dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 247
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 4930
  1. #101
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Narobi Pan sobie raczej kłopotów. Temperatura przerośnie o 10st, w ciągu pół dnia i nie dość, że zacznie mało schładzać to będą tam się rozwijać różne cudaki. Może śmierdzieć, lub nawet być niezdrowo.
    Doradziłbym klimę (inwertor) , będzie taniej i efektywniej
    a to grunt wkoło zbiornika już nie wpieprza ciepła jak chomik ziarno??? jak żeś Pan próbował udowadnić w innym wątku? podobno w/g Pana 400kWh/m3 w ciągu roku aby podnieść o 1stC i utrzymać.

    Kręcisz Pan, albo tu, albo tam

  2. #102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar farmi
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    182

    Domyślnie

    Mi się tez wydaje że grunt wokół zbiornika bez problemu będzie wyrównywał temperaturę- tym bardziej że to tęga glina a dno zbiornika jest ok 2.2m ppt.
    Chodzi mi ogólnie czy ideowo jest sens kombinować i za parę zł dokonać modyfikacji czy lepiej dozbierać do 2 tys i wmontować klimatyzator kanałowy choć to tez pewnie wymagać będzie regulacji przepływów powietrza reku i klimy. Ja myślałem żeby po prostu zainstalować np 2 małe chłodniczki od intercoolerów albo komputerowe + rurka flex podłogowa+ pompka- tylko czy ta skórka będzie warta wyprawki? Pewnie jak nie spróbuję to się nie dowiem...

  3. #103
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Dlaczego nie wykonuje się wentylacji na gładkich wewnątrz kanałach? https://www.youtube.com/watch?v=LLrdYjmZUjU

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dlaczego nie wykonuje się wentylacji na gładkich wewnątrz kanałach? https://www.youtube.com/watch?v=LLrdYjmZUjU
    I co chciales udowodnic manipulancie? Przestan oszukiwac. Link do test nie ma nic wspolnego z tym co piszesz.

  5. #105

    Domyślnie

    TB trzymaj sie tematu bo znowu probujesz go zamienic na smietnik gdy wykazano tobie brak wiedzy i klamstwa.

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    I co chciales udowodnic manipulancie? Przestan oszukiwac. Link do test nie ma nic wspolnego z tym co piszesz.
    Bęcwalizm, jak widać na przykładzie misia najwyraźniej jest nieuleczalny.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #107
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    TB trzymaj sie tematu bo znowu probujesz go zamienic na smietnik gdy wykazano tobie brak wiedzy i klamstwa.
    Napisałem tylko, że fachowcy nie wykonują wentylacji na gładkich blaszanych kanałach. To ważne, bo wentylacja może być słyszalna i może zaistnieć konieczność jej oczyszczenia. Instalacje na kanałach blaszanych jako jedyne nie dają się czyścić i mogą generować szumy. Dlatego trzeba ostrzegać przed złymi wykonawcami. .Nawet przy prostej wentylacji warto znać podstawy i trochę myśleć.

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Napisałem tylko, że fachowcy nie wykonują wentylacji na gładkich blaszanych kanałach. To ważne, bo wentylacja może być słyszalna i może zaistnieć konieczność jej oczyszczenia. Instalacje na kanałach blaszanych jako jedyne nie dają się czyścić i mogą generować szumy. Dlatego trzeba ostrzegać przed złymi wykonawcami. .Nawet przy prostej wentylacji warto znać podstawy i trochę myśleć.
    Z hałasem walczymy u źródła. Tak od wielu lat naucza ASHRAE.

    W USA, czyli kraju, który ma największe doświadczenie na tym polu w budownictwie kubaturowym kanały wentylacyjne niejednokrotnie wykonywane są już w konstrukcji żelbetowej. Te kanały następnie wykładane są od wewnątrz blachą nierdzewną, bądź ocynkowaną.
    Proszę w oparciu o pańskie wieloletnie doświadczenie wyjaśnić dlaczego?

    Filmów amerykańskich Pan nie oglądał?
    Czy kiedykolwiek widział Pan, aktora, który się czołga w innym niż blaszany kanał?

    Czyszczenie kanałów w domu jednorodzinnym?
    Nie wyobrażam sobie syfu w jakim musiałby żyć rodzina, by kanały wentylacyjne wymagały czyszczenia.
    Wentylacja mechaniczna nie zastąpi gimnastyki z odkurzaczem.

    PS.
    Widzę, że często wyciągany jest na wierzch temat czystości i higieny.
    Proszę sobie poczytać o adhezji bakterii do podłoży.
    Na potrzeby szpitalnictwa powstało multum badań i napisano o tym wiele tomów literatury.
    Takie same badania wykonano gdy wprowadzano tworzywa sztuczne do dystrybucji wody.
    Niestety, powłoki cynkowe wypadają na tym polu lepiej, niż polimery syntetyczne.

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nawet przy prostej wentylacji warto znać podstawy i trochę myśleć.
    Sztywnej blachy ocynkowanej nie da się wyczyścić, a kanał PE tak?
    A porowatą płytę CLIMAVER też się czyści łatwiej niż blachę?
    To są te podstawy i trochę myślenia?

  9. #109
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Z hałasem walczymy u źródła. Tak od wielu lat naucza ASHRAE.
    Nieprawda.
    Nawet zupełnie niesłyszalna centrala będzie dudnić na przewymiarowanych gładkich kanałach. Przy gładkich ściankach powietrze zwalnia, "środkowe powietrze je wyprzedza - rozpręża się i powstaje fala dźwiękowa.
    W USA, czyli kraju, który ma największe doświadczenie na tym polu w budownictwie kubaturowym kanały wentylacyjne niejednokrotnie wykonywane są już w konstrukcji żelbetowej. Te kanały następnie wykładane są od wewnątrz blachą nierdzewną, bądź ocynkowaną.
    Proszę w oparciu o pańskie wieloletnie doświadczenie wyjaśnić dlaczego?
    Nie spotkałem w domach innych kanałów jak miękkie izolowane ( piszemy o domach)
    Nie wyobrażam sobie syfu w jakim musiałby żyć rodzina, by kanały wentylacyjne wymagały czyszczenia.
    A jednak... Np. przy wyłączaniu centrali zimą. Czy docierający gips zapomnieli że są kanały wentylacyjne... To wcale nie są takie niespotykane przypadki.
    Sztywnej blachy ocynkowanej nie da się wyczyścić, a kanał PE tak?
    Dokładnie, TAK. W kanałach z blachy są blachowkręty, szczeliny na łączeniach czy nawet przepustnice.
    Do kanału PE wpycham "pilotem" do peshli , taką szczotkę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czyszczenie.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	272848 Potem podłączam wiertarkę i wyciągam powoli na szybkich obrotach.
    A porowatą płytę CLIMAVER też się czyści łatwiej niż blachę?
    Przypomnę, piszemy o domowej wentylacji .
    To są te podstawy i trochę myślenia?
    Co do podstaw i myślenia. Optymalna prędkość powietrza w kanałach wynosi od 2 do 5m/sek. (najmniejsze opory i szumy) - Jeżeli teraz Pan policzy dom 150-200m2 5 -6 pokoi , obsługiwany przez centralę od 130m3/h do /380m3/h (popularne 350-tki czy 400-tki) to wyjdzie Panu średnica kanału ( 6-8 nawiewów) 63mm czy to będzie kanał PE Zehender J.E Storkair Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanały PE je storkair.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	7,9 KB
ID:	272849 czy miękki izolowany Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08077.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	272850
    to zapytam... skąd Pan weźmie blaszane kanały 63mm czy jak Pan je sklei z CLIMAVER? Czyli albo podstawy, albo blacha!

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nieprawda.
    Nawet zupełnie niesłyszalna centrala będzie dudnić na przewymiarowanych gładkich kanałach. Przy gładkich ściankach powietrze zwalnia, "środkowe powietrze je wyprzedza - rozpręża się i powstaje fala dźwiękowa.
    ...!
    Widzisz John z kim masz do czynienia. Tłuka nie przekonasz, on tak od lat wypisuje bzdury gdzie popadnie. Książek się brzydzi albo ich nie rozumie więc wymyśla głupoty.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nieprawda.
    Nawet zupełnie niesłyszalna centrala będzie dudnić na przewymiarowanych gładkich kanałach. Przy gładkich ściankach powietrze zwalnia, "środkowe powietrze je wyprzedza - rozpręża się i powstaje fala dźwiękowa.
    Rozumiem, że ktoś pokazał Panu profil prędkości w kanale okrągłym i z racji że jest to łuk ubzdurał sobie pan analogię z falą dźwiękową?
    Elastyczne przewody PE również są w środku gładkie i problemu nie ma?
    O jakim rozprężaniu mowa w kanale o stałym przekroju?
    Myślę, że książki Pan posiada, ale wiedzy brak, bo obrazy i wzory tam występujące interpretuje w taki sposób by pasowały do Pańskich teorii.
    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nie spotkałem w domach innych kanałów jak miękkie izolowane ( piszemy o domach)
    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przypomnę, piszemy o domowej wentylacji .
    To Pan co jakiś czas wrzuca obrazy produktów Climaver. Po co w takim razie, skoro piszemy tutaj tylko o instalacjach domowych?

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    A jednak... Np. przy wyłączaniu centrali zimą.
    Po co wyłączać centralę zimą? Z głupotą trzeba walczyć w zarodku, by później nie wydawać pieniędzy na likwidacje szkód jakie wyrządza.

  12. #112
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Rozumiem, że ktoś pokazał Panu profil prędkości w kanale okrągłym i z racji że jest to łuk ubzdurał sobie pan analogię z falą dźwiękową?
    Elastyczne przewody PE również są w środku gładkie i problemu nie ma?
    O jakim rozprężaniu mowa w kanale o stałym przekroju?
    Myślę, że książki Pan posiada, ale wiedzy brak, bo obrazy i wzory tam występujące interpretuje w taki sposób by pasowały do Pańskich teorii.
    Kanały PE nie są gładkie - Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140606_003.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	273198 I nikt mi nie pokazywał, bo robię to jako pierwszy! Kto miał mi co pokazywać w tego typu wentylacji w 1989roku? A badania oporów i szumów robiłem we własnym zakresie, bo mnie to interesuje. Gdyby Pan zrobił takie badania miałby Pan swoje zdanie o prędkości optymalnej w kanale i o "przyleganiu" powietrza do bardzo gładkich powierzchni. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomiary.jpg
Wyświetleń:	424
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	273199 Przecież to się mierzy!!!

  13. #113
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    To Pan co jakiś czas wrzuca obrazy produktów Climaver. Po co w takim razie, skoro piszemy tutaj tylko o instalacjach domowych?
    Wrzuciłem, po tym jak CLIMVER wprowadził specjalną wykładzinę "rybią łuskę" do polepszenia parametrów kanałów, czyli by zmniejszyć opory i szumy.
    W domowej wentylacji ma Pan np. kanał Uniflex Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Isocomplus_od_środka.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	273200

  14. #114
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Po co wyłączać centralę zimą? Z głupotą trzeba walczyć w zarodku, by później nie wydawać pieniędzy na likwidacje szkód jakie wyrządza.
    Głupota jest obecna dość powszechnie, więc nie można jej wykluczyć. Poza tym, są sprawy związane z brakiem zasilania, lub awarią centrali.

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Kanały PE nie są gładkie.
    I nikt mi nie pokazywał, bo robię to jako pierwszy! Kto miał mi co pokazywać w tego typu wentylacji w 1989roku? A badania oporów i szumów robiłem we własnym zakresie, bo mnie to interesuje. Gdyby Pan zrobił takie badania miałby Pan swoje zdanie o prędkości optymalnej w kanale i o "przyleganiu" powietrza do bardzo gładkich powierzchni. Przecież to się mierzy!!!
    Rura spiro też gładka nie jest. Po co w takim razie zawsze przyrównuje Pan kanał PE do płaskiego blaszanego kanału?

    Widząc tego pająka posklejanego taśmą biurową nie potrafię sobie tego przełożyć na rzetelny pomiar.
    Przekonał by mnie pan stanowiskiem pomiarowym z kilkoma rurami, regulowanym wentylatorem ec i przynajmniej rurką Prandtla do pomiaru prędkości.
    Sonometr byłby idealnym uzupełnieniem zestawu.

    Amerykę odkryto bardzo dawno, domy szkieletowe jak i systemy wentylacji przeznaczone do tych domów również. To, że od 89 roku, forsuje Pan te systemy w PL, nie znaczy że są one lepsze od pozostałych.

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Wrzuciłem, po tym jak CLIMVER wprowadził specjalną wykładzinę "rybią łuskę" do polepszenia parametrów kanałów, czyli by zmniejszyć opory i szumy.
    Cały czas posługuje się Pan językiem handlowca. W dodatku w każdej wiadomości używa nazw produktów.
    Nie zamierzam uczestniczyć w takiej "reklamowej" dyskusji.

    Od jakiegoś czasu w produkcji wyrobów z PCV stosuje się strukturę porowatą. Stosowanie jej między warstwowo wpływa korzystnie na wytrzymałość i sprężystość podłużną.
    Ta "specjalna wykładzina", o której pan wspomniał to efekt uboczny technologi wytwarzania.

    Ale, czy sprzedali by te NOWE rury, gdyby nie dorobiono to tego filozofii "rybiej łuski"? - NIE.

    Proszę poczytać o takim zjawisku jak laminarna warstwa przyścienna, rura hydraulicznie gładka - podstawy mechaniki płynów.
    Mówimy tu o rzeczach wielokrotnie zbadanych, których wyniki są dostępne dla każdego.

    Prosiłbym o więcej wiedzy technicznej lub doświadczalnej, a mniej marketingowego bełkotu.

    Pozdrawiam

  16. #116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    podstawy mechaniki płynów.
    Ale my tu o powietrzu a to trochę inaczej się zachowuje od płynu co niestety szanowny TB kwestionuje.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Ale my tu o powietrzu a to trochę inaczej się zachowuje od płynu co niestety szanowny TB kwestionuje.
    Wszystkie gazy, to w mechanice również płyny.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Płyn
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Mechanika_płynów

  18. #118
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Ale my tu o powietrzu a to trochę inaczej się zachowuje od płynu co niestety szanowny TB kwestionuje.
    Tak samo się zachowuje. Dlatego, skóra rekina jest jak papier ścierny. Piłka do golfa jest w dołki a do pingponga nie, by ją spowolnić.
    No niestety, jak ktoś się na tym nie zna, powinien zrobić pomiary. Poziom szumów i opory przepływu są do zmierzenia.
    Amerykę odkryto bardzo dawno, domy szkieletowe jak i systemy wentylacji przeznaczone do tych domów również. To, że od 89 roku, forsuje Pan te systemy w PL, nie znaczy że są one lepsze od pozostałych.
    Nie piszę o czasach Kolumba. Może Pan podać kto w 1989 roku robił niecentralne ogrzewanie z wentylacją z odzyskiem ciepła?
    Wracając do tematu:
    Podstawowy wymiar domowych kanałów wentylacyjnych to 29cm2 fi 63mm - przy 2m/sek leci nimi 22m3/h przy 5m/sek 55m3/h Czyli jak jest centrala 400m3/ i 7 do 8 punktów nawiewnych - wszystko pasuje.

    BYŁBY SZANOWNY PAN ŁASKAW PODAĆ PRODUCENTA BLASZANYCH KANAŁÓW DO DOMOWYCH INSTALACJI WENTYLACYJNYCH? Choć jednego... bardzo proszę!

  19. #119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Wszystkie gazy, to w mechanice również płyny.
    To wiem. Ale gwoli ścisłości pociągnę dalej - czy powietrze to ten sam rodzaj płynu co woda?.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #120

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    To wiem. Ale gwoli ścisłości pociągnę dalej - czy powietrze to ten sam rodzaj płynu co woda?.
    Woda i powietrze to płyny.
    Różnica polega na tym, że ich mierzalne cechy mają inne wartości.

    W sytuacji gdy dywagujemy nad profilami prędkości, chropowatością ścian itp. to posługujemy się mechaniką płynów.

Strona 6 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony