dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 219 z 249
Pokaż wyniki od 4.361 do 4.380 z 4962
  1. #4361
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Ech czyli już pozmieniali zanim weszło i pracujący dostaną wg tabeli

    https://wysokienapiecie.pl/wp-conten...-Maj2020-1.png

    a dziadkom na emeryturze samotnie mieszkającym którym dzieci zafundują wymianę kopciucha na mniej obsługowe źródło ciepła oraz pracującym na czarno dadzą więcej [limit dochodu to 1400 zł w gospodarstwie wieloosobowym i 1960 zł w jednoosobowym] - chyba nikt nie liczy na to, że ludzie o faktycznych dochodach poniżej tych progów nagle wezmą kredyty żeby wymienić źródła ciepła zwłaszcza na gaz za który będą płacić 2 razy tyle co dotąd lub na tanią w eksploatacji ale drogą w zakupie pompę ciepła za 25 tys zł.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #4362
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    A słyszeliście o tym, że do tej pory łączenie dotacji gminnych z Programem Czyste Powietrze na to samo przedsięwzięcie było niemożliwe, a inwestor musiał wybrać, która opcja jest dla niego korzystniejsza. W nowej wersji to się zmieni, a inwestor będzie mógł skorzystać z połączenia dofinansowania!

    W nowej wersji Programu Czyste Powietrze będzie możliwość połączenia dotacji z dofinansowaniem z programów gminnych na to samo przedsięwzięcie. Inwestor, który otrzymał dofinansowanie po 30. kwietnia 2020 roku, będzie mógł ubiegać się o dotację również w nowej wersji Czystego Powietrza. Warunek jest taki, że suma dotacji nie może przekroczyć 100% kosztów kwalifikowanych.

    W niektórych przypadkach będzie również istniała możliwość skorzystania z II edycji programu Czyste Powietrze nawet jeśli skorzystało się z poprzedniej wersji, jednak tylko w zakresie zakupu rekuperacji, ocieplenia przegród zewnętrznych, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej oraz dokumentacji.

    Podobno nowy wniosek jest do wypełnienia w 15 minut! Dzisiaj wielki start - będziemy testować
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #4363
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Szkoda tylko że moja gmina nigdy nie słyszała o dotacjach , na moje zapytanie rozdziabili japy i że co że jakie niby dofinansowanie i wyszedłem na wsioka .

  4. #4364

    Domyślnie

    Spotkał sie ktoś z czymś takim?

    https://energianowa.pl/

    Ewentualnie proszę o przekierowanie do odpowiedniego wątku.

  5. #4365

    Domyślnie

    Witam jako nowy na tym forum.
    Zastanawiam się nad wyborem ogrzewania (oraz fotowoltaiki).
    Zamierzam kupić zewnętrzny segment wybudowany wg popularnego projektu „Julia 2RB”. Ściany protherm (chyba 30), ocieplenie 20 cm, blacha modułowa z pianką. Parter i piętro to ok. 146 m2 + poddasze do zagospodarowania. Front południowy/zachód Stan deweloperski: z zewnątrz wszystko zrobione (łącznie z trawnikami itp.). Wewnątrz cały parter i na piętrze hol i łazienka podłogówka, a w 4 sypialniach i na poddaszu wyprowadzenia pod grzejniki. Budynek podłączony do instalacji gazowej (umowa na dostawę jeszcze nie podpisana).
    Pytanie 1: czy na tym etapie jest sens rozważać PC z PV, czy zainstalować kocioł kondensacyjny jak zapewne było planowane?
    Pytanie 2: czy po odebraniu kluczy np. w lipcu jest jakaś szansa na programy wspomagania finansowego, gdybym zdecydował się na PC+PV?

  6. #4366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bierut Zobacz post
    Witam jako nowy na tym forum.
    Zastanawiam się nad wyborem ogrzewania (oraz fotowoltaiki).
    Zamierzam kupić zewnętrzny segment wybudowany wg popularnego projektu „Julia 2RB”. Ściany protherm (chyba 30), ocieplenie 20 cm, blacha modułowa z pianką. Parter i piętro to ok. 146 m2 + poddasze do zagospodarowania. Front południowy/zachód Stan deweloperski: z zewnątrz wszystko zrobione (łącznie z trawnikami itp.). Wewnątrz cały parter i na piętrze hol i łazienka podłogówka, a w 4 sypialniach i na poddaszu wyprowadzenia pod grzejniki. Budynek podłączony do instalacji gazowej (umowa na dostawę jeszcze nie podpisana).
    Pytanie 1: czy na tym etapie jest sens rozważać PC z PV, czy zainstalować kocioł kondensacyjny jak zapewne było planowane?
    Pytanie 2: czy po odebraniu kluczy np. w lipcu jest jakaś szansa na programy wspomagania finansowego, gdybym zdecydował się na PC+PV?
    Ulga termomodernizacyjna i program twoj prąd jest dedykowany dla domów które są ukończone więc jeżeli twój dom mam status inwestycji zakończonej a tak pewno jest to możesz skorzystać dofinansowania. Ja się jednak zastanawiam co będzie tańsze czy grzejniki elektryczne i instalacja PV +bojler to tak na szybko 30 tys czy jak piszesz ładowanie się w PC i PV to wyjdzie około 60 tys

  7. #4367

    Domyślnie

    Do tej pory szacowałem PC+PV na kwotę 50 tyś. Po odliczeniu ulgi i dofinansowaniu wyszło by mniej więcej 35 tyś.
    Montaż kotła i nadwymiarowych grzejników załóżmy 15 tyś.
    Ze względu, że jest to segment zewnętrzny (szer. 8 m) dach ma 3 skosy. Ze względu na ustawienie PV mógłbym zainstalować tylko na jednym (południowo-zachodnim) skosie.
    Czy to nie za mało do ogrzewania elektrycznego? Rodzina jest 6-cio osobowa.

  8. #4368
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bierut Zobacz post
    Do tej pory szacowałem PC+PV na kwotę 50 tyś. Po odliczeniu ulgi i dofinansowaniu wyszło by mniej więcej 35 tyś.
    Montaż kotła i nadwymiarowych grzejników załóżmy 15 tyś.
    Ze względu, że jest to segment zewnętrzny (szer. 8 m) dach ma 3 skosy. Ze względu na ustawienie PV mógłbym zainstalować tylko na jednym (południowo-zachodnim) skosie.
    Czy to nie za mało do ogrzewania elektrycznego? Rodzina jest 6-cio osobowa.
    Raczej da się to ogarnąć ale o bojlerze zapomnij bo przy 6 osobach to on skonsumuje co najmniej 4 mwh /rok. Polecam niezależnie od źródła ogrzewania pompę powietrzną do cwu , moja ma zasobnik 300l pobiera przy 2 osobach w zimie 1,7kwh/dobę to ejst w nocnej taryfie około 40gr . Koszt około 4700 https://allegro.pl/oferta/pompa-ciep...0-l-9213756415.

    Orientacja południowa to podstaw , skierowanie na zachód jest też bardzo dobre ja mam centralnie południe jednak i tak uzysk jest większy az do chodu słońca.

    U ciebie to jest kwestia dyskusyjna i pytanie kluczowe, czy będziesz uruchamiał układ wodny grzewczy?

    Jeżeli tak to PV o mocy do 8kwp może dałoby się upchnąć mógłbyś skorzystać z taryfy np g12w i wtedy nawet większe zużycie nie miałoby takiego znaczenia w nocy masz największe spadki temperatury i najtańszy prąd dodatkwo masz wekendy 104 dni i święta paśtwowe również w tańszej strefie ok 8 dni/rok w taryfie g12w bez problemu i ograniczeń masz strukturę zuzycia pradu I/II 30/70.

    I tu się zastanawiam to zalezy ile masz pieniedzy jeżlei masz gotówkę to kup pc do ogzrewania, jeżeli natomiast nie to kup kocioł elektryczny do centralnego plus ww. pc do cwu plus pf panele 35 tys+4tys kocioł elektryczny+grzejniki ale niw eiem dlaczego przwymiarowujesz to tzreba przeliczyć. 50 tys na PV i pc to trochę przymało.


    Ewentualnie komplet grzejników elektrycznych tanie , łątwe do motażu i demontażu i odsprzedania koszt to pewno ok 1500 zł na caly dom, drabinki do łazienek 1000 zł pc cwu 4700 to masz koło 7200 do tego pv 35000 to razem ok 42000

    grzejniki nie wymagają serwisu i przezyją każdy kocioł jak i PC
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 18-05-2020 o 07:21

  9. #4369

    Domyślnie

    Ze względu na istniejące łącze gazowe oraz wodne ogrzewanie podłogowe/grzejnikowe w rachubę nie wchodzi ogrzewanie elektryczne.

    Teraz zastanawiam się nad takimi wariantami:
    1) kocioł kondensacyjny do CO i CWU,
    2) kocioł kondensacyjny do CO i PC z dużym zbiornikiem do CWU,
    3) PC do CO i oddzielne PC ze zbiornikiem do CWU,
    4) wspólne PC dla CO i CWU.
    W każdym z powyższych wariantów oczywiście PV (myślę, że nie zmieszczę więcej paneli niż na 6 kWp).

    Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to 50 tys. środków własnych (przed zwrotami w ramach dopłat i zwolnień od podatków).
    Rodzina 6-osobowa.

    Co szanowne grono na to?

  10. #4370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Pomysły słuszne i rozsądne jak najbardziej oddzielnie cwu od co to świetny pomysł bo zawsze masz ciepłą wodę nawet jak prąd wysiądzie to na dobę starczy i dodatkowo wodna podłogówka potzrebuje wody od 22 do 30 st i wtedy sprawność PC jest największa, natomiast do cwu potrzeba z 46 albo ile tam kto chce i problemem jest robieie mieszaczy sraczy reduktorów temp bo raz że to nie jest za darm a z działaniem różnie czasem bywa.

    Co do wariantów i zaplanowanej kwoty to każdy jest raczej wykonalny i według mnie jak najbardziej OK , pamiętaj że z 6 kwp to uzysk nie masz 6mwh tylko co najmniej 7,5 mwh/rok. Z resztą dobór odpowiedniej taryfy pradu pozwoli na niskie rachunki gdyby jednak nie wystarczyło uzysku z PV.

  11. #4371

    Domyślnie

    Kolega, który ma PV i PC powietrze-powietrze też zachęca mnie do wariantu nr 3.

    Tak więc teraz muszę szukać ofert lub czekać na kogoś kto przeczyta ten wątek i sam się do mnie zgłosi

  12. #4372

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Pomysły słuszne i rozsądne jak najbardziej oddzielnie cwu od co to świetny pomysł bo zawsze masz ciepłą wodę nawet jak prąd wysiądzie to na dobę starczy i dodatkowo wodna podłogówka potzrebuje wody od 22 do 30 st i wtedy sprawność PC jest największa, natomiast do cwu potrzeba z 46 albo ile tam kto chce i problemem jest robieie mieszaczy sraczy reduktorów temp bo raz że to nie jest za darm a z działaniem różnie czasem bywa.

    Co do wariantów i zaplanowanej kwoty to każdy jest raczej wykonalny i według mnie jak najbardziej OK , pamiętaj że z 6 kwp to uzysk nie masz 6mwh tylko co najmniej 7,5 mwh/rok. Z resztą dobór odpowiedniej taryfy pradu pozwoli na niskie rachunki gdyby jednak nie wystarczyło uzysku z PV.
    Dzięki Gawel

  13. #4373
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Szkoda tylko że moja gmina nigdy nie słyszała o dotacjach , na moje zapytanie rozdziabili japy i że co że jakie niby dofinansowanie i wyszedłem na wsioka .
    Program jest nowy, więc niestety jeszcze sporo wody w rzecze upłynie zanim wszędzie dotrze informacja na ten temat - warto edukować
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #4374
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bierut Zobacz post
    Kolega, który ma PV i PC powietrze-powietrze też zachęca mnie do wariantu nr 3.

    Tak więc teraz muszę szukać ofert lub czekać na kogoś kto przeczyta ten wątek i sam się do mnie zgłosi
    moja pc ma wężownicę do podłączenia do kotła, ale ja nie mam kotła ale możliwości takie sa jakby co

  15. #4375
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    1. Najtaniej wychodzi ogrzewanie paliwem, które ma się za darmo - własny las, który dostało się w spadku po rodzicach, odpady drewniane z własnego zakładu itp.
    2 Tanio jest ogrzewać z wykorzystaniem już istniejącej instalacji, tak długo dopóki działa a cena potrzebnego paliwa nie wystrzeliła w kosmos.
    3. Znośnie, jeżeli mamy dobrą instalację a trzeba tylko wymienić urządzenie, dostarczające ciepło, lub dokonać modernizacji.
    4. Drogo, jeżeli dopiero budujemy, ale przynajmniej mamy nieograniczone pole do popisu.
    5. Bardzo drogo jeżeli mamy stary dom, a chcemy mieć tak jak w nowym.

    Uzasadnienie:
    1 Darmowe źródło ciepła to słońce latem, zimą wszystko kosztuje. Nawet drewno z wlanego lasu (choćby podatek i robocizna, transport), ale koszt ogrzania nawet starego standardowego źle zaizolowanego domu zamyka się kwotą nie większą niż 500 zł rocznie.
    2 Do czasu katastrofy w postaci bardzo drogiego paliwa lub poważnej awarii nie ma sensu zmieniać już istniejącego źródła ciepła. Rożnica w kosztach paliwa musi być bardzo duża a kost inwestycji niewielki. Jeżeli musimy wydać 10 tyś, aby ograniczyć koszty ogrzewania o 1 tyś rocznie to lepiej co roku dokładać ten tysiąc do rachunku niż pierwszego roku spłukać się z gotówki. W ciągu 10 lat ceny mogą się bardzo zmienić a pieniądze mogą sie przydać na inne cele, oby wówczas nie trzeba było ich pożyczać na procent.
    3. Jeżeli inwestycja w modernizację zwróci się w krótkim terminie max 3-5 lat to wprawdzie nasz koszt w pierwszych latach będzie wyższy (inwestycja + koszt energii cieplnej) niż w przypadku 2 ale w tych kilku pierwszych latach. Najbardziej opłaca sie inwestować w kompleksową termomodernizację, bo niezależnie od źródła ciepła zaoszczędzimy w długim czasie określona ilość kWh rocznie.
    4. Oczywiście dom pasywny + pompa ciepła + PV + rekuperacja to darmowe ogrzewanie domu. Przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat nie będzie dodatkowych kosztów ogrzewania albo będą bardo niskie ale na start trzeba wyłożyć ponad 100 tyś. Takiemu Januszowi, który ogrzewa drewnem z własnego lasu taka inwestycja zwróciłaby się za 200 lat (ciekawe czy za 200 lat będą jeszcze Janusze na tym świecie). Nie mam nic przeciwko takim rozwiązaniom nawet mi się podobają ale nie można powiedzieć że są tanie a tym bardziej darmowe, bo nie są. Jeżeli budujemy nowy dom musimy zainwestować w jakieś rozwiązanie. Nie ma uniwersalnego najtańszego rozwiązania dla wszystkich, każdy musi przeliczyć różne alternatywne rozwiązania i wybrać takie, które mu najbardziej pasuje.
    5. To przypadek Janusza, który chciałby swój 100 letni dom przerobić w dom pasywny.

  16. #4376
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Mi Zobacz post
    1. Najtaniej wychodzi ogrzewanie paliwem, które ma się za darmo - własny las, który dostało się w spadku po rodzicach, odpady drewniane z własnego zakładu itp.
    2 Tanio jest ogrzewać z wykorzystaniem już istniejącej instalacji, tak długo dopóki działa a cena potrzebnego paliwa nie wystrzeliła w kosmos.
    3. Znośnie, jeżeli mamy dobrą instalację a trzeba tylko wymienić urządzenie, dostarczające ciepło, lub dokonać modernizacji.
    4. Drogo, jeżeli dopiero budujemy, ale przynajmniej mamy nieograniczone pole do popisu.
    5. Bardzo drogo jeżeli mamy stary dom, a chcemy mieć tak jak w nowym.

    Uzasadnienie:
    1 Darmowe źródło ciepła to słońce latem, zimą wszystko kosztuje. Nawet drewno z wlanego lasu (choćby podatek i robocizna, transport), ale koszt ogrzania nawet starego standardowego źle zaizolowanego domu zamyka się kwotą nie większą niż 500 zł rocznie.
    2 Do czasu katastrofy w postaci bardzo drogiego paliwa lub poważnej awarii nie ma sensu zmieniać już istniejącego źródła ciepła. Rożnica w kosztach paliwa musi być bardzo duża a kost inwestycji niewielki. Jeżeli musimy wydać 10 tyś, aby ograniczyć koszty ogrzewania o 1 tyś rocznie to lepiej co roku dokładać ten tysiąc do rachunku niż pierwszego roku spłukać się z gotówki. W ciągu 10 lat ceny mogą się bardzo zmienić a pieniądze mogą sie przydać na inne cele, oby wówczas nie trzeba było ich pożyczać na procent.
    3. Jeżeli inwestycja w modernizację zwróci się w krótkim terminie max 3-5 lat to wprawdzie nasz koszt w pierwszych latach będzie wyższy (inwestycja + koszt energii cieplnej) niż w przypadku 2 ale w tych kilku pierwszych latach. Najbardziej opłaca sie inwestować w kompleksową termomodernizację, bo niezależnie od źródła ciepła zaoszczędzimy w długim czasie określona ilość kWh rocznie.
    4. Oczywiście dom pasywny + pompa ciepła + PV + rekuperacja to darmowe ogrzewanie domu. Przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat nie będzie dodatkowych kosztów ogrzewania albo będą bardo niskie ale na start trzeba wyłożyć ponad 100 tyś. Takiemu Januszowi, który ogrzewa drewnem z własnego lasu taka inwestycja zwróciłaby się za 200 lat (ciekawe czy za 200 lat będą jeszcze Janusze na tym świecie). Nie mam nic przeciwko takim rozwiązaniom nawet mi się podobają ale nie można powiedzieć że są tanie a tym bardziej darmowe, bo nie są. Jeżeli budujemy nowy dom musimy zainwestować w jakieś rozwiązanie. Nie ma uniwersalnego najtańszego rozwiązania dla wszystkich, każdy musi przeliczyć różne alternatywne rozwiązania i wybrać takie, które mu najbardziej pasuje.
    5. To przypadek Janusza, który chciałby swój 100 letni dom przerobić w dom pasywny.
    super a co zrobisz z lasem i odpadami jak będzie zakaz palenai paliwami stałymi i dostaniesz 5000 grzywny na dzieńdobry co zrobisz z tymi dobrodziejstwami???

  17. #4377

    Domyślnie

    Szukam osoby, firmy która mogłaby profesjonalnie doradzić i zrobić odpowiedni montaż wybranego rozwiązania.
    Warszawa
    Budżet tak do 25 tys zł

    - dom jednorodzinny około 100m2, użytkowany przez 2 osoby
    - dotychczas był ogrzewany drewnem, ale funkcja palacza stała się zbyt uciążliwa oraz jestem świadomy bardzo niskiej optymalności tego rozwiązania.
    - ogrzewanie na prąd raczej odpada bo mam prąd drogi, budowlany -> 0,65zł/kWh z czego 142zł to stałe+opłaty związane z opłatami handlowymi i dystrybucją
    - w łazience bojler na prąd 80l (w sumie i tak za dużo i chyba będą go zmieniał na mniejszy)
    - na podstawie wypowiedzi forum oraz wstępnego rozeznania szedłbym w stronę kominka/pieca na pelet
    - tylko zastanawiam się czy z instalacją wodna i grzejnikami czy samo powietrze?
    - oraz jaka firma i model?

    Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot from 2020-06-11 09-28-47.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	445077

  18. #4378
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał slk500 Zobacz post
    Szukam osoby, firmy która mogłaby profesjonalnie doradzić i zrobić odpowiedni montaż wybranego rozwiązania.
    Nie ma czegoś takiego jak prąd budowlany. W czym problem, żeby zmienić na G?
    Żeby ocenić co będzie optymalne trzeba znać ilość kWh potrzebnych do ogrzania - czyli OZC bo ze zużycia drewna to wróżenie z fusów, bo pewnie nie wiadomo jaka wilgotność ani jaka sprawność spalania.

  19. #4379
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Tak myślę o grzejniku z precyzyjnym termostatem do taniej taryfy . Na piętrze trochę szkoda zakładać klimę do grzania a w mrozy to zanim podłoga się rozbója potrzeba trochę czasu. Dlatego myślałem o takim grzejniku na korytarz na piętrze parowi komfort nie będzie miał jakiegoś istotnego wpływu na termostat od podłogówki a jak podłoga się naładuje to się wyłączy nie przeszkadzając w dalszym ładowaniu. Tak sobie tylko teoretyzuje.
    Które grzejniki mają "precyzyjne termostaty"?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #4380
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Które grzejniki mają "precyzyjne termostaty"?
    Samoróbki, których termostat umieszczasz gdzie chcesz (daleko od grzejnika).
    Tylko jaki sens ma precyzyjny termostat do grzania w taniej taryfie?

Strona 219 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony