dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 71 z 71
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Na rozdzielaczach to robią sobie tylko inwestorzy samodzielnie ,bo się cykaja ze posci zlaczka w podlodze każdy hydraulik wie ze szybciej przetrze się rura od tarcia wody niż puści zlaczka np prasowana wavina gdzieś jest filmik na necie próby ciśnieniowej robione na grubo ponad 10bar i strzeliła rura a nie złączka.
    W sumie racja...ja jestem cykor, bo przez ponad 30 lat napatrzyłem się na różne rzeczy, które miały być szczelne, wieczne itp...a nie były.
    Dzisiaj np zamiast tynkować sobie pomieszczenie gospodarcze, to siedzę w domu. Dlaczego? Kilka dni temu podciągnięto mi wodę do domu. Czekałem na nią pół roku ponad a rano do mnie dzwonią, że złączka puściła przy domu. Żona mnie pod kluczem trzyma, bo nerwy mam napięte jak plandeka na Żuku,ale pomińmy.
    W zeszłym roku wymieniano instalację gazową w mieszkaniu (blok) w którym robiłem remont. Firma wskazana przez zarząd przyjechała, zrobiłą instalację miedzianą na zaciskanych złączkach, zrobiła próby ciśnieniowe i OK. Jakieś10 dni a później czuć coraz mocniej gaz. Właściciel mieszkania kupuje 'psikacz' i znajdujemy przeciek na złączce. "Robimy tym 8 lat i pierwszy raz się zdarzyło" jak to szef firmy powiedział. Ano, więc skoro tak może być, to ja, stary pryk, dla swojego spokoju robię na rozdzielaczu, bo jak mi coś by poszło, to sobie z niego wyjdę, przejdę sufitem (poddasze nieużytkowe) wyjdę w pokoju, zrobię bruzdę podłączę się do baterii nic w łazience nie tykając. Jedynie bruzdę zatynkować,wyszpachlować, pomalować. Wszystko co robię u siebie, staram się robić tak, by jako emeryt dać radę naprawić

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    O matko!skoro jesteś taki przezorny to zastanawiam się czemu nie pusciles rurek w peszlach wyciagnalbys rure jak uszkodzony kabel.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Mam rozdzielacze do wody zimnej i ciepłej na parterze i piętrze wraz z cyrkulacja ciepłej wody . Wszystko śmiga super. Nie mam żadnego połączenia w posadzce. Takie było założenie i się udało. Jestem zadowolony chodź ludziei to odradzali. Zamontowałem to niedawno w sierpniu wszystko gra
    https://allegro.pl/oferta/rozdzielac...RoCs_QQAvD_BwE

    Taki rozdzielacz można zastosować do wody pitnej?
    A jesli tak - to można go sobie przerobić tak, żeby mieć tylko jedno wyjście na PEX, a do tego 3 wyjścia z normalnym gwintem 1/2"? Zastosowałbym coś takiego pod zlewem, na zgrabne wypuszczenie wody do pralki, zmywarki, kranu, ultrafiltracji...

  4. #64
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stevan Zobacz post
    Taki rozdzielacz można zastosować do wody pitnej?
    A jesli tak - to można go sobie przerobić tak, żeby mieć tylko jedno wyjście na PEX, a do tego 3 wyjścia z normalnym gwintem 1/2"? Zastosowałbym coś takiego pod zlewem, na zgrabne wypuszczenie wody do pralki, zmywarki, kranu, ultrafiltracji...
    Na stronie piszą, że się nadaje.Zresztą to jest mosiądz W zaworach też jest stosowany więc chyba się nadaje dlaczego nie ? Mam to zainstalowane i działa świetnie.Tak gwint jest 1/2 "

  5. #65

    Domyślnie

    To jeszcze dwa pytanka:

    1. Jak podokręcam wszystkie zaworki z podobną siłą, to każdy "patrzy" w inną stronę. W jednym kurek zatrzymuje się os strony ściany, drugi patrzy do przodu, trzeci w bok... Jak to dokręcać, żeby wszystkie kurki były z przodu?
    2. Czy w tym rozdzielaczu z mosiądzu wnętrze jest gładkie, czy gniazda zaworów "wchodzą" do wnętrza? Kupiłem rozdzielacz z nierdzewki, rzekomo dedykowany do pitnej - no i tam właśnie gniazda wchodzą do wewnątrz. Mam obawy, że z czasem będzie się tam zbierał jakiś osad...

  6. #66

    Domyślnie

    1. Niestety to gówno tak ma.

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Co do rozdzielaczy do wody pitnej czy jak to mówią do c.w.u. Ja mam osobiście takie z firmy giacomini. Mają do podłogówki i do wody pitnej.

  8. #68
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sadzik123

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam mam dom z poddaszem użytkowym na parterze gdzie lepiej umiejscowić rozdzielacz do wody cieplej i zimnej jak dam w łazience to podejścia po 1-2m a do kuchni 4-5m za to doprowadzenie zasilania będzie z 9m.

    Jak umiejscowienie pod schodami rozdzielacz to do poszczególnych punktów 10-13m a zasilanie tylko 4m nie robie cyrkulacja które rozwiazanie lepiej wybrać???

    Dodam ze zasilanie 2 rozdzielacza na piętrze będzie pociągnięte od tego na dole od rozdzielacza do rozdzielacza.

  9. #69

    Domyślnie

    Czyli cyrkulacji nie robisz?
    Od pierwszego rozdzielacza do drugiego wyjdziesz rurą 16cm czy 22cm?

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sadzik123 Zobacz post
    Witam mam dom z poddaszem użytkowym na parterze gdzie lepiej umiejscowić rozdzielacz do wody cieplej i zimnej jak dam w łazience to podejścia po 1-2m a do kuchni 4-5m za to doprowadzenie zasilania będzie z 9m.

    Jak umiejscowienie pod schodami rozdzielacz to do poszczególnych punktów 10-13m a zasilanie tylko 4m nie robie cyrkulacja które rozwiazanie lepiej wybrać???

    Dodam ze zasilanie 2 rozdzielacza na piętrze będzie pociągnięte od tego na dole od rozdzielacza do rozdzielacza.
    Chyba w pierwszej wersji mniej rur ci pójdzie, a i ciepła woda odrobinę bliżej będzie miała

  11. #71
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sadzik123

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zasilanie cieple i zimne 22 i od rozdzielacza do rozdzielacza 22 niestety nie pamiętam ile metrów 22 będzie od rozdzielacza do rozdzielacza w 1 sposobie kilka metrów mniej . Podejścia 16, cyrkulacji nie robie bo dodatkowe rozdzielacze musze dokupić chyba ze belkę rozdzielacza cyrkulować ale dalej na piętrze nie mam wolnego podejścia na cyrkulacje a na parterze mam

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony