dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 3 z 249
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 4962
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Dużo lepszym rozwiązaniem niż styropian jest Rockwool.np.Dachrock max,Morrock itd.
    A dlaczego ???

    Jakie to ma parametry że jest dużo lepszy ???

    gorsza lambda,

    chłonie wilgoć

    cięższy od styro

  2. #42

    Domyślnie

    czytając takie posty przypominam sobie jak byłem na etapie budowy / wyborów / decyzji no i jeszcze z kupką na koncie...
    Zrobiłem jak zrobiłem.. nie jest najgorzej ... ale z własnego doświadczenia i użytkowania widzę że :
    - słuchać mądrych rad - za jedna z nich TERAZ uznaje ocieplenie. Projekt na etapie jego wyboru winien to uwzględnić - mocna izolacja , dopilnowanie "fachowców" przy wykonaniu , dokładność - wszystko potem procentuje i zostaje w zasadzie na zawsze , w przeciwieństwie do źródeł ciepła.
    Modne pompy , solary ,reku - wszystko chce się mieć.... ale uwierzcie nie za wszelką cenę.. a na pewno nie cene izolacji...
    Gdybym teraz budował - wiecej bym się dokształcił w domach energooszczednych i szedł ta drogą...

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Porównanie kosztów ogrzewania dla poszczególnych paliw i nośników energii - dane za 2011 rok.
    Koszt wytworzenia 1 kW energii w źródle (bez sprawności instalacji)
    Energia elektryczna Taryfa Dzienna 0,49 zł zł/kWh Propan butan zbiornik 0,48 zł zł/kWh
    Olej opałowy 0,35 zł zł/kWh
    Propan butan butla 0,35 zł zł/kWh
    Energia elektryczna Taryfa Nocna 0,32 zł zł/kWh
    Gaz ziemny 0,24 zł zł/kWh
    Pelety 0,18 zł zł/kWh
    Brykiet drzewny 0,16 zł zł/kWh
    Owies 0,15 zł zł/kWh
    Węgiel nazywany "ekogroszek" 0,15 zł zł/kWh
    Pompa ciepła COP 3,8 taryfa dzień 0,14 zł zł/kWh
    Drewno kawałkowe 0,12 zł zł/kWh
    Pompa ciepła COP 3,8 taryfa nocna 0,10 zł zł/kWh
    Trociny/zrębki/wióry 0,07 zł zł/kWh
    http://solaris18.blogspot.com/2011/0...zy-olejem.html

    I jeszcze:
    Dom energooszczędny z rekuperacją, o powierzchni ok.100m2, można ogrzać 2-3 kW energii.
    Przy czym wytworzenie 1 kW przy opalaniu pieco-kominka drewnem, może kosztować 6-7 groszy!
    http://www.kominek.org.pl/budowa-i-montaz/artykul/zobacz/kominki-w-domu-energooszczednym.html
    Cieplutko - hanka

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    Wow, czyli 3 x 7 = 21 groszy na ogrzanie domu. A te inne głupki płacą tysiące...

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55 Zobacz post
    Porównanie kosztów ogrzewania dla poszczególnych paliw i nośników energii - dane za 2011 rok.
    Koszt wytworzenia 1 kW energii w źródle (bez sprawności instalacji)

    http://solaris18.blogspot.com/2011/0...zy-olejem.html

    I jeszcze:
    Dom energooszczędny z rekuperacją, o powierzchni ok.100m2, można ogrzać 2-3 kW energii.
    Przy czym wytworzenie 1 kW przy opalaniu pieco-kominka drewnem, może kosztować 6-7 groszy!
    http://www.kominek.org.pl/budowa-i-montaz/artykul/zobacz/kominki-w-domu-energooszczednym.html
    kW jest jednostką mocy.

    Cytat Napisał ZbyszekT Zobacz post
    Wow, czyli 3 x 7 = 21 groszy na ogrzanie domu. A te inne głupki płacą tysiące...
    3 kW może oznaczać w największe mrozy zużycie na poziomie 72kWh.
    W przeliczeniu na prąd daje to 18zł/dobę przy -20*C
    Dom jest tylko energooszczędny.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Ostatnio byłem w domu grzanym w większości kominkiem dla oszczędności na gazie.
    Po 5 latach ściany do skrobania, zacierania i dopiero malowania. Meble tapicerowane do wymiany.
    Może obsługiwali sprzęt niezbyt umiejętnie, ale skrócenie okresu między malowaniami powinno zostać doliczone do kosztów ogrzewania.
    Kominek, przy takiej eksploatacji, też już długo nie pociągnie, a wymiana to również mała rewolucja w mieszkaniu.

  7. #47

    Domyślnie

    te ceny 1 kWh przy różnych nośnikach, trochę nieaktualne są. Ostatni rok charakteryzuje się cenami LPG spadającymi na pysk. Dawno już nie było, żeby na przełomie lutego i marca 1 litr LPG kosztował poniżej 2 zł !!!

    Kupując gaz na początku lipca ubiegłego roku płaciłem 1,73zł/ litr. Przy kotle kondensacyjnym (zakładając sprawność kotła na 100%) to daje 0,26 zł/kwh czyli raptem o....2 grosze drożej niż gazem ziemnym. (oczywiście nie liczyłem opłat UDT za zbiornik)
    desmear

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    ....
    Dzięki.
    Mnie już ręce opadają od prostowania danych w różnego rodzaju "tabelkach i porównaniach".

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Dzięki.
    Mnie już ręce opadają od prostowania danych w różnego rodzaju "tabelkach i porównaniach".
    Wiesz przy każdej tabelce powinna być * i zapis

    pod jakiego dostawce była tworzona

    Punt wiedzenia zależy od punktu siedzenia

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Całe szczęście, że dzięki m. in. inernetowi świadomość powoli, bo powoli, ale się zmienia.
    W tym roku, patrząc na dotychczasową erozje cen na propan, użytkownicy własnych zbiorników powinni zapłacić mniej o ok. 10 % od podłączonych do "rurki".
    Zobaczymy czy cena propanu spadnie poniżej 1,65 zł/litr. Wiele nie brakuje jest 1,72.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fuxszyk

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Całe szczęście, że dzięki m. in. inernetowi świadomość powoli, bo powoli, ale się zmienia.
    W tym roku, patrząc na dotychczasową erozje cen na propan, użytkownicy własnych zbiorników powinni zapłacić mniej o ok. 10 % od podłączonych do "rurki".
    Zobaczymy czy cena propanu spadnie poniżej 1,65 zł/litr. Wiele nie brakuje jest 1,72.
    Może w lato się uda czego sobie i innym życzę.

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mstarszak

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-336
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Planuje zakup pieca do domu. Dom z lat 60tych podpiwniczony w tym roku wymieniłem wszystkie okna na plastikowe a napoczątku czerwca ruszam z ociepleniem budynku. Dom będzie ocieplany styropianem 15cm, a napoczątku września planuje wymienić cała instalacje grzewczą. Dlatego moje pytanie jest jaki piec byście polecili? Jestem laikiem w tej dziedzinie dlatego szukam pomocy na różnych forach. Z góry dzięki za pomoc.

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Jakie medium?

    Jeśli chodzi o gaz to ilu producentów, tyle zdań. Kieruj się dostępnością serwisu.
    Moc kotła dobierz po wykonaniu OZC.
    Ta tym etapie i przy tej ilości danych to tylko gdybanie.

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Witam, a co myslicie o taki połączeniu
    instalator radzi, do cwu dać boiler gazowy
    a do c.o kocioł dwufunkcyjny, twierdzi, że
    będzie to taniej w użytkowaniu, niż kocioł 1-funkcyjny
    z zasobnikiem, oczywiście 2funkcyjny by podgrzewał wodę
    tylko w wyjatkowych sytuacjach gości czy coś

    mi się wydaję, że
    po pierwsze robi się problem z odprowadzeniem tego w jednym kominie
    a dwa dwa urzadzenia do serwisowania
    trzy te boilery to chyba tylko otwarte komory spalania a tego nie chce
    cztery wszyscy piszą o tych gościach budują pokoje a potem na noc malo kto zostaje

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Zmień instalatora.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Wegiel byl,jest i jeszcze dlugo bedzie najtanszym zrodlem ciepla.Gdy wegiel podrozeje to rowniez w gore pojda inne zrodla.Nie ma sie co ludzic ze np "gazownicy" tego nie wykorzystaja.Ja ma byc najtaniej i w miare wygodnie to podajnik na ekogroszek.

  17. #57
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    Wegiel byl,jest i jeszcze dlugo bedzie najtanszym zrodlem ciepla.
    Na pewno policzyłeś dobrze ?
    Sądzę,że nie policzyłeś dokładnie i nie wziąłeś pod uwagę kosztu instalacji w nowym domu a to są spore koszty wpływające na zasadność instalacji danego źródła ciepła.
    W starych domach węgiel może być najtańszy ale nie w nowobudowanych.

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    [QUOTE=Arturo72;6449858]Na pewno policzyłeś dobrze ?
    Sądzę,że nie policzyłeś dokładnie i nie wziąłeś pod uwagę kosztu instalacji w nowym domu a to są spore koszty wpływające na zasadność instalacji danego źródła ciepła.
    W starych domach węgiel może być najtańszy ale nie w nowobudowanych.[/QUOT
    Koszty zalozenia ogrzewania sa przy kazdym zrodle,komin odpada tylko przy pompie i pradzie.Pompa i prad to juz calkiem porazka.Tak czytam ile ludzie placa za prad przy pompie to mi taniej wychodzi na weglu .Tylko przy ogrzewaniu paliwem stalym mozna sobie pozwolic na slabsze ocieplenie lub jego brak.W innych przypadkach trzeba wydac duzo kasy na ocieplenie a to sa rowniez koszty ogrzewania

    Nikt mi nie wmowi ze paliwo stale nie jest najtansze co nie oznacza ze jest najlepsze,najwygodniejsze itd.

  19. #59
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    Koszty zalozenia ogrzewania sa przy kazdym zrodle,komin odpada tylko przy pompie i pradzie.Pompa i prad to juz calkiem porazka.Tak czytam ile ludzie placa za prad przy pompie to mi taniej wychodzi na weglu .
    Ile wg Ciebie kosztuje cały system grzewczy na węgiel tzn każda rzecz jaka musi się znaleść w domu,żeby można było grzać ekogroszkiem czy węglem i składować opał.
    Prosiłbym o rzucenie takiego podsumowania.
    Czy 1900kWh za ogrzewanie domu to wg Ciebie dużo czy mało ?
    Jeśli dużo to ile wg Ciebie jest mało ? Jeśli mało to wg Ciebie ile jest dużo ?
    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    Tylko przy ogrzewaniu paliwem stalym mozna sobie pozwolic na slabsze ocieplenie lub jego brak.
    A czy zdajesz sobie z tego sprawę,że to właśnie ocieplenie decyduje o niskich rachunkach za ogrzewanie ?
    Że ocieplenie jest to najtańszy sposób na niskie rachunki za ogrzewanie a nie węgiel ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 14-04-2014 o 20:46

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ile wg Ciebie kosztuje cały system grzewczy na węgiel tzn każda rzecz jaka musi się znaleść w domu,żeby można było grzać ekogroszkiem czy węglem i składować opał.
    Prosiłbym o rzucenie takiego podsumowania.
    Czy 1900kWh za ogrzewanie domu to wg Ciebie dużo czy mało ?
    Jeśli dużo to ile wg Ciebie jest mało ? Jeśli mało to wg Ciebie ile jest dużo ?

    A czy zdajesz sobie z tego sprawę,że to właśnie ocieplenie decyduje o niskich rachunkach za ogrzewanie ?
    Że ocieplenie jest to najtańszy sposób na niskie rachunki za ogrzewanie a nie węgiel ?
    Ja osobiscie jestem zwolennikiem jak najprostszej instalacji,zadnych wodotryskow,bo cieplo to jest cieplo Im wiecej jest w instalacji elektryki tym wieksze ryzyko napraw.Nie,nie jestem czlowiekiem starej daty,mam 30 pare lat.W domu mam instalacje grawitacyja,grzejniki zeliwne,kociol gs.Instalacja od ok 50 l,czyli od samego poczatku jest bezawaryjna,tylko wymieniam kociol co ok 15-20 l.Czy uwazasz ze przy pompie przez pol wieku bym sie nie dotykal do instalacji.Ludzie zakladaja te wszystkie pompy ale czy sa pewni ile te cudo im wytrzyma,czy za 10-20 lat nie beda musieli znowu kopac dolow.
    Nie wiem czy 1,9kw to duzo czy malo wiem jedno,zeby dom mial niewielkie zapotrzebowanie na cieplo to musi byc dobrze ocieplony.Czyli jak ktos male zapotrzebowanie to wydal sporo kasy na ociepleni.
    Jakie to jest ekonomiczne ogrzewanie jezeli musze wydac na ocieplenia kupe kasy.Dobrze rozumiem ze przy weglu mam podobne straty ciepla ale palac weglem mam to w d... bo jest tanie.A wymiana powietrza i tak jest potrzebna,to czy wymieniam powietrze poprzez brak ocieplenia czy poprzez jakas smieszna rekuperacje to przeciec wszystko jedno.

    Poprostu kazdy fachman musi zarobic i wciskaja ludziom ciemnote.

Strona 3 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony