dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 352 z 369
Pokaż wyniki od 7.021 do 7.040 z 7363
  1. #7021

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A to straty z el. jądrowej są inne, niż z tradycyjnej ?
    Nie brnij...
    Hahahah elektrownia jądrowa tak , byle daleko ode mnie.

    Aaaa i z lokalizacja to też raczej o coś innego chodzi, doczytaj.


    Albo Ci napiszę co byś się nie męczył , chodzi o gęstość zaludnienia na wypadek błędu ludzkiego.
    Bliżej do Bałtyku gdzie beczki z odpadem można lokować.
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 18-01-2022 o 08:25 Powód: co byś się nie męczył
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  2. #7022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Bzdury piszesz. W żadnym opracowaniu nie napomknięto nic o "małej gęstości zaludnienia"
    Raczej o dostępie do wody chłodzącej.

    Odpady zaś umieszcza się głęboko pod powierzchnią ziemi, a nie w morzu.
    I (choć nie mam nic przeciwko) EJ na Śląsku nie powstanie. Fedrowanie węgla spowodowało, że raz na rok, dwa zdarza się tąpnięcie z blisko 4 w skali Richtera.

  3. #7023

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bzdury piszesz. W żadnym opracowaniu nie napomknięto nic o "małej gęstości zaludnienia"
    No nie napomknięto żeby taki jak Ty powtarzał coś innego.
    Skoro to nie przeszkadza proponuję w Rybniku.
    A nad morzem będą te na gaz

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Odpady zaś umieszcza się głęboko pod powierzchnią ziemi, a nie w morzu.
    I (choć nie mam nic przeciwko) EJ na Śląsku nie powstanie. Fedrowanie węgla spowodowało, że raz na rok, dwa zdarza się tąpnięcie z blisko 4 w skali Richtera.
    I dlatego właśnie beczki z odpadami będziemy umieszczać głęboko w zamkniętych kopalniach to i ziemia się nie będzie zapadać.

    Oh już przestań z tymi swoimi mądrościami bo naprawdę Ci to nie wychodzi.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  4. #7024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    No nie napomknięto żeby taki jak Ty powtarzał coś innego.
    Skoro to nie przeszkadza proponuję w Rybniku.
    A nad morzem będą te na gaz

    I dlatego właśnie beczki z odpadami będziemy umieszczać głęboko w zamkniętych kopalniach to i ziemia się nie będzie zapadać.

    Oh już przestań z tymi swoimi mądrościami bo naprawdę Ci to nie wychodzi.
    Potrafisz się odnieść do czegoś merytorycznie ?
    Ale nie śpiesz się, doczytaj na spokojnie jak to było z wyborem miejsca na EJ, co się robi z odpadami i ile ich jest.

  5. #7025

    Domyślnie

    Opracowania i biuletyny to jedno a rzeczywistość to drugie.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  6. #7026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ok, zbyt wiele oczekiwałem...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #7027

    Domyślnie

    Masz rację , doucz się to porozmawiamy a przede wszystkim nie łykaj na sztywno tego co Ci ktoś wpaja.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  8. #7028

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No i co z tym #167 ? Mój okres zwrotu po podwyżkach prądu to aktualnie 6 lat, właśnie leci trzeci.
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie, nie można jak się chce i co się chce
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To już jest inna sprawa, bo instalacja w PV to sprawa DOBROWOLNA. Oczywiście, powinno się to sprawdzić, choć instalacja PV jest na tyle lekka, że jeszcze się nie spotkałem z sytuację ze załamała dach. Ale tak, czy tak - robisz to na własną odpowiedzialność. Ja sobie sprawdziłem, na jaką nośność zostały zaprojektowane wiązary w moim dachu, zapas był więc zamontowałem instalację.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co do instalacji PV - to o jakie przeglądy Ci chodzi ? O co się martwić >
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jaki masz problem, mając obliczenia wiązarów sprawdzić jaki zapas nośność został uwzględniony ? Jaki problem, zamawiając wiązary poprosić o uwzględnienie ciężaru instalacji (solary, lub PV). Myślisz że w 2013 nie wiedziałem o istnieniu PV ? Masz nad wyraz naiwny tok myślenia. Ale skoro,to taki problem - napisz mi, ile,domów zawaliło się po montażu PV ?Ale dziękuje za troskę
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Serio, jestem w głębokim podziwie, że chciało ci się tyle napisać - i jednocześnie nie wnieść niczego konstruktywnego. Piszesz jakieś bajki o inspektorze budowy, (...) rzekomo powodujące zagrożenie dla otoczenia Mistrz, mistrz w opowiadaniu bajek.
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czytałem. Każdy dach należy sprawdzić czy ma odpowiednią nośność dla montaży PV lub innych elementów. W umowie na montaż PV masz to ujęte. Nie każdy zamontowany moduł PV to żagiel. Na temacie montażu PV nie znasz się. Usiłujesz dorobić ideologię do hasła: "PV jest złe a węgiel jest dobry" ?
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Tak ciekawy dałeś post że należy go zachować dla potomnych. Za bardzo się ekscytujesz tematem PV na którym nie znasz się. Masz negatywny stosunek do PV i pozytywny do węgla. Twoja sprawa i twój wybór. Linki do licznych zjawisk pogodowych nie mają nic wspólnego z instalacjami PV. takie zjawiska były, są i będą niezależnie czy na dachach są moduły czy ich nie ma.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    @samsu, każdy Twój post coraz bardziej mnie rozbawia. TY naprawdę chcesz przekonać nas, że "tylko węgiel" ? Szkoda, tylko, że niektóe sa absurdalene - bo co ma do rzeczy, czy na zerwanym dachu były PV, skoro połowę mam na gruncie, a instalacje na dachu ubazpieczone na 5000zł ? Tak, instalacja PV może się zepsuć. Tak, może się zapalić. Tak, może ją uszkodzić grad.
    Mam instalację trzeci rok, pokrywa zapotrzebowanie w 100% Za trzy-cztery lata się spłaci. Latem w południe max 238V
    Nooo Cooo Taamm – tęskniliście???
    Wiatr niszczy fotowoltaikę. 25 m2 powierzchni kontra silny wiatr https://www.youtube.com/watch?v=sYrCXBwAUoM
    Jak teraz wyglądacie i co wam ubezpieczyciel odpowiedział na wasze żądania wypłaty odszkodowania za zerwane dachy z PV panelami???

  9. #7029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Nooo Cooo Taamm – tęskniliście???
    Wiatr niszczy fotowoltaikę. 25 m2 powierzchni kontra silny wiatr https://www.youtube.com/watch?v=sYrCXBwAUoM
    Jak teraz wyglądacie i co wam ubezpieczyciel odpowiedział na wasze żądania wypłaty odszkodowania za zerwane dachy z PV panelami???
    Nie ma problemu z wiatrem.
    To się "liczy" ale nie na podstawie wiedzy internetowej jak to sugeruje bardzo "mądry" forumowicz.
    Nie wysyłam żądań do swojego ubezpieczyciela bo moduły są nadal na dachu. Nie sprawdzałem ale nadal (w ciągu dnia) produkują prąd.
    Teraz nie produkują.
    I jak teraz wyglądasz?

    PS Sam tytuł tematu
    Czy będzie zakaz palenia węglem??? jest bezsensowny.
    zakaz palenia węglem - czego nie będzie wolno palić węglem?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #7030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jak teraz wyglądacie i co wam ubezpieczyciel odpowiedział na wasze żądania wypłaty odszkodowania za zerwane dachy z PV panelami???
    Nie wiem, bo mi dachu nie zerwało.
    I co ma powiedzieć na to ubezpieczyciel ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #7031

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie sprawdzałem ale nadal (w ciągu dnia) produkują prąd.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie wiem, bo mi dachu nie zerwało.
    Chopacy strasznie rad jestem z powodu tego – mi też dachu nie zerwało po mimo tego, że paneli PV na nim nie było – ale widzieliście jak innym pozrywało i nie tylko z dachów, bo te co na gruncie stały też się nie ostały.
    Widać, to kara dla tamtych, bo FM-u nie czytają i na FM-ie nie piszą!!!
    Szkoda – szkoda, bo i raz drugi dotacji nie dostaną a straty są ogromne i niepowetowane.

  12. #7032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Po to się dach i instalacje na nim ubezpiecza, tak trudno pojąć ?
    Tak jak solary przez ostatnie dwie dekady, tak PV teraz...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #7033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Konstrukcje pod reklamy też powaliły się.
    I co dalej wymyślisz?

    Widziałem takie filmiki na których poprzewracało samochody... i co dalej z tym zrobisz?
    Widziałeś poprzewracane kominy kotłów na paliwa stała (węgiel) ?

    PS U mnie jest lepiej niż u ciebie - nie zerwało modułów PV i dachu też nie zarwało.
    Pomyśl dlaczego nie zerwało....

    Nie chcesz instalacji PV to można tylko się cieszyć i radować.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #7034

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Masz rację , doucz się to porozmawiamy a przede wszystkim nie łykaj na sztywno tego co Ci ktoś wpaja.
    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Opracowania i biuletyny to jedno a rzeczywistość to drugie.
    Czuję w powietrzu zapach folii...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  15. #7035

    Domyślnie

    To załóż maskę , i to nie jest zapach folii tylko OMIKRON nadciąga.
    A Ty ciesz się że w ogóle coś czujesz.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  16. #7036

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po to się dach i instalacje na nim ubezpiecza, tak trudno pojąć ? Tak jak solary przez ostatnie dwie dekady, tak PV teraz...
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Konstrukcje pod reklamy też powaliły się. I co dalej wymyślisz?
    W uzupełnieniu wcześniejszego - cóż za retoryka dziwna w obliczu tylu tragedii i nieszczęść, których w wielu miejscach i przypadków można było uniknąć. Wystarczyło tylko uświadomić ludzi, że z tym żartów i zabawy nie ma. Dzięki czemu bardziej odpowiedzialnie by się zachowali i dołożyli starań by uniknąć tego co ich spotkało.

    Nooo ale co tam - wszak, to jest normalne, więc po co się takimi drobiazgami zajmować. Przyjdą zrobią i nie trzeba ich pilnować oraz zwracać im uwagi na to, co w wątpliwościach zgłasza przyszły użytkownik. Zwłaszcza jak sobie waszych opinii na ten temat poczyta – to i faktycznie – nie ma żadnych podstaw by sobie podobne brać do głowy.
    A niech się uczą na doświadczeniach i nieszczęściach swoich!!!

  17. #7037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Policzyłeś ile tych instalacji PV wiatr pozrywał lub poprzewracał?
    Piszesz lekko od rzeczy.
    Inwestor musi dbać o swoje bezpieczeństwo i o swój interes.
    To dotyczy nie tylko instalacji PV.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #7038

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Policzyłeś ile tych instalacji PV wiatr pozrywał lub poprzewracał? Piszesz lekko od rzeczy. Inwestor musi dbać o swoje bezpieczeństwo i o swój interes. To dotyczy nie tylko instalacji PV.
    Tak - tak - na tym co oglądałeś - inć mość se to wymyślił a zdjęcie były kredką wymalowane - nie wspominając tu o doniesieniach prasowych.
    Umiesz liczyć - to licz na siebie a w tedy pretensji do innych mieć nie będziesz!!!

  19. #7039

    Domyślnie

    O elektrowni jądrowej zaczęliście gadać, to obaczcie czy aby stać nas na to : Finlandia Rozwiązuje Największy Problem Energetyki Jądrowej https://www.youtube.com/watch?v=sxaxDVYGUqw czy może raczej mając na uwadze mądrość i doświadczenie nasze – nie podzielimy doświadczeń Czarnobyla i Fukushimy.

    Nooo co innego – z tego : #01 – proporcja złota – jedną bekę – i kilka tirów, by beka nie walała się na wierzchu po wysypisku.
    Zasadniczo czysto węgla, drewna i biomasy spalić nie potrafimy – Nooo ale w takiej jądrowej, to by palić czysto byśmy potrafili – raz a dobrze i skończyło by się w Europie gadanie o Polsce – raz na zawsze.

    Echch pamiętam ile to kiedyś było gadania o wierzbie i topoli energetycznej – Echch UE dotacje na wszczęcie uprawy dawała – Echch UE nawet zalecała by plantację ściekami komunalnymi podlewać – Echch jak my mieli się tym ogrzewać – Echch jak elektrownie i elektrociepłownie miały tym jarać.
    Nooo i co – śmigło tak się rozkręciło, że aż się ukręciło i kapota z tego i tyle po tym – po mimo tego, że plantacje jak grzyby po deszczu rosnąć zaczęły i co i na tym się to skończyło – bez znaczenia w tym było to, że areał mamy na to i zaangażowanych i zainteresowanych było wielu.

  20. #7040
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Czarnobyl to wina człowieka Fucushima to trzęsienie ziemi , w Europie nie trzęsie aż tak bardzo zwłaszcza u nas , Czesi mają chyba 2 elektrownie atomowe a my ? my powinniśmy mieć ich z 8 szt co najmniej.

Strona 352 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony