dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 44
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 869
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0600 — kopia.jpg
Wyświetleń:	1627
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	234322Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0603 — kopia.jpg
Wyświetleń:	1653
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	234323Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0608 — kopia.jpg
Wyświetleń:	1503
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	234324 szacunkowo wydaliśmy z robocizną przyłączem prądu,ok 170tys.stan surowy zamknięty.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Kochani,to są koszty razem z kupnem działki i przyłączy?
    Czy samej budowy domku?
    My chcemy ruszyć pod koniec roku z budową.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Cytat Napisał Monika&Mariusz Zobacz post
    Kochani,to są koszty razem z kupnem działki i przyłączy?
    Czy samej budowy domku?
    My chcemy ruszyć pod koniec roku z budową.
    My kupowaliśmy działkę osobno na razie jest sam prąd w domu brak kanalizy,wody i gazu.Dach bardzo dużo pochłonął pieniążków.My wybraliśmy taką dachówkę bo nam się najbardziej podobała 5.80 netto sztuka ale do tego dochodzi też membrana,blachy,drewno,śruby,gwozdzie,rynny okna dachowe....i wyszło 50tys.Także dachówka była kupowana u przedstawiciela na kujawsko-pomorskie u Słowińskich Białe -Błota k.Bydgoszczy polecam.

  4. #24

    Domyślnie

    Witam.. ja jestem przerazona na fundamenty poszlo 26 tysiecy... czytajac wasze posty I ogladajac zdjecia pocieszam sie ale strasznie sie boje ze nie staarczy kasy a jakbysmy sie zmiescili w tej sumie za stan surowy zamkniety co wy to bym sie strasznie cieszyla... jakbyscie mogli napisac ile wyszly sciany I strop chcialbym nastawic sie na wiosne))

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0620 — kopia.jpg
Wyświetleń:	1305
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	235721Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0207 — kopia.jpg
Wyświetleń:	1223
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	235722Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0566 — kopia.jpg
Wyświetleń:	1373
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	235723 jesteśmy teraz na etapie wiecie kontakty,lampy czyli co gdzie ma być i wchodzą kabelki potem ściany ,ogrzewanie,posadzka i takie tam ...jak zrobi się cieplej ocieplenie domu.co tam u Was słychac jak formalności...?

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    w wolnej chwili napisze..obiecuje

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Hejka,my w przyszłym tygodniu zamawiamy projekt,potem geodeta i adaptacja.Do połowy roku chcielibyśmy mieć ta całą biurokracje załatwioną,zobaczymy jak to pójdzie wszystko.
    Fajnie się ogląda wasz domek,zazdroszczę wam

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    no my od momentu kupna i adaptacji do pozwolenia na budowe czekaliśmy pół roku dokładnie na same warunki zabudowy czekaliśmy 4 miesiące!!
    dobrze przemyśleć wszystkie zmiany.My zmniejszyliśmy okna i powiększyliśmy garaż,jest na stronie muratora w galerii budowy szum morza budowany w oryginale bez zmian,widzieliście już i jak wam się podoba?

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał wesola9 Zobacz post
    no my od momentu kupna i adaptacji do pozwolenia na budowe czekaliśmy pół roku dokładnie na same warunki zabudowy czekaliśmy 4 miesiące!!
    dobrze przemyśleć wszystkie zmiany.My zmniejszyliśmy okna i powiększyliśmy garaż,jest na stronie muratora w galerii budowy szum morza budowany w oryginale bez zmian,widzieliście już i jak wam się podoba?
    My też liczymy się z tym, że trochę to wszystko potrwa, niestety tyle czasu zajmuje u nas papierologia znalazłam tą galerię w której jest pokazany projekt budowy szum morza w oryginale, świetny, jak Wasz jednak my też byśmy chcieli dokonać pewnych zmian. Tak jak Wy chcemy powiększyć garaż o 1,5 m i zmniejszyć okna, ale w taki sposób jak w projekcie Szum morza - wariant I.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Oj będzie super wyglądał Wasz domek będę czekała na zdjęcia na razie nie poddawajcie się tej biurokracji...pozdrawiamy

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    haniahania

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Moi drodzy, czy ktoś z was buduje dom z pompą ciepła?

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    my dalismy do wyceny instalacje na gaz,pompę ciepła i na pelet zobaczymy jakie mamy ponieść koszta.do końca stycznia powinniśmy coś wiedzieć.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał wesola9 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0620 — kopia.jpg
Wyświetleń:	1305
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	235721Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0207 — kopia.jpg
Wyświetleń:	1223
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	235722Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0566 — kopia.jpg
Wyświetleń:	1373
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	235723 jesteśmy teraz na etapie wiecie kontakty,lampy czyli co gdzie ma być i wchodzą kabelki potem ściany ,ogrzewanie,posadzka i takie tam ...jak zrobi się cieplej ocieplenie domu.co tam u Was słychac jak formalności...?
    Witam
    Jestem na etapie pozwolenia na budowę zbieram sobie oferty do stanu surowego zamkniętego i właśnie napotkałem pierwszy problem. Oknoplast Kraków stwierdził że okna na wykuszy są niewykonalne. Proszę zatem o pomoc i informacje jakie okna zamontowaliście, jakie miały wymiary z łącznikiem oraz czy macie również zamontowane tam rolety. W szczególności chodzi o okno które wg projektu ma 35cm szerokości.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
    Radel
    Takich trzech jak nas dwóch to nie ma ani jednego.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Okno "wykuszowe" mamy zmontowane tak jak na zdjęciu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0613.jpg
Wyświetleń:	1211
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	238445

    Mamy tak przez przypadek, ponieważ "murarz" (oby go pokręciło) zapomniał wymurować węglarka, następnie Pan od okien nie uwzględnił ocieplenia, i w efekcie okno zostało zamontowane tak jak na zdjęciu poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0565.jpg
Wyświetleń:	1131
Rozmiar:	57,5 KB
ID:	238446
    czyli nie mieliśmy możliwości ocieplenia domu.
    Całe szczęście trafiliśmy na solidną ekipę od okien i okna zostały powtórnie zamontowane ale tym razem tak jak to widać na zdjęciu pierwszym.
    Cała konstrukcja została wysunięta do przodu, spowoduje to powiększenie blatu w kuchni, oraz zmniejszenie parapetu zewnętrznego, dodatkowo jest to okno które będzie zamontowane bezpośrednio w warstwie ocieplenia, co powinno kosztować dodatkowe kilka stówek (nam się udało w cenie montażu podstawowego)
    jakie wymiary tego okna to nie wiem z pamięci, zmierzę to napiszę.
    Zależało nam aby boczne okienka były otwierane żeby wietrzyć kuchnię, ponieważ prawdziwym problemem jest okno główne na wykuszu.
    w/g projektu powinno być uchylne, z otwarciem nie byłoby problemu ale zamykać to by trzeba chyba od zewnątrz (tym bardziej 3szybowe), (chodzi o ciężar)
    Myśleliśmy też aby było dzielone na środku.

    Mamy zamontowane okna SCHUCO, i myślę że był to dobry wybór ()

    znalazłem szerokość okna małego
    - szer skrzydła 426
    - szerokość ościeżnicy 500
    Ostatnio edytowane przez wesola9 ; 29-01-2014 o 14:23

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał haniahania Zobacz post
    Moi drodzy, czy ktoś z was buduje dom z pompą ciepła?
    ymm....
    No myśleliśmy, ale koszty trochę jeszcze nie te.
    Nie mniej jednak jeżeli myślicie o pompie ciepła to należy już udać się do jakiegoś przedstawiciela/sprzedawcy/montera i dowiedzieć się jak przygotować projekt.
    PS
    My będziemy mieli ogrzewanie podłogowe, na paliwo stałe (myśleliśmy o gazie ale termin gazyfikacji jest nieznany) ale tak już przygotowane że za 10/15 lat jak będę zmieniał piec to bez problemu zamontuję PC (jak mnie najdzie oczywiście).
    Na stare lata w sam raz takie rozwiązanie, no i może w końcu ceny będą rozsądne.

    PS2
    Dużo osób mówiło żeby założyć PC, i nie budować np. komina, hmmm...
    Nie wiem co mnie/nas spotka w przyszłości, a uważam że powinienem mieć zawsze wybór, dlatego mam komin przygotowany, pod paliwo stałe, gaz.
    PC zawsze mogę gdzieś upchnąć. komin jej nie jest potrzebny
    W każdym kominie mamy 5 kanałów wentylacyjnych, dużo to nie kosztowało a możliwości są większe

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wesola9 ; 29-01-2014 o 14:06

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    My z kolei jako ze będziemy mieli kominek zastanawiamy się bardzo mocno nad płaszczem wodnym,zobaczymy jak to cenowo wyjdzie,oczywiście piec gazowy również będzie.

  17. #37

    Domyślnie

    Bardzo dziekuje za informacje o oknach w wykuszu. Jeszcze tylko dla potwierdzenia. Boczne okna macie otwierane ale większe od tych w projekcie a to duże rozumiem że wybraliście szklenie stałe.

    Jeśli chodzi o Pompę Ciepła to ja mam zamontowene dwie w domu w którym mieszkam. Do ogrzewania PC z odwiertami a do c.w.u. pompę powietrzną.
    Jeśli chodzi o przygotowanie całej instalacji pod pompę ciepła to trzeba pamiętać że w przypadku grzejników muszą być one większe niż te montowane do źródła gazowego czy paliwa stałego. W przypadku podłogówki nie ma to znaczenia bo i tak mamy zawór mięszający. Pompa ciepła jest źródłem niskotemperaturowym i dlatego im więcej podłogówki tym lepiej.
    Jeśli chodzi o projekt do wykonania pompy ciepła to firmy z regóły robią to w gratsie.
    Jeśli chodzi o komin to ja u siebie z góry założyłem że robie PC i dlatego z niego zrezygnowałem.
    Jeśli chodzi o koszty to nie wiem jak to jest teraz każdy różnicę w wykoaniu musi sobie wyliczyć sam na podstawie ofert.
    Jeśli chodzi o użytkowanie tu wygoda jest niesamowita i z całą pewnością mogę polecić akie rozwiązanie.

    Nikt nie pisze o pompie powietrznej do c.w.u a tutaj naprawdę warto na ten temat poczytać i popytać bo rozwiązanie jest rewelacyjne w szczególności jeśli mamy ogrzewanie na paliwo stałe i w lecie szukamy alternatywy do przygotowania ciepłej wody. Pompa bierze ciepłe powietrze ze strychu przygotowuje ciepłą wodę i wyrzuca powietrze o tem 16 stopni np. do ogrzewnia/chłodzenia garażu. Poleceam takie rozwiązanie
    Takich trzech jak nas dwóch to nie ma ani jednego.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia i Radek Zobacz post
    Bardzo dziekuje za informacje o oknach w wykuszu. Jeszcze tylko dla potwierdzenia. Boczne okna macie otwierane ale większe od tych w projekcie a to duże rozumiem że wybraliście szklenie stałe.
    Zgadza się, boczne okna większe otwierane, duże okno to szklenie stałe.

    pozdr
    Artur

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    [QUOTE=Nikt nie pisze o pompie powietrznej do c.w.u a tutaj naprawdę warto na ten temat poczytać i popytać bo rozwiązanie jest rewelacyjne w szczególności jeśli mamy ogrzewanie na paliwo stałe i w lecie szukamy alternatywy do przygotowania ciepłej wody. Pompa bierze ciepłe powietrze ze strychu przygotowuje ciepłą wodę i wyrzuca powietrze o tem 16 stopni np. do ogrzewnia/chłodzenia garażu. Poleceam takie rozwiązanie[/QUOTE]

    ================================================== =============


    O pompie powietrznej do c.w.u. myślimy. Prawdopodobnie kupimy już odpowiednio dostosowany bojler/zasobnik aby podłączyć do niego PC, lub solary (opcja). Ale stawiam na PC powietrzną do ogrzewania wody użytkowej, tańsza i wg mnie praktyczniejsza.

    Jak na razie tworzymy projekt instalacji CO/c.w.u. zobaczymy jak wyjdzie.

    Pozdr
    Artur

  20. #40

    Domyślnie

    Pompa powietrzna do przygtowania ciepłej wody jest razem ze zbiornikiem jako komplet więc jeśli się nad tym zastanawiacie to nie kupujcie osobno zasobnika
    Takich trzech jak nas dwóch to nie ma ani jednego.

Strona 2 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony