dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pablojarocin

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Ostrowo
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    166

    Domyślnie Pompa rozdrabniacz

    Witam.
    Mam taki mały problem robię przebudowę domu, dom jednorodzinny 2 piętra, problem jest taki że łazienka jest tylko na górnym piętrze a ja bym chciał zrobić drugą na dolę. Ale chodzi o to że wyjście do szamba jest 1 metr od podłogi.
    Jak by zrobić żeby te ścieki z dolnej łazienki podnieść na wysokość około 1 metra i je puścić do szamba.
    Pompa z rozdrabniaczem takie coś wystarczy???

  2. #2

    Domyślnie

    Wystarczy, ale...

    W urządzeniach tego typu stosuje się małe i słabe pompy (400W na pompę z rozdrabniaczem to mniej niż nic). Dlatego jeśli łazienka ma być z toaletą, to odradzam wrzucania do muszli nawet papieru toaletowego. Raczej trzeba się pogodzić z kubełkiem. Jeżeli potrzebujesz pełnej funkcjonalności, to nastaw się na dużo większy wydatek np na to:
    http://pl.grundfos.com/products/find...multilift.html

    albo na to:
    http://zehnder-pumpen.de/reload.html...e/miniboy.html

    albo na to:
    http://www.jung-pumpen.de/pl/produkt...pli-300-e.html

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pablojarocin

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Ostrowo
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    A są jeszcze jakieś inne rozwiązania??

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablojarocin Zobacz post
    A są jeszcze jakieś inne rozwiązania??
    No, ewentualnie mała pompownia na zewnątrz budynku, ale to by była chyba przesada.

    Niestety, zawsze jest tak, że najtańsze rozwiązania nie są doskonałe i trzeba się pogodzić z pewnymi ograniczeniami. Lepiej je poznać przed zakupem.

    Urządzenie małe, który ty znalazłeś, też będzie spełniać swoje zadanie, tylko trzeba pamiętać o jego ograniczeniach. Np. na stronie http://productfinder.wilo.com/pl/PL/...ge_description można pobrać sobie instrukcję obsługi, a w niej przeczytać:
    Pompa nie nadaje się do przemieszczania ciał stałych, jak np. artykuły higieniczne, resztki jedzenia, materiały długowłókniste, rozpuszczalniki, tłuszcze i oleje. Nie wolno podłączyć pompy do toalety z zaworem przepłukującym.

    Co producent uzna za ciała stałe albo włókniste w razie awarii? Czy papier toaletowy jest ciałem stałym? Czy pod prysznic trzeba chodzić w czepku, bo długie włosy mogą być uznane za materiały długowłókniste? Przed zakupem proś o wyjaśnienia. Najlepiej na piśmie.

    PS.
    Wilo to porządna firma i jeśli już coś kupować, to ich także można brać pod uwagę.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franiel

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Posty
    36

    Domyślnie

    Od jakiś 7-8lat mam łazienkę w piwnicy - jest tam prysznic, umywalka i toaleta. Wysokość do rury kanalizacyjnej ~1.7m (od pompy do rury). Łazienka jest używana codziennie. Mam pompę z rozdrabniaczem Borysowski (chyba 600W) i nie licząc jednej awarii z włącznikiem ciśnieniowym z mojej winy (czy jak się to okrągłe "coś" nazywa) to działa bez problemów. Zdarzyło się dwa razy w ciągu tych 7-8lat, że urwała się klapka w zaworze zwrotnym, ale to już poza pompą jest. Sama pompa rozdrabnia wszystko jak leci, jakoś nigdy nie miałem z tym problemów. Na tamte czasy te pompy były po 1600zł, teraz widzę że są po 300zł... Nie powiem, bo też rozważałem opcję z pompą Grundfosa, ale wyszło by to wtedy ok 600zł więcej. Jak obecna pompa padnie, to pewnie znowu kupię Borysowskiego...
    Dom z lat 60'tych 192m^2, ściany 40cm cegła + 8cm styro (tak, wiem... mało), strych izolowany 30cm wełny. Okna PCV 2-szybowe Veka (następna większa modernizacja, to chyba ich wymiana). Ogrzewanie gazowe Buderus GB072 20kW + zasobnik 120l + sterowanie RC35 + grzejniki płytowe (15szt.).
    Kolejny cel długoterminowy -> remont i adaptacja piętra (2013-2014r).

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Oli123

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie polecam borysowskiego brak w tych pompach rozdrabniacza tylko plastikowy wirnik.Sfa i Wilo sa lepsze bo maja rozdrabniacz, cena też podobna i maja serwis który dojedzie do klientów borysowskiego trzeba samemu odłączyc i im wysłać.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    A konkretnie jakieś modele ? Wpadł mi w oko ten SOLOLIFT2 - Grundfos WC-1 jak śądzisz to jest warte swoejej ceny ? Opinie widzialem różne, firma raczej solidna i po opiniach mam wątpliwość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony