dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 272
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie Historia pewnej budowy - Z287 energooszczędna stodoła na prąd.

    Praktycznie rok zajęło mi przekopanie tego forum a dalej mam mętlik w głowie. Czasem sobie tak myślę, że zacznę przeklinać dzień w którym tu trafiłem . Czasem bycie czegoś nieświadomym ma swoje zalety.

    Finalny projekt po przekopaniu się w 4000 innych Z287 z pracowni Z500.

    Dlaczego akurat Z287 a dlatego że da rade zrobić 4 pokoje, nie ma przesadzonej powierzchni, dach dwu spadowy i w projekcie z wiązarów oraz coś jeszcze czego teraz za cholerę nie mogę sobie przypomnieć. Decyzja była wręcz natychmiastowa projekt zakupiono zaledwie 5 miesięcy od startu poszukiwań.Great success !! Mamy projekt poczułem się jakoś wyjątkowo dobrze.

    Następnie przy próbie poszukiwań podobnych sobie budujących lub mieszkających w Z287 trafiłem tu na forum. Mimo, że do dzisiaj nikogo takiego nie znalazłem ( jeszcze nie wiem czy to dobrze czy źle) jestem tu stałym (na forum) gościem.

    cdn...
    Ostatnio edytowane przez mic81 ; 06-12-2013 o 20:58 Powód: takie tam
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  2. #2

    Domyślnie

    Podbijam w dzienniku jako ze komentow nie widac

    Kibicuje i niedlugo otworze swoj dziennik
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Komentarze mile widziane Miloszenko, wręcz obowiązkowe gdyż jeszcze niewszystkich rozwiązań jestem pewien a na niektóre mam kilka pomysłów (np izolacja stropu powstałego z wiązarów )

    ...cd

    Tak wyglądał projekt przed zmianami



    a tak wygląda obecnie projekt budynku po kosmetycznych zmianach oraz jego orientacja względem stron świata.



    Jak już wspominałem możliwość wygospodarowania 4 pokoju była decydująca więc kuchnia została przeniesiona do pom gospodarczego a w jej miejsce powstał 4 pokój. Było parę zmian z oknami odwrócenie budynku do wersji lustrzanej usunięcie kominów i miejsca na kominek.
    Garaż traci swoją pierwotna funkcje i będzie pomieszczeniem gospodarczo - spiżarkowo - technicznym. (tam tez planuję okna zapomniało mi się namalować )
    Ostatnio edytowane przez mic81 ; 01-12-2013 o 11:48 Powód: szlify
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Przed trafieniem na forum dom miał być zbudowany z silki, pędzony gazem kotłem z zamkniętą komorą spalania. Miała być płyta bo robi ją się szybko i jest tańsza. Zastanawiałem się nad rekuperacją (atakuję z każdej gazety dziesiątkami reklam ) oraz grubszą izolacją.
    Pierwszy DB na jaki trafiłem troszkę mi zamieszał ( R&K - to przez Ciebie to wszystko i niesamowicie zainteresował pewnym rozwiązaniami. Utwierdziłem się w ich słuszności w kolejnych DB np w DB Lobo_M, j-j jaśka71 oraz M.A.G a ( który to pchnął mnie w kierunku szalunków traconych ) i tak to już pozostało jak widać zresztą w sygnaturze.
    Dom ma być możliwie szczelny dlatego 30.11.2013 zamówiłem w firmie Izodom 2000 elementy do budowy ścian zewnętrznych 15/15/5 (15 cm styropainu / 15 cm element konstrukcyjny - beton / 5 cm styropianu wewnątrz) Pierwszy zakup - trzeba się spieszyć z odpisami vat-u (ostatni taki rok a na założenia z nowego programu pomocowego MDM nie łapię się tylko dla tego że miałem kiedyś własną nieruchomość - klops) Możliwe, że za poradą MAG'a jeszcze go docieplę 5 cm warstwą styropianu grafitowego.
    Fundament, zastąpi izolowana XPS-em płyta fundamentowa.
    Okna w większości nieotwieralne fixy z pakietami 3 szybowymi.

    ... c.d.n
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Wentylacja tylko mechaniczna wchodzi w grę ale jak to już bywa było by zbyt pięknie gdyby wybór był taki prosty. Nydar i jasiek71 namieszali w wątku "Wentylacja hybrydowa WMG" i to co tam wypisują wydaje się mieć sens. Niestety nie czuję się na siłach zrobienia wentylacji wyporowej to moja WM przejdzie modyfikację. Modyfikacja polegać będzie na zrobieniu 2 punktów nawiewnych i 8 wywiewnych. Nie wiem jeszcze jak wentylację zrobić w pomieszczeniach, które powstaną w garażu.

    Tak to ma wyglądać


    Do tego wszystkiego przydał by się jakiś GWC. GGWC wydaje się mi troszkę skomplikowany a nie wiem czy moje warunki glebowe pozwolą na zwykły rurowy.Wszystko wyjaśni się wiosną
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Ogrzewanie CO + CWU

    Temat wysoce kontrowersyjny przynajmniej w mim przypadku.. Kiedy rozmawiam ze znajomymi którzy są w trakcie budowy lub tak jak ja zakładają wystartować na wiosnę 2014 staram się jak mogę nie wchodzić na ten temat. Dzieję się tak dlatego iż ogrzewanie akumulacyjne oparte na kablach grzewczych wywołuję u rozmówców przeważnie zaskoczenie z niedowierzaniem."Jak to na prąd przecież to drogo" - najczęstsza odpowiedz.

    Już mi się odechciewa tłumaczyć czemu tak a nie inaczej więc najczęściej zmieniam temat dyskusji.

    Dlaczego "pakuję się" w takie ogrzewanie oraz bojler na prąd. Jest kilka istotnych przesłanek.
    1. Buduję dom świadomie - staram się zrobić go szczelnym jak tylko możliwie się da. Nie będę żałował funduszy na izolacje.
    2. Powierzchnia domu jest dość niewielka w porywach 146 m2 (ciągle nie wymyśliłem jak ogrzewać część gospodarczo- spiżarko- techniczną
    3. Niski koszt startowy i możliwość dużego udziału własnego w jego wykonaniu. Budowlańcem nie jestem ale kabel na podłodzę w odpowiedniej odległości rozłożyć może każdy.
    4. System CO jest bezobsługowy i praktycznie niezniszczalny.

    Bardzo proszę fanatyków pomp ciepła o niezabieranie stanowiska w tej części. Znam temat pomp ciepła do CO i nie jestem nim zainteresowany.
    Ostatnio edytowane przez mic81 ; 03-12-2013 o 08:30 Powód: literówki
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Na wybór systemu ogrzewania ma również dość osobliwy mikroklimat Słubic i okolicy

    Zima nie jest tu częstym gościem a jak już przychodzi mocno ujemne temperatury utrzymują się stosunkowo krótko.

    Jaka zima była w poprzednim sezonie (2012/2013) Mroźna z dużą ilością dni na sporym minusie. W Słubicach owszem tez tak było tylko zdecydowanie krócej i łagodniej.

    Ostatnio edytowane przez mic81 ; 02-12-2013 o 20:24
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Obecnie działam w temacie płyty i wychodzi na to że sprawa będzie już dopięta - termin marzec / kwiecień ale okazuję się że mam na terenie działki stanowisko archeologiczne i przed podjęciem prac musi je przejrzeć archeolog koszt 1230 zł brutto wrrrr. Jak nie urok to sr...

    A teraz taka ciekawostka. Postanowiłem wycenić położenie dachówki, zgłosiłem więc na 4 portalach typu Ofereo, Oferia itp swoje zapytanie.
    dach będzie po modyfikacjach miał pow ok 270 m2 powierzchni 25 stopni nachylenia żadnych okien dachowych żadnych kominów.
    Obecnie dostałem 6 ofert jedna 35 zł /2 4 oferty w okolicach 40-50 zł /2 i jedna 80 zł /2 zgodnie z zasadami powinienem odrzucić skrajne i wybrać którąś ze średnich
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Dzisiaj zgrałem Archeologa i koparkę na jeden termin ale itak oboje przybyli ponad godzinie po ustalonym czasie.
    Archeolog nic nie znalazł a skoro już była koparka to troszkę kazałem pogłębić dołek pod płytę oraz wyrównać teren w kierunku spadku działki.






    Jak archeolog pojechał to kaparkowy stwierdził "Panie dobrze że nic nie znalazł, u jednego jak kiedyś kopaliśmy i coś znaleźli to do dzisiaj siedzą a było to w 2005 roku.
    Ostatnio edytowane przez mic81 ; 05-12-2013 o 12:57
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Wywołany w postach wyżej, czuję się zobligowany do kibicowania Będzie co śledzić
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Wywołany w postach wyżej, czuję się zobligowany do kibicowania Będzie co śledzić
    Witam i liczę na podpowiedzi. Kiedy będziesz się zabierał za CO ?

    Muszę jeszcze kupić coś w tym roku żeby chodź troszkę wyszarpać od PL trochę zwrotu podatku. Zastanawiam się nad dachówka, dodatkowym ociepleniem, kablami grzejnymi, bojlerem ( można go odpisać ?)
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Za NCO zabieram się jak tylko dostanę cokolwiek od Asolta.

    Z rzeczy zakupowych co możesz kupić i przyda Ci się na całą budowę to około 100-120 puszek pianki a i tak Ci pewnie braknie Jak kupisz taką ilość to i rabat dostaniesz większy Mi poszło około 120 puszek i cały czas coś trzeba zapiankować
    Do odliczenia możesz kupić całą stal: na płytę, ściany, i stropy - to się nie psuje więc możesz spokojnie przetrzymać nawet rok. Kupić możesz wszystkie kable do elektryki, do podłogówki, puszki, złączki itp. całą deszczówkę i kanalizację, rury drenarskie... Jest tego masa. My przed końcem roku chcemy kupić właśnie całą elektrykę, rurki do pozostałej części wod-kan, kleje, płyty g-k, stelaże, wentylację, krótko mówiąc co się da żeby jak najwięcej w tym roku odpisać
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Wentylacja tylko mechaniczna wchodzi w grę ale jak to już bywa było by zbyt pięknie gdyby wybór był taki prosty. Nydar i jasiek71 namieszali w wątku "Wentylacja hybrydowa WMG" i to co tam wypisują wydaje się mieć sens. Niestety nie czuję się na siłach zrobienia wentylacji wyporowej to moja WM przejdzie modyfikację. Modyfikacja polegać będzie na zrobieniu 2 punktów nawiewnych i 8 wywiewnych. Nie wiem jeszcze jak wentylację zrobić w pomieszczeniach, które powstaną w garażu.

    Tak to ma wyglądać


    Do tego wszystkiego przydał by się jakiś GWC. GGWC wydaje się mi troszkę skomplikowany a nie wiem czy moje warunki glebowe pozwolą na zwykły rurowy.Wszystko wyjaśni się wiosną
    A powiedz dlaczego tak odwrotnie będzie wykonana wentylacja ? Chodzi mi o to że większość nawiewów robi się w pokojach, a wyciąg głównie z łazienek, kuchni, czy pom. gospodarczych, a u Ciebie wyciągi są w pokojach ?
    Dom 225m2, ogrzewanie 190m2, kubatura ok. 500 m3, PCi 10,4 kW + WM + wszytko na prąd
    Sezon grzewczy 2013/2014 CO+CWU 4044 kWh, koszt ok. 2200 zł w tym na CWU ok. 500 zł. Całkowita energia w domu łącznie z ogrzewaniem i ciepłą wodą 7442 kWh, koszt ok. 4200 zł.

  14. #14

    Domyślnie

    wentylacja - w spiżarni raczej nawiew, w którymś dzienniku budowy (chyba Henoka, ale nie jestem pewna) wywiew w spiżarni zwiększał wilgotność.
    Pralka będzie w łazience czy planujecie gdzieś pralnię? Ostatnio modnym urządzeniem w domu jest suszarka do prania. Elektryczna. Tak pralka jak i suszarka oddają sporo ciepła do otoczenia, może więc pom. techniczne, przy kuchni czy jakoś tak...

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrp1 Zobacz post
    A powiedz dlaczego tak odwrotnie będzie wykonana wentylacja ? Chodzi mi o to że większość nawiewów robi się w pokojach, a wyciąg głównie z łazienek, kuchni, czy pom. gospodarczych, a u Ciebie wyciągi są w pokojach ?
    Jak już pisałem na rozwiązanie to wpadłem w wątku o "Wentylacji hybrydowej WGM" i ono do mnie przemawia. W pomieszczeniach których się wydziela najwięcej CO2 czyli w pokojach oraz tam gdzie jest najwięcej wilgoci czyli łazienki logiczne wydaje się zainstalowanie wyciągów aby się CO2 i wilgoci pozbyć. Np robię urodziny dla dzieciom przychodzi ich jakiś mały tabun lub mamy inna uroczystość to wg standardowej WM powietrze (ciepłe zanieczyszczone) w pomieszczeniach nie będzie usuwane lecz mieszane z świeżym napływającym - jakoś to do mnie nie przemawia,

    Cytat Napisał Hvar Zobacz post
    wentylacja - w spiżarni raczej nawiew, w którymś dzienniku budowy (chyba Henoka, ale nie jestem pewna) wywiew w spiżarni zwiększał wilgotność.
    Pralka będzie w łazience czy planujecie gdzieś pralnię? Ostatnio modnym urządzeniem w domu jest suszarka do prania. Elektryczna. Tak pralka jak i suszarka oddają sporo ciepła do otoczenia, może więc pom. techniczne, przy kuchni czy jakoś tak...
    O i to jest podpowiedz na którą czekałem - dokładnie tak będzie pralka będzie w pom. tech obok kuchni tak samo suszarka Czyli w pom tech będzie również wyciąg ale co zrobić w drugiej części (która zostanie po podzieleniu garażu na dwa pomieszczenia) Nie wymyśliłem czy to w ogóle ogrzewać ( będzie termiczne dylatowanie i w płycie i na ścianach ) - mały dylemat.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Jak już pisałem na rozwiązanie to wpadłem w wątku o "Wentylacji hybrydowej WGM" i ono do mnie przemawia. W pomieszczeniach których się wydziela najwięcej CO2 czyli w pokojach oraz tam gdzie jest najwięcej wilgoci czyli łazienki logiczne wydaje się zainstalowanie wyciągów aby się CO2 i wilgoci pozbyć. Np robię urodziny dla dzieciom przychodzi ich jakiś mały tabun lub mamy inna uroczystość to wg standardowej WM powietrze (ciepłe zanieczyszczone) w pomieszczeniach nie będzie usuwane lecz mieszane z świeżym napływającym - jakoś to do mnie nie przemawia.
    I mnie też to przekonuje. Niestety mam już zrobione inaczej, wentylacją nie zajmowałem się przy budowie tak jak trzeba, co prawda kosztowała mniej niż taka która by spełniała wszystkie założenia. Sam nie wiem czy wentylacja mechaniczna jest w ogóle potrzebna tak do końca.
    Ostatnio edytowane przez piotrp1 ; 18-12-2013 o 13:43
    Dom 225m2, ogrzewanie 190m2, kubatura ok. 500 m3, PCi 10,4 kW + WM + wszytko na prąd
    Sezon grzewczy 2013/2014 CO+CWU 4044 kWh, koszt ok. 2200 zł w tym na CWU ok. 500 zł. Całkowita energia w domu łącznie z ogrzewaniem i ciepłą wodą 7442 kWh, koszt ok. 4200 zł.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ana.
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.032

    Domyślnie

    Witam u Ciebie ,będę podglądać i kibicować U mnie będzie ten sam system ogrzewania ,czyli kable i bojler Wiem, co znaczy tłumaczyć się znajomym dlaczego takie właśnie ogrzewanie wybrałam

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrp1 Zobacz post
    I mnie też to przekonuje. [...] Sam nie wiem czy wentylacja mechaniczna jest w ogóle potrzebna tak do końca.
    Przy ogrzewaniu prądem (czytaj kablami) trzeba walczyć o każy kW

    Cytat Napisał Ana. Zobacz post
    Witam u Ciebie ,będę podglądać i kibicować U mnie będzie ten sam system ogrzewania ,czyli kable i bojler Wiem, co znaczy tłumaczyć się znajomym dlaczego takie właśnie ogrzewanie wybrałam
    Witam Ana. Ostatnio przeczytałem właśnie Twój DB i spodobał mi wasz projekt. Zwarta bryła 4 pokoje - szkoda że na niego wcześniej nie wpadłem rozważył bym jego wybór.
    Podaj jak możesz (może być tutaj albo na priv) ile kosztował was stan zero.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ana.
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.032

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Przy ogrzewaniu prądem (czytaj kablami) trzeba walczyć o każy kW



    Witam Ana. Ostatnio przeczytałem właśnie Twój DB i spodobał mi wasz projekt. Zwarta bryła 4 pokoje - szkoda że na niego wcześniej nie wpadłem rozważył bym jego wybór.
    Podaj jak możesz (może być tutaj albo na priv) ile kosztował was stan zero.
    Fajnie,że podoba się mój projekt,aby taki wyszedł trochę musiałam pokombinować,ale myślę, że powinien być funkcjonalny i niedrogi w utrzymaniuKoszty dokładnie opisałam w dzienniku ,sam stan zero około 13tys.z hydrauliką i ociepleniem fund. 12cm styro.Robocizna w tym 500zł reszta mój M Zapraszam do mnie częściej

  20. #20

    Domyślnie

    Może architekt podpowie co z tym miejscem zrobić po garażu? Ogrzewać tej części nie musisz, ale kable profilaktycznie chyba lepiej położyć. WIEM ! Sypialnię dla gości zrób!! Żarcik taki .... Ale spiżarni to nie widzę gdzie ma być.

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony