dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Podoba mi się ten pomysł z rozdzielaczami. Chyba tak też zrobie tylko mam jeden problem muszę połączyć złączyć rurę PE 25 cm z rurą PEX 25 cm bardzo trwale ponieważ będzie w posadzce. Ma ktoś jakiś pomysł ? Albo 2 rury PE ze sobą żeby dojechać do rozdzielacza tylko jak tam to zrobić ? Macie jakiś pomysł ?

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    są rozdzielacze dedykowane do instalacji wody , a nie ogrzewania ?
    Są .Zagadałem dziś znajomego instalatora i powiedział, że na szkoleniach w Niemczech o rozdzielaczach dedykowanych dla wody mówiono. Czymś tam się różnią, ale nie pamięta, bo jeszcze nikt takowego sobie w domu nie życzył. chyba będę pierwszym jego klientem w tym temacie... jak mi łaskawie gmina w końcu wodę podciągnie.

  3. #43

    Domyślnie

    OK, jak się coś dowiesz o rozdzielaczach dedykowanych do CWU to daj znać.
    A co do rur, to ja będę robił z PB, ale to mnie czeka dopiero w przyszłym roku.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    OK, jak się coś dowiesz o rozdzielaczach dedykowanych do CWU to daj znać.
    A co do rur, to ja będę robił z PB, ale to mnie czeka dopiero w przyszłym roku.
    Ja mam jeszcze czas na decyzję ale zobacz tutaj - https://pl.giacomini.com/prodotti/ro...j-i-sanitarnej

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    OK, jak się coś dowiesz o rozdzielaczach dedykowanych do CWU to daj znać.
    A co do rur, to ja będę robił z PB, ale to mnie czeka dopiero w przyszłym roku.
    Rozdzielacz taki musi mieć atest do kontaktu z woda pitną. Tyle i aż tyle. I nie musi mieć odpowietrznikow, rotametrow itp.
    Popatrz na rozdzielacze kan therm serii 61 oraz 81 chyba.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Wracam do tematu, bo czas na rozkładanie wody przyszedł. Firmy produkujące rozdzielacze do wody użytkowej są, mają atesty ale.. żeby od nich kupić to trzeba być instalatorem. Czy ktoś, zwykły klient detaliczny, kupił taki rozdzielacz i gdzie?

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jest na rynku kilka rozdzielacz z nierdzewki. Sam mam na rozdzielaczach, system hep2o. Zalet nie widzę, czy rozdzielacz, czy trójniki.
    Teraz to bym zrobił hydraulike na stalowych skręcanych rurach. Najpewniejsze i ciężko o błąd bo zakręcone pakuły na gwincie to nie może cieknąć.

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    No masz... nie wiem dlaczego z głowy mi wypadł rozdzielacz z nierdzewki Co do skręcanych rur...jakoś nieufnie do tematu podchodzę, bo ma to być w izolacji podłogi, przeciekać po latach potrafi (nie raz komuś poprawiałem) no i pex łatwiej, szybciej i wszystkie połączenia będę miał nad podłogą.

  9. #49

    Domyślnie

    Czyli do cwu można dać rozdzielacz z nierdzewki ?

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Mam rozdzielacze do wody zimnej i ciepłej na parterze i piętrze wraz z cyrkulacja ciepłej wody . Wszystko śmiga super. Nie mam żadnego połączenia w posadzce. Takie było założenie i się udało. Jestem zadowolony chodź ludziei to odradzali. Zamontowałem to niedawno w sierpniu wszystko gra
    https://allegro.pl/oferta/rozdzielac...RoCs_QQAvD_BwE
    Ostatnio edytowane przez amator12345 ; 24-03-2020 o 11:24

  11. #51

    Domyślnie

    To znaczy co odradzali? Rozdzielacze?
    Pewnie nie chcieli, żebyś miał zrobione lepiej niż oni mają.

  12. #52

    Domyślnie

    Też mam tak zrobioną instalację i sobie chwalę. Chociaż kuchnię mam "standardowo" z cyrkulacją prawie pod sam kran i pod tym względem jest lepiej. Przy rozdzielaczach cyrkuluję tylko do rozdzielacza. Ale nie ma tragedii. I te zaworki to niezłe g...

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Dlaczego te zaworki to niezłe gówno? Działają bez zarzutow. Wszystko zrobiłem sam i nie dałem się wydymać tym cwaniaka instalatora. Chcieli bez rozdzielaczy robić i jeszcze połączenia w podłodze a ile kasy chcieli to już pisał nie bede. To jest tak proste że aż śmieszne. 3 fachowców przyjezdzało wycenić robotę i filozofię ukladali by kasę od inwestora zerźnąć
    Ostatnio edytowane przez amator12345 ; 24-03-2020 o 20:44

  14. #54

    Domyślnie

    W niektórych systemach złączki są drogie a tych w podłodze z cyrkulacją idzie dużo. Stąd też czasem wysoka cena.

    U mnie próba szczelności powiodła się chyba za 6 razem dopiero, bo ciągle gdzieś puszczały. Ze 3 chyba wymieniałem. A w sklepie powiedzieli żebym się nie cieszył, bo za kilka lat wszystkie zaczną cieknąć Ale wtedy je wywalę i bezpośrednio na śrubunkach do rozdzielacza podepnę.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Dlaczego te zaworki to niezłe gówno? Działają bez zarzutow. Wszystko zrobiłem sam i nie dałem się wydymać tym cwaniaka instalatora. Chcieli bez rozdzielaczy robić i jeszcze połączenia w podłodze a ile kasy chcieli to już pisał nie bede. To jest tak proste że aż śmieszne. 3 fachowców przyjezdzało wycenić robotę i filozofię ukladali by kasę od inwestora zerźnąć
    Działają ale raczej nigdy nie będą używane całe bloki robi się na trojnikach w podłogach kolega hydraulik robi 15lat na systemie zaciskowym vawin tysiące trojnikow w podłodze jak na razie tylko jedna złączka ciekla ale wyszło przy próbie ciśnieniowej wada fabryczna.

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Mam rozdzielacze do wody zimnej i ciepłej na parterze i piętrze wraz z cyrkulacja ciepłej wody . Wszystko śmiga super. Nie mam żadnego połączenia w posadzce. Takie było założenie i się udało. Jestem zadowolony chodź ludziei to odradzali. Zamontowałem to niedawno w sierpniu wszystko gra
    https://allegro.pl/oferta/rozdzielac...RoCs_QQAvD_BwE
    Też będę miał instalację na mosiężnych rozdzielaczach z atestem PZH (nie dawałem nierdzewnych, bo i tak część instalacji w mosiądzu, jak choćby zestaw wodomierzowy, czy zawory), tylko u mnie wychodziło, że potrzebuję większą belkę do zimnej wody niż do ciepłej, dodatkowo do pryszniców i wanny leci PEX 20, więc kupiłem gołe belki i zaworki osobno.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Pomijając wogole sens dawania rozdzielacza to czemu tak się ludzi e podniecająca że udało im się rozłożyć hydraulike bez chowania złączy w posadzce? W nowo budowanym domu to chyba nie problem tak poprowadzić złącza rury aby nie szły w podłodze?
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 27-03-2020 o 07:18

  18. #58

    Domyślnie

    Jak?

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Na rozdzielaczach to robią sobie tylko inwestorzy samodzielnie ,bo się cykaja ze posci zlaczka w podlodze każdy hydraulik wie ze szybciej przetrze się rura od tarcia wody niż puści zlaczka np prasowana wavina gdzieś jest filmik na necie próby ciśnieniowej robione na grubo ponad 10bar i strzeliła rura a nie złączka.

  20. #60

    Domyślnie

    Rehau ma taki filmik i tam rura puszcza znacznie poźniej niż 10bar. Sam potrzebowałem wyciągnąć mosiężną złączkę wielorazowego użytku Rehau i wiem, że nie ma opcji żeby to puściło. A mimo to mam na rozdzielaczach.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony