dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie stara, krzywa podloga

    Mam kłopot z podłogą w starej kamienicy (ok. 100 letniej). Jest to dość krzywa podłoga z desek na legarach. Jakie jest sensowne rozwiązanie (wiadomo, że istotna jest kwestia ekonomiczna) na remont tej podłogi? Zrywanie desek i ułożenie płyt OSB/MDF na starych legarach czy położyć nowe legary na obecnych deskach i na to płyty? Jakie zastosować legary i jak to poźniej wypoziomować?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    jesli sie da ratowac stara podloge to ja ratuj a jesli juz chcesz sie jej pozbyc to sa rozne rozwiazania. Kiedys w niemczech remontowalismy stare kamienice i tam wlasnie byl taki scenariusz jak u ciebie. Na stare deski sypalismy granulatowa podsypke , równane i na to płyty osb i pozniej parkiety.
    Mozesz zerwac stare deski , pouzupelniac i podreperowac stare legary i na to osb , Do poziomowania albo stara szkola ( pierwszy i ostatni legar a pozniej linka i poziomice) ale dokładniej napewno i pewniej bedzie przy uzyciu lasera. A najdokładniej bedzie przy uzyciu niwelatora.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał apiro Zobacz post
    Mam kłopot z podłogą w starej kamienicy (ok. 100 letniej). Jest to dość krzywa podłoga z desek na legarach. Jakie jest sensowne rozwiązanie (wiadomo, że istotna jest kwestia ekonomiczna) na remont tej podłogi? Zrywanie desek i ułożenie płyt OSB/MDF na starych legarach czy położyć nowe legary na obecnych deskach i na to płyty? Jakie zastosować legary i jak to poźniej wypoziomować?
    Co to znaczy dość krzywa podłoga...? Jakie są różnice w poziomach? Jezeli nie wielkie, (2cm) to warto deski cyklinować i lakierować po uprzednim dobiciu gwoździ.
    Twój opis jest bardzo lakoniczny! Być może deski i legary nośne, są miejscowo zmurszałe? Wtedy te miejsca trzeba odkryć sprawdzić i ewentualnie naprawić. Można deski rozebrać, sprawdzić legary i ponownie położyć deski.
    Jeżeli w drzwiach są progi, można rozłożyć folię na deskach i wypoziomować podłogę keramzytem. Na to płyty OSB i na płyty laminat albo panele drewniane, ułożone "pływająco". Można też przygotować w ten sposób podłogę w całym mieszkaniu.
    Można również ułożyć i wypoziomować legary 4x6cmm na deskach co 50cm i ułożyc na nich płyty OSB 18-20mm.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey222 Zobacz post
    Do poziomowania albo stara szkola ( pierwszy i ostatni legar a pozniej linka i poziomice) ale dokładniej napewno i pewniej bedzie przy uzyciu lasera. A najdokładniej bedzie przy uzyciu niwelatora.
    Bardziej miałem na myśli w jaki sposób poziomować legary, gdy są poniżej poziomu - podkładać pod (czy nad?) cienkie warstwy drewna?



    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Co to znaczy dość krzywa podłoga...? Jakie są różnice w poziomach? Jezeli nie wielkie, (2cm) to warto deski cyklinować i lakierować po uprzednim dobiciu gwoździ.
    Twój opis jest bardzo lakoniczny! Być może deski i legary nośne, są miejscowo zmurszałe? Wtedy te miejsca trzeba odkryć sprawdzić i ewentualnie naprawić. Można deski rozebrać, sprawdzić legary i ponownie położyć deski.
    Na razie jestem w wstępnej fazie ustalania i zbierania informacji na temat remontu. Niedługo dokonam pełnych pomiarów i sprawdzenia stanu drewna. Na razie mogę zagwarantować, że pochyłość podłogi jest naprawdę spora (na pewno powyżej 2 cm). Dziękuje za rady.


    A co powiecie na temat montażu podłogi MICHNOSYSTEM? Warte uwagi?

    http://www.youtube.com/watch?v=vSva47qgmeA
    Ostatnio edytowane przez apiro ; 02-01-2014 o 13:14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony