dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 244 z 249
Pokaż wyniki od 4.861 do 4.880 z 4962
  1. #4861
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Polemizowałbym, który z was sprawiał w tym temacie wrażenie obłąkanego...
    No, ale na szczęście już nie zaśmieca FM
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #4862

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Polemizowałbym, który z was sprawiał w tym temacie wrażenie obłąkanego...
    No, ale na szczęście już nie zaśmieca FM.
    Ani o mnie ani o niego teraz tu nie chodzi jak tylko o ciebie – no dlaczego się nie chcesz wypowiedzieć na temat zaczynającego się od #4858 w górę?

  3. #4863
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Już swoje zdanie w temacie dopłat/dotacji wyraziłem
    #4821, #4836
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4864
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Odwiedziliśmy z kamerą kilka domów, gdzie jest kilka źródeł ciepła. Kiedyś było to nielogiczne i nieopłacalne. Dzisiaj, kiedy ceny węgla poszybowały w górę, kiedy nie jest pewne żadne z nośników energii - może tak właśnie trzeba? Co o tym sądzicie?



    Legenda:
    1.01 Dom ogrzewany kotłem na pellety, kotłem gazowym i kolektorami słonecznymi.
    3.25 Dom ogrzewany kotłem gazowym, kolektorami słonecznymi, grzałką elektryczną, instalacja fotowoltaiczna.
    5.50 Dom ogrzewany kotłem gazowym, powietrzną pompą ciepła i kominkiem z płaszczem wodnym. Zastosowanie sprzęgła hydraulicznego.
    7.10 Dom ogrzewany urządzeniem hybrydowym: kondensacyjny kocioł gazowy i powietrzna pompa ciepła w jednym.


    „Z węgla na prąd” to kolejny odcinek poradnika antysmogowego „Pozbądź się kopciucha” przygotowanego przez SPIUG - Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych dla właścicieli domów, którzy planują modernizację kotłowni węglowych.


    Patronat cyklu: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, BOŚ - Bank Ochrony Środowiska, MURATOR
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 24-11-2022 o 10:21
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  5. #4865

  6. #4866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Bardzo ciepły dom ogrzewany ciepłem bytowym i zyskami słonecznymi
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #4867
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Bardzo ciepły dom ogrzewany ciepłem bytowym i zyskami słonecznymi
    Dokładnie dodam jeszcze że najlepiej nie betonoza a dom najlepiej modułowy z możliwością zmiany lokalizacji bez żadnych płyt fundamentowych i innych problemów a do tego tak realnie 80m2 max 100 no i oczywiście bez zbytecznego garażu

  8. #4868
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Gaz , zdecydowanie gaz.
    w obozach koncentracyjnych może to był i hit ale czasy się trochę zmieniły

  9. #4869
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    .... najlepiej nie betonoza a dom najlepiej modułowy z możliwością zmiany lokalizacji bez żadnych płyt fundamentowych i innych problemów a do tego tak realnie 80m2 max 100 no i oczywiście bez zbytecznego garażu
    w obozach koncentracyjnych może to był i hit ale czasy się trochę zmieniły

  10. #4870
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    w obozach koncentracyjnych może to był i hit ale czasy się trochę zmieniły
    ?

  11. #4871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    ?
    Nie ma sie co dziwic, jakos nie widze tego owczego pedu do takich własnie domów, a mam ich spory przegląd z całego kraju liczac ozc.
    Co do obozów to ogladając archiwalne zdjecia tak mi sie zdawało ze baraki w tych obozach miały taką własnie modułową budowę i zadnych płyt fundamentowych nie miały.

  12. #4872
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    w obozach koncentracyjnych może to był i hit ale czasy się trochę zmieniły
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    w obozach koncentracyjnych może to był i hit ale czasy się trochę zmieniły
    O co chodzi w tych postach ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #4873
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie ma sie co dziwic, jakos nie widze tego owczego pedu do takich własnie domów, a mam ich spory przegląd z całego kraju liczac ozc.
    Co do obozów to ogladając archiwalne zdjecia tak mi sie zdawało ze baraki w tych obozach miały taką własnie modułową budowę i zadnych płyt fundamentowych nie miały.
    Owczy pęd do ciepłych domów czy do domów ogrzewanych gazem?
    Co mają płyty fundamentowe lub ich brak w barakach tych obozów do tematu
    "Najtańsze ogrzewanie domu ?" ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #4874
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Owczy pęd do ciepłych domów czy do domów ogrzewanych gazem?
    Co mają płyty fundamentowe lub ich brak w barakach tych obozów do tematu
    "Najtańsze ogrzewanie domu ?" ??
    według mnie nic i porównanie nie jest adekwatne , Po prostu denna odpowiedź że tylko gaz tak mnie rozbawiła

  15. #4875
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Owczy pęd do ciepłych domów czy do domów ogrzewanych gazem?
    Co mają płyty fundamentowe lub ich brak w barakach tych obozów do tematu
    "Najtańsze ogrzewanie domu ?" ??
    Nie mają nic, to była ironiczna odpowiedz na post Gawła na temat niekonwencjonalnego zastosowania gazu

  16. #4876

    Domyślnie

    Witam, mam dosc powazny dylemat, moze opisze sytuacje.
    1. Dom z 1866r, zabudowa szeregowa na jednej dzialce 1/4 domu to ok 80m2, kazdy ma osobne wejscie, parterowy z poddaszem nie uzytkowym.
    2. Ściany po dach z kamienia chyba polny sciany grube ale nie wiem w 100% czy te kamienie sa tez od srodka.
    3. Dach kryty popekanym eternitem
    4. Strop stary chyba cos ala dlina ze sloma , belki stropowe widac w pomieszczeniach parteru.
    5. czesc domu podpiwniczona moze jakis 1/3 lub mniej.

    Niestety zostal w nim starsza osoba tej zimy musielismy ja zabrac bo nie dawala rady palic w piecu wogule ktory jest w piwnicy na wegiel i drzewo.
    Instalacja c.o jest ale zrobiona stara metoda grawitacyjna z grubych starych rur, grzejniki roznej masci, z tego co wiem nie działalo to nigdy dobrze nawet jak była osoba ktora paliła w piecu.

    Chciałbym waszych opini poniewaz zamierzam zamienic ogrzewanie na w miere bezobsługowe, dodam ze budynek ma pryzlacze gazu i dziala kukenka gazowa.
    Moje zalozenie jest takie ze piec muis byc na tej samej kondygnacji odpada piwnica bo jest bardzo zle wejscie.
    ZAstanawiam sie nad piecem z pelletu lub GAZ, wiem ze dom nieocieplony mam zamiar zmienic dach i ocieplic strop w jakis sposob jeszcze nad tym nie zastanawialem sie.
    Nie mam pojecia jak ociplic sciany ale to temat na inny czas.
    Jak proponuja mi gaz twierdzac ze jest najtanszy to mnie to jakos przeraza a znowu ceny peletu sa kosmiczne.
    Do tej pory ta osoba pali w kozie drewnem, ale problem z iloscia spalania i co 3 dni trzeba jej tego drewna dorobic jest nie akceprowalne i wykanczajace.

    Prosze was jak podejsc do tego tematu aby nastepna zima była przyjemniejsza.

    P.S " Czy taki dom z 1866r warto remontowac " ?

  17. #4877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _fenix_ Zobacz post
    P.S " Czy taki dom z 1866r warto remontowac " ?
    IMO nie. Pozbyć się i starszej osobie kupić albo wynająć mieszkanko w bloku.
    A jak koniecznie musi zostać, to bym grzał klimatyzacją jak tylko konserwator zabytków nie zabroni.

  18. #4878
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał _fenix_ Zobacz post
    ZAstanawiam sie nad piecem z pelletu
    Moje zalozenie jest takie ze piec muis byc na tej samej kondygnacji
    Jak najbardziej - wydajny kocioł pelletowy w obudowie zintegrowanej. Spalanie na poziomie 3-4 ton pelletu.
    Instalacja c.o jest ale zrobiona stara metoda grawitacyjna z grubych starych rur, grzejniki roznej masci,
    Bardzo dobra instalacja działająca jako bufor - nigdy nie ruszać tylko naprawić.
    Regulamin forum

  19. #4879

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    IMO nie. Pozbyć się i starszej osobie kupić albo wynająć mieszkanko w bloku.
    A jak koniecznie musi zostać, to bym grzał klimatyzacją jak tylko konserwator zabytków nie zabroni.
    Plany sa inne choc bardzo kruche dotyczace remontu ale napewno nie teraz.
    Sprzedac nie mozemy bo spraw spadkowyni nie było a do podzialu jest garstka i to nastepny problem w zwiazku z wkladaniem kapitalu w cos co nie jest twoje.
    Dlaczego klimatyzacja ? Czy to bylo by bardziej efektywne niz GAZ czy kociol peletowy ?
    Zastanawialem sie nad rozwizaniem nawiewowym ktore wydaje mie sie bardziej efektywne i zalatwia problemy z wilgocia, tak bznajmniej moje sa odczucia, ale wiaze sie to z poprowadzeniem kanałow.

    Wiem że napewno nie było by grzane wszedzie jednakowo tylko jeden pokoj na tep. odpowoadajacej osobie reszta to tak aby był jakis konfort zycia.

  20. #4880
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał _fenix_ Zobacz post
    Witam, mam dosc powazny dylemat, moze opisze sytuacje.
    1. Dom z 1866r, zabudowa szeregowa na jednej dzialce 1/4 domu to ok 80m2, kazdy ma osobne wejscie, parterowy z poddaszem nie uzytkowym.
    2. Ściany po dach z kamienia chyba polny sciany grube ale nie wiem w 100% czy te kamienie sa tez od srodka.
    3. Dach kryty popekanym eternitem
    4. Strop stary chyba cos ala dlina ze sloma , belki stropowe widac w pomieszczeniach parteru.
    5. czesc domu podpiwniczona moze jakis 1/3 lub mniej.

    Niestety zostal w nim starsza osoba tej zimy musielismy ja zabrac bo nie dawala rady palic w piecu wogule ktory jest w piwnicy na wegiel i drzewo.
    Instalacja c.o jest ale zrobiona stara metoda grawitacyjna z grubych starych rur, grzejniki roznej masci, z tego co wiem nie działalo to nigdy dobrze nawet jak była osoba ktora paliła w piecu.

    Chciałbym waszych opini poniewaz zamierzam zamienic ogrzewanie na w miere bezobsługowe, dodam ze budynek ma pryzlacze gazu i dziala kukenka gazowa.
    Moje zalozenie jest takie ze piec muis byc na tej samej kondygnacji odpada piwnica bo jest bardzo zle wejscie.
    ZAstanawiam sie nad piecem z pelletu lub GAZ, wiem ze dom nieocieplony mam zamiar zmienic dach i ocieplic strop w jakis sposob jeszcze nad tym nie zastanawialem sie.
    Nie mam pojecia jak ociplic sciany ale to temat na inny czas.
    Jak proponuja mi gaz twierdzac ze jest najtanszy to mnie to jakos przeraza a znowu ceny peletu sa kosmiczne.
    Do tej pory ta osoba pali w kozie drewnem, ale problem z iloscia spalania i co 3 dni trzeba jej tego drewna dorobic jest nie akceprowalne i wykanczajace.

    Prosze was jak podejsc do tego tematu aby nastepna zima była przyjemniejsza.

    P.S " Czy taki dom z 1866r warto remontowac " ?
    Nie wiadomo czy te durne przepisy pozwolą ci docieplić dom ale od środka jest możliwość docieplenie multiporem zawsze to coś .

Strona 244 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony