dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 247
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 4930
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Powietrze raczej pójdzie sobie tym odpowietrzeniem kanalizacji przez kominek wentylacyjny w dachu. Raczej nie będzie mu się chciało pchać kilka metrów dalej aby wyjść cienką rurką w reku.
    Załącznik 334970
    No w sumie jak masz syfon w reku na komorze wyrzutni a wentyl przed nią (?), to chyba bez różnicy czy jakieś mikro nie pójdzie wywiewką (zamiast w całości do wyrzutni), a problem zaciągania smrodków nie istnieje.

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Szafa Rack będzie w pomieszczeniu nr 1 i tam wyciąg będzie, coby trochę odciążyć wyciąg w łazience..Pytanie tylko w w garderobie (pomieszczenie nr 2) dawać cokolwiek? Nie będzie się tam przebywało cały czas a obok w sypialni będzie nawiew. Nie powinno być dam duchoty...
    Dawać coś w tej garderobie?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  3. #1003

    Domyślnie

    Panie Tomaszu i inni koledzy forumowicze,
    czytając wątki o wentylacji mechanicznej dochodzę do wniosku, że chyba wszyscy budują z dachem spadzistym. Co pytanie, to w kontekście poddasza (czy reku może być na strychu/poddaszu nieocieplanym, jaka izolacja kanałów na poddaszu a jaka jak miedzy jętkami itp.)
    A ja chcę zapytać o dach płaski - stropodach monolityczny niewentylowany.

    1. Czy prowadzi się kanały na powierzchni stropodachu w warstwie izolacji? Warstwy mniej więcej takie: strop monolityczny, paroizolacja, kanał WM, warstwa izolacji, papa albo membrana.
    2. Warunki dla kanału na stropie można porównać do nieizolowanego poddasza? Same dachówki chyba dużo nie izolują i temp. na poddaszu chyba nie różni się dużo od temp. na zewnątrz?
    3. Jak gruba musi być warstwa izolacji żeby kanałów nie wyziębiało?
    4. A może lepiej, jak się tylko da, puścić kanały ścianami działowymi i anemostat na ścianie? Tylko, że anemostaty mają być w najdalszych rogach pomieszczenia, a pewnie zawsze wypadnie tak, że ten najdalszy róg, to jest między ścianami zewnętrznymi nośnymi. Nie chcę robić sufitów podwieszanych. Nie wklejam konkretnego planu, bo ten się dopiero robi, ale dom to będzie kostka, więc raczej same narożne pokoje. Najchętniej wyszedłbym na strop i puścił kanały jak mi pasuje.

  4. #1004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyssoki Zobacz post
    Panie Tomaszu i inni koledzy forumowicze,
    czytając wątki o wentylacji mechanicznej dochodzę do wniosku, że chyba wszyscy budują z dachem spadzistym. Co pytanie, to w kontekście poddasza (czy reku może być na strychu/poddaszu nieocieplanym, jaka izolacja kanałów na poddaszu a jaka jak miedzy jętkami itp.)
    A ja chcę zapytać o dach płaski - stropodach monolityczny niewentylowany.

    1. Czy prowadzi się kanały na powierzchni stropodachu w warstwie izolacji? Warstwy mniej więcej takie: strop monolityczny, paroizolacja, kanał WM, warstwa izolacji, papa albo membrana.
    2. Warunki dla kanału na stropie można porównać do nieizolowanego poddasza? Same dachówki chyba dużo nie izolują i temp. na poddaszu chyba nie różni się dużo od temp. na zewnątrz?
    3. Jak gruba musi być warstwa izolacji żeby kanałów nie wyziębiało?
    4. A może lepiej, jak się tylko da, puścić kanały ścianami działowymi i anemostat na ścianie? Tylko, że anemostaty mają być w najdalszych rogach pomieszczenia, a pewnie zawsze wypadnie tak, że ten najdalszy róg, to jest między ścianami zewnętrznymi nośnymi. Nie chcę robić sufitów podwieszanych. Nie wklejam konkretnego planu, bo ten się dopiero robi, ale dom to będzie kostka, więc raczej same narożne pokoje. Najchętniej wyszedłbym na strop i puścił kanały jak mi pasuje.
    "Panie Tomaszu" wie tyle ile widział a że widział niewiele to i jego rady są niewiele warte.
    W twoim przypadku trzeba zacząć od tego jaką masz konstrukcję stropodachu. "Monolityczny niewentylowany" oznacza skuteczną paroizolację na stropie jako pierwszą warstwę. Wszelkie przejścia przez tę warstwę muszą być bardzo szczelne, dotyczy się to również kanałów wentylacyjnych. Musiałbyś chyba tę paroizolację kleić do kanałów. Poza tym nie ma przeciwwskazań, moim zdaniem. Kanały będą pod izolacją więc jak zastosujesz płaskie kanały wszystko powinno być ok. Na stropie i tak musisz zrobić minimum 30 cm izolacji więc te 5 cm zabrane przez kanał niewiele zmieni.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #1005
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Talking

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Witam sąsiada

    Jaką masz centralę?
    Najlepszą
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku 023.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	337367  

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Najlepszą
    Nie wątpię
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  7. #1007
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Panie Tomaszu i inni koledzy forumowicze,
    czytając wątki o wentylacji mechanicznej dochodzę do wniosku, że chyba wszyscy budują z dachem spadzistym. Co pytanie, to w kontekście poddasza (czy reku może być na strychu/poddaszu nieocieplanym, jaka izolacja kanałów na poddaszu a jaka jak miedzy jętkami itp.)
    To bardzo rzadkie przypadki.
    Na ogół instalacja jest w stropie, w warstwie wygłuszenia, lub na stropie (parterowy dom) pod izolacją. Rzadziej zdarza się podwieszany sufit. W domach już gotowych, często wszystko jest w przedpokoju.

  8. #1008
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Nie spotyka się instalacji w sufitach podwieszanych.

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Nie spotyka się instalacji w sufitach podwieszanych.
    Ojej... to chyba źle zrobiłem :/

  10. #1010
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał rgal Zobacz post
    Ojej... to chyba źle zrobiłem :/
    Tak z tego wynika.

  11. #1011

    Domyślnie

    Zapomniałem w ogóle napisać, że dom będzie piętrowy, więc parter obsłużę kanałami prowadzonymi w podłodze piętra.

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    W twoim przypadku trzeba zacząć od tego jaką masz konstrukcję stropodachu.
    dokładnie jeszcze nie wiem, ale w rozmowie architekt wspominał właśnie o takich warstwach dachu.

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Musiałbyś chyba tę paroizolację kleić do kanałów.
    pierwsza odpowiedź i już coś o czym nikt nie wspominał w innych wątkach - przebicie warstwy izolacji. Czyli powiedzmy, że w folii robię dziurę jak króciec do do anemostatu, a samą skrzynkę rozprężną smaruję czymś i dociskam do folii.

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Kanały będą pod izolacją więc jak zastosujesz płaskie kanały wszystko powinno być ok. Na stropie i tak musisz zrobić minimum 30 cm izolacji więc te 5 cm zabrane przez kanał niewiele zmieni
    Cały czas miałem w głowie kanały 75mm i skrzynki rozprężne wys. 8cm (UNIFLEX+) lub 8,3/9cm np. PE-FLEX. Chyba chciałbym zrobić wszystko jednym systemie. Zostaje 20cm styropianu czy wełny. I co?

    Alternatywa dla prowadzenia kanałów na stropie piętra to pójść kanałami w podłodze piętra i potem w górę w/po ścianie. Jak się da, to w ścianie działowej, a jak się nie da, bo jest np. szafa albo są ściany nośne, to w rogu zabudować kanały płytą G-K. To jednak ogranicza umiejscowienie samego anemostatu. Na suficie to jednak można dać gdzie się chce.

    Dziękuję za odpowiedź

  12. #1012
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piekary

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Kod pocztowy
    41-940
    Posty
    10

    Domyślnie

    Nie trzeba się przejmować zalewaniem syfonu jak zastosuje się kulowy.
    Np. taki http://www.pro-vent.pl/wyposazenie-o...kroplin,0.html

  13. #1013

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Na ogół instalacja jest w stropie, w warstwie wygłuszenia, lub na stropie (parterowy dom) pod izolacją.
    No właśnie nie mogę znaleźć żadnych opisów ani zdjęć gdzie ktoś kto buduje dom z płaskim dachem by się pochwalił ile ma ocieplenia na stropie i jak rozwiązał przejście przez paroizolację.
    Znalazłem tylko jeden krótki wątek, ale właściwie nic w nim nie ma: http://forum.muratordom.pl/showthrea...na-stropodachu

  14. #1014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Tak z tego wynika.
    Kupa ludzi tak robi. Co wt ym nie tak ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #1015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekary Zobacz post
    Nie trzeba się przejmować zalewaniem syfonu jak zastosuje się kulowy.
    Np. taki http://www.pro-vent.pl/wyposazenie-o...kroplin,0.html
    A wspólny syfon z pralką ?
    Pralka stoi pod reku, jest używana w stałe, wiec nie ma szans na, by syfon wysechł. Nie sprawdzałem jakości wody ostatniego płukania, jakie robi pralka,całe podejrzewam, ze jest na tylke OK, ze reku nie zaciągnie żadnego zapachu.

    Póki co odpływ skroplin mam niezasyfonowany ( prowizorki są wieczne ) ale dzięki temu mam co pare dni kilka litrów niechlorowanej wody do podlewania roślin doniczkowych
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #1016
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ... ale dzięki temu mam co pare dni kilka litrów niechlorowanej wody do podlewania roślin doniczkowych
    W zasadzie jest to czyste H2O, więc przydałoby się czymś tę wodę "pobrudzić", aby była bardziej odżywcza
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  17. #1017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyssoki Zobacz post
    No właśnie nie mogę znaleźć żadnych opisów ani zdjęć gdzie ktoś kto buduje dom z płaskim dachem by się pochwalił ile ma ocieplenia na stropie i jak rozwiązał przejście przez paroizolację.
    Znalazłem tylko jeden krótki wątek, ale właściwie nic w nim nie ma: http://forum.muratordom.pl/showthrea...na-stropodachu
    Jedyna rzecz na której Brzęczkowski zna się bardzo dobrze to śrubokręt. Studiował go całe życie. Możesz dać te 75mm ale proponowałbym jednak zwiększyć grubość izolacji np do 40 cm. Nie ze względu na kanały ale to nie są duże koszty a przez strop ucieka sporo energii. Zrób kanały 75 na stropie, zadbaj o przepusty, przykryj izolacją i będzie ok.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 13-11-2015 o 14:48
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #1018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Budujący Radom
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    226

    Domyślnie

    Czym oklejac połączenie rury z króćcem od skrzynki? Musi być to taśma aluminiowa czy może być jakaś szara zbrojona?
    Ta aluminiowa to tragedia . Musze odklejać po kawałku i przyklejać bo się rwie strasznie i manewrowanie na drabinie też nie jest najwygodniejsze.
    Być moze popełniłem bład i najpierw rozprowadziłem kanały nie oklejając tych połłączeń.

  19. #1019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jest też aluminiowa zbrojona. Ja oklejałem taśmą PVC a jeszcze dla pewności zaciskałem trutkami.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #1020
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Budujący Radom
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jest też aluminiowa zbrojona. Ja oklejałem taśmą PVC a jeszcze dla pewności zaciskałem trutkami.
    Jakimi trutkami . Co to takiego?

Strona 51 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony