dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skora85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    6

    Domyślnie Jak to zrobic?? Pomocy

    Witam. Chciałbym na dach odeskowany pokryty papą położyć styropian lub styropapę (ok 5 cm)w zależności od tego co bardziej się nadaje, a następnie położyć blachodachówkę. Chcę to zrobić od zewnątrz ze względu na to żeby nie obniżać strychu który mam w planie zaadaptować. Proszę o podpowiedź czy takie wykonanie jest możliwe.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Szukaj pod hasłem "izolacja nakrokwiowa dachu" na FM jest o tym niewiele ale sa takie systemy jak poszukujesz. Nie spotkalem na styropianie ale na piance poliuretanowej.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał skora85 Zobacz post
    Witam. Chciałbym na dach odeskowany pokryty papą położyć styropian lub styropapę (ok 5 cm)w zależności od tego co bardziej się nadaje, a następnie położyć blachodachówkę. Chcę to zrobić od zewnątrz ze względu na to żeby nie obniżać strychu który mam w planie zaadaptować. Proszę o podpowiedź czy takie wykonanie jest możliwe.
    Jeżeli to ma być dom do mieszkania dla ludzi ,więc ogrzewany zimą, to 5 cm izolacji nie wiele da a po położeniu pokrycia nie da się dołożyć izolacji bez demontażu.

  4. #4

    Domyślnie

    Pal licho to ogrzewanie zimą, najwyżej trzeba będzie ogromne kaloryfery zamontować i kocioł z parowozu. Gorzej będzie latem - 50 stopni w mieszkaniu to już się białko ścina.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał skora85 Zobacz post
    ...czy takie wykonanie jest możliwe.
    Tylko teoretycznie. Styropian to niezbyt pewny materiał. Lepiej zastosować płyty z pianki poliuretanowej na nie warstwę krycia wstępnego, kontrłaty, łaty i blachodachówka. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skora85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    6

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź. Raczej jednak zrezygnuję z tej koncepcji jednak mam jeszcze pytanie odnośnie ocieplenia od dołu wełną. Chodzi mi o to w jaki sposób należy wykonać te kanały wentylacyjne, trochę o tym poczytałem jednak nie do końca wiem jak się za to zabrać żeby było to dobrze zrobione. Dzieki za odp

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zasada jest prosta muszą być zapewnione wloty powietrza przy okapie, drożna szczelina wentylacyjna na całej długości i wyloty w kalenicy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skora85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    6

    Domyślnie

    prosiłabym jeszcze o podpowiedź jak technicznie to wykonać tzn. mam powstawiać kominy na całej długości dachu czy jak??

  9. #9

    Domyślnie

    Wystarczy poszukać na forum. Chodzi o to aby wełna była odsunięta od deskowania o kilka cm (3cm). Wtedy powstaje szczelina między krokwiami, watą a deskowaniem. Musi ona mieć wlot na dole (czyli kratki wentylacyjne w podbitce, dalej szczelina między ociepleniem budynku, a deskowaniem dachu) i wylot na górze, czyli szczelina w kalenicy. Z tego co wiem powinna być jeszcze folia paroprzepuszczalna nad wełną i paroizolacyjna pod wełną.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał skora85 Zobacz post
    prosiłabym jeszcze o podpowiedź jak technicznie to wykonać tzn. mam powstawiać kominy na całej długości dachu czy jak??
    Musi być otwarta kalenica czyli przerwa pomiędzy ostatnimi deskami po 5 cm na stronę. Twój dekarz powinien potrafić to wykonać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skora85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    6

    Domyślnie

    dzięki za odp. A jak radzicie starą papę lepiej ściągnąć czy też blachodachówkę położyć na nią???

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak stara papa nie przecieka to może stanowić krycie wstępne. Jej stan powinien ocenić Twój dekarz. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony