dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 212 z 249
Pokaż wyniki od 4.221 do 4.240 z 4962
  1. #4221

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dlaczego przyjmujesz ze charakterystyka energetyczna będzie wiarygodna, ona ma umozliwic uzyskanie PNB i tak tez jest traktowana przez przez architektów. Moze sie jednak myle, moze bedziesz miał dokladne obliczenia
    Wiesz co, to jest właśnie temat, którego się boję. Ale właśnie dlatego poruszyłem to z projektantem kilka razy i powiedział mi, że wszystko będzie dokładnie policzone i wyszczególnione. W zasadzie jak ja mam sprawdzić czy to co otrzymam jest faktycznie rzetelne?

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Dom z silikatów. Dobrze.
    Na płycie? (tak jest optymalnie)
    PO CO przygotowujesz klimę?
    Słyszałeś o GWC?
    A o indukcyjnych belkach chłodzących?
    Dom na ławie, tak zrobił projektant. Dlaczego na płycie lepiej?

    O GWC słyszałem ale spotkałem się z opiniami, że to wcale nie jest takie super bo wprawdzie w lato powietrze zostaje schłodzone ale pozostaje nadal bardzo wilgotne a to właśnie wilgotności jest szczególnie męcząca w upały. Z tego też względu z tego co czytałem do schładzania lepiej nadają się klimatyzatory.

    O indukcyjnych belkach chłodzących nie słyszałem.

  2. #4222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrpiter Zobacz post
    Wiesz co, to jest właśnie temat, którego się boję. Ale właśnie dlatego poruszyłem to z projektantem kilka razy i powiedział mi, że wszystko będzie dokładnie policzone i wyszczególnione. W zasadzie jak ja mam sprawdzić czy to co otrzymam jest faktycznie rzetelne?

    ....
    Tak faktycznie sam nie masz jak tego sprawdzic, sprawdzenie ciepłemwlasciwym, lub innymi darmowymi programami nawet bardzo dokladnymi wymagaja pewnej wiedzy dotyczącej nie obsługi programu a tego co wpisujesz do niego.

  3. #4223
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Coś w temacie odchodzenia od węgla naszych sąsiadów :
    "Opalana węglem kamiennym elektrownia Datteln IV w Zagłębiu Ruhry, jedyna budowana obecnie w Niemczech siłownia tego rodzaju, zostanie częściowo przyłączona do sieci w pierwszym kwartale 2020 roku - poinformował jej inwestor, spółka energetyczna Uniper. Elektrownia Datteln IV ma mieć moc około 1100 megawatów. Jej budowa rozpoczęła się w 2007 roku i miała się zakończyć jeszcze w roku 2011, ale udaremniły to powodowane usterkami przestoje"

  4. #4224
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Coś w temacie odchodzenia od węgla naszych sąsiadów :
    "Opalana węglem kamiennym elektrownia Datteln IV w Zagłębiu Ruhry, jedyna budowana obecnie w Niemczech siłownia tego rodzaju, zostanie częściowo przyłączona do sieci w pierwszym kwartale 2020 roku - poinformował jej inwestor, spółka energetyczna Uniper. Elektrownia Datteln IV ma mieć moc około 1100 megawatów. Jej budowa rozpoczęła się w 2007 roku i miała się zakończyć jeszcze w roku 2011, ale udaremniły to powodowane usterkami przestoje"
    spoko my tez ostatnio oddalismy do uzytku jakis nowy blok, plus buduja elektrownie ostrołekę. Ale nie martw się, Niemiec, Greta sie nie czepi.

  5. #4225
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    spoko my tez ostatnio oddalismy do uzytku jakis nowy blok, plus buduja elektrownie ostrołekę. Ale nie martw się, Niemiec, Greta sie nie czepi.
    Spalanie węgla to nic złego, ważne co się emituje. To kwestia jakosci paliwa , sposobu spalania i filtrów.

  6. #4226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19
    ważne co się emituje
    masz rację

    Cytat Napisał fachman19
    To kwestia jakosci paliwa , sposobu spalania i filtrów.
    o czymś zapomniałeś to jeszcze kwestia prawdomówności i przyzwoitości




    dane E-PRTR pokazują, że w 2016 r. rzeczywista emisja toksycznego pierwiastka wyniosła aż 2,82 t. To o 1800 proc. więcej od deklaracji z poprzednich lat.

    https://www.forbes.pl/gospodarka/pol...-rteci/z4ths6v
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #4227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Spalanie węgla to nic złego, ważne co się emituje. To kwestia jakosci paliwa , sposobu spalania i filtrów.
    Nie masz racji!
    To głównie problem polityki i polityków.
    Jak mamy być obszarem służalczym i zapleczem surowcowym dla kogoś, to nasze wszelkie wysiłki w kirunku sensownej polityki energetycznej będą tłumione, wyśmiewne a dyrektywani - zakazywane.
    To przecież widać!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #4228
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Czyli czy są filtry czy nie to wszystko jedno? Czy węgiel z siarką czy bez? NIemcy usuwaja siarkę z węgla gazu i ropy. A w Polsce nawet kotły niemieckie nie wytrzymują .( wymienniki Al /Si)

  9. #4229

    Domyślnie

    Węgiel to na ten moment jedyne słuszne paliwo dla elektrociepłowni i kluczowych gałęzi przemysłu!
    Mając na uwadze bezpieczeństwo energetyczne Państwa, nawet nie powinniśmy się nad innymi zastanawiać.

  10. #4230
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Hmm.. dlaczego jedyne słuszne? Pompy ciepła są coraz częściej poważnie brane pod uwagę jako jedno z alternatywnych źródeł ciepła w sieciach ciepłowniczych, dzięki czemu w przyszłości miałaby nastąpić dekarbonizacja tej formy zaopatrzenia w ciepło.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #4231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Hmm.. dlaczego jedyne słuszne? Pompy ciepła są coraz częściej poważnie brane pod uwagę jako jedno z alternatywnych źródeł ciepła w sieciach ciepłowniczych, dzięki czemu w przyszłości miałaby nastąpić dekarbonizacja tej formy zaopatrzenia w ciepło.
    A czym te pieniądze pompy ciepła miałyby być zasilane? Prądem wytworzonym za pomocą magicznych zaklęć?

  12. #4232
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Zaklęć na szczęście jeszcze nie potrzebujemy, wystarczy nam fotowoltaika
    Na pewno w tym momencie nie jesteśmy w stanie zastąpić węgla w 100%, ale musimy do tego dążyć - wyjścia za bardzo nie mamy
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #4233
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzysiek_1977

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-434
    Posty
    2

    Domyślnie

    W domku szeregowym o powierzchni 90mkw plus garaz (dwie kondygnacje), mam ogrzewanie gazowe: na parterze ogrzewanie wodne podlogowe, a na gorze w pokojach grzejniki. Mam zainstalowany piec kondensacyjny Vitodens 050 Viessmanna. Niebawem będę montowal na dachu instalacje 4kW fotowoltaiczna. Mam takie pytanie do pomyslowych ludzi – chce zejsc troche z gazu przy ogrzewaniu, jak można spozytkowac sensownie nadwyzke energii elektrycznej na podgrzanie wody, ogrzewanie? Czy można np. wstepnie podgrzewac wode pradem do pieca gazowego? Dodam, ze w miejscu - lazience gdzie mam piec Viessmanna, na dole mam troche miejsca w zabudowanej szafie.
    W pokojach mam regulatory temperatury Salus. Po osiagnieciu zadanej temp wylaczaja piec gazowy. Myslalem tez ew. nad dodaniem kilku paneli na podczerwien na sufit, żeby dogrzac pradem i tym samym zejsc troche z gazu. Czy moglby mi ktos podrzucic ciekawy sposob?

  14. #4234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Tak. Mógłby...
    Dołożyć paneli do 40kW.
    W paskudny dzień będzie 4kW wsparcia ogrzewania.
    W mroźne dni do wielu kW (bo są słoneczne zwykle).
    Albo wstawić kociołek na węgiel czy drewo - i palić.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #4235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Tak. Mógłby...
    Dołożyć paneli do 40kW.
    W paskudny dzień będzie 4kW wsparcia ogrzewania.
    W mroźne dni do wielu kW (bo są słoneczne zwykle).
    Albo wstawić kociołek na węgiel czy drewo - i palić.

    Adam M.
    Adam kociołek to moze sobie zrobić taki ale w Krakowie nawet zakaz jest na taki juz w tej chwili.

    Załącznik 438377

  16. #4236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Pytał o CIEKAWY sposób. Nie o - skuteczny czy realizowalny.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #4237
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Węgiel to na ten moment jedyne słuszne paliwo dla elektrociepłowni i kluczowych gałęzi przemysłu!
    Mając na uwadze bezpieczeństwo energetyczne Państwa, nawet nie powinniśmy się nad innymi zastanawiać.
    bzdura , wiatr i to ten z morza , bo zawsze gdzieś wieje

    https://windeurope.org/about-wind/daily-wind/

    do tego globalna sieć jak myślą Chińczycy
    https://wyborcza.pl/1,155287,1933427...etycznych.html

    https://www.solarpaces.org/wp-conten...Z2J7_Nh0YTmM3Y
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  18. #4238
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Zaklęć na szczęście jeszcze nie potrzebujemy, wystarczy nam fotowoltaika
    Na pewno w tym momencie nie jesteśmy w stanie zastąpić węgla w 100%, ale musimy do tego dążyć - wyjścia za bardzo nie mamy
    fotowoltaika daje mało prądu w zimie gdy prąd potrzebny , ale zimą wieje ...

    Prąd w Polsce to blisko 90% węgiel zimą...
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  19. #4239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Zupełnie inaczej uważam...
    Węgiel TRZEBA wykopywać, bo jest w nim bardzo wiele substancji, które przemysł chrmiczny moze pozyskać.
    Są droższe, wielokrotnie droższe jak wartość OPAŁOWA tego węgla.
    Do SPALANIA w EC można zgazowywać pokłady co mają miąższość 30cm i mniej - pod ziemią! Taką technologię mamy.
    Spalanie wegla bruatnego to ZBRODNIA PRZECIW NARODOWI!!!
    Właśnie w nim są łatwo pozyskiwalne kwasy huminowe (zamieniające każdą pustynię w ogrody Edenu) i bardzo dorogie!
    A TEGO wegla mamy DUZO.
    Za ułamek zysków z TEGO procederu powinniśmy KUPIĆ albo prąd - WPROST albo węgiel niskoenergetyczny i tani - Australijski czy Rosyjski.

    Wiem....
    CURWA - TO WYMAGA WIEDZY I MYSLENIA, wiec tego nie będzie...

    Demokracja to wiekszość a więkzość to idioci...
    Demokraci nami demokratycznie rządzą wiec - chwalmy wzrost podatków!
    Im wiecej podatków tym bogatszy RZĄD!!!
    No, a my... ?...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #4240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Chyba klawiaturę mam do wymiany...

    Cholera...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 212 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony