dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 210 z 249
Pokaż wyniki od 4.181 do 4.200 z 4962
  1. #4181
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PALACZ49

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Ogrzewalismy dom 300 m2 weglem kostka . Palenie od gory. Piec 17 kw Ogniwo. 200 metrow maja tesciowie. My ok 100. Temperatura na piecu 40-45 stopni. Na jednym zasypie palilo sie do 18 godzin.
    Ale co z tego. Termostaty musielismy przykrecac na 3. Temperatura wyskakiwala do 26 stopni w salonie. Bylismy poprostu zmeczeni. Mamy piec dwufunkcyjny. Podlaczony do instalacji. Zaczynamy Ogrzewac gazem. Nie bede sie wiecej meczyl. Mamy bardzo dobrze ocieplony dom. Nowy sezon zaczynamy z gazem. Tesciowie jeszcze nie zdecydowani. Boja sie rachunkow wysokich za gaz. Ale swoja czesc tez maja bardzo dobrze ocieploną.
    Ale do pieca tez trzeba wegiel wsypac. Teraz na skladach tona wegla juz kosztuje 950 zl. Jezeli spala 500 kg na miesiac. To i tak daje sume ok 475 zl. Na miesiac .
    Ja zrobilem proby z ogrzewaniem gazowym w marcu tego roku. Za miesiac wyszlo zuzycie gazu 50 m3. Tylko na ogrzewanie. Temperatura 22 stopnie. Sterownik pokojowy ustawiony caly czas na 22. Noc i dzien. Mysle ze w te przejsciowe miesiace. Wrzesien pazdziernik listopad marzec
    I kwiecien nie powinno byc zle.
    Zobaczymy

  2. #4182
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał PALACZ49 Zobacz post
    Zaczynamy ogrzewac gazem. Nie bede sie wiecej meczyl.
    Zobaczymy
    Wiele osób stawia na wygode i coraz więcej osób rezygnuje z paliwa stałego. Słusznie! To korzystając z okazji, że wiele osób śledzi ten wątek, zaprezentuję i zachęcę do zapoznania się z nową linią kotłów gazowych od Viessmann! Premiera miała miejsce dosłownie kilka dni temu!
    Instalatorzy i użytkownicy instalacji grzewczych wskazali, co ulepszyliby w produktach firmy Viessmann. Efekt? Efekt: jeszcze nigdy instalowanie, obsługa i serwisowanie gazowych kotłów kondensacyjnych nie były tak proste, jak są teraz. I są też piękne – nowa generacja systemów grzewczych Viessmann!
    Gazowe kotły kondensacyjne Vitodens są liderami sprzedaży wśród urządzeń grzewczych już od wielu lat. Najnowsza generacja tych urządzeń wyróżnia się nie tylko wysoką efektywnością i niską emisją – co jest istotne z uwagi na jakość powietrza, którym oddychamy. Dodatkowo wyposażono je w nowoczesne, cyfrowe rozwiązania, które dla użytkowników oznaczają jeszcze łatwiejszą obsługę systemu grzewczego.

    Duży, 7-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy stwarza maksymalny komfort obsługi. Usytuowanie wyświetlacza można dopasować indywidualnie do warunków montażu kotła tak aby można było komfortowo uruchomić i obsługiwać instalację. Może on znajdować się w górnej części urządzenia, co zapewnia jego wygodną obsługę bez konieczności pochylania się. Kocioł kondensacyjny Vitodens wyposażony jest również m.in. w zintegrowany interfejs WLAN, który umożliwia bezpośrednią komunikację urządzenia grzewczego z internetem. Dzięki temu jego praca może być kontrolowana poprzez smartfona i wygodną aplikację mobilną ViCare, niezależnie od czasu i miejsca, w którym jej użytkownik aktualnie przebywa.

    Szczegóły: TUTAJ
    Zapraszam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #4183
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Znam kilka programów do obliczeń, znam bo miałem w programie studiów porównywanie dokladnosci poszczególnych programów obliczeniowych. Liczylismy recznie niektóre typy budynków, chociaz w praktyce nikt nie liczy bo nie ma na to czasu. Dokładnie tak samo jak nie uzywa deski kreslarskiej do rysowania a tylko programy cadowskie i im podobne. Co do dokladnosci to Kaizen podał w wątpliwosc skad 800W przy zapotrzebowaniu na ciepło 2300 kWh. Pytam i ja, skad taka wartosc, .
    Jaką moć urządzenia zaproponujes dla takich warunków ( 2300 kWh) np w Warszawie. Ciekawe jak daleko będzie od moich 800 W. Wystarczy podać liczbę. bez komentarza

  4. #4184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Jaką moć urządzenia zaproponujes dla takich warunków ( 2300 kWh) np w Warszawie. Ciekawe jak daleko będzie od moich 800 W. Wystarczy podać liczbę. bez komentarza
    NIe da sie podac jakiejkolwiek liczby bez komentarza. Ja nie podejmuje sie w ogole cokolwiek podawac. To nie zgaduj zgadula, konkurs, losowanie itp.
    To sie wylicza, te 2300 kWh wynikaja po czesci z projektowego obciązenia cieplnego. Nigdy odwrotnie

  5. #4185
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    A pytanie było takie proste. Wystarczy wiedzy aby skrytykować ,ale brakuje aby podać wartość . Co jest wiięc podstawą do krytyki.?
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 10-09-2019 o 21:25

  6. #4186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    A pytanie było takie proste. Wystarczy wiedzy aby skrytykować ,ale brakuje aby podać wartość . Co jest wiięc podstawą do krytyki.?
    Pytanie nie jest proste, nie liczy sie w ten sposób, znasz taką metodę to podaj, mnie nie uczono takiego liczenia, liczenia od tyłu.
    Ale ok, samo zapotrzebowanie na ciepło niewiele mówi, podaj powierzchnie ogrzewaną. Wczesniej podałem próg pasywnosci (jeden z warunków) to 10W/m2.
    Z mojej praktyki najblizej tej wartosci jest dom kol. Barthez (ok 12-13 W/m2) ale to dom praktycznie pasywny. W dobrze ocieplonych domach w zaleznosci od strefy klimatycznej ta wartosc praktycznie nie jest nizsza niz 30 W/m2.
    Wracając do tych 2300 kWh, dla mnie to stanowczo za mało danych. Nie bede zgadywał, jezeli uwazasz ze mam za mało wiedzy, to moze tak jest. Nie znam metody wyliczania projektowego obciazenia cieplnego z zapotrzebowania. Moim zdaniem takiej metody nie ma. Jezeli ją znasz to podaj to w tym watku. Wiedzy nigdy dosyc, ja tez sie ciagle dokształcam. Mądrego dobrze posłuchac

  7. #4187
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Kiedy studiowałem , mieliśmy taką "Boblię " pod tytułem" Ogrzewnictwo" . I tam była metoda obliczani obciązenia i ilości paliwa. To prosta i niewymagajaca komputera metoda. Może nie jest tak dokładna , ale oparta na wielptetnich obserwacjach temperatury. Wtedy wszystkie instalacje i kotłoenie projektowano w ten sposób. Teraz mało kto potrafi zrobić to bez kompa . A kiedyś ludzie jakoś żyli bez kompa były takie czasy.

  8. #4188
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    wystarczy troche wyobrażni . jeżeli w sezonie idzie 2300 kWh to ile pójdzie w jeden dzień i jle na godzinę . a to dla sredniej temperatury w zezonie ( czuli około +2C).Sraty są liniową zalężnością od DT. Proste?

  9. #4189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Sraty są liniową zalężnością od DT. Proste?
    Same sraty przez przenikanie owszem. Na wentylacji już nie. Bo przy grawitacyjnej wydajność wentylacji zależy od różnicy temperatur a przy mechanicznej sprawność wymiennika zależy od warunkow.
    Zyski też nie są liniowe.

    Streszczenie z raportu z moich obliczeń wygląda tak:



    Średnia z sezonu czy nawet miesiąca niczego nie mówi o obciążeniu cieplnym.

    Jak ktoś się wgryzie w tabelkę, to mu się nie zgodzi - bo suma strat, minus zyski nie daje zapotrzebowania. Dlaczego? Ano dlatego, że to jest suma z miesięcy. A i same miesiące się nie zgadzają. Bo co z tego, jak przez dwa tygodnie w marcu mamy słoneczko, duże zyski i aż za ciepło w domu, a przez pozostałe dwa mróz siarczysty i pochmurne niebo? W marcu mam niby sumę strat 1122kWh, zyski razem 1292 kWh więc niby mam 170 kWh ciepła za dużo. Tymczasem wg obliczeń muszę dogrzać 36,66 kWh.

    Dlatego Asolt pisze, że nie da się z kWh wyjść na kW.
    Trzeba obliczyć straty chwilowe i zyski chwilowe używając zaawansowanych algorytmów uwzględniających nasłonecznienie poszczególnych okien (jak program nie wymaga podania jaka jest powierzchnia przeszkleń i jaka jest ich orientacja to do rzyci się nadaje, a nie do liczenia) w poszczególne dni czy nawet godziny (nie tylko kąt padania słońca, ale też statystyczne dane dotyczące zachmurzenia). Uwzględnić zyski bytowe. Z tak wyliczonych strat i zysków chwilowych można obliczyć chwilowe obciążenie cieplne. Nie trudno się domyślić, że największe obciążenie będzie w najmroźniejszą noc, gdy wszyscy śpią i nie ma zysków solarnych a bytowe są symboliczne. I to jest wartość obciążenia cieplnego pod którą trzeba zaprojektować system grzewczy.

    Na podstawie obciążeń dla poszczególnych chwil możemy wyliczyć sumę kWh. Odwrotnie to tylko statystyka, która nie niesie żadnej użytecznej informacji.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LenaEkoPodsumowanieRaportuPCHE.jpg
Wyświetleń:	12969
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	434910  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 21-09-2019 o 09:32

  10. #4190

    Domyślnie

    Witam,

    Koszty ogrzewania można oszacować na podstawie średniego kosztu wytworzenia kWh, który wynosi dla pomp ciepła 0,15-0,17 zł/kWh. Zależy on od wybranej taryfy oraz kosztu zakupu energii u dystrybutora. W przypadku gazu ziemnego wynosi on 0,2 zł/kWh. Znając zapotrzebowanie na energię cieplną budynku oraz wskaźnik kosztu wytworzenia energii dla danego typu ogrzewania można w łatwy sposób obliczyć szacunkowy koszt ogrzewania.
    Zachęcam przy okazji do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Pompy cechują się wysoką jakością wykonania, wysoką sprawnością pracy oraz możliwością uzyskania gwarancji do 5 lat. Nasi specjaliści pomogą w doborze oraz ewentualnie wykonają instalację. Na stronie internetowej www.buderus.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów wraz z ich miejscem zamieszkania. Można również skorzystać z infolinii pod numerem telefonu: 801 777 008. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie powietrznych pomp ciepła z rodziny Logatherm: http://www.buderus.pl/produkty/kateg.../pompy-ciepla/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

  11. #4191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Koszty ogrzewania można oszacować na podstawie średniego kosztu wytworzenia kWh, który wynosi dla pomp ciepła 0,15-0,17 zł/kWh. Zależy on od wybranej taryfy oraz kosztu zakupu energii u dystrybutora.
    strasznie zawyżone te koszty
    osoby tutaj na forum (używające G12w lub G13) zwykle mają sporo niższe
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  12. #4192
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I to ma być podstawa twierdzenia:

    ?

    To tak nie działa. Obciążenie liczysz maksymalne - bo najzimniej masz nad ranem gdzie nie ma zysków słonecznych a bytowe są znikome. I na to musi być przygotowany system grzewczy.
    Zysków bytowych mam grubo ponad 500kWh/mies. Słonecznych od października do kwietnia 3329,21kWh.



    No to błysnąłeś Marku. Niby po co ten link?
    Ile można przyjąć zysków słonecznych w okresie grzewczym na m2 okna ustawionego prosto na południe?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #4193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ile można przyjąć zysków słonecznych w okresie grzewczym na m2 okna ustawionego prosto na południe?
    Jak zostawiłem w całym domu tylko jedno okno o powierzchni szklenia 2m2:



    na ścianie południowej, to zyski słoneczne (Qsol) wyniosły wg BuildDeska:






    Tylko trochę ciężko definiować sezon grzewczy - bo im więcej zysków słonecznych, tym później się zacznie i wcześniej skończy. Jakby przyjąć wrzesień-kwiecień to masz w okolicach Warszawy prawie 250kWh/m2 okna skierowanego na południe zysków słonecznych w sezonie.

    Dla sprawdzenia wywaliłem to ostatnie okno i zyski słoneczne wyszły 0, czyli zgadza się, wszystko na tych obrazkach wpadało przez to jedno okno.

    Edyta:
    Wschód:



    Zachód:


    Północ:



    I jeszcze tabelka - dane dla okna 2m2 a podsumowanie z przeliczeniem już na m2 PRZESZKLENIA (nie całego okna) z podziałem na to, co w sezonie grzewczym (czyli oszczędzamy) i na to, co latem (czyli wypadałoby wyrzucić z domu klimą, czyli koszt).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qsol0.jpg
Wyświetleń:	1817
Rozmiar:	48,4 KB
ID:	435545   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qsol1.jpg
Wyświetleń:	1813
Rozmiar:	44,0 KB
ID:	435546   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qsol22.jpg
Wyświetleń:	1813
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	435547   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qsolTabelka.jpg
Wyświetleń:	1949
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	435562  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 04-10-2019 o 20:43

  14. #4194
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dlatego Asolt pisze, że nie da się z kWh wyjść na kW.ji.
    Wystarczy podzielić kWh przez h i wyjdzie kW.

  15. #4195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Wystarczy podzielić kWh przez h i wyjdzie kW.
    Srednio ja z moim psem mamy po 3 nogi. Czy cos z tego wynika? Pomijam fakt dokladnego okreslenia czasu grzania. Jak z tego podzielenia uzyskasz projektowe obciazenie cieplne budynku? Podaj ten sposób, moze i ja sie czegos nauczę.

  16. #4196

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    5900 zł brutto kable z ułożeniem za 11kW, 150zł/szt x 11 termostaty i z 1000zł bojler. Doliczjąc nawet dodatkowe kable zasilajace i ossprzęt w rozdzielni <10k zł.
    Skąd tak rewelacyjnie niskie ceny? Czy to jest jakaś realna ofertą którą otrzymałeś/wykonałeś czy jakieś szacunkowe obliczenie? Pytam, bo zainteresowałem się tematem grzania elektrycznego (połączonego z fotowoltaiką), tyle, że ceny są o wiele wyższe niż to co piszesz. Dla przykładu jeśli chodzi o grzanie kablami to znalazłem coś takiego: http://elektrocieplo.pl/art/167/ogrz...lacyjne-2.html.

    W linku powyżej mamy dom, którego powierzchnia użytkowa / netto to 66,7 m². Następnie jest tam podana taka oferta: Elementy instalacji: przewody grzewcze dla każdego pomieszczenia oddzielne, centrala sterownicza z regulatorem pogodowym Fuzzy Logic, regulatory temperatury posadzki dla każdego pomieszczenia, aparaty zabezpieczeń elektrycznych, instalacja zasilań prądowych i sterowniczych, taśmy montażowe, osprzęt instalacyjny - koszt wykonania pod klucz wynosi 16800 zł brutto.

    Wg mnie 16800 to bardzo, bardzo dużo jak na powierzchnię 66.7m2.

    Ja sam będę budował dom ok 170m2, gdzie powierzchnia do ogrzania to będzie ok 130m2. Zainteresowałem się foliami grzewczymi i dostałem wycenę na folie i montaż na bagatela 23500 brutto.

  17. #4197
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Drogo, ponieważ drą na foliach na potęgę jako cudownym wydajnym ogrzewaniu (czyt. wydajniejszym niż druty) co jest absurdem. Weź wycenę na zwykłe druty, zwykłe sterowniki (to nie steruje promem kosmicznym tylko zwykłym prądem) i wyjdzie jak napisał Kaizen.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #4198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrpiter Zobacz post
    Skąd tak rewelacyjnie niskie ceny? Czy to jest jakaś realna ofertą którą otrzymałeś/wykonałeś czy jakieś szacunkowe obliczenie?
    5900 zł za 11kW to jest faktura którą zapłaciłem (brutto) za ułożenie kabli. W tym dwa razy pomiary (przed zrobieniem wylewki i po). Zamierzałem sam układać - ale dopłaciłem AFAIR ze 2K zł + różnica w VAT za gwarancję i robociznę (to było łącznie z pomiarami poniżej dwóch osób za dwa dni robocze).

    Więcej informacji masz w wątku o grzaniu kablami - link w sygnaturce.

    Cytat Napisał mrpiter Zobacz post
    Zainteresowałem się foliami grzewczymi i dostałem wycenę na folie i montaż na bagatela 23500 brutto.
    Folie są drogie. I niby chcą je montować w warstwie wylewki?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 18-10-2019 o 20:50

  19. #4199

    Domyślnie

    Nie, folie montuje się bezpośrednio pod panelami podłogowym lub w tańszym wariancie na suficie nad płytą GK.

    Możesz na priv podać nazwę firmy, która zrobiła ci te kable w takiej cenie? Bo tak jak pisałem wyżej to co ja znalazłem to chora cena (16800 na dom 66.7m2)

    Ile w ogóle na to poszło cm wylewki? Długo już masz te kable? Daje to radę? Bo czytałem głosy, że tego typu ogrzewanie nie radzi sobie i trzeba dogrzewać i trochę aż nie chce mi się w to wierzyć.

  20. #4200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrpiter Zobacz post
    Nie, folie montuje się bezpośrednio pod panelami podłogowym lub w tańszym wariancie na suficie nad płytą GK.
    To bez sensu, bo tracisz akumulacyjność.

    Cytat Napisał mrpiter Zobacz post
    Możesz na priv podać nazwę firmy, która zrobiła ci te kable w takiej cenie? Bo tak jak pisałem wyżej to co ja znalazłem to chora cena (16800 na dom 66.7m2)

    Klik


    Cytat Napisał mrpiter Zobacz post
    Ile w ogóle na to poszło cm wylewki? Długo już masz te kable? Daje to radę? Bo czytałem głosy, że tego typu ogrzewanie nie radzi sobie i trzeba dogrzewać i trochę aż nie chce mi się w to wierzyć.
    Wszystko masz w sygnaturce.

Strona 210 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony