dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 222 z 222
Pokaż wyniki od 4.421 do 4.424 z 4424

Domyślnie

Czerpnia/wyrzutnia bez ograniczeń minimalnych.
    Między rekuperatorem a skrzynką rozprężną dobrze jest dać jak najwięcej kanału tłumiącego.
    Nawet jak masz 2 metry w linii prostej, to załóż 5 metrowy kanał elastyczny i puść zawijasem.
    Dzięki temu będzie znacznie ciszej.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekRze

Domyślnie

dzięki John.
    akurat mam takie miejsce, że mam dosłownie 50cm do ściany, gdzie będzie czerpnia i 50cm do kanału kominowego, do którego chcę podpiąć wyrzutnię.
    do skrzynek rozdzielczych nawiewnych będzie tak - 2m od rekuperatora do trójnika i potem 3 i 6m do skrzynek rozdzielczych - więc powinno być ok.
    jeżeli chodzi o skrzynkę rozdzielczą wyciągu, to będzie tylko jedna taka skrzynka w odległości około 3m od rekuperatora - ale wszystkie kanały wyciągowe będą miały od 5 do 12m - czy tutaj też lepiej wydłużyć kanał elastyczny tak do 5m?
    dom 210m2, kaloryfery 100%, PV 5,25kW: qcells 15x350wp+sofar5.5; zapotrzebowanie moc 11,5kW, 55kW/m2; 22000kWh; w trakcie wyboru PC - Stiebel HPA-O 13 C Premium, moc 13kW vs T-cap 9kW.

Domyślnie

Nie, bo wyciągi są w pomieszczeniach, gdzie hałas nie przeszkadza.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekRze

Domyślnie

elegancko. wykonałem już większość przekuć w ścianach, w przyszłym tygodniu dokończę i rozprowadzę rury, potem podłączam rekuperator i spróbuję to wyregulować przepustnicami na anemostatach. myślę jeszcze o dodatkowym filtrze - pewnie węglowym - czasami zaciąga niestety dymem.
    dom 210m2, kaloryfery 100%, PV 5,25kW: qcells 15x350wp+sofar5.5; zapotrzebowanie moc 11,5kW, 55kW/m2; 22000kWh; w trakcie wyboru PC - Stiebel HPA-O 13 C Premium, moc 13kW vs T-cap 9kW.

Strona 222 z 222

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia