dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 247
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 4930
  1. #2201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    W pralni przy łazience tak można zrobić, jeśli jednak nie jest przy łazience to trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy priorytetem jest szybkość wysychania ubrań czy zachowanie odpowiednich warunków w części mieszkalnej. W pralni usługowej pewnie to pierwsze, w domu mieszkalnym dla mnie to drugie. Nie chodzi o to, żeby prać i suszyć na akord, tylko komfortowo tam mieszkać.

    Garderoby można nie wentylować, szczególnie jak nie ma szczelnych drzwi, ale dawanie tam nawiewu obniża temperaturę co nie jest komfortowe dla ludzi, dlatego dla mnie optymalny jest nieduży wywiew. Będzie ciepło i nie będzie czuć zapachu ubrań.

    Wiatrołap wg mnie wywiew, szczególnie jeśli jest nieogrzewany, zaciągnięte powietrze z pomieszczeń ogrzewanych go dogrzeje a o skraplaniu wilgoci nie ma mowy przy zbyt suchym zimowym powietrzu wewnętrznym, chyba że jego ściany nie mają ocieplenia i temperaturę od wewnątrz rzędu 10-12oC. Tak się dziś nie buduje.
    Poza tym wywiew w wiatrołapie ogranicza przedostawanie się zimnego powietrza z zewnątrz na mieszkanie.

  2. #2202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    Jeśli pralnio-suszarnia jest między garażem (went.grawitacyjna) a spizarką (wm) oddzielona szczelnymi drzwiami to nawiew i wywiew.?
    Dom parter 186m2 grz.podł. w tym garaż 35m2 całość podłogówka,ściany 15cm styro.0,031 podłoga 12cm 0,036 strop ok.35cm. PC Alpha Innotec WZS 80H/K DZ 3X200m pe 40.Reku.O3Ozon 360. GWC-plytowe.Kominek typu koza.

  3. #2203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maly1115 Zobacz post
    Jeśli pralnio-suszarnia jest między garażem (went.grawitacyjna) a spizarką (wm) oddzielona szczelnymi drzwiami to nawiew i wywiew.?
    Skoro masz to oddzielone szczelnie i chciałbyś to w jakiś sposób wentylować no to pasuje dać nawiew i wywiew tylko jakoś mądrze. A tak prawdę powiedziawszy skoro jest to szczelne odcięcie to profesjonalnie takie coś powinno mieć swoją niezależną wentylację
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  4. #2204

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonKc Zobacz post
    Poza tym wywiew w wiatrołapie ogranicza przedostawanie się zimnego powietrza z zewnątrz na mieszkanie.
    Nie wiem czy dziś znajdziesz taki dom, gdzie w wiatrołapie na stałe panuje temperatura, która może być znacząca i odczuwalna dla domu.

    Jeśli to występuje okresowo, to ten jeden anemostat raczej tego "zimna" nie wyciągnie w pojedynkę.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  5. #2205

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Nie wiem czy dziś znajdziesz taki dom, gdzie w wiatrołapie na stałe panuje temperatura, która może być znacząca i odczuwalna dla domu.

    Jeśli to występuje okresowo, to ten jeden anemostat raczej tego "zimna" nie wyciągnie w pojedynkę.
    Ależ oczywiście. A tak swoją drogą to wiatrołap z założenia jest swego rodzaju śluzą pomiędzy zimnym powietrzem na zewnątrz a ciepłym wewnątrz. Przynajmniej takie jest jego założenie. Zwykle panuje tam niższa temperatura, lub powinna.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #2206
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Skoro masz to oddzielone szczelnie i chciałbyś to w jakiś sposób wentylować no to pasuje dać nawiew i wywiew tylko jakoś mądrze. A tak prawdę powiedziawszy skoro jest to szczelne odcięcie to profesjonalnie takie coś powinno mieć swoją niezależną wentylację
    Tak jest komin miał być groszek,tylko czy jest sens wentylować to grawitacyjnie i tracić ciepło.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img011.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	381792
    Dom parter 186m2 grz.podł. w tym garaż 35m2 całość podłogówka,ściany 15cm styro.0,031 podłoga 12cm 0,036 strop ok.35cm. PC Alpha Innotec WZS 80H/K DZ 3X200m pe 40.Reku.O3Ozon 360. GWC-plytowe.Kominek typu koza.

  7. #2207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maly1115 Zobacz post
    Tak jest komin miał być groszek,tylko czy jest sens wentylować to grawitacyjnie i tracić ciepło.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img011.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	381792
    Pewnie że nie. Jak dom masz bez ekogroszków i innych takich to rekuperacja jest między innymi po to by dom maksymalnie uszczelnić. Ale w tym co piszesz to skoro coś szczelnie oddzielasz to jest to niejako niezależny układ.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #2208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    Więc nawiew i wywiew w suszarni,czy tylko nawiew wtedy jakas kratka w spiżarni i wtedy wyciągane przez spiżarkę do kuchni.
    Choć myśle że lepiej wersja pierwsza?
    Dom parter 186m2 grz.podł. w tym garaż 35m2 całość podłogówka,ściany 15cm styro.0,031 podłoga 12cm 0,036 strop ok.35cm. PC Alpha Innotec WZS 80H/K DZ 3X200m pe 40.Reku.O3Ozon 360. GWC-plytowe.Kominek typu koza.

  9. #2209
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jakub.d

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam,mam pytanie.W projekcie mam wentylację grawitacyjną a chcę mechaniczną z rekuperacją i czy w związku z tym potrzebuje projektu zamiennego do pozwolenia na budowę?Jeśli tak to gdzie warto taki projekt zamówić?Pozdrawiam.

  10. #2210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakub.d Zobacz post
    Witam,mam pytanie.W projekcie mam wentylację grawitacyjną a chcę mechaniczną z rekuperacją i czy w związku z tym potrzebuje projektu zamiennego do pozwolenia na budowę?Jeśli tak to gdzie warto taki projekt zamówić?Pozdrawiam.
    Zamiennego nie potrzebujesz, to jest zmiana nieistotna, ale projekt by się przydał, żeby jakiś fachura nie robił na oko.

  11. #2211

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonKc Zobacz post
    Zamiennego nie potrzebujesz, to jest zmiana nieistotna, ale projekt by się przydał, żeby jakiś fachura nie robił na oko.
    Jak ktoś jest fachura to bez "projektów" zrobi to tak jak trzeba.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  12. #2212
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skuter1974

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-505
    Posty
    2

    Domyślnie

    Chciałbym prosić o poradę. Mam dom o powierzchni około 100m kw, chciałbym zamontować WM - zakupiłem już reku Vents Mini 300. Chciałbym zamontować wywiewy w łazience i WC 100(takie mam już przygotowane otwory) oraz z kuchni 80 i nawiewy do 4 pokoi 80. Z reku jest wyjście na wywiew 125 do rozdzielacza i rozejście na pomieszczenia., podobnie jest na nawiewie. Całość chciałbym oprzeć na tzw. termofleksach, proszę o informacje na co mam zwrócić jeszcze uwagę przy budowie WM.

  13. #2213
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jakub.d

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    No ja aż taki fachura to nie jestem i jakiś projekt będę potrzebowal do samodzielnego montażu.Chciałem się zwrócić do firmy termokontrol bo będę robił na PE Flex.Myślicie że zrobią to dobrze?

  14. #2214

    Domyślnie

    Cytat Napisał skuter1974 Zobacz post
    Chciałbym prosić o poradę. Mam dom o powierzchni około 100m kw, chciałbym zamontować WM - zakupiłem już reku Vents Mini 300. Chciałbym zamontować wywiewy w łazience i WC 100(takie mam już przygotowane otwory) oraz z kuchni 80 i nawiewy do 4 pokoi 80. Z reku jest wyjście na wywiew 125 do rozdzielacza i rozejście na pomieszczenia., podobnie jest na nawiewie. Całość chciałbym oprzeć na tzw. termofleksach, proszę o informacje na co mam zwrócić jeszcze uwagę przy budowie WM.
    Więcej informacji o domu, pomieszczeniach, liczbie mieszkańców

  15. #2215

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakub.d Zobacz post
    No ja aż taki fachura to nie jestem i jakiś projekt będę potrzebowal do samodzielnego montażu.Chciałem się zwrócić do firmy termokontrol bo będę robił na PE pFlex.Myślicie że zrobią to dobrze?
    Nie. Będzie nie do końca poprawnie. Współpracuje z nimi ale projekty gdy ktoś chce to powiem szczerze że w znakomitej większości przypadków będą złe. Jak i u wielu innych projektantów. Wywiewy w korytarzach i takie tam...

  16. #2216
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skuter1974

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-505
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Więcej informacji o domu, pomieszczeniach, liczbie mieszkańców
    Dom posiada powierzchnię 101mKW, kubatura 265m sześć. Pokój dzienny i 3 sypialnie, łazienka, WC i kuchnia. Dom ocieplony 12cm styropianu, poddasze nieużytkowe- zamieszkiwany przez 4 osoby. Ogrzewanie centralne

  17. #2217

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba89 Zobacz post
    Co do projektu to jakbyś go zmodyfikował ? Jesli chodzi o centrale to co proponujesz w wiekszej kwocie ?

    1 Salon 28,80m2 - nawiew 100m3/h 2 x 2x75/125
    2 Łazienka 7,32m2 - wywiew 60m3/h 2x75/125
    3 Kuchnia 8,79m2 - wywiew 60m3/h 2x75mm/125
    4 Spiżarnia 1,10m2 - wywiew 15m3/h 1x75/125
    5 Wiatrołap 4,50m2 - wywiew 30m3/h 1x75/125
    6 wc 1,88m2 - wywiew 30m3/h 1x75/125
    7 Pokój/sypialnia 12,21m2 - nawiew 50m3/h 2x75/125
    8 Garderoba 2,46m2 - wywiew 15m3/h 1x75/125
    9 Hol 6,65m2 - wywiew 15m3/h 1x75/125

    10 Komunikacja 2,41m2
    11 Pokój 11,44m2 - nawiew 40m3/h 2x75/125
    12 Pokój 11,44m2 - nawiew 40m3/h 2x75/125

    SUMA 99,00m2 - nawiew 230m3/h - wywiew 180m3/h


    Usunałem wywiewy ze spizarni, garderoby, holu tylko teraz bilans się nie zgrywa. Może tak zostać czy należy coś jeszcze zmienić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	105,7 KB
ID:	381930Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt2.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	105,9 KB
ID:	381931
    Załączam rzuty kondygnacji, co mam pozmieniać, żeby to miało ręce i nogi?

  18. #2218
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jakub.d

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Nie. Będzie nie do końca poprawnie. Współpracuje z nimi ale projekty gdy ktoś chce to powiem szczerze że w znakomitej większości przypadków będą złe. Jak i u wielu innych projektantów. Wywiewy w korytarzach i takie tam...
    Dziękuję za radę,jak ruszę z budową zwrócę się do Ciebie Grześ o pomoc

  19. #2219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cześć,
    Mam pytanie dotyczące skrzynek rozprężnych. Instalację chcę zrobić na pe-flex, znalazłem skrzynki na dwa czy trzy przewody ale jak podłączyć np. nawiew gdzie jest tylko jeden przewód? Założyć skrzynkę i zaślepić jedno przyłącze?
    Przy okazji, które skrzynki lepsze - plastikowe czy z blachy?

    pozdrawiam

  20. #2220
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    habitatecum

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-003
    Posty
    4

    Domyślnie

    Tak, wolne niewykorzystane otwory zatyka się zaślepką.

Strona 111 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony