dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 108 z 247
Pokaż wyniki od 2.141 do 2.160 z 4930
  1. #2141
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeśłi to rzeczywiście gorzej to ok. zastosuję kanały 75 tak jak radzisz.
    Lunę wywalam a w jej miejsce dałbym Zehnder ComfoAir Compact CA 155 WM - może być? bo mam w przystępnej cenie.
    Okap jest na oddzielnym pionie i wstawię zawór zwrotny.

    I w takiej sytuacji jak z resztą?

  2. #2142

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldinio Zobacz post
    PARTER:

    Nawiewy:

    pokój 1x75mm
    pokój dzienny 4x75mm

    Wywiewy:

    Kuchnia 2x75mm
    Wiatrołap 1x75mm
    Łazienka 4x75mm

    PODDASZE:

    nawiewy:

    pokój 1x75mm
    pokój 1x75mm
    pokój 1x75mm
    pokój (sypialnia małżeńska) 2x75mm
    pralnia 1x75mm

    wywiewy:

    łazienka 4x75m
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #2143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz, Zobacz post
    To są dane z oryginalnego projektu. Liczba osób to obecnie 3 może w przyszłości 4. W projekcie mam reku recoVAIR VAR 360/4E
    Załącznik 379819
    Zdjęcia rozmieszczenia anemostatów 5 postów wcześniej http://forum.muratordom.pl/attachmen...1&d=1485298468

    PARTER:

    Nawiewy:

    sypialnia 2x75mm (jeśli małżeńska)
    salon 3x75mm

    Wywiewy:

    Kuchnia 2x75mm
    Wiatrołap 1x75mm
    Łazienka 3x75mm

    PODDASZE:

    nawiewy:

    sypialnia 1x75mm
    sypialnia 1x75mm

    wywiewy:

    łazienka 2x75mm

    Co do rekuperatora to polecam coś lepszego i tańszego. Po co płacić tyle. Jaki budżet na wentylację?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  4. #2144

    Domyślnie

    Cytat Napisał bt9 Zobacz post
    Jeśłi to rzeczywiście gorzej to ok. zastosuję kanały 75 tak jak radzisz.
    Lunę wywalam a w jej miejsce dałbym Zehnder ComfoAir Compact CA 155 WM - może być? bo mam w przystępnej cenie.
    Okap jest na oddzielnym pionie i wstawię zawór zwrotny.

    I w takiej sytuacji jak z resztą?
    Zależy w jakiej cenie tyle wiem że zehndery to więcej ceny za logo niż za to co one oferują
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #2145
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam za 2500zł.

    A twoim zdaniem coś w rozłożeniu kanałów zmieniać czy będzie ok?
    Bo też niewiem jak z ta kuchnią zrobić, jest okap oddzielny i wtedy niewiem czy do kuchni dać tak jak planowałem dwie nitki wywiewu czy jednak nawiew?
    Jak byś rozpisał wg. moich rysunków to bardzo by mi pomogło i dziękuję od razu.

  6. #2146

    Domyślnie

    Cytat Napisał bt9 Zobacz post
    Mam za 2500zł.

    A twoim zdaniem coś w rozłożeniu kanałów zmieniać czy będzie ok?
    Bo też niewiem jak z ta kuchnią zrobić, jest okap oddzielny i wtedy niewiem czy do kuchni dać tak jak planowałem dwie nitki wywiewu czy jednak nawiew?
    Jak byś rozpisał wg. moich rysunków to bardzo by mi pomogło i dziękuję od razu.
    Jak wiesz że to nie jakiś felerny model to bież. Lepszy niż luna na pewno . Jak ma być z przewodami gdzie i ile napisałem.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  7. #2147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    OszczędnyGrześ wybacz ale chyba nie napisałeś jednak czy dobrze jest to rozpisane u mnie i swoich zmian nie podałeś Chyba że ślepy jestem.
    Wkleje jeszcze raz ten rzut.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt wentylacji..jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	380630  

  8. #2148

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Nawiewy:

    Sypialnia 1x75mm
    Sypialnia 1x75mm
    Sypialnia 1x75mm
    Pokój dzienny z jadalnią 2x75mm
    Aneks do pracy z garderobą 1x75mm

    Pralnia 1x75mm

    Wywiewy:

    Kuchnia 1x75mm
    Wiatrołap 1x75mm
    Łazienka 3x75mm (ta większa)
    Łazienka 2x75mm
    A czemu w pralni (pralnio-suszarni) nawiew ? Nie traktuje sie tego pomieszczenia jako "brudne" i wtedy wywiew ?
    W pomieszceniu zapewne będą suszone ubrania.

    Czy w kuchni tam mały wywiew starczy ? U mnie w kuchni będzie okap robiący za pochłaniacz ...

    Rozumiem że kotłownia jak i spiżarnia bez nawiewu i wywiewu ?

    A po co są te skrzynki rozpreżne ???
    Czy jest jakiś sens stosowania ?
    Czemu nie można od razu dmuchać z samej rury i od razu na rurę zamontować anemostat ?

    Projekt to ten:
    http://www.projektyzwizja.pl/projekt.../ekonomiczny-2

    Dzięki
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #2149

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A po co są te skrzynki rozpreżne ???
    Czy jest jakiś sens stosowania ?
    Czemu nie można od razu dmuchać z samej rury i od razu na rurę zamontować anemostat ?
    Anemostat jest jednocześnie zaworem regulacyjnym.
    Rury Flex są 50 i 75 mm, nie ma tak małych anemostatów.

  10. #2150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A czemu w pralni (pralnio-suszarni) nawiew ? Nie traktuje sie tego pomieszczenia jako "brudne" i wtedy wywiew ?
    W pomieszceniu zapewne będą suszone ubrania.
    To lepiej je suszyć czystym i suchym powietrzem czy brudnym zebranym z całego domu i wilgotnym.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #2151

    Domyślnie

    Ok.

    Czyli projekt domu :
    http://www.projektyzwizja.pl/projekt.../ekonomiczny-2

    Wentylacji mechanicznej z rekuperaotrem (zapewne Sentinel Kinect 250 o wydajności do 300m3/h MAX) byłby taki:
    Rodzina 4 osobowa (2 dorosłych + 2 dzieci).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rekuperator_projekt.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	102,5 KB
ID:	380708

    Czyli by było 7x nawiew i 7 x wywiew.

    Moje pyttania jeszcze takie.

    Czemu w kuchni tak słaby wywiew ? Tylko 1x 75/63 ? W kuchni będzie pochłaniacz kuchenny , bez wyprowadzenia powietrza na zewnatrz. Pochałaniacz ma pochłaniać tłuszcze i itd a reszta ma zająć się WM.
    Dlatego zastanawiam sie czy jednak taki słaby wywiew to nie za słaby ?

    Czy mimo wszystko łazienki właśnie powinny mieć sporo większy niż kuchnia ?

    Rozumiem że kotłownią a raczej miejsce "gospodarczo-grzewcze" ,bo będzie tam bojler i pompa a nie kocioł na gaz czy palwo stałe moze być bez wentylacji (ani nawiewu ani wywiewu) i to samo dotyczy spiżarni ?

    Wielkie dzieki !!!!
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #2152

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    To lepiej je suszyć czystym i suchym powietrzem czy brudnym zebranym z całego domu i wilgotnym.
    No ale wtedy puszczasz wilgotne powietrze z pralni przez cały dom do najbliższego wywiewu...

  13. #2153
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    No ale wtedy puszczasz wilgotne powietrze z pralni przez cały dom do najbliższego wywiewu...
    Zgadza się. Zimą zwłaszcza tej wilgotności nigdy za wiele.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #2154

    Domyślnie

    Cytat Napisał kondor80 Zobacz post
    Witam

    Zleciłem firmie zaprojektowanie systemu rekuperacji i nie wiem czy jest ona dobrze zaprojektowana. Instalacje bede wykonywał sam i pytanie do osób ktore to ogarniają aby lukneli czy dobrze jest to zaprojektowane i wyliczone. Poniżej przedstawiam projekty i dane:

    Pow. użytkowa : 179m2
    Kubatura: 448m3
    Bilans nawiewu i wywiewu: 270m3[

    Koledzy pomoże ktoś??? (pliki do wglądu na stronie 107)

  15. #2155

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Nawiewy:

    Sypialnia 1x75mm
    Sypialnia 1x75mm
    Sypialnia 1x75mm
    Pokój dzienny z jadalnią 2x75mm
    Aneks do pracy z garderobą 1x75mm

    Pralnia 1x75mm

    Wywiewy:

    Kuchnia 1x75mm
    Wiatrołap 1x75mm
    Łazienka 3x75mm (ta większa)
    Łazienka 2x75mm
    KIlka pytań ...

    Czemu w pokoju dziennym tak słaby nawiew ?
    Czemu w kuchni tak słaby wywiew ?

    Rodzinka 4 osobowa (2 dorosłych + 2 dzieci).
    W kuchni nie będzie typowego okapu z wyprowadzeniem na zewnatrz zanieczyszczeń a jedynie pochłaniacz.

    Tutaj mam bilans jaki otrzymałem razem z projektem domu.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bilans.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	380819

    Czy znając kubaturę pomieszczeń i ilośc ludzi dalej uważasz że zaproponowane przez Ciebie nawiewy/wywiewy są ok czy jednak coś przydało by się zmodyfikować ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #2156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja mam w kuchni podwójny, w łazience podwójny, w WC pojedynczy. Dzięki temu zapach y z kuchni nie przepływają mi przez cały dom, do łazienki.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #2157

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    KIlka pytań ...

    Czemu w pokoju dziennym tak słaby nawiew ?
    Czemu w kuchni tak słaby wywiew ?

    Rodzinka 4 osobowa (2 dorosłych + 2 dzieci).
    W kuchni nie będzie typowego okapu z wyprowadzeniem na zewnatrz zanieczyszczeń a jedynie pochłaniacz.

    Tutaj mam bilans jaki otrzymałem razem z projektem domu.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bilans.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	380819

    Czy znając kubaturę pomieszczeń i ilośc ludzi dalej uważasz że zaproponowane przez Ciebie nawiewy/wywiewy są ok czy jednak coś przydało by się zmodyfikować ?
    Możesz do kuchni na rzecz tej większej łazienki dać 2x75mm skoro okapu z wyrzutem nie ma. Pozostałe rzeczy bez zmian.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  18. #2158

    Domyślnie

    Cytat Napisał kondor80 Zobacz post
    Witam

    Zleciłem firmie zaprojektowanie systemu rekuperacji i nie wiem czy jest ona dobrze zaprojektowana. Instalacje bede wykonywał sam i pytanie do osób ktore to ogarniają aby lukneli czy dobrze jest to zaprojektowane i wyliczone. Poniżej przedstawiam projekty i dane:

    Pow. użytkowa : 179m2
    Kubatura: 448m3
    Bilans nawiewu i wywiewu: 270m3[
    Rozpisz mi dla ułatwienia nazwa pomieszczeń ilość nawiewów/wywiewów 75mm np. kuchnia 2x75mm itd. Ile osób w domu? Jaki reku w planach?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  19. #2159

    Domyślnie

    Cześć, proszę o ocenę projektu. 4-5 mieszkańców, airpack 400 w garażu, instalacja na pe-flexach, rozmieszczenie anemostatów jak w załączniku, kubatura 470m3
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut reku.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	380838  

  20. #2160

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Rozpisz mi dla ułatwienia nazwa pomieszczeń ilość nawiewów/wywiewów 75mm np. kuchnia 2x75mm itd. Ile osób w domu? Jaki reku w planach?
    Przesyłam skany na których jest wszystko. Osób 4 a jeśli chodzi o reku to jeszcze nie wybrałem. A jakiej wydajności był by odpowiedni??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro-projekt.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	380864   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pietro.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	380865   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pietro- rury (strych).jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	380866   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter-projekt.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	380867   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	380868  


Strona 108 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony