dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waldisobon

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    51

    Domyślnie Pomóżcie znaleźć łóżko do sypialni.

    Szukam łóżka do sypialni, ze względu na rozmiar pomieszczenia skłaniam się do ramy do materaca 140x200.

    Kryteria:
    Możliwość wyboru koloru ramy (jeśli drewno to coś w stylu dębu bielonego).
    Pojemnik na pościel - nalepiej w postaci unoszonego materaca (dobra to metoda?):

    Dobra jakość.
    Cena - za łóżko bez materaca nie chciałbym dać więcej niż powiedzmy 1000PLN.

  2. #2

    Domyślnie

    BRW,Agata meble,Bodzio meble itp...tylko z jakością moze być rożnie.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Leia.O
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-042
    Posty
    33

    Domyślnie

    www.mkfoam.pl

    Poszukaj niedaleko siebie sklepu prowadzącego dystrybucję.
    Na realizację czeka się ok. 4-6 tyg. Ceny sztywne, rabatów, niestety, ta firma nie przewiduje.

    Można też kupić jakiś prosty model, a zagłówek można wykonać oddzielnie, niekoniecznie u producenta łóżka. Są ogłoszenia na allegro od osób, które tym się zajmują - znacznie niższy koszt, możliwość lepszego dopasowania do swoich upodobań.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waldisobon

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    A jak z takim stelażem współpracują materace? Wydają się być trudne do zgięcia, potrzebny jest jakiś specjalny?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	i-hevea-stelaz-comfort-do-materaca-lateksowego-140-x-200-cm.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	233571

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Leia.O
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-042
    Posty
    33

    Domyślnie

    Zależy jaki materac wybierzesz. Zresztą w ogóle materac jest kluczowy. Na czym teraz sypiasz?
    Ja mam materac, który daje się łatwo wyginać. 140x200 o wysokości ok. 20 cm; dwustronny: z jednej strony lateksowy, a z drugiej pianka termoaktywna/termoelastyczna czy jakoś tak, 7 stref ciężkości i takie tam niby-bajery. Zaczęłam od zakupu poduszki, żeby zobaczyć, czy ta pianka będzie mi odpowiadała - i poduszkę bardzo polecam (ucho nie boli, jak się śpi na boku).
    Natomiast do materaca nie mogę się przyzwyczaić. Żałuję tego zakupu, a to, niestety, nie było szczególnie tanie. Czasem aż idę spać do salonu, na durną, tanią rozkładaną kanapę. Jest znacznie twardsza, pod wpływem temperatury nie robi mi się w niej dołek na pupę i w sumie wygodniej mi się na tym śpi.

    Aha, jeśli chcesz materac, który ma być b. elastyczny, żeby się zginał, bo np. chcesz czytać wygodnie w łóżku - to odpuść sobie taki pomysł. Do czytania podłożysz sobie poduszkę, a ważne jest, żeby się dobrze wysypiać.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waldisobon

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    Na czym teraz śpię? Na jakiejś zwyczajnej sofie, wg producenta "Wypełnienie siedziska i oparcia stanowi sprężyna falista i pianka".
    Dla mnie wystarczy, nie jestem wymagający

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lemateusz

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    W takim razie zdecyduj się na materac kieszeniowy albo bonelowy. Łóżka o takim wymiarze znajdziesz np [moderowano - kolejna reklama] materace też są na tej stronie. Albo poszukaj na allegro, szeroki wachlarz produktów można tam znaleźć. Łóżka z takim pojemnikiem, to bardzo dobre rozwiązanie, popularne, trwałe, wygodne
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 08-01-2014 o 11:24

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Leia.O
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-042
    Posty
    33

    Domyślnie

    A czego oczekujesz od łóżka oprócz wygodnego snu? Ma być zagłówek, skrzynia na pościel, mają być w nim jakieś ozdobne czy wygodne boki, ile miejsca ma zajmować? Do materaca 140x200 trzeba doliczyć obudowę zazwyczaj, więc rozmiar zewnętrzny jest większy, to dla Ciebie nie gra roli, czy każdy cm się liczy?

    Materaca sprężynowy czy bonelowy to w sumie przeszłość. Z jednej strony fajne jest na nim "wietrzenie" (czuć, ze jest przewiewny), ale z drugiej strony jest takie niefajne "odbicie" od materaca, podskakiwanie (chyba, że ktoś to lubi), i chyba troszkę trudniej się zginają.

    Akurat materac to nie jest coś, co wybierzesz przez internet. Po prostu idź do sklepu z takimi rzeczami (często określają się jako "salony snu") czy Ikei, połóż się na materacu - ale nie na chwilę, tylko poleż długo, powierć się; ubierz się wygodnie, kładź się tak jak lubisz spać, zobacz czy Ci się biodro czy ramię nie wbija za bardzo w materac i nie będzie bolało rano. Wybierz ten, który będzie Ci najbardziej odpowiadał.
    Jeśli będziesz rozważał materace termoelastyczne, to zwróć uwagę na temperaturę panującą w sklepie - jeśli jest tam zimno, to materac jest twardszy, niż będzie w ciepłej sypialni.
    Nie sluchaj sprzedawców, którzy będa usiłowali zrealizować sprzedaż dodatkową poprzez wciskanie Ci magicznych antybakteryjnych/magnetycznych/odmładzających/cudotwórczych pokrowców/dodatków etc. Mniej gdzieś 25-letnią gwarancję i nie kieruj się sugestią sprzedawcy, że tyle Ci posłuży - i tak się po paru latach zrobi wgłębienie na pupę, materac będzie niewygodny i lepiej będzie go wymienić, a jak nie zapłacisz za niego kokosów, to łatwiej Ci ta decyzja przyjdzie.

    Jedna jeszcze jest rzecz dośc istotna - materace mają różne wysokości, a łóżka i stelaże różne głębokości. Generalnie chodzi o to, że materac musi być na ileś cm wpuszczony w ramę łóżka, żeby się nie wypaczał (za bardzo, za szybko).

    A, jeszcze jedno. Nie wiem, jakiego jesteś wzrostu, ale w sumie istotna jest wysokość łóżka. Te ładne zazwyczaj są bardzo niskie, fajnie to wygląda. Natomiast te wygodne mają wyższą wysokość - u mnie docelowo 60cm wysokości (w sumie dość dużo, ale tyle mi najbardziej odpowiada). Chodzi o to, czy rano będziesz wstawać "z przykucu", czy też opuszczać nogi na dół (wygodniejsze, dlatego łóżka szpitalne/rehabilitacyjne są tak wysokie). To pozornie detal, natomiast znam osoby z problemami zdrowotnymi związanymi z kręgosłupem, które niskie łózka wyklinają na czym świat stoi, bo poranne wstawanie kojarzy się tylko z bólem i niewygodą.
    Ostatnio edytowane przez Leia.O ; 08-01-2014 o 22:48

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waldisobon

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leia.O Zobacz post
    Ma być zagłówek, skrzynia na pościel,
    Tak
    Cytat Napisał Leia.O Zobacz post
    ile miejsca ma zajmować?
    Max 145x220
    Cytat Napisał Leia.O Zobacz post
    Do materaca 140x200 trzeba doliczyć obudowę zazwyczaj, więc rozmiar zewnętrzny jest większy, to dla Ciebie nie gra roli, czy każdy cm się liczy?
    Każdy centymetr ;-(
    Cytat Napisał Leia.O Zobacz post
    Materaca sprężynowy czy bonelowy to w sumie przeszłość. Z jednej strony fajne jest na nim "wietrzenie" (czuć, ze jest przewiewny), ale z drugiej strony jest takie niefajne "odbicie" od materaca, podskakiwanie (chyba, że ktoś to lubi), i chyba troszkę trudniej się zginają.
    Tzn który jest przewiewny?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldisobon Zobacz post
    Szukam łóżka do sypialni, ze względu na rozmiar pomieszczenia skłaniam się do ramy do materaca 140x200.

    Kryteria:
    Możliwość wyboru koloru ramy (jeśli drewno to coś w stylu dębu bielonego).
    Pojemnik na pościel - nalepiej w postaci unoszonego materaca (dobra to metoda?):

    Dobra jakość.
    Cena - za łóżko bez materaca nie chciałbym dać więcej niż powiedzmy 1000PLN.


    Mam bardzo ciężki materac 160x200 ( nie pamiętam już, co on tam w sobie ma, na pewno nie żadne pianki i lateksy, bo tego nigdy nie chciałam) i jakoś nie wyobrażam sobie długiej żywotności tego mechanizmu przy codziennym podnoszeniu. Wydaje mi się, że coś by padło - albo by się poluzowały śruby w płycie albo coś innego..


    nie więcej niż 1000 zł ? Może IKEA

    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/ca...bedroom/16284/

  11. #11

    Domyślnie

    Moi rodzice mają łóżko drewniane ze skrzynią i na nim materac Janpol Zeus. Za łóżko z mechanizmem i oświetleniem ledowym zapłacili ok. 3000 zł w Roździeniu w Katowicach. Mechanizm działa super, ale materac jest na tyle ciężki, że szlag by mnie trafił, gdybym musiała go podnosić. Im to nie przeszkadza.
    Ja też chciałam mieć miejsce do przechowywania pod łóżkiem, ale za niższą cenę i bez konieczności dźwigania. I dlatego kupiłam łóżko Ikea Malm z 4 szufladami na kółkach za 900 zł. Ideał. Oczywiście jakość nieporównywalna do łóżka rodziców, ale nie przeszkadza mi to .

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waldisobon

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    Chyba wybrałem.

    Padło na MultiBox z MK Foam Koło:
    http://www.mkfoam.pl/index.php?optio...ksz&Itemid=128

    Jakieś opinie?

    Korpus z mechanizmem, z zagłówkiem w sumie 1950PLN.
    Wpodnoszeniu pomagają sprężyny gazowe, zresztą - nie będę codziennie podnosił, nie po to kupuję takie łóżko, żeby codziennie pościel chować ;-P

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Leia.O
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-042
    Posty
    33

    Domyślnie

    Waldisobon, przy tym wyborze masz prawie 2k za sam korpus z wezgłowiem, gdzie nawet nie masz wpływu na dno łóżka. Za względnie przyzwoity materac dasz pewnie kolejne 2 k. Jak Ci się nie rozjeżdża budżet i Ci się podoba, to bierz.


    Też kupowałam w MkFoam, tyle że BOX KPO jako podstawę do łóżka kontynentalnego. Moja sypialnia jest rozmiaru mikro (wycięte niezależne pomieszczenie w kawalerce), więc potrzebne mi było łóżko, które liczy się dosłownie z każdym centymetrem. Dlatego właśnie padło na łóżko kontynentalne - ma dokładnie 140x200, takie łóżko nie ma ramy i dna, tylko podstawę będącą w istocie materacem sprężynowym z piankową górą, w drewnianej obudowie i w obiciu, a na to dopiero kładzie się materac właściwy.

    Wyszło mniej więcej tak:
    - korpus z obiciem w pierwszej grupie cenowej tkanin: ok. 860 zł
    - nóżki znalezione na alledrogo, by podwyższyć wysokość łóżka: ok. 200 zł
    - zagłówek z alledrogo, opcjonalny - ok. 200 zł
    - pojemnik na pościel z tworzywa, chowany pod łózko, Ikea - ok. 20 zł
    - materac.

    Za podstawę łóżka kontynentalnego z dodatkami jakieś 1.280 zł, a do tego koszt materaca i tyle.


    A co do podnoszenia, to takie mechanizmy to ułatwiają. Miałam wcześniej takie łóżko z mechanizmem podnoszenia (nie wiem jakiej firmy, nie ja kupowałam), nie było z tym problemu. Gorzej, że dość szybko to się po prostu zepsuło. Nie na mechanizmie, tylko było to łóżko sosnowe i drewno zaczęło pękać w niespodziewanych miejscach.
    Pewnie wszystko zależy od tego, jak się z łóżka korzysta.

    Materac lateksowo-termoelastyczny waży 20-kilka kg. Wydaje mi się, że sprężynowe mogą być cięższe, ale nie mam pewności.
    Ostatnio edytowane przez Leia.O ; 09-01-2014 o 21:36

  14. #14

    Domyślnie

    spróbuj na stronie helvetii wieruszów, ceny ma podobne do ikei ale jakosć lepszą dużo, do brw nawet bym się nie wybierał, szmelc i tyle

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waldisobon

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    Przecież pisałem, że już wybrałem...

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Robertos81
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    9

    Domyślnie

    Napisz proszę, jak wrażenia z uzytkowania Jesteście zadowoleni

  17. #17

    Domyślnie

    Łożko na zamówienie z dobrego drewna to najlepsze rozwiązanie jeśli chcecie aby Wam posłużyło latami.

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar dawid_66
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Łagiewniki Nowe
    Kod pocztowy
    95-002
    Posty
    6

    Domyślnie

    [spam]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-06-2016 o 12:39

  19. #19
    Banned
    Erko43

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    98

    Domyślnie

    No to na pewno, ale jednak materac jest kluczowy

  20. #20
    Banned
    marikaaa.kossak

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Kępno
    Kod pocztowy
    63-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Fajnym rozwiązaniem jest łóżko kontynentalne ma wymiar taki jak materac bez dodatkowej ramy! i są opcje podnoszonego pojemnika na pościel - ja kupiłam tutaj i polecam
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 03-11-2021 o 10:40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony