dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 247
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 4930
  1. #61
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jaka centrala? To są same kanały, skrzynki, anemostaty i projekt .
    Pan żartuje! Wiem, że sklepy w necie są drogie, ale aż tak???

  2. #62
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał mandelbrot Zobacz post
    No właśnie - czy już teraz muszę wiedzieć jaka dokładnie ma być centrala? Myślę o zakupie i montażu kanałów, a wydawało mi się, że centralę mogę podłączyć dowolną. Teraz szukam dostawcy samej instalacji, bez centrali.
    Kanały dobiera się pod centralę do domu, to naprawdę cena bez centrali?? Za samą dystrybucję?

  3. #63
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał mandelbrot Zobacz post
    plusfoto jak sam zauważyłeś wcześniej, producent na aukcji oferuje rurki + projekt, więc chyba nie muszę teraz znać wydajności centrali i rodzaju króćców . Moje pytanie brzmiało: Czy jego cena jest dobra, czy też opłaca się poszukać dystrybutora rurek z dużym upustem, który mi to odsprzeda? Wszyscy już chyba się nauczyli, że cena sugerowana przez producenta najczęściej oderwana jest od rzeczywistości.
    Zdecydowanie, lepiej za tyle kupi dobre kanały z centralą.

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mandelbrot
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    48-210
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Kanały dobiera się pod centralę do domu, to naprawdę cena bez centrali?? Za samą dystrybucję?
    Nie bardzo mogę Pana wyczuć, to ironia ? Proszę zatem o podanie namiarów na tańszego dostawcę rozwiązania na rurach PE. Zaznaczam, że nie mam chęci giąć i spawać skrzynek rozprężnych we własnym zakresie .

  5. #65
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Daleki jestem od ironii. Założyłem ten wątek nie w celu propagowania własnego wykonania.

  6. #66
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A wiesz jakie będą króćce przy centrali? Jaką będzie miała wydajność? Jeśli nie to skąd wiesz ile jakie kanały?
    Dlatego komplet to komplet.
    Jaka centrala? To są same kanały, skrzynki, anemostaty i projekt .
    Jak można projekt bez centrali zrobic, jak kanały policzyc by V w kanałach była optymalna (od2 do 5m/sek)?

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mandelbrot
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    48-210
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dlatego komplet to komplet. Jak można projekt bez centrali zrobic, jak kanały policzyc by V w kanałach była optymalna (od2 do 5m/sek)?
    Kto Panu powiedział, że projekt będzie zrobiony bez doboru centrali ??? Potrzebuję kupić materiały do wykonania instalacji, bez montażu rekuperatora. Jeśli zna Pan odpowiedź na pytanie, które zadałem wcześniej, to będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, jeśli nie - proszę nie marnować swojego i mojego czasu na jałowe dyskusje.

  8. #68
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Ok ! Już nie marnuje Pana cennego czasu.

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Re Mandelbrot
    Nie przejmuj się i rób swoje, bo dobrze myślisz: najpierw robi się projekt wentylacji, projektuje średnice rur i ilości kanałów, a dopiero na sam koniec dobiera się centralę w zależności od tego co wyjdzie. Centrale mają teraz regulację płynną od 20-100%, to nie wentylator z silnikiem klatkowym który całe życie chodzi na 2980 obr/minutę Komuś się tu miesza, a najwięcej jak zawsze wrzeszczą ci, którzy w życiu żadnego projektu nie wykonali - bo nie mają do tego ani wiedzy, ani umiejętności.
    Sam montuję sporo na Termokontrolach, ale raczej nie zajmuję się dystrybucją kanałów - nie mam na to czasu, bo oprócz dostawy kanałów trzeba też sporo wytłumaczyć. Ekipa z Termokontrola wykonuje dobre projekty, możesz śmiało od nich brać. W projekcie dostaniesz też wytyczne do wyboru centrali - jaka wydajność, jaki spręż.
    6000 zł to normalna cena wysokiej jakości kanałów i osprzętu na dom, jak chcesz znacznie taniej to rób nie na PE tylko na flexach Ale jakość takiej instalacji flexowej, szczególnie jak się nie potrafi jej wykonać, zwykle bywa tragiczna.

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Indiana ja się co prawda nie znam ale wytłumacz mi do czego mu będą potrzebne kanały 200 skoro w centrali będzie miał króćce 160 max 180 czyli będzie potrzebna redukcja, do czego mu 4 rolki kanałów skoro max wykorzysta 3 i to przy założeniu że każdy z nich będzie miał 10m, do czego mu skrzynki rozprężne 2*75 skoro wystarczą 1*75, do czego mu skrzynki rozdzielcze 12*75 skoro wykorzysta 6 do 10. No chyba że planuje centralę 500 lub więcej ale dla domku do 150m2?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Dlatego jak się wykonuje prawidłowo projekt i dobiera wszystko po kolei, to nie ma takich dylematów Nie wyobrażam sobie robienia w Termokontrolu bez projektu - przecież tu większość elementów robi się na zamówienie......

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Indiana wszystkie odpowiedzi dotyczyły poniższej treści:, więc zadnej sprzeczności tu nie widzę.

    Cytat Napisał mandelbrot Zobacz post
    Witam

    Też zdecydowałem się na samodzielny montaż rurek PE prawdopodobnie firmy Termokontrol. Mam w związku z tym pytanie - gdzie w dobrej cenie kupić zestaw do samodzielnego montażu. Widzę, że Termokontrol handluje tym na All... i za zestaw życzy sobie ok. 6600zł. Czy udało Wam się gdzieś znaleźć lepsze ceny ?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #73
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Dlatego jak się wykonuje prawidłowo projekt i dobiera wszystko po kolei, to nie ma takich dylematów Nie wyobrażam sobie robienia w Termokontrolu bez projektu - przecież tu większość elementów robi się na zamówienie......
    A czym się różnią kanały kupione w termokontrolu od TTplastu? Czy od KlimaflexSB czy Uniflex?
    To się składa jak LEGO. I co jest na zamówienie?

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mandelbrot
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    48-210
    Posty
    149

    Domyślnie

    Dobra spróbuję podsumować dwie strony dyskusji, która zrodziła się po zadaniu prostego pytania.
    Produkt sprzedawany pod marką Termokontrol kupię w dobrej cenie u samego producenta i raczej nie ma co szukać u innych, natomiast rurki PE mogę zastąpić tańszymi (nie wiadomo o ile) zamiennikami TTplastu, KlimaflekxSB dostępnymi chociażby u Pana Tomasza. Byłbym wdzięczny Panu Tomaszowi, jeśli to nie jakaś strategiczna tajemnica firmy, żeby podzielił się z nami, co oferuje wraz z w.w. rurkami - skrzynki rozprężne i rozdzielcze, trójniki, czy jeszcze coś innego ... ?

  15. #75
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Na forum - doradzam, nie oferuje.

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Panie Tomaszu - czy kiedykolwiek widział Pan jak się montuje instalację z PE? Bo wydaje mi się, że chyba nie..... A pytanie, co się robi na zamówienie, to już mnie zatkało

  17. #77
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Panie Tomaszu - czy kiedykolwiek widział Pan jak się montuje instalację z PE? Bo wydaje mi się, że chyba nie..... A pytanie, co się robi na zamówienie, to już mnie zatkało
    Robię na PE od 2000 r.

  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    No to jak to, każdą instalację leci pan na standardowej skrzynce 12x75 i zaślepia wolne kanały? A jak trzeba zrobić anemostat za skrzynką to jedzie Pan kółko dookoła? Przecież to wszystko na zamówienie się robi, każdy jeden dom ma u mnie inne skrzynki. Choć rzeczywiście, na upartego i nie przejmując się krzyżowaniem rur można zrobić z 12x75, tylko po co się męczyć?
    Z drugiej strony, rozumiem Pana jako handlowca - niech się klient nakombinuje jak rozjechać dom ze standardowej skrzynki; ja handlu bardzo szybko zaprzestałem bo podchodząc indywidualnie do klienta i robiąc mu porządny projekt, i jeszcze tłumacząc co i jak zajmowało mi to więcej czasu, niż gdybym po prostu sam to zamontował

  19. #79
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    No to jak to, każdą instalację leci pan na standardowej skrzynce 12x75 i zaślepia wolne kanały? A jak trzeba zrobić anemostat za skrzynką to jedzie Pan kółko dookoła? Przecież to wszystko na zamówienie się robi, każdy jeden dom ma u mnie inne skrzynki. Choć rzeczywiście, na upartego i nie przejmując się krzyżowaniem rur można zrobić z 12x75, tylko po co się męczyć?
    Z drugiej strony, rozumiem Pana jako handlowca - niech się klient nakombinuje jak rozjechać dom ze standardowej skrzynki; ja handlu bardzo szybko zaprzestałem bo podchodząc indywidualnie do klienta i robiąc mu porządny projekt, i jeszcze tłumacząc co i jak zajmowało mi to więcej czasu, niż gdybym po prostu sam to zamontował
    Akurat na 12 to nie mam skrzynek. Ale są na 1 na 2 na 3 na 8 na 14 na 16... Co za problem dac zaślepkę. Skrzynki zamawiane po jednej - będą drogie i trzeba czekac.

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mandelbrot
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    48-210
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    ... i jeszcze tłumacząc co i jak zajmowało mi to więcej czasu, niż gdybym po prostu sam to zamontował
    To tak samo jak pyta ktoś jak skonfigurować własny router - zrobię to w 10 min., a tłumaczenia 3 dni.

Strona 4 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony