dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 44
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 869
  1. #41
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dhfashion

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Hej !

    Pierwszy raz się wypowiadam, choć forum śledzę jakiś czas, ponieważ od pół roku projekt domu szum morza był moim faworytem do budowy , co stało się faktem w zeszłym tygodniu, zakupiłam projekt w wersji lustrzanej, mam zamiar poszerzyć okno boczne i przeszklenie w salonie zamienić na duże okno przesuwne z wyjściem na tył domu bo w zasadzie tam będzie się znajdował główny taras."
    W zasadzie dom będzie wyglądał tak jak dom "wesołej" , której zazdroszczę etapu budowy
    Mam szczegółowy kosztorys, nie wiem czy adekwatny do cen ale zrobiony wedle cen uśrednionych aktualnych.

    Moje pytanie do Wesołej , napisz proszę w jakiej kwocie zamknął Wam się stan surowy, jeśli pamiętasz, czytałam forum i takiej informacji nie odnalazłam...wedle kosztorysu to kwota około 33 tys netto , a jak to wyszło u Was ? Napisz proszę to przynajmniej będę wiedzieć jak intensywnie powinnam się targować z firmami

    pozdrawiam

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał wesola9 Zobacz post
    Załącznik 234322Załącznik 234323Załącznik 234324 szacunkowo wydaliśmy z robocizną przyłączem prądu,ok 170tys.stan surowy zamknięty.

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał dhfashion Zobacz post
    Hej !


    Moje pytanie do Wesołej , napisz proszę w jakiej kwocie zamknął Wam się stan surowy, jeśli pamiętasz, czytałam forum i takiej informacji nie odnalazłam...wedle kosztorysu to kwota około 33 tys netto , a jak to wyszło u Was ? Napisz proszę to przynajmniej będę wiedzieć jak intensywnie powinnam się targować z firmami

    pozdrawiam
    33 tys. netto???
    Mówimy o samej robociźnie?

    A tak na marginesie to przy każdej wycenie/ ofercie itp należy pytać (zwracać uwagę!) czy jest to Brutto czy netto, ponieważ każdy inaczej wycenia, jedne hurtownie podają brutto, inne netto, jeden wykonawca robi wycenę netto inny brutto.
    można czasem zapomnieć, i się nieprzyjemnie zdziwić

    Niby oczywiste ale jak codziennie dostaje się kilka ofert dziennie to się można pogubić

    pozdr
    Artur
    Ostatnio edytowane przez wesola9 ; 02-02-2014 o 20:15

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dhfashion

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    A sorry ... myślę o jednym a piszę o drugim, chodzi mi o fundamenty, ile kosztował pierwszy etap , zakończenie prac nad fundamentami.... ILE ?

    Stan surowy zamknięty czy otwarty to dalszy temat....

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał dhfashion Zobacz post
    A sorry ... myślę o jednym a piszę o drugim, chodzi mi o fundamenty, ile kosztował pierwszy etap , zakończenie prac nad fundamentami.... ILE ?

    Stan surowy zamknięty czy otwarty to dalszy temat....
    Przygotowanie czyli geodeta, zdjęcie humusu, paleto-pojemnik na wodę, garaż blaszak (używany), TOI-TOI (własnej roboty) to było ok 1400pln

    Zużyliśmy
    - 25m3 betonu b25 (na ławy fundamentowe)
    - stali zbrojeniowej za 1500zł (na ławy fundamentowe)
    - na to dwie warstwy foli budowlanej
    - na to ok 1400 bloczków betonowych (7warstw) (nasz dom jest troszkę "wyniesiony" ponad powierzchnię gruntu)
    - do tego ok 60worków cementu
    - wywrotka żwiru - wisełki
    - do tego styropian gr12 + dysperbit i forlia kubełkowa + klej do styropianu i siatkę
    - kanalizacja to jakieś 1600zł
    - do środka poszło ze 16 wywrotek piasku żótego (jakieś 4500 zł których to nie policzyłem)
    - na piasku rozłożona została folia budowlana jakieś 200m2
    - i jeszcze na to przyszło ileś tam betonu B15 (MOŻE 13m3?)

    i tak się zakończyła przygoda z fundamentami
    łącznie dało to ok 28.000 materiały + robocizna

    Nie wiem czy jest sens pisać tak szczegółowo?
    Ja na początku pisałem wszystkie wydatki w zeszycie, ale po pewnym czasie zaprzestałem tego procederu.
    Zacytuję w tym miejscu kolegę który również się buduje
    cyt: "a wiesz z początku to miałem segregator i wszystkie faktury tam wkładałem i sobie jeszcze pisałem w zeszycie, a teraz to mam taka dużą reklamówkę/worek i tam trzymam/wrzucam rachunki...."
    Jestem już na podobnym etapie

    Szacunkowo stan surowy zamknięty to było ok 170.000 - 180.000
    Myślę że można to zrobić za 140.000 - 150.000, ale to zależy od wykonawcy, cen jakie wam się uda wynegocjować, materiałów z jakich będziecie budować, działki na której budujecie.
    I tutaj kolejny cytat:
    cyt: "..pomiędzy 300.000 a 1.000.000..." taką odpowiedź otrzymałem od jednego z wykonawców na moje pytanie: ile nas ten dom będzie kosztował?.
    Z początku myślałem że ma nierówno pod sufitem, ale teraz wiem że miał rację.


    A tak z innej beczki to:
    W przyszłym tygodniu będziemy gościć elektryka , posiedzi ok tygodnia. skasuje minimum 5.000 (materiały + robocizna). Piszę minimum ponieważ zastanawiamy się jeszcze nad kilkoma rozwiązaniami, no i czy warto już zelektryfikować górę, mamy zamiar zacząć tam działać za ok 2lata

    pozdr
    Artur

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boaman

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    17

    Domyślnie

    wesoła9 powiedz mi prosze ile macie wysuniety dach nad wykuszem o ile ten ten odcinek jest dłuższy od normalnego lica dachu I czy w projekcie tak było czy sami wysuneliscie wiecej?

  7. #47
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dhfashion

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Uuuuu to fundamenty mogą kosztować z 40 patyków...

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    witajcie no piękną pogodę mamy prawda!jak tam kto z was rozpoczął budowę domku?napiszcieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0743.jpg
Wyświetleń:	586
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	246652u nas już pierwszy pokój otynkowany maszynowo...pozdrawiam wszystkich.

  9. #49
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dhfashion

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    U mnie papiery w akcji

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Mariusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tuchola
    Kod pocztowy
    89-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    U nas też,do wakacji powinniśmy mieć kwitki tip top,potem bieganie po bankach to będzie masakra dopiero

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika&Mariusz Zobacz post
    U nas też,do wakacji powinniśmy mieć kwitki tip top,potem bieganie po bankach to będzie masakra dopiero
    Korzystaliśmy z pomocy doradcy finansowego, zaoszczędzony czas, kilka ofert równocześnie, możliwość porównania na miejscu.
    Nie mniej jednak trzeba uważać na to co małym druczkiem jest napisane. jak wszędzie.

    pozdr

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boaman

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam, w zeszłym tygodniu zalaliśmy fundamenty, wydaliśmy na nie około 13 tyś zł łącznie z projektem, kierownikiem budowy. Dom będzie bez garażu , lustrzana wersja.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0307.jpg
Wyświetleń:	591
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	250739

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adreal88

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,

    Zaczynam budowę tego domu za 2 tygodnie. Wszystkie dokument już gotowe i wykonawca znaleziony. Budujemy w woj. Mazowieckim.

    Koszty o których piszecie są jak najbardziej OK (nie ma co się oszukiwać podaną wyceną na stronie projektu ), wiadomo że wszystko zależy od wykorzystanych materiałów, ale ludziom tez trzeba odpowiednio zapłacić za dobrze wykonaną pracę.

    wesoła9, takie pytanie, czym podyktowana była decyzja o wyborze spoiwa do betonu komórkowego na ściany? Widzę na zdjęciach tradycyjną zaprawę. Czemu nie klej?

    Pozdrawiam

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał adreal88 Zobacz post
    Witam,

    Zaczynam budowę tego domu za 2 tygodnie. Wszystkie dokument już gotowe i wykonawca znaleziony. Budujemy w woj. Mazowieckim.

    Koszty o których piszecie są jak najbardziej OK (nie ma co się oszukiwać podaną wyceną na stronie projektu ), wiadomo że wszystko zależy od wykorzystanych materiałów, ale ludziom tez trzeba odpowiednio zapłacić za dobrze wykonaną pracę.

    wesoła9, takie pytanie, czym podyktowana była decyzja o wyborze spoiwa do betonu komórkowego na ściany? Widzę na zdjęciach tradycyjną zaprawę. Czemu nie klej?

    Pozdrawiam
    ymm.... to tak tylko wygląda, to jest klej do solbetu (cienka spoina) tylko że szary. Jest też biały lekko droższy i wtedy to wygląda już lepiej
    Pozdr
    SZUM MORZA.

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adreal88

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał wesola9 Zobacz post
    ymm.... to tak tylko wygląda, to jest klej do solbetu (cienka spoina) tylko że szary. Jest też biały lekko droższy i wtedy to wygląda już lepiej
    Pozdr
    Sorry, źle zerknąłem.
    Faktycznie, cienka spoina

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał adreal88 Zobacz post
    Sorry, źle zerknąłem.
    Faktycznie, cienka spoina
    Cienka cienka. Widziałem już lepiej wymurowane ściany. To tylko świadczy o klasie murarza.

    na marginesie to budowa domu dostarcza dziwnych doznań . Ja się czasem wstydzę (nie wiedzieć czemu) za robotę wykonaną przez kogoś innego.

    pozdr.

    a co do sytuacji na budowie to:
    Styropian na podłodze 18cm ułożony (samodzielnie), mostki polikwidowane, od jutra układana będzie podłogówka potem wylewka (anhydrytowa) i kominek
    a w maju planujemy ognisko, lub grilla conajmniej
    SZUM MORZA.

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    witam wszystkich no kochani pewnie zaczeliście już wasze budowy życzymy powodzenia i cierpliwości...dobrego humoru też,my jesteśmy na etapie ogrzewania podłogowego i potem posadzki to robi ekipa a my sami robimy taras ....pozdrawiam Asia
    SZUM MORZA.

  18. #58

    Domyślnie

    Wita, również mam w planach wybudować ten dom Mam pytanie - ile geodeta bierze za wyznaczenie gdzie dom będzie stał???

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wesola9

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Kod pocztowy
    85-370
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcz Zobacz post
    Wita, również mam w planach wybudować ten dom Mam pytanie - ile geodeta bierze za wyznaczenie gdzie dom będzie stał???
    ja zapłaciłem 300pln'ów
    wiem że to nie dużo, trzeba dzwonić i pytać bo każdy inaczej liczy.
    My mieliśmy szczęście bo e tej cenie poodnajdywał jeszcze zagubione kamienie graniczne, ale w zamian może być pewny że skorzystam z jego usług przy inwentaryzacji geodezyjnej.

    Pozdr
    A.Z.
    SZUM MORZA.

  20. #60

    Domyślnie

    ale 300 zł za całość???
    nawet jakby 500 wzięli to nie byłoby źle

Strona 3 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony