dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jak odróżnić farbę lateksową od emulsyjnej na ścianie?

    Witam,
    Planuje pomalować pokój tyle że nie wiem jaką farbą był wcześniej malowany: emulsyjną czy lateksową - jest jakieś prosty sposób żeby to łatwo odróżnić?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrek2005

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    162

    Domyślnie

    lateksowa jest inna w dotyku, taka bardziej gładka wg mnie
    z wyglądu też są różnice ale to widzę dlatego że mam koło siebie oba rodzaje, lateksową w kuchni a emulsję w przedpokoju i dzieli je tylko oscieżnica

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie, a jak nie wiadomo czym ściana została pomalowana? Malarze chyba muszą mieć jakiś sposób żeby to odróżnić żeby dobrać odpowiednią farbę?

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli jest dobry malarz na pewno bedzie wiedział.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Farba lateksowa to farba Akrylowa ze zwiększoną ilością żywic która w dotyku jest śliska i przypomina farbę do stali chodzi o gładkość odróżnisz od razu od zwykłej farby .

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Zasadniczo lateksowa jest zmywalna, emulsyjna nie. Emulsja jest chłonna, chropowata, taka trochę jakbyś wapnem pomalował (nie wiem czy kiedyś miałeś doczynienia z taką ścianą).

  7. #7

    Domyślnie

    Emulsyjna po mocniejszym przejechaniu palcem zostawia proszek?

  8. #8

    Domyślnie

    W niewidocznym miejscu możesz lekko uszkodzić farbę - i tak będzie malowanie w planach.
    Emulsja będzie się kruszyła a lateksową będziesz mógł "lekko pociągnąć". Lateks tworzy cieniutką powłokę przypominającą gumę rozprowadzoną na ścianie. Chyba wszyscy wiemy co robi się z lateksu i jakie jest to w dotyku. Tyle, że lateks na ścianę jest znacznie cieńszy i bardziej delikatny.

    Emulsja w dodatku wypije trochę wody i zmieni kolor na znacznie ciemniejszy po zamoczeniu (chyba, że jest to kolor biały).

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Farba Lateksowa nie ma w sobie lateksu jak nazwa wskazuje to żywice w zwiększonej ilości

  10. #10

    Domyślnie

    Smigloxxx zdaję sobie sprawę, że farba lateksowa nie ma lateksu jako takiego w sobie. Dobrze, że dodałeś tą informację bo jeszcze mógłby ktoś pomyśleć, że gumki i farbę robi się z tego samego materiału .
    Skrót myślowy nie zawsze bywa precyzyjny

    Pomocny może okazać się ten tekst:
    http://infleks.pl/blog/emulsia-akryl...co-je-odruznia

  11. #11

    Domyślnie

    WItam.

    Przymierzam sie do przemalowania pokoju. Jesli by sie okazalo ze trzeba farbe usunac (na 99% akrylowa ale przy pomocy tego tematu jeszcze sie upewnie) to jaki sposób najlepszy. Na mokro i szpachelka ? Nie ma problemu z czasochlonnascia, wole żeby było jak najmniej łatania. Scenariusze widze 2, poprawcie mnie jesli cos źle (sciany zielone, sufit biały).

    Z usuwaniem fabry:
    -namoczenie scian
    -usuwanie mechaniczne szpachelka (?)
    -po wyschnięciu miejscowe łatanie gipsem (z gładzi rezygnuje bo nie mam doswiadczenia)
    -odkurzenie powierzchni
    -grunt
    -wysychanie
    -farba docelowa

    Bez usuwania farby:
    -przemycie ścian woda z mydłem malarskim
    -wysychanie
    -odkurzenie
    -biala farba na "złamanie" starego koloru (i tu nie wiem czy zwykla akrylowa czy taki mix farba-grunt)
    -wysychanie
    -farba docelowa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony