dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 17
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 324
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    W temacie już pisałem co i jak, w poprzednim poście opisałem ile i na co moja PC potrzebuje kWh
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    W temacie już pisałem co i jak, w poprzednim poście opisałem ile i na co moja PC potrzebuje kWh
    Okres jednej doby nie jest zupelnie miarodajny. Raczej w tygodniach sie to liczy minimum, a najlepiej podawac za okres miesiaca.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    od 06.01.14r. do 10.01.14r. CWU (47*C) + CO (20*C) = 87 kWh (w weekendy przy winku palimy w kominku z DGP)
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    No nikogo nie zmuszam, ale uważam i dzielę się opinią że za cenę Viessmanna można dostać coś zdecydowanie lepszego.
    Przykładowy model: PCWU 300K-2,3 kW cena 7000brutto.
    Można troszkę poczytać: http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-c...300k-23kw.html
    Najważniejsze to większa wydajność, zbiornik ze stali nierdzewnej, lepszy sterownik.
    A ile i co oferuje konkurencyjny Vitocal 161-A?

    Tak się rzucasz, że tak wspaniały sterownik ma wspomniany przez ciebie split - a ja mam pytanie ile kosztuje ten split?
    W którym miejscu napisałem, że ten sterownik jest taki wspaniały ?
    Popatrz, kto tu tak na prawdę się rzuca, kto wystawia ocenę nie mając możliwości miarodajnego porównania dwóch urządzeń, po za ceną i ich opisem ?
    Przypuśćmy trafisz na osobę Twojego pokroju, która miała gdzieś do czynienia z urządzeniem firmy Hewalexa, i stwierdza na forum jakie to gówno, bo mu dużo prądu pobierało, nie dogrzewało wody, totalna chińszczyzna, a mógł kupić dużo lepszego Dimplexa, Nibe Atlantic itd. i jak odbierzesz jego opinię - jako jedyną i obiektywną ? Celowo napisałem Tobie o zachwycie innego użytkownika nad 5-cioma pompami w jego zakładzie, czy można na jego przykładzie stwierdzić, że te pompy są faktycznie rewelacyjne?.... odpowiedź brzmi NIE, bo zbyt mało danych zostało przedstawionych, bo nie można wyciągnąć wniosków nie mając szerszej analizy.
    Tyle w temacie, miłego wieczoru/dnia

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    od 06.01.14r. do 10.01.14r. CWU (47*C) + CO (20*C) = 87 kWh (w weekendy przy winku palimy w kominku z DGP)
    smart_guy1 to nie jest zbyt dobry wynik Ja w analogicznym okresie miałem zbliżone zużycie, ale w domu 2x większym i przy temp wewnętrznej 23st. i bez dopalania kominkiem. Domy również podobnie docieplone. Ciężko Ci pomóc bo pompę mam inną, ale wg mnie Twoje zużycie jest stanowczo za duże.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    No właśnie, pomimo że inne pompy to porównanie już jakieś mam. Teraz muszę jeszcze dowiedzieć się jak zoptymalizować zużycie kWh oraz czas pracy mojej PC. Sądzę, ze jest to możliwe do wykonania.
    map78 a powiedz mi jak masz ustawione cykle grzewcze w zakresie eksploatacji normalnej i zoptymalizowanej, i ile jest przerw między tymi cyklami, oraz jakie są one długie, tym samym ile razy w ciągu doby złącza się twoja pompa ciepła.
    Serwis Viessmanna stwierdził, że mój model PC powinien praktycznie chodzić non stop, głównie z uwagi na zwiększenie żywotności sprężarki, oraz brak bufora, także czy w domu jest już 20*C na czujnikach pokojowych czy też nie PC pracuje cały czas bez przerwy.
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    map78 a powiedz mi jak masz ustawione cykle grzewcze w zakresie eksploatacji normalnej i zoptymalizowanej, i ile jest przerw między tymi cyklami, oraz jakie są one długie, tym samym ile razy w ciągu doby złącza się twoja pompa ciepła.
    Serwis Viessmanna stwierdził, że mój model PC powinien praktycznie chodzić non stop, głównie z uwagi na zwiększenie żywotności sprężarki, oraz brak bufora, także czy w domu jest już 20*C na czujnikach pokojowych czy też nie PC pracuje cały czas bez przerwy.
    Nie wiem o co chodzi w tej eksploatacji normalnej i zoptymalizowanej ale u mnie pompa generalnie załącza się dwa razy na dobę zgodnie z harmonogramem tanich godzin taryfy G12w. Na poniższym schemacie masz jak wygląda jej cykl pracy podczas dni powszednich.



    Jako uzupełnienie tych informacji dodam jedynie, że CWU grzeję 2x po 45min i to zapewnia dostęp do gorącej wody przez całą dobę z cyrkulacją w godz. 0600-2300. Temperatura zasilania CO u mnie to 35st. Także generalnie PCi załącza się o 2200 i grzeje do 6000 (w międzyczasie podgrzewa też wodę) potem do 1300 jest wyłączona i o 1300 znów się załącza i najpierw podgrzewa CWU i potem przez ponad godzinę grzeje CO (ostatni zrobiło się trochę chłodniej (-3st) to daje jej czasem popracować do 1600) i to cała filozofia.

    Jeżeli u Ciebie PCi chodzi 24 na dobę to wg mnie jest sterowana pogodowo, bo termostat by ją wyłączył po uzyskaniu zadanej temperatury (u mnie tak robi). Pewnie właśnie jej całodobowa praca powoduje tak duże zużycie. A co do bufora to już Ci kiedyś pisałem,że jest on zbędny i bardzo dobrze,że go nie masz bo w przeciwnym razie zużycie miałbyś jeszcze większe
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    W którym miejscu napisałem, że ten sterownik jest taki wspaniały ?
    Popatrz, kto tu tak na prawdę się rzuca, kto wystawia ocenę nie mając możliwości miarodajnego porównania dwóch urządzeń, po za ceną i ich opisem ?
    Przypuśćmy trafisz na osobę Twojego pokroju, która miała gdzieś do czynienia z urządzeniem firmy Hewalexa, i stwierdza na forum jakie to gówno, bo mu dużo prądu pobierało, nie dogrzewało wody, totalna chińszczyzna, a mógł kupić dużo lepszego Dimplexa, Nibe Atlantic itd. i jak odbierzesz jego opinię - jako jedyną i obiektywną ? Celowo napisałem Tobie o zachwycie innego użytkownika nad 5-cioma pompami w jego zakładzie, czy można na jego przykładzie stwierdzić, że te pompy są faktycznie rewelacyjne?.... odpowiedź brzmi NIE, bo zbyt mało danych zostało przedstawionych, bo nie można wyciągnąć wniosków nie mając szerszej analizy.
    Tyle w temacie, miłego wieczoru/dnia
    Przeczytaj dokładnie post nr 15.

    Ja napisałem z punktu użytkownika co dostaliśmy za określone pieniądze i co mi się w tym nie podoba. Ja chociaż podałem rzeczowe argumenty. Ty natomiast poza "zachwytem" użytkownika który musi mieć 5 pomp w jednej firmie nic więcej nie podałeś.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    map78 czyli z twojego doświadczenia i obsługi twojej PC zużycie kWh możne ograniczyć poprzez odpowiednie jej wysterowanie w zakresie godzin grzania a zarazem zadanego jej trybu załączeń i wyłączeń???
    Faktycznie moja pompa jest podpięta do czujnika temperatury zewnętrznej, czy twoim zdaniem byłoby wskazane doinstalowanie termostatu, który wyłączy prace pompy po uzyskaniu zadanej temperatury w pomieszczeniach???
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Napisales, ze grzejesz dom podlogowka do 20*C. Chesz zainstalowac czujnik w domu i ustawic sobie 18*C?
    Grzanie do 20*C to dla niektorych jest zimno. Nie wyglada na to, zebys chalupe przegrzewal i zeby to przegrzewanie wlasnie bylo przyczyna jakiegos zwiekszonego zuzycia pradu na cele CO.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    witam Pyxis. Obecnie jest tak, że ustawiam na pompie ciepła wymaganą temperaturę pomieszczeń jako np. 20*C, idąc dalej w pięciu różnych pomieszczeniach mam zainstalowane proste regulatory pokojowe, których zadaniem jest otwieranie bądź zamykanie elektrozaworów dla poszczególnych pętli podłogówki we wspomnianych już pięciu różnych pomieszczeniach po osiągnięciu zadanej temperatury np. 20*C.
    Idąc dalej, kiedy już we wszystkich pomieszczeniach zostanie uzyskana zadana temperatura np. 20*C, moja PC i tak pracuje dalej zgodnie z ustawionym jej dobowym trybem pracy, który zdaniem serwisantów jest wskazany, bo pompa ciepła modeluje sobie wtedy sama zapotrzebowanie na kWh, a sprężarka na skutek ciągłej pracy wydłuża swoją żywotność.
    Moje pytanie:
    1. Czy wspomniany termostat odłączy PC po osiągnięciu zadanej temperatury pomieszczeń, i czy doprowadzi to do mniejszego zapotrzebowania na kWh, bez nadmiernego zużycia się podzespołów PC na skutek częstych jej załączeń np. sprężarka???
    2. Jaka jest inna metoda na utrzymanie niezbędnego komfortu cieplnego w domu, przy minimalizacji zapotrzebowania PC na kWh???
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Ja Ci w tym nie podpowiem, bo ja mam calkie inna "filozofie" uzywania tego urzadzenia. Dla mnie dlawienie przeplywow na petlach to "swietokradztwo". Niby Twoj inwerter zmniejszy sobie moc, ale jak widac wcale nie jest to ekonomiczne rozwiazanie. Ja bym na poczatek poodkrecal wszystko na maxa (przeplywy na petlach) i zobaczyl co sie bedzie dzialo.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    witam Pyxis. Obecnie jest tak, że ustawiam na pompie ciepła wymaganą temperaturę pomieszczeń jako np. 20*C, idąc dalej w pięciu różnych pomieszczeniach mam zainstalowane proste regulatory pokojowe, których zadaniem jest otwieranie bądź zamykanie elektrozaworów dla poszczególnych pętli podłogówki we wspomnianych już pięciu różnych pomieszczeniach po osiągnięciu zadanej temperatury np. 20*C.
    Idąc dalej, kiedy już we wszystkich pomieszczeniach zostanie uzyskana zadana temperatura np. 20*C, moja PC i tak pracuje dalej zgodnie z ustawionym jej dobowym trybem pracy, który zdaniem serwisantów jest wskazany, bo pompa ciepła modeluje sobie wtedy sama zapotrzebowanie na kWh, a sprężarka na skutek ciągłej pracy wydłuża swoją żywotność.
    Moje pytanie:
    1. Czy wspomniany termostat odłączy PC po osiągnięciu zadanej temperatury pomieszczeń, i czy doprowadzi to do mniejszego zapotrzebowania na kWh, bez nadmiernego zużycia się podzespołów PC na skutek częstych jej załączeń np. sprężarka???
    2. Jaka jest inna metoda na utrzymanie niezbędnego komfortu cieplnego w domu, przy minimalizacji zapotrzebowania PC na kWh???
    Elektrozawory powiadasz? To se dałeś czadu. Elektrozawory przy podłogówce może miały by jakiś sens w przypadku ogrzewania wysokotemperaturowego ale przy współpracy z PCi ja osobiście nie widzę żadnego
    Rozwiązania widzę dwa.
    1. Zostawiasz tak jak jest, jak Cię stać żeby płacić więcej i jesteś zadowolony z systemu to przecież nić złego się nie dzieje - w myśl zasady kto bogatemu zabroni?
    2. Odłączasz elektrozawory, otwierasz wszystkie pętle na maxa, podłączasz termostat pokojowy i
    a) ustawiasz temperaturę jaka Cię interesuje i pozwalasz termostatowi sterować pracą pompy - rozwiązanie podobne do Twojego obecnego ale mogę się założyć, że zużycie kWh znacznie spadnie;
    b) zamawiasz rozliczenie dwutaryfowe i przy pomocy termostatu ustawiasz temp podbicia w czasie kiedy chcesz grzanie wymusić i obniżenia, kiedy nie chcesz aby pracowała - zużycie kWh również znacznie spadnie dodatkowo spadnie również cena za prąd
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Skoro na zasilaniu mojej pompy ciepła obecnie przy nachyleniu krzywej grzewczej 0,6 uzyskuje 32*C, i otworze na maximum pętle ogrzewania podłogowego poprzez ustawienie wyższej temperatury na regulatorach pokojowych to chyba doprowadzę do przegrzania pomieszczeń.
    Choć z innego punktu widzenia wykorzystam całość produkowanej przez pompę temperatury na zasilaniu...
    Ok. ale dziś to zrobię, i powiem wam jutro jakie są efekty. Dziwie się jednak, że instalator, oraz serwisant viessmanna na to nie wpadli...
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    Skoro na zasilaniu mojej pompy ciepła obecnie przy nachyleniu krzywej grzewczej 0,6 uzyskuje 32*C, i otworze na maximum pętle ogrzewania podłogowego poprzez ustawienie wyższej temperatury na regulatorach pokojowych to chyba doprowadzę do przegrzania pomieszczeń.
    Choć z innego punktu widzenia wykorzystam całość produkowanej przez pompę temperatury na zasilaniu...
    Ok. ale dziś to zrobię, i powiem wam jutro jakie są efekty. Dziwie się jednak, że instalator, oraz serwisant viessmanna na to nie wpadli...
    Za montaż elektrozaworów skasowali Cię pewnie dodatkowe 2tysie to co mieli wpadać Cud, że Ci tego bufora nie pożenili
    Krzywą grzewczą możesz obniżyć jeśli boisz się przegrzać - to da ci kolejne oszczędności. A jak zdecydujesz się na grzanie w taniej taryfie to lepiej nawet podwyższyć, żeby więcej nabić w happy hours, bo i tak termostat Ci odstawi PCi po uzyskaniu zadanej temp.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Elektrozawory poprzez regulatory pokojowe otwarłem na maximum. Niestety to nie ten trop, bo natychmiast po ich otwarciu wiatrak jednostki zewnętrznej zwiększył swoje obroty, a i cyferki na liczniku energii elektrycznej od PC szybciej się zmieniały...
    Spróbuje jeszcze obniżyć temperaturę na zasilaniu poprzez obniżenie poziomu krzywej grzewczej, lub ustawie na pompie godziny jej pracy w trybie załączeń i wyłączeń, tylko czy ten drugi pomysł nie skróci żywotności urządzenia???
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Ustaw grzanie tylko w zadanych godzinach (nie wiem czy masz tani prad) i zawory zostaw otawarte. Obniz temperature zasilania na max 28-29*C.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Niestety z ustawieniami PC walczę na prądzie budowlanym. Z temp. zasilania i zadaniem pompie wybranych godzin spróbuje zrobić jak radzisz, choć mam obawy że wychłodzę dom. Otwarcie zaworów zwiększa obroty wiatraka jednostki zewnętrznej, także to odstawiam na boczny tor dalszych działań.
    A czy waszym zdaniem częste załączenia pompy będą wpływać na żywotność jej podzespołów???
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Krzywa grzewcza została obniżona o połowę tj. z 0,6 co dawało temperaturę zasilania 32*C na 0,3 co daje temperaturę zasilania 29*C.
    Zobaczymy czy do rana w pomieszczeniach utrzyma się obecna temperatura 20*C - 21*C, i czy przez noc spadnie zużycie kWh.
    Ostatnia doba to zużycie PC na CO i CWU 20kWh :/
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Przeczytaj dokładnie post nr 15.

    Ja napisałem z punktu użytkownika co dostaliśmy za określone pieniądze i co mi się w tym nie podoba. Ja chociaż podałem rzeczowe argumenty. Ty natomiast poza "zachwytem" użytkownika który musi mieć 5 pomp w jednej firmie nic więcej nie podałeś.
    Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem mój post do którego się odniosłeś, bo z wypowiedzi Twojej wynika, że ja o zupie Ty o du..e

Strona 2 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony