dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 221 z 221
Pokaż wyniki od 4.401 do 4.406 z 4406

Domyślnie

A w warunkach technicznych jest gdzieś mowa o urządzeniu zintegrowanym? Bo ja nie znalazłem. Czy to przestaje być czerpnią albo wyrzutnią i wtedy mamy WM bez czerpni i wyrzutni? Myślę, że to ryzykowne i przy odbiorze mogą być przejścia.

ELITA FORUM (min. 1000)
    Owczar

Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

Domyślnie

Przepisy przepisami, ale dla samego siebie robiłbym z zachowaniem odległości.

Domyślnie

Kontynuując temat wyrzutni.. mam opcję wykonać przejścia czerpni i wyrzutni w jednej ścianie, zachowując wymagane odległości, albo zrobić czerpnię w ścianie a wyrzutnię wprowadzić do niewykorzystanego komina grawitacyjnego. Która opcja ma Waszym zdaniem więcej sensu?

Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wizualizacja.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	73,9 KB
ID:	448302  

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Kod pocztowy
    12-120
    1

Domyślnie

Cytat Napisał _John Zobacz post
    https://shop.systemair.com/pl-PL/cvv...ia--cz/p120567
    Takie rozwiązanie stosowane jest w Skandynawii dość powszechnie, zapewne dlatego znalazło się w ofercie tej firmy.
    W PL takie rozwiązanie jest zgodne z prawem, bo jest elementem zintegrowanym.
    Dzięki John! Taką dokładnie odpowiedź otrzymałam też od nich (a rekuperator mam mieć właśnie System Air) więc tak sobie myślę skoro Szwedzi i Norwegowie to stosują to i ja się chyba nie zatruję I o jedną dziurę w elewacji mniej.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą,

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Kod pocztowy
    12-120
    1

Domyślnie

Cytat Napisał Misiek Fisiek Zobacz post
    A w warunkach technicznych jest gdzieś mowa o urządzeniu zintegrowanym? Bo ja nie znalazłem. Czy to przestaje być czerpnią albo wyrzutnią i wtedy mamy WM bez czerpni i wyrzutni? Myślę, że to ryzykowne i przy odbiorze mogą być przejścia.
    Firma to stosuje w swoich projektach, więc chyba przechodzi w odbiorach. Upewnię się jeszcze.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą,

Domyślnie

Oczywiście, że przechodzi.
    Jest to rozwiązanie szeroko stosowane w większych instalacjach.

Rozwiązanie jest ok i nie takiej opcji by centrala podciągała wyrzut.
    To konkretne z systemair to niemal standard wykonania instalacji w Skandynawii.
    Na pewno jest ono lepsze od tych nierdzewnych nasadek z których wiecznie kapie pozostawiając na elewacji zacieki.
    Gdybym nie miał możliwości wykonania wyrzutni przez dach, a do dyspozycji miał wyłącznie jedną ścianę to opcja zintegrowana jest moim zdaniem najlepsza.

Strona 221 z 221

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia