dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Sadzonki świerków 1-2 letnich. Jak dobrze posadzić.

    Witam
    Mam dość dużą działkę na której chciałbym kiedyś wybudować dom. Po granicach chciałbym obsadzić ją świerkami srebrnymi lub bardziej zielonymi kłującymi. Wymyśliłem sobie żeby kupić małe tanie sadzonki 1-2 letnie, posadzić je w doniczkach i za 2-4 lat posadzić w docelowych miejscach.
    Myślałem o 200-300 sztukach, sadzonki bez ziemi na korzeniach.
    Zamierzam posadzić je w odpowiednim podłożu do iglaków i przez pierwsze miesiące dobrze podlewać.
    I tutaj pytanie czy można coś jeszcze zrobić aby przyjęcia i wzrost były jak największe. Mam na myśli jakiś nawóz, którym można by zasilić takie małe drzewka lub inne preparaty pomagające w ukorzenieniu.
    Proszę o wskazówki. Z góry serdecznie dziękuję.
    Gdyby ktoś miał na zbyciu takie drzewka również proszę o kontakt.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    Witam
    Zamierzam posadzić je w odpowiednim podłożu do iglaków i przez pierwsze miesiące dobrze podlewać.
    I tutaj pytanie czy można coś jeszcze zrobić aby przyjęcia i wzrost były jak największe. Mam na myśli jakiś nawóz, którym można by zasilić takie małe drzewka lub inne preparaty pomagające w ukorzenieniu.
    Broń Cie Panie nie sadź do tzw ziemi do iglaków!!

    Świerk nie ma jakichś wielkich wymagań glebowych - sadź w to co masz na działce.
    Ja tak posadziłam ponad 220 sztuk nie przyjęło się może z 14. Sadzonki miały ok 25cm .

    Podlewaliśmy w pierwszym roku po posadzeniu. Nawoziliśmy na drugi rok, tylko na wiosnę,w bardzo niewielkiej ilości - ok łyżkę stołową na drzewko.
    Na wiosnę minie 2 lata od posadzenia - świerki mają jakieś 65 - 85cm (sadzone w 2011)
    Ostatnio edytowane przez martadela ; 27-12-2013 o 20:00 Powód: :) wiek drzewek

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał martadela Zobacz post
    Broń Cie Panie nie sadź do tzw ziemi do iglaków!!

    Świerk nie ma jakichś wielkich wymagań glebowych - sadź w to co masz na działce.
    Ja tak posadziłam ponad 220 sztuk nie przyjęło się może z 14. Sadzonki miały ok 25cm .

    Podlewaliśmy w pierwszym roku po posadzeniu. Nawoziliśmy na drugi rok, tylko na wiosnę,w bardzo niewielkiej ilości - ok łyżkę stołową na drzewko.
    Na wiosnę minie 2 lata od posadzenia - świerki mają jakieś 65 - 85cm (sadzone w 2011)
    Dzięki za odpowiedź. Czytałem że iglaki wolą glebę trochę bardziej kwaśną. Może masz rację mam na działce pierwszą klasę gruntu tak że wszystko rośnie jak na drożdżach. Napisz proszę czym nawoziłaś. Może mogła byś wrzucić jakąś fotkę? Jak bym chciał już takie duże. Te 65-85 cm to sama roślina czy razem z doniczką?
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie każdy iglak potrzebuje kwąsnej ziemi. Niektóre wręcz jej nie znoszą.
    Świerki kłujące (świerk srebrny to świerk kłujacy forma sina) mają ogromną tolerancję odczynu.

  5. #5

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedzi. Mam nadzieję że się przyjmą.
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Johna

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    261

    Domyślnie

    ja wiosną sadziłam świerka pospolitego sadzonki ze szkółki leśnej (15-20 cm). Przez całe lato były podlewane, nawóz dostały jesienny dla iglaków na jesieni (troszkę), trochę humusu i obsypane korą przed zimą. Ziemia - piaski kl. 6. Przyjęło się ok 95% - za dużo aby liczyć na sztuki. Te co się przyjęły ładnie rosły przez lato (po ok. 10 cm)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony