów nie buduje się jak kiedyś, że domy teraz muszą mieć ocieplone ściany i ciepłe szczelne okna itd. itp. - na co jest prawo budowlane i w tym określone wymogi oraz warunki - a w tej sytuacji nie ma przeciwwskazań by właściciel tego domu mógł mieć PC.

    Nie dla każdego jest mięso i kiełbasa – co nie znaczy, że jeśli kogoś nie stać na wcześniejsze, to i nie stać go na słoninę a skoro tak to powinien (zamarznąć) zdechnąć z głodu.

    Z różnych środowisk pochodzimy ale spalacze paliw stałych raczej się ostrzegają o tym, że np. jeśli ktoś chce kocioł zmienić, to i np. wkład do komina będzie musiał włożyć oraz przestrzegają, że jeśli zasypowca chce posiadać, to bufor ciepła będzie musiał mieć do niego - a tu w tym temacie co widzę pośród rzeszy twoich, to chyba tu : https://forum.muratordom.pl/showthre...Ku-przestrodze słów swoich nie kierowałem do socjopatów ale właśnie do pompiarzy. Pozdro.

  10. #6810
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nie palę w nocy komu by się chciało dokładać
    Okna nowe.
    Strop do ocieplenia jest.Po jego ociepleniu zapotrzebowanie na moc spadnie do 5.7kw przy -20.
    Prąd 3 fazowy to ja mam.


    Ostrzegają , że trzeba posiadać bufor ciepła
    Lobby węglowych naganiczy każdemu wciska zasypowca bez bufora.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 24-02-2021 o 22:38

  11. #6811
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    #6729
    #6795
    24 h co 2 h = 12 X załad na dobę.
    64 kg / 24 h = 2,66 kg/h na godzinę x 2 = 5,32 kg na załad.
    3,60 kW/h X 2,66 kg/h = 9,58 X 30 % = 2,87 kW/h
    8,33 kW/h X 2,66 kg/h = 22,16 X 30% = 6,65 kW/h

    Styknie !!!
    By nie było, że to ja kłamię, się czepiam i oskarżam OPONIARZA bezpodstawnie oraz robie tu masy za ciula, głąbów i dewiantów.

    Łykajcie ten kit który wam ciśnie jak pelikany – cmokajcie i bijcie mu brawa w końcu jest to wodą na nie których syjonistyczne tzw. młyńskie koło - ku jego uciesze – dawajcie mu z tyłu i bierzcie od niego z przodu.

    PROSMOGI Z ANTYSMOGAMI ŁĄCZE SIĘ Z OPONIARZAMI W BRATERSKIM UŚCISKU I RUSZAJCIE PRZEZ POLSKĘ RAZEM NA PODBÓJ ŚWIATA.

    Jeśli się z tym nie zgadzasz – wyraź o tym swoje zdanie lub jeśli się mylę to mnie popraw a lepiej podaj swoje obliczenia w tej sprawie, że na podstawie tego co OPONIARZ podał i wiadomo, to w tym ulepie turbokopciuchu niczym innym jak zrembkodrewnem nie jara – udowadniając tym samym, że OPONIARZ pisze prawdę np.: taką, że siedzi nocami w kotłowni i dokłada i przegarnia i pilnuje by się nie wypaliło, by płomienia nie zerwało, by się nie zawiesiło, by się dziura nie wypaliła itd. itp.

    https://www.google.com/search?sxsrf=...w=1024&bih=730
    Nic dodać nic ująć , to tak jak poseł Biedroń uczy cię moralności

  12. #6812
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Tylko jest jeden problem ja nie mam żadnego węgla

    Wiadomo prosmogowce z podajnikami na ekogroszke będą trzeć japę w niebogłosy do nieba ale węgiel i tak zostanie zakazany.
    Z górnymi kopciuchami krzyczeli , z zakazem w Krakowie krzyczeli, ogólnie to oni zawsze krzycą, ale i tak to im nic nie da.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 25-02-2021 o 08:32

  13. #6813
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.269

    Domyślnie

    ale węgiel i tak zostanie zakazany.
    Człowieku o czym ty mówisz. Do niedawna Japonia zapowiadała zmniejszenie udziału węgla w produkcji energii do poziomu poniżej 10%, natomiast ostatnie plany mówią o utrzymaniu go na poziomie 26% i budowie w najbliższej dekadzie 36 nowych elektrowni węglowych.
    I ta cała 5 klasa to ściema.
    Ten twój "posiadacz" umie palić w piecu jeszcze gorzej od ciebie. Czyste spalanie jest możliwe w przedziale temp. 60-85'C ze stałym dostępem do tlenu. Wszystko co poniżej (a tak jest w większości) zawsze będzie produkować jakieś zanieczyszczenia lecz i tak jest to o wiele razy czystsze niż w zwykłym śmieciuchu. Problem z kotłami na ekogroszek jest również spowodowany utrzymywaniem niskiej temp. na kotle (poniżej 60'C) oraz częstym przechodzeniu kotła w stan podtrzymania (przewymiarowanie).

  14. #6814
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Mówię o węglu do ogrzewania się znaczy zadymiania okolicy bo w elektrowniach to zostanie trochę dłużej.
    On tam nic nie pali tylko sypie ekogroszek do zasobnika, wyjmuje popioł, klika włącz na sterowniku i tyle.

  15. #6815

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Mówię...
    Ty mas jakieś problemu natury psychicznej ze sobą ? Potrzebna Ci pomoc ? Nie masz myśli samobójczych ? Nie nadużywasz alkoholu do stłumienia swojej agresji ? Nie wyładowujesz agresji na najbliższych ?

    Jeżeli na którekolwiek pytanie odpowiesz twierdząco zgłoś się do poradni zdrowia psychicznego, po co masz cierpieć

  16. #6816
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Właśnie o tym mówię wunglowcy i tak będą piać w niebo głosy ale i tak zakaz przejdzie.

  17. #6817
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.269

    Domyślnie

    bo w elektrowniach to zostanie trochę dłużej
    Właśnie o tym mówię wunglowcy i tak będą piać w niebo głosy ale i tak zakaz przejdzie
    W domach też zostanie bardzo długo. Starsze pokolenie coś tam wymyśli żeby obejść niedouczonego ustawodawcę, pazernego na pieniąchy, wpływy i stołki.

  18. #6818
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    To się im dowali odpowiednie mandaciki i nic nie będzie wymyślać
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 25-02-2021 o 10:40

  19. #6819
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.269

    Domyślnie

    To się im dowali odpowiednie mandaciki i nic nie będzie wymyślać
    Przysłowie aż samo ciśnie się na usta: „Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie". Lub inaczej: Kto z czarnym kamienieniem wojuje od białego kamienia ginie".
    PS.
    Pilnuj się bo możesz pierwszy zapełnić bloczek.

  20. #6820

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Człowieku o czym ty mówisz. Do niedawna Japonia...
    Jakie to ma znaczenie? Myślisz, że Japończycy palą węglem w domach?

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Czyste spalanie jest możliwe w przedziale temp. 60-85'C
    ale dołożyłeś do kotła, ekspercie od paliw stałych. akurat czystość spalania zależy od temperatury w komorze spalania, a nie wody w obiegu (dlatego w spalarniach śmieci jest norma spaliny przez odpowiedni czas muszą przebywać w odpowiednio wysokiej temperaturze, zwykle ponad 850 stopni). jeśli nie ma odbioru ciepła, to temperatura wody może być 80, a w komorze spalania coraz niższa. tak się dzieje w przypadku izolowanych budynków czy przejścia w kocioł w stan podtrzymania. wszelkie certyfikacje odbywają się z pewnym obciążeniem kotła (najniższe chyba 30%), w warunkach domowych często to obciążenie jest niższe i emisje lecą w kosmos.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

Strona 341 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony