dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 234 z 247
Pokaż wyniki od 4.661 do 4.680 z 4930
  1. #4661
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ale ja nie pisałem o przepisach, tylko o tym, że wyrzutnia dmucha wprost na czerpnie, która to zasysa. Energetycznie fajnie, ale jaki jest sens wentylować kiedy powietrze wraca?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #4662
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Akurat nie Ciebie Owczar miałem na myśli pisząc poprzedniego posta, tylko strażników Teksasu.

    Pisałem wcześniej że te czerpnie/wyrzutnie z mojego kontrowersyjnego zdjęcia można dowolnie obracać i będą wtedy spełniały taką samą funkcję jak czerpniowyrzutnia zintegrowana. Modna w Szwecji, a nielegalna w naszym kraju.

    A jak poczuję zapachy z kibelka w salonie, to swoje też poobracam.
    Ostatnio edytowane przez cezary.pl ; 26-03-2021 o 13:20
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #4663
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Obrót w przeciwne strony na pewno zmieni bilans powrotu
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #4664

    Domyślnie

    Z jakiego kanału lepiej zrobić przejście czerpni przez ścianę?
    Na pe-flex są 2 opcje:
    - Stal nierdzewna + mata kauczukowa 9 mm
    - Tworzywo sztuczne

  5. #4665
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miras_p Zobacz post
    Z jakiego kanału lepiej zrobić przejście czerpni przez ścianę?
    Na pe-flex są 2 opcje:
    - Stal nierdzewna + mata kauczukowa 9 mm
    - Tworzywo sztuczne
    Spiro + min. 5cm polynor dookoła.

  6. #4666

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Spiro + min. 5cm polynor dookoła.
    Dzięki, jeszcze jedno, więc daje kanał spiro fi250 do tego czerpnia fi250 (aby zmniejszyć opory na wejściu) i od wew zwężka 250/200 i kanałem elastycznym do rekuperatora który ma króciec fi200.

  7. #4667
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miras_p Zobacz post
    Dzięki, jeszcze jedno, więc daje kanał spiro fi250 do tego czerpnia fi250 (aby zmniejszyć opory na wejściu) i od wew zwężka 250/200 i kanałem elastycznym do rekuperatora który ma króciec fi200.
    Czerpnię montuj przez mufę w kształtce redukującej - wtedy w styropianie przechodzisz z 250 albo i 315 na 200. Jak masz otwór fi 300 to masz te minimalne 5cm piany dookoła. Porozmawiaj z kierbudem, jak wielką dziurę można zrobić bez ryzyka.

  8. #4668

    Domyślnie

    Panowie co to się wydarzyło to aż mi mózgownice przejechało. Rekuperacja tymi ręcoma robiona, Luna 200 za jakieś grosze 1200zł. z dodatkowymi zewnętrznymi filtrami, i tak się zesrało się aż kocioł ogłupiał. Reku dziś "rozpalona" około 10:30 może 11:00 się kuźwa za ciepło zrobiło:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp.JPG
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	454514
    Temperatura stanęła na jakimś dziwnym zakresie 24*C no trzeba za dużo pić/palić aby to była temperatura komfortowa siedzę i mi kuźwa za ciepło, żona twierdzi że jest ciepło - ale jej przy 23*C jest "w miarę"
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #4669
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    player_ruda

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    zelów
    Kod pocztowy
    97-425
    Posty
    8

    Domyślnie

    cześć pozwolilam sobie tu napisac bo niedługo będziemy obrabiać komin i trzeba zrobić otwory went. w tych kominach i z tego co wiem w typowym kominie went. otwory powinny być na przestrzał (w ściance dzielącej komin went. też) zaznaczyłam kolorem czerwonym a czy wentylacja w tych drugich kominach powinna mieć jakiś myk czy po prostu założyć kratki wentylacyjne w górnej części? Z jednego komina jest wentylacja w pralnio-kotłowni a z drugiego komina w pokoju.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominy.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	10,8 KB
ID:	454529  

  10. #4670

    Domyślnie

    Pokój 17m2. Czy nawiew powinien być nad oknem czy po przekątnej od drzwi? Obecnie drzwi są nie przesuwane tylko otwierane do wewnątrz na okno. Łózko w prawym górnym rogu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzuty_parter.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	454693

  11. #4671

    Domyślnie

    Hej, mam pytanie dotyczące skrzynek rozdzielczych.
    Instalację robię na kanałach flex 75.

    Dom jest dość "rozłożysty" a miejsce gdzie można prowadzić kanały jest ograniczone.
    Dlatego zastanawiam się nad opcją z dwiema skrzynkami rozdzielczymi dla nawiewu i dwoma dla wywiewu.
    Czyli z reku nawiew idzie na dwie skrzynki nawiewne, a z nich do anemostatów. Analogicznie z wywiewem.
    Dzięki temu odcinki flex75, byłyby krótsze i bardziej zbliżone do siebie długościami.

    Czy ktoś z Was ma doświadczenie w takich konstrukcjach. Będzie do dużo bardziej problematyczne w regulacji niż przy pojedynczych skrzynkach rozdzielczych?
    ...

  12. #4672

    Domyślnie

    Instalacja będzie na peflex, ilości kanałów itd już chyba ogarnąłem. Jako, że strop betonowy nieużytkowy to wszystkie kanały idą na stropie w warstwie ocieplenia. Dom ma uskok ok 15cm jak na szkicu - połączenie dachu dwuspadowego z płaskim nad kuchnią i zadaszeniem wejścia. W kuchni ze względu na rury od wm będzie obniżony sufit też pewnie o ok 15cm. Ze względu na to obniżenie stropu będzie problem z przeprowadzeniem rur. Teraz pytanie jak najlepiej połączyć skrzynkę rozprężną z wywiewem znajdującym się w kuchni? Przepychanie rur fi75 przez strop spowoduje za duże załamania, więc raczej odpada. Ma ktoś jakiś pomysł? (czerwone kółko miejsce wywiewu, zielone przebicie przez strop na dojście)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekrój.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	29,0 KB
ID:	454964

  13. #4673

    Domyślnie

    Kupiłem sobie włókninę aby zrobić nieoryginalny filtr F7. Wymiana przez zimę co 2-3tyg ori filtra trochę trzepie po kieszeni. No i zonk. Zakupiony na a. filtr składa się jakby z dwóch warstw. Jedna zwykła jak filtr F4 a druga jak gładka płótno. No i ta włóknina jest całkowicie nieprzepuszczalna dla mojego reku. Szczerze to nawet dmuchnąć przez to nie można. Może ktoś sie podzielić ze mną na PW informacją gdzie kupuje zamienniki?

  14. #4674
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Lepiej daj prefiltr, a filtry zobaczę na filtryaero.pl
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  15. #4675
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dymek153

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    S
    Posty
    112

    Domyślnie

    Zrobiłem instalację dosyć fajnie to wyszło i sama instalacja nie jest męcząca Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie czerpni i wyrzutni. Czy czerpnia może być oddalona około 1m od ręku 250/200 w styropianie ściana 200 i elastycznym do ręku. Wyrzutnia będzie miała około 9m cała spiro ocieplona i wyjście przez dach 2 albo 3 kominki fi 150

  16. #4676
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dymek153

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    S
    Posty
    112

    Domyślnie

    A jeszcze jedno macie okap w kuchni? U klienta zaslepialem otwór po okapie bo mu ciekło po suficie okap został ale zmienił filtry w nim

  17. #4677
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mg69

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-001
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Postanowiłem się zabrać za remont domu i w związku z tym rezygnuje z wentylacji grawitacyjnej, potrzebuję opinie na temat projektu wentylacji mechanicznej, która planuje wprowadzić (nareszcie) do swojego domu.
    Wentylacja jest naniesiona na projekt domu, czerwonym długopisem zaznaczyłem odstępstwa od głównego projektu domu. Na projekcie na czerwono zaznaczone są kanały wywiewne a na niebiesko nawiewne. By całkowicie nie demolować domu częściowo do przejść wykorzystuję kanały wentylacji grawitacyjnej (100x140mm). By nie marnować miejsca robię wszystko rurą fi 90. Co o tym sadzicie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut piętra KR-221.1-2021 (1)-1.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	455374
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut parteru KR-221.1-2021-1.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	455375

  18. #4678
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    robił z was ktoś , lub kupował , tłumiki na wylocie w pokoju ?

    troche mi szumi w sypialni i zapewne taka skrzyneczka wyłożona gąbkowymi piramidkami dała by radę.

  19. #4679
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ile masz tam rur PE? Jak rozkrecisz anemostat to jest ciszej?
    Tlumik z takiej gąbki może pomóc - na nim ustawiasz przepływ a anemostat rozkrecasz. Wtedy spada prędkość powietrza na anemostacie.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  20. #4680
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ile masz tam rur PE? Jak rozkrecisz anemostat to jest ciszej?
    Tlumik z takiej gąbki może pomóc - na nim ustawiasz przepływ a anemostat rozkrecasz. Wtedy spada prędkość powietrza na anemostacie.
    w każdej sypialni mam jedną rurę fi75 , przez to prędkość jest większa i stąd ten szum oprócz tego nie mam żadnych tłumików jakie stosuje się zwykle za rekuperatorem,
    anemostat czy jest czy go nie ma nic nie daje, przepływów nie reguluję u siebie - mam puszczone ile fabryka dała

    myślałem o takiej skrzyneczce na suficie 10-15cm wysoka i format 30x30, myślę że odpowiednio puścić to powietrze przez taki labirynt z tych stożkowych gąbek to wygłuszy ten szum.

Strona 234 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony