dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szeli

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    2

    Domyślnie Montaż rozdzielaczy przy ogrzewaniu podłogowym zasilanym pompa ciepła.

    Dzień dobry.
    Mam pewne wątpliwości co do wykonania moich szafek rozdzielaczy ogrzewania podłogowego, może ktoś pomoże mi je rozwiać.
    1. Czy przy tym typie ogrzewania tz. ogrzewanie podłogowe w całym domu (jedynie drabinki w łazienkach do podsuszania ręczników) zasadne jest zastosowanie w rozdzielaczach zestawu pompowo mieszającego? Zaznaczę że źródłem zasilania jest pompa ciepła Galmet 11 GT
    2. Czy ogólnie ten rozdzielacz został prawidłowo zamontowany, gdyż wydaje mi się że dolna listwa jest cieplejsza.
    Z góry dziękuje za pomoc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00451.jpg
Wyświetleń:	2835
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	248466

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał szeli Zobacz post
    Dzień dobry.
    Mam pewne wątpliwości co do wykonania moich szafek rozdzielaczy ogrzewania podłogowego, może ktoś pomoże mi je rozwiać.
    1. Czy przy tym typie ogrzewania tz. ogrzewanie podłogowe w całym domu (jedynie drabinki w łazienkach do podsuszania ręczników) zasadne jest zastosowanie w rozdzielaczach zestawu pompowo mieszającego? Zaznaczę że źródłem zasilania jest pompa ciepła Galmet 11 GT
    2. Czy ogólnie ten rozdzielacz został prawidłowo zamontowany, gdyż wydaje mi się że dolna listwa jest cieplejsza.
    Z góry dziękuje za pomoc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00451.jpg
Wyświetleń:	2835
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	248466
    Hahaha sorry, musiałem...Ja miałem identycznie MIałem.
    Zacznę od drugiego pytania. Tak jest prawidlowo zmontowany, odwrotnie niż zazwyczaj bo tego wymagał mieszacz który masz tu wepchany.
    A pierwsze pytanie...absolutnie nie, tak być nie powinno, a wrecz nie może, jest to poważny błąd jeśli pompa jest sterowana czujnikiem pogodowym.
    Ostatnio edytowane przez photos ; 15-03-2014 o 17:38
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  3. #3

    Domyślnie

    Czy masz na mysli to ze listwa z powrotem wody (niebieska) wydaje ci sie byc cieplejsza niz ta gorna?. Ta niebieska powinna byc na 100% zimniejsza gdyz jest to powrot wody
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  4. #4

    Domyślnie

    A moim zdaniem panowie pomylili kolorami otuliny czy peszle. W rozdzielaczu z mieszaczem zasilanie i powrot sa zamienione miejscami, poza tym rotametry masz na donej belce, a przeplywomierze montuje sie na zasilaniu
    tak mialem na samym poczatku.

    Ale byly same problemy, pompa nie dogrzewala itd
    teraz wygląda to tak i skonczyly sie wszystkie problemy
    Ostatnio edytowane przez photos ; 15-03-2014 o 17:41
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał szeli Zobacz post
    Dzień dobry.
    Mam pewne wątpliwości co do wykonania moich szafek rozdzielaczy ogrzewania podłogowego, może ktoś pomoże mi je rozwiać.
    1. Czy przy tym typie ogrzewania tz. ogrzewanie podłogowe w całym domu (jedynie drabinki w łazienkach do podsuszania ręczników) zasadne jest zastosowanie w rozdzielaczach zestawu pompowo mieszającego? Zaznaczę że źródłem zasilania jest pompa ciepła Galmet 11 GT
    2. Czy ogólnie ten rozdzielacz został prawidłowo zamontowany, gdyż wydaje mi się że dolna listwa jest cieplejsza.
    Z góry dziękuje za pomoc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00451.jpg
Wyświetleń:	2835
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	248466
    A te rurki zasilające rozdzielacz to nie za mały przekrój ?
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony