dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Promień gięcia rury PP (Glass)

    Mam do przewiezienia osobówką (w środku 3m długości dostępne) rury PP w odcinkach 4m: zwykłe PN20 max fi32 i PN16 Glass (zbrojone włóknem szklanym) max. fi32. Jaki jest promień gięcia takich rur? Znalazłem info (ale bez uwagi czy dot. również Glassów) że dla temp 5°C to około 2m, oraz w PDFie KANa (str.36) że... 8*D Czy dobrze rozumiem, że tego rodzaju wygięcie nie wpływa w żaden sposób na jakość rury? Od biedy zostaje taśma, sznurek i czerwona szmata (50km drogi).
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 21-12-2013 o 15:34

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Mam do przewiezienia osobówką (w środku 3m długości dostępne) rury PP w odcinkach 4m: zwykłe PN20 max fi32 i PN16 Glass (zbrojone włóknem szklanym) max. fi32. Jaki jest promień gięcia takich rur? Znalazłem info (ale bez uwagi czy dot. również Glassów) że dla temp 5°C to około 2m, oraz w PDFie KANa (str.36) że... 8*D Czy dobrze rozumiem, że tego rodzaju wygięcie nie wpływa w żaden sposób na jakość rury? Od biedy zostaje taśma, sznurek i czerwona szmata (50km drogi).
    witam

    nie przejmuj się
    jeżeli rury nie załamiesz - po wyciągnięciu z auta i położeniu na podłodze rura się wyprostuje

    pozdrawiam
    ,,,,

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Osobówką mieszczącą 2,5m woziłem rury 3m i dało radę, ale z DN20, DN25 już było ciężko, DN32 podejrzewam, że nie dałoby się. U Ciebie będzie podobna sytuacja.

    A na zewnątrz auta nie możesz? Te rury nie ważą niemal nic, nie musisz mieć jakichś super bagażników do ich transportu, jak masz kombiaka (piszesz o 3m długości wewnątrz), to po prostu na dachu wystarczy.

    Pamiętaj tylko, że za czerwoną szmatę dostaniesz taki sam mandat, jak za jej brak, wg aktualnych przepisów oznakowanie musi być ciut bardziej rozbudowane.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4

    Domyślnie

    No co ty, Jarek.P, jak wieziesz osobówką, to czerwona szmata (zwana chorągiewką) o rozmiarach 50 na 50 cm wystarczy w dzień. (art 61, 8, 4). W praktyce pomarańczowa kamizelka odblaskowa jest niezła. Jak wystaje mniej niż pół metra, to nie musisz oznaczać. (art 61, 7). A 4-metrowe rury na dachu to pewnie nie będą wystawały poza obrys samochodu.
    No, chyba, że przegapiłem jakąś najnowszą zmianę.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony