dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tobiasz22

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    W-wa
    Posty
    2

    Domyślnie Brodzik a uszczelnienie silikonem

    Jako,że jest to mój pierwszy post na forum to chciałbym Wszystkich gorąco powitać

    Przejdźmy do rzeczy, ostatnio kupiłem kabinę prysznicową z brodzikiem i do uszczelnienia użyłem silikonu sanitarnego cs 25 od ceresita i teraz mam dylemat. Otóż mój brodzik jak jest przymocowany do ściany na krawędziach ma takie hmmm jak bym górki takie podwyższenia ( nie dało się bezpośrednio te wzniesiena przymocować do ściany, ze względu na ustawienie nóżek) i teraz mam, że silikon znajduje się przy ścianie, ale jest poniżej krawędzi brodzika co owocuje tym, że woda skapując np. podczas kąpieli, albo nawet po płytkach częściowo zostaje w rowku pomiędzy krawędzią brodzika a ścianą, czyli leży bezpośrednio na tym silikonie.
    I teraz dylemat brzmi czy zostawić to tak jak jest, że woda sobie leży na tym silikonie czy dowalić grubą warstwę tego silikonu, aby woda nie stała bezpośrednio na nim tylko, żeby spływała ?
    Bo niby to jest silikon sanitarny, ale prędzej czy później pod działaniem tej stojącej wody powstanie grzyb czyż nie ?

    Czym można czyścić fugi w płytkach, aby zaprzestać powstawania grzybów ?
    Ostatnio edytowane przez Tobiasz22 ; 29-12-2013 o 10:36

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Diedra
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Co do fug - jeżeli powstaje na nich grzyb, to w pomieszczeniu jest niewystarczająca wentylacja. Z grzybem będziesz walczył doraźnie, np. spryskując preparatami typu Pufas (uwaga - mogą odbarwiać kolorowe fugi!), ale problem będzie powracał, dopóki nie udrożnisz wentylacji. Czy w łazience masz okno? Czy wentylacja jest mechaniczna czy grawitacyjna? Jeśłi grawitacyjna - czy kanał nie jest zasłonięty wentylatorem?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tobiasz22

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    W-wa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Grzyb miałem wcześniej pojawił się nagle na silikonie sęk w tym, że teraz nie wiem czy ten silikon, który był w użytku wtedy to był silikon sanitarny czy jakiś inny. Co do wentylacji to nie mam żadnego okna a jedynie ten kanał u góry, który jest sprawny. Ale zasadnicze pytanie czy teraz np. kąpiąc się jak już mówiłem woda dosłownie jest na silikonie czy mam teraz przecierać kafelki aby woda nie spływała na silikon oraz same spoiny silikonu jakąś suchą szmatką ? Bo niby wg. zapewnień grzyb nie powstanie na tym silikonie, ale no nie wiem. Grzyba nie miałem na kafelkach w sensie na fugach tylko na silikonie, który łączył,uszczelniał brodzik ze ścianą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony