dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mlodyz

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Czarna folia na poddaszu

    Kupiłem dom z 1965r - ogólnie dom wymaga izolacji, bo ściany są cienkie. Chodzi mi o poddasze na którym jest betonowa podłoga która też jest cienka i wypadałoby ją zaizolować. Nie wiem jaka jest gruba ale 1 mój znajomy radzi mi abym na podłogę położył zwykłą, czarną z tych grubszych folie, na to styropian (5cm) i na to beton (ok 5cm). Czy takie rozwiązanie jest dobre ? Czy taka folia może zaszkodzić - tzn będzie się pod nią zbierać jakaś woda ktora bedzie przenikać do pomieszczeń poniżej ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr Kniaziuk
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    160

    Domyślnie

    Twój znajomy dobrze radzi.

    Taka jest obecnie technologia. Obawy o zbieranie się wilgoci są przesadzone.

    Na styropian też układamy folie aby beton nie powchodził między szczeliny między styropianem co spowoduje mostki termiczne.
    Piotr Kniaziuk
    Specjalista ds. Badań i Analiz w Laboratorium Budowlanym

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    17jan

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlodyz Zobacz post
    Kupiłem dom z 1965r - ogólnie dom wymaga izolacji, bo ściany są cienkie. Chodzi mi o poddasze na którym jest betonowa podłoga która też jest cienka i wypadałoby ją zaizolować. Nie wiem jaka jest gruba ale 1 mój znajomy radzi mi abym na podłogę położył zwykłą, czarną z tych grubszych folie, na to styropian (5cm) i na to beton (ok 5cm). Czy takie rozwiązanie jest dobre ? Czy taka folia może zaszkodzić - tzn będzie się pod nią zbierać jakaś woda ktora bedzie przenikać do pomieszczeń poniżej ?
    5 cm? szkoda pracy lepiej zostaw jak jest. Jak chcesz dobrze izolować to musisz dać min. 30 cm. Tylko nie wiem po co ta folia ?. Jak poddasze nie używane to dałbym wełnę i też 30 cm. Wełną zaizolujesz sam i będzie szczelniej niż styro.

    janek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony