dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dosiem

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    5

    Domyślnie Podłoga w piwnicy - siłownia

    Witam wszystkich, jestem tu nowy więc jeżeli coś schrzaniłem to przepraszam.
    Do sedna. Właśnie jestem w trakcie remontu mojej niewielekiej siłowni( wymiary 3m x 4,5 m, wys. 2,2m) znajdującej się w piwnicy i mam problem z podłogą. Obecnie jest tylko beton. Myślalem aby położyć płyty OSB (18 mm) i na to jakąś wykładzine. Tylko nie chcialbym stosować żanych legarów aby nie stracić przestrzeni pionowej. Pomyślałem aby dokładnie wyczyścić podłoge, pomalować ją unigruntem wyłożyć taką izolacje jak pod panele, na to płyty OSB przykręcić na kołeczki (delatacja w koło ścian ok 5 mm ?)i na to jakaś wykładzinka. czy zdało by egazamin , czy mogła by pojawiać się jakaś pleśń pod płytami ?
    Pozdawiam

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zbyszk

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    jesli dasz izolacje pod płyty OSB to nie powinna pojawić się pleśń.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dosiem

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    5

    Domyślnie

    taka pianka jak pod panale starczy ?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dosiem Zobacz post
    Witam wszystkich, jestem tu nowy więc jeżeli coś schrzaniłem to przepraszam.
    Do sedna. Właśnie jestem w trakcie remontu mojej niewielekiej siłowni( wymiary 3m x 4,5 m, wys. 2,2m) znajdującej się w piwnicy i mam problem z podłogą. Obecnie jest tylko beton. Myślalem aby położyć płyty OSB (18 mm) i na to jakąś wykładzine. Tylko nie chcialbym stosować żanych legarów aby nie stracić przestrzeni pionowej. Pomyślałem aby dokładnie wyczyścić podłoge, pomalować ją unigruntem wyłożyć taką izolacje jak pod panele, na to płyty OSB przykręcić na kołeczki (delatacja w koło ścian ok 5 mm ?)i na to jakaś wykładzinka. czy zdało by egazamin , czy mogła by pojawiać się jakaś pleśń pod płytami ?
    Pozdawiam
    Jeżeli nie masz w piwnicy problemów z wilgocią. Zapach stęchlizny lub coś podobnego np. ściany przy podłodze ciemniejsze, chłodniejsze, niż wyżej pod sufitem. To piwnica jest sucha. Wyczyść i wyrównaj beton z nierówności. Jezeli chcesz wiercić w betonie otwory pod kołki, to nie dawaj izolacji. Robienie dziur w izolacji, to, to samo jakbyś jej nie miał.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dosiem

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    5

    Domyślnie

    Piwnica jest suchutka . Czy w jakiś inny sposób płyty mogę przymocować czy może dać izolacje i płyty tylko położyć , tylko wtedy pewnie będą jeździć. ?

    Dzięki za konkretną odpowiedź .

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dosiem Zobacz post
    Piwnica jest suchutka . Czy w jakiś inny sposób płyty mogę przymocować czy może dać izolacje i płyty tylko położyć , tylko wtedy pewnie będą jeździć. ?

    Dzięki za konkretną odpowiedź .
    Płyty OSB są zabezpieczone przed wilgocią obustronnie warstwą parafiny. Kołki tak tylko nie przewiercić izolacji jeśli jest.
    Osobiście to jednak zagruntował bym beton gruntem poliuretanowym (odcina wilgoć) i wiaderko kleju poliuretanowego(10kg) . Miejsca klejenia muszą być oczyszczone z parafiny-grubszy papier ścierny. Klej kompensuje ewentualne nierówności betonu i przede wszystkim na łączeniach.
    Tato też był parkieciarzem i taka historia z przed lat o salce gimnastycznej w piwnicy. Mierników wilgotności betonu wtedy nie było. Były metody typu zapałki rozsypane na podłożu czy zapalą, gazety czy szeleszczą, wiadro czy krążek nie podchodzi i przede wszystkim ,,czuj" parkieciarza. Parkiet też był robiony jak leci i drutem wiązany..
    Gość w piwnicy na mokry beton położył sobie buczynę.Bardzo twarda i bardzo reaguje na zmianę wilgotności. Klej Subit (taka smoła, ojciec zawsze był czysty a ja jak pomocnik Belzebuba ale ta układka to nie było nasze dzieło)
    Wiadomo buczyna na mokrym betonie to namiot na pół metra. Facet ratował sytułację, napalił w CO, na parkiet ułożył krawędziaki i zastęplował do sufitu.
    Strop z tregrami i piętrem poszedł do góry. Drewno ma niewyobrażalną siłę.. Nie ma kleju i podłoża które zatrzyma drewno. Sztuka to czuć klimat.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dosiem

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    5

    Domyślnie

    Oo widzisz super , właśnie w ten sposób to wykonam , po zabiegu dam znać jakie efekty pozdrawiam i dzięki !

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Jeżeli nie masz w piwnicy problemów z wilgocią. Zapach stęchlizny lub coś podobnego np. ściany przy podłodze ciemniejsze, chłodniejsze, niż wyżej pod sufitem. To piwnica jest sucha. Wyczyść i wyrównaj beton z nierówności. Jezeli chcesz wiercić w betonie otwory pod kołki, to nie dawaj izolacji. Robienie dziur w izolacji, to, to samo jakbyś jej nie miał.
    kup płyty OSB na pióro-wpust. Kładź je na izolację z poliuretanu (po wyschnięciu) i klej pióro wpust. Nic się nie będzie przesuwać. Możesz dylatacje obwodowe wypełnić krótkimi odcinkami pianki dla ustabilizowania płyt.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dosiem

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    5

    Domyślnie

    właśnie kończe prace nad ścianami i całą resztą jutro miałem jechać zamówić płyty a tu zągg. Szukam gruntu poliuretanowego na internecie nie świadom co to dokładnie jest i ile kosztuje, mianowicie ceny mnie zastrzeliły. Niewiem czy dobrze obliczyłem 3 L powinny mi starczyć ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony