dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Question Kolejny kaloryfer w pionie?

Mam takie pytanie do fachowców: mój niewielki domek o powierzchni mieszkalnej ok. 100m2 jest ogrzewany z sieci miejskiej (PEC).
    Węzeł jest w piwnicy, z którego rozchodzą się 4 piony i idą na parter i 1. piętro. Instalacja jest stalowa z lat 80-tych.
    Zamierzam wymienić na I. piętrze ostatni żeliwny kaloryfer, który na tym piętrze został na większy aluminiowy (w pokoju tym jest zimno - zwykle 1-2C mniej niż w pozostałych i wydaje mi się, że to przez ten kaloryfer właśnie).
    Niemniej obecnie kaloryfer jest jedynym odbiornikiem ciepła w swoim pionie. Zastanawiam się więc czy nie zlikwidować tego pionu i nie podpiąć się do pionu sąsiedniego, w którym są już jednak 3 kaloryfery (2 na parterze, 1 na piętrze).
    Mam wrażenie, że usunięcie niepotrzebnego pionu przechodzącego przez nieogrzewaną piwnicę oraz szafę znajdującą się na parterze miałoby sens.
    Czy mam rację? pozostałe 2 piony mają wpięte po 2 kaloryfery.

Domyślnie

nie widze problemu....kwestia wyregulowania przpływów jeśli nie chciałby grzać.... i tyle

Domyślnie

Cytat Napisał bigrw Zobacz post
    nie widze problemu....kwestia wyregulowania przpływów jeśli nie chciałby grzać.... i tyle
    Tylko czy pozbycie się pionu coś da? wzrośnie zauważalnie efektywność ogrzewania? Nie chcę robić sztuki dla sztuki

Domyślnie

Zawsze trochę mniej rur - tym bardziej idących przez zimną piwnicę.

Domyślnie

dokładnie, więc nad czym się tutaj zastanawiać? albo robic albo nie robic?
    myśleć dla samego myslenia nie ma co....trzeba podjąć decyzję i wykonać i tyle....
    pozdrawiam,
    wszystkiego najlepszego WSZYSTKIM FORUMOWICZOM w NOWYM 2014 ROKU

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia