dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 112 z 247
Pokaż wyniki od 2.221 do 2.240 z 4930
  1. #2221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Plastiki tańsze, więc nie ma co się zastanawiać
    Ja mam tylko jednego blaszaka, w kuchni, tylko dlatego że umyśliłem sobie 3 rury na wywiewie.

  2. #2222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisciasty Zobacz post
    Plastiki tańsze, więc nie ma co się zastanawiać
    Ja mam tylko jednego blaszaka, w kuchni, tylko dlatego że umyśliłem sobie 3 rury na wywiewie.
    Teraz są juz plastiki 3x75mm ...

  3. #2223
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jakub.d

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Potrzebuje projektu WM z pieczątką do złożenia razem z projektem w Pinbudzie,polecicie kogoś?

  4. #2224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A od kiedy coś takiego wymagają?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #2225

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakub.d Zobacz post
    Potrzebuje projektu WM z pieczątką do złożenia razem z projektem w Pinbudzie,polecicie kogoś?
    A w projekcie co tam masz oryginalnie?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #2226

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    Cześć,
    Mam pytanie dotyczące skrzynek rozprężnych. Instalację chcę zrobić na pe-flex, znalazłem skrzynki na dwa czy trzy przewody ale jak podłączyć np. nawiew gdzie jest tylko jeden przewód? Założyć skrzynkę i zaślepić jedno przyłącze?
    Przy okazji, które skrzynki lepsze - plastikowe czy z blachy?

    pozdrawiam
    Plastik tańszy. Ale jak kto niektórzy mówią platik to plastik...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  7. #2227
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jakub.d

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    A w projekcie co tam masz oryginalnie?
    Wentylacje grawitacyjną

  8. #2228
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jakub.d

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A od kiedy coś takiego wymagają?
    Chcę w związku z WM zlikwidować dwa kominy a to już jest istotna zmiana i potrzebują do tego projektu WM z pieczątką.

  9. #2229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to projektant zastępczy po prostu je przekreśla a w opisie umieszcza tylko wzmiankę iż będzie WM.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #2230
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jakub.d

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Z tego co się orientuję to projektant zastępczy po prostu je przekreśla a w opisie umieszcza tylko wzmiankę iż będzie WM.
    Byłem w urzędzie i faktycznie chyba tak jest.Ale jak to w urzędzie okaże się przy opiniowaniu projektu

  11. #2231
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jaroWy
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Krzeszowice
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakub.d Zobacz post
    Potrzebuje projektu WM z pieczątką do złożenia razem z projektem w Pinbudzie,polecicie kogoś?
    Ja złożyłem projekt domu z kominami i went. grawitacyjną. Dostałem pozwolenie na budowę i kierownik budowy wpisze w dzienniku budowy zmianę wentylacji na mechaniczną. Kominów też nie będę stawiał bo do kotła gazowego mi niepotrzebne. W tym trybie projekt WM potrzebny jest tylko dla własnej wygody (jeżeli sam ciągniesz temat instalacji).

  12. #2232
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Terminus

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cześć
    Czy warto na anemostatach wywiewnych używać filtrów stożkowych? Czy stosowanie takich filtrów zwalnia z używania dodatkowego filtra na wywiewie przed wymiennikiem?

    pozdrawiam

  13. #2233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wszędzie to nie widzę sensu ale w kuchni zwłaszcza tam gdzie jest okap bez bezpośredniego wywiewu na zewnątrz można to rozważyć.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #2234

    Domyślnie

    Witam
    Prosze o informacje odnosnie usytuowania kratek nawiewnych i wywiewnych w budynku....
    Planuje zrobic tak:
    Kuchnia ,Jadalnia,Łazienka - Wywiew
    3 Pokoje oraz Salon - Nawiew
    Prosze o informacje czy takie usytuowanie jest wystarczającebo słyszałem ze mozna zrobic nawiwe oraz wywiew w kazdym pokoju czy jest sens??Oraz czy w kotłowni i wiatrołapie robic takze jakieś kratki??
    Dom 100 m2 -Sciany 24 BK+10 cent styropian grafit 0,32,Podłoga 12 cent styropianu ,Dach wełna 30cm.
    Piec - Immergaz Victrix X24+Zasobnik 100L.Ogrz.podłogowe +4grzejniki i jedna drabinka.

  15. #2235
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Kratki czy anemostaty ? Jeśli kotłownia to tylko grawitacja i szczelne drzwi między kotłownia a resztą . Ja bym jadalnie dołączył do nawiewu reszta bez zmian
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  16. #2236

    Domyślnie

    Dokładnie anemostaty.
    Mam połaczone kuchnia+jadalnia +salon jako 1 duze pomieszczenie
    Dom 100 m2 -Sciany 24 BK+10 cent styropian grafit 0,32,Podłoga 12 cent styropianu ,Dach wełna 30cm.
    Piec - Immergaz Victrix X24+Zasobnik 100L.Ogrz.podłogowe +4grzejniki i jedna drabinka.

  17. #2237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jaroWy
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Krzeszowice
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamihi Zobacz post
    Jeśli kotłownia to tylko grawitacja i szczelne drzwi między kotłownia a resztą .
    Kotłownia z kotłem kondensacyjnym może być wentylowana mechanicznie. Ja robię wywiew (1×75) i podcięte drzwi jak w pozostałych pomieszczeniach.

  18. #2238
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Terminus

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    92

    Domyślnie

    Panowie, jakie usytuowanie centrali będzie korzystniejsze? Z rysunku 1 czy 2? Sorry ale nie mam teraz dostępu do czego innego niż paint Rysunki schematyczne, zaraz za centralą będą rozdzielacze.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lokalizacja.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	43,1 KB
ID:	382279

  19. #2239

    Domyślnie

    Cytat Napisał montysp* Zobacz post
    Witam
    Prosze o informacje odnosnie usytuowania kratek nawiewnych i wywiewnych w budynku....
    Planuje zrobic tak:
    Kuchnia ,Jadalnia,Łazienka - Wywiew
    3 Pokoje oraz Salon - Nawiew
    Prosze o informacje czy takie usytuowanie jest wystarczającebo słyszałem ze mozna zrobic nawiwe oraz wywiew w kazdym pokoju czy jest sens??Oraz czy w kotłowni i wiatrołapie robic takze jakieś kratki??
    Można zrobić sobie wywiew nawiew i cokolwiek, tyle że tak się nie robi. Zasada jest prosta. Wywiewamy z kuchni i łazienek a nawiewamy do pokoi. Tyle w temacie.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #2240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Terminus Zobacz post
    Panowie, jakie usytuowanie centrali będzie korzystniejsze? Z rysunku 1 czy 2? Sorry ale nie mam teraz dostępu do czego innego niż paint Rysunki schematyczne, zaraz za centralą będą rozdzielacze.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lokalizacja.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	43,1 KB
ID:	382279
    Na podstawie grafiki wybrałbym 2
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

Strona 112 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony