dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80

Temat: BLIŻNIAK

  1. #1

    Domyślnie BLIŻNIAK

    Witam
    Gdzie szukać ciekawych projktów domów bliźniaczych? Najpopularniejsze studia omawiane na forum już przejżałem.Nic dla siebie nie znalazłem.Interesuje mnie projekt z dowma garażami w bryle (w środku)-odzielające od siebie obie części. Istnieją takie?Dodam, że chodzi o ok 120mkw.pow.
    Pozdrawiam
    Cezar

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Niestety, ale obawiam się, że nie znajdziesz takiego projektu gotowego.
    Jak ja przeglądałem projekty domów bliźniaczych, to nic takiego nie było.
    Generalnie trudno jest znaleźć ładny projekt bliźniaka, a jeszcze takiego, który łączy domy garażami...

    Ja znalazłem jeden. Jest to projekt LIRA z pracowni MTM STYL. Dom z garażem miał w projekcie 156 m2, ale mój po pewnych zmianach ma ok. 160 m2.
    Sprawdź jak wygląda ten dom. Może i Tobie podpasuje. Wtedy tylko pozostaje zaadoptować ten projekt do Twoich potrzeb, czyli poszerzyć garaże.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    witaj
    Twój jest całkiem niezły, dość oryginalny, ale to zbyt duza powierzchnia dla mnie.W zasadzie to byłem zdecydowany na projekt z odbiciem lustrzanym, ale ze znaczna zmianą elewacji ogrodowej (pewnie byłby to dodatkowy koszt).Teraz skłaniam się ku APS 107 archi-projekt (co o nim sadzisz?) bez balkonów i ze zmianą układu pomieszczeń na parterze.
    Jestem początkującym w temacie. Jak myslisz jest to prosta, czy raczej skąplikowana konstrukcja (dach itp).Zakładam, że zmieszczę się w 150tyś. z podstawowym wykończeniem niezbędnym do zamieszkania.Co o tym sądzisz.Będę wdzięczny za drobne porady.
    pozdrawiam
    p.s. wpadłem gdzies na Twój watek-miałeś chyba jakieś kłopoty ze wspólnikiem, ale jeśli chodzi o zamieszkiwanie w takim tworze jak bliźniak-to co teraz o tym sadzisz?
    www.archi-projekt.com.pl
    Cezar

  4. #4

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Również rozglądam się za ciekawym i funkcjonalnym projektem gotowym bliźniaka ok.120-140 metrowego.
    Przejrzałem wiele projektów. Najbardziej na dzień dzisiejszy leży mi
    projekt Różyczka pracowni Archis który można złożyć w bliźniak.
    http://www.archis.com.pl/?sub=projekt&id=1
    Co o nim sądzicie?
    Ja planuję zmianę garażu na podwójny- lecz nie wiem jak będzie to wyglądało - domek...dwa garaże z dużymi podwójnymi drzwiami i drugi domek. Powiedzcie jak Wam się podoba takie złożenie.
    Pozdro
    Janusz

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cezarr
    witaj
    Twój jest całkiem niezły, dość oryginalny, ale to zbyt duza powierzchnia dla mnie.W zasadzie to byłem zdecydowany na projekt z odbiciem lustrzanym, ale ze znaczna zmianą elewacji ogrodowej (pewnie byłby to dodatkowy koszt).Teraz skłaniam się ku APS 107 archi-projekt (co o nim sadzisz?) bez balkonów i ze zmianą układu pomieszczeń na parterze.
    Jestem początkującym w temacie. Jak myslisz jest to prosta, czy raczej skąplikowana konstrukcja (dach itp).Zakładam, że zmieszczę się w 150tyś. z podstawowym wykończeniem niezbędnym do zamieszkania.Co o tym sądzisz.Będę wdzięczny za drobne porady.
    pozdrawiam
    p.s. wpadłem gdzies na Twój watek-miałeś chyba jakieś kłopoty ze wspólnikiem, ale jeśli chodzi o zamieszkiwanie w takim tworze jak bliźniak-to co teraz o tym sadzisz?
    www.archi-projekt.com.pl
    Co byś zmienił w elewacji ogrodowej? Ja zmieniłem. Skasowałem wnękę tarasową, przez co salon stał się większy o parę metrów i bardziej ustawny. Dodatkowym atutem są teraz duuże przesuwane drzwi tarasowe i duży fix z widokiem na ogród. Taras wydłużyłem na całą szerokość domu i wysunąłem w stronę ogrodu. Również nieco wydłużyłem dach nad tarasem. Wygląd domu nie stracił na tych zmianach. Z innych zmian zewnętrznych, to obniżenie okien w lukarnach. W projekcie były na takiej wysokości, że moja żona, czy syn nie mogli przez nie wyjrzeć . Normalnie prawie jak lufciki w piwnicy.

    Mój dom też wydawał mi się troszkę za duży, ale teraz już tak nie uważam

    Teraz na temat projektu wskazanego przez Ciebie.
    Minusy:
    1) Łączy się częścią mieszkalną i klatką schodową. Już słyszę dzieci sąsiada zbiegające po schodach w drewniaczkach kilkanaście razy dziennie .
    Jeśli już ma być ten projekt, to zastanów się nad taką konstrukcją ściany łączącej domy, która skutecznie izoluje akustycznie, np. BK 24 cm / wełna 10 cm/ BK 24 cm. Ja mam u siebie BK 36 i słyszę, jak sąsiad rozmawia za ścianą!
    2) Garaż pod sypialnią.
    3) Brak widoczności z części dziennej na wejście i podjazd. Będzie trzeba zamontować kamerkę .
    4) Niesymetryczne okna w bocznych elewacjach - zmienił bym okno w pokoju na górze na takie samo jak w łazience.

    Dach nie jest skomplikowany. Nie wiem, o jakich zmianach układu pomieszczeń myślisz, ale ja tego domu bez balkonów nie widzę!

    Co do kosztów, to chm... nie wiem czy pisać, a odnośnie sąsiada i budowy bliźniaka, to też o tym pisałem. Ja tam nie zamierzam długo mieszkać (jeśli w ogóle tam zamieszkam ).
    Jeśli możesz, to buduj samodzielnie. Taniej, tak, jak sam chcesz, w Twoim tempie i mniej stresów.
    Budowa bliźniaka może się zakończyć tym, że za ścianą będziesz miał wroga nr 1 .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał caps.el
    Witam serdecznie.
    Również rozglądam się za ciekawym i funkcjonalnym projektem gotowym bliźniaka ok.120-140 metrowego.
    Przejrzałem wiele projektów. Najbardziej na dzień dzisiejszy leży mi
    projekt Różyczka pracowni Archis który można złożyć w bliźniak.
    http://www.archis.com.pl/?sub=projekt&id=1
    Co o nim sądzicie?
    Ja planuję zmianę garażu na podwójny- lecz nie wiem jak będzie to wyglądało - domek...dwa garaże z dużymi podwójnymi drzwiami i drugi domek. Powiedzcie jak Wam się podoba takie złożenie.
    Pozdro
    Janusz
    Szczerze, to dom już sprawia wrażenie potężnego, masywnego. Jak dołożysz drugi garaż i jeszcze złączysz dwa takie domy w bliźniak, to powstanie ogromne monstrum.
    Generalnie dom jest spory. Duża część komunikacyjna na parterze. Fajna (i potrzebna) garderoba przy wejściu.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    witaj ZBYCH
    Dzięki za cenne uwagi na temat projektu.Co do połączenia domów częścią mieszkalną masz całkowitą rację. W tamtym projekcie nie podobały mi się też wąskie, wciśnięte schody, oraz kształt łazienki na górze (najlepiej jesli jest zbliżona do kwadratu).Chyba mam jednak inny projekt godny uwagi z duzo lepszym rozmieszczeniem pomieszczeń. Jest to APS 108 wg mnie jest super. Dodałbym tylko lukarnę od podwórza- taką jak od frontu.Co sądzisz na temat bocznego balkonu?Zostawić, czy przykryć wykusz daszkiem?I co sądzisz na temat ściany łączącej (materiał, grubość) dom będzie z maxa 29?.Co do sąsiada-mam nadzieję, że tak źle nie będzie (osoba jak najbardziej OK). Owszem wolałbym samodzielny domek, ale ceny działek pod W-wą powalają z nóg.
    Pozdrawiam i czekam na komentarz.
    Cezar

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Witam,

    Projekt APS 108 jest fajny, ale... to nie jest bliźniak . Jeśli dodasz w tym projekcie lukarnę od podwórza, to wyjdzie ona na schodach . Balkonik nad wykuszem jest uroczy, ale jego prawidłowe wykonanie (uszczelnienie i ocieplenie) będzie kosztowało majątek! Przy tych pracach dużo można napsuć, a efektów partaniny nie widać od razu, tylko po jakimś czasie. Niemniej jednak nie warto rezygnować z tego balkonu, tylko zwrócić szczególną uwagę na wykonanie tego fragmentu budynku.

    Co do ściany łączącej domy (oczywiście nie w tym projekcie , ale tak ogólnie) to jak już pisałem, najlepiej będzie, jak to będą osobne ściany przedzielone izolacją akustyczną. Materiały lekkie typu MAX czy BK, nie zapewniają wystarczającej izolacji akustycznej. Materiały ciężkie typu cegła pełna, czy bloczki silikatowe zapewniają lepszą izolację akustyczną.

    Jeśli planujesz budowę z MAX-a, to szukaj projektu uwzględniającego taką technologię. Adaptacja projektu też kosztuje, a dokonana "na budowie" przez "fachowców" może mieć zgubne skutki .

    Co do sąsiada, to uwierz, że budowa może zniszczyć każdą przyjaźń . Ja ze swoim "bliźniakiem" byliśmy kilka lat sąsiadami na osiedlu, na którym mieszkaliśmy wcześniej i było ok. Spotkania w miłej atmosferze, wspólny gril, wspólne imprezy. Ale budowa zmienia ludzi .

    Wiem, że ceny działek pod Warszawą są szkodliwe dla zdrowia .
    Sam trzy lata temu kupiłem działkę w Warszawie. Ceny działek były głównym powodem budowy bliźniaka .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    witaj ponownie
    Wg mnie APS 108 jest bardzo funkcjonalny i ładny, więc jeśli posiada lustrzane odbicie i mozliwość bliźniaczenia, to juz się zdecydowałem.
    Co do wykonania balkonu-całkowicie sie z Tobą zgadzam. Bez niego domek dużo starciłby na estetyce, a wykonany musi być bardzo dokładnie -fakt. Nie wiem jak to zrobić, ale na jego ocieplenie nie będe żałował. Lukarna od ogrodu jest konieczna (głownie ze względów estetycznych, ale nie tylko).Planuję istniejącą już (od frontu) poszerzyć, tak by posiadała dwa osobne okna oświetlające sąsiadujące sypialnie, natomiast z drugiej,ogrodowej strony zrobić to samo, w tej samej linii, tyle że okna wypadną-jedne w suszarni (niewątpliwie przydatne) a drugie własnie na klatce schodowej(niestety trochę wysoko), ale doświetli przedpokój i będzie OK.Myslę, że jedyny kłopot będzie z jego myciem-tylko z drabiny, ale za to będzie ładnie i jasno.Przez tego typu zmiany da się zrezygnować ze wszystkich okien połaciowych, do których nie mam zaufania i sa mniej praktyczne.
    Na koniec wrócę jeszcze do ściany. Ściana rozgranicza części nazwę je niemieszkalne, więc sądziłem, że wystarczy mi jedna warstwa jakiegoś materiału typu cegła, pustak itp. tak aby zaoszczędzić nieco na grubości fundamentu no i jedna ściana do budowy mniej. Ty sugerujesz inne rozwiązanie-ścianę podwójną z warstwą izolacji.Czy jest to konieczne?Mieszkałem w bloku, ściana graniczna była z BK i nie słyszałem wogóle sąsiada.Czy w bliżniaku muszę się aż tak odgradzać podwójnym murem?
    Może masz jakiś pomyśł, by wybudować jedną ścianę z jakeigoś bardziej akustycznego materiału, tak by to wystarczyło i spełniało swoje zadanie?
    Będę wdzięczny za podpowiedż. Kończę, bo widzę że starsznie się rozpisałem. Tak więc napisz mi jeszcze co sądzisz o sprawach poruszanych powyżej i nie będę Ci juz zawracał głowy.
    (ewentualnie podziel się doświadczeniami związanymi z bliźniakiem, ktróre poznałeś, a ja nie mam o nich jeszcze pojęcia).
    Pozdrawiam i życzę jak najlepszych stosunków z sąsiadem i spokojnego życia w bliźniaku lub zrealizowania nowych planów budowlanych.
    Cezar

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cezarr
    witaj ponownie
    Wg mnie APS 108 jest bardzo funkcjonalny i ładny, więc jeśli posiada lustrzane odbicie i mozliwość bliźniaczenia, to juz się zdecydowałem.
    Co do wykonania balkonu-całkowicie sie z Tobą zgadzam. Bez niego domek dużo starciłby na estetyce, a wykonany musi być bardzo dokładnie -fakt. Nie wiem jak to zrobić, ale na jego ocieplenie nie będe żałował. Lukarna od ogrodu jest konieczna (głownie ze względów estetycznych, ale nie tylko).Planuję istniejącą już (od frontu) poszerzyć, tak by posiadała dwa osobne okna oświetlające sąsiadujące sypialnie, natomiast z drugiej,ogrodowej strony zrobić to samo, w tej samej linii, tyle że okna wypadną-jedne w suszarni (niewątpliwie przydatne) a drugie własnie na klatce schodowej(niestety trochę wysoko), ale doświetli przedpokój i będzie OK.Myslę, że jedyny kłopot będzie z jego myciem-tylko z drabiny, ale za to będzie ładnie i jasno.Przez tego typu zmiany da się zrezygnować ze wszystkich okien połaciowych, do których nie mam zaufania i sa mniej praktyczne.
    Na koniec wrócę jeszcze do ściany. Ściana rozgranicza części nazwę je niemieszkalne, więc sądziłem, że wystarczy mi jedna warstwa jakiegoś materiału typu cegła, pustak itp. tak aby zaoszczędzić nieco na grubości fundamentu no i jedna ściana do budowy mniej. Ty sugerujesz inne rozwiązanie-ścianę podwójną z warstwą izolacji.Czy jest to konieczne?Mieszkałem w bloku, ściana graniczna była z BK i nie słyszałem wogóle sąsiada.Czy w bliżniaku muszę się aż tak odgradzać podwójnym murem?
    Może masz jakiś pomyśł, by wybudować jedną ścianę z jakeigoś bardziej akustycznego materiału, tak by to wystarczyło i spełniało swoje zadanie?
    Będę wdzięczny za podpowiedż. Kończę, bo widzę że starsznie się rozpisałem. Tak więc napisz mi jeszcze co sądzisz o sprawach poruszanych powyżej i nie będę Ci juz zawracał głowy.
    (ewentualnie podziel się doświadczeniami związanymi z bliźniakiem, ktróre poznałeś, a ja nie mam o nich jeszcze pojęcia).
    Pozdrawiam i życzę jak najlepszych stosunków z sąsiadem i spokojnego życia w bliźniaku lub zrealizowania nowych planów budowlanych.
    Witam,

    Wytłumacz proszę jak chcesz połaczyć bliźniaczo ten dom, bo niebardzo rozumiem. Jeśli chcesz połączyć domy garażami, to tracisz wszystkie okna w tej ścianie i jednocześnie na poddaszu domy łączą się częścią mieszkalną
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    witam
    Zgadza się.Stroną garażową. Pisząc niemieszkalną miałem na mysli tę stronę. Na górze sasiaduje jednym pokojem i łazienką. Może powinienen inaczej ją nazwać , ale o tę własnie chodzi.Biuro sprzeda projekt w wersji bliźniaczej.Jeszcze jedno-ile kosztować mnie będą (mniej więcej) zmiany, które naniesie architekt?Koszt usługi?
    PS.Zmiany o których pisałem poprzednio doprowadzą wystarczajaca ilość światła zamiast likwidowanych okien.
    pozdrawiam
    Cezar

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Witam,

    Chm... Szczerze pisząc to, co wygląda dobrze pojedynczo, niekoniecznie dobrze wygląda podwójnie

    Zerknij tylko:



    Moje zdanie:
    Połączenie dwóch takich domów w bliźniak, tworzy ogromne monstrum, wielką stodołę (bez obrazy ). Wielka połać dachu jest monotonna, nie wygląda dobrze.

    Lepiej wygląda ten dom:



    Jest to bliźniak stworzony z dwóch domów projektu APS 75.

    Fajny jest też projekt bliźniaka ALGA z pracowni MTM STYL.



    Co do kosztu zmian w projekcie, to nie mam pojęcia ile to może kosztować. U mnie mało było zmian. Zrobił je gratis znajomy architekt, za zgodą pracowni projektowej.
    W kwestii ściany dzielącej bliźniak, to podałem Tobie najlepsze rozwiązanie. Są też inne, ale już nie są tak doskonałe.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    witam
    Dzięki za ciekawe zdjęcia. Owszem nie chcę by bliźniak wyglądał jak stodoła, dlatego też wprowadzę pewne zmiany do projektu. Powiększę lukarny, zaokraglę wejścia do domu i garażu, zrobię naczółki na dachu i będzie lepiej.Dom będzie ładniejszy.Przedstawione przez Ciebie propozycje sa dość ciekawe, ale widać, że bardziej skomplikowane przez co droższe.Wydaje mi się, że projekt, na który się decyduję można upiększyć. Bardzo wiele ładnych domów widzianych w rzucie elewcji w takiej formie jak mozna je zobaczyć w internecie niestety nie wygląda ciekawie.Twój też zdecydowanie ma lepszy wygląd w rzucie wielowymiarowym, niz tylko w elewacji frontowej, czy ogrodowej.
    Myślę, że się ze mną zgodzisz.
    pozdrawiam
    Cezar

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Oczywiście
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  15. #15

    Domyślnie

    hej
    Dzięli za wszystko, mam jeszcze jedna prośbę, czy mógłbyś mi przesłać elewację ogrodową połaczonych części, ułatwi mi to zaprojektowanie zmian.
    Dzięki z góry.
    Cezar

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cezarr
    hej
    Dzięli za wszystko, mam jeszcze jedna prośbę, czy mógłbyś mi przesłać elewację ogrodową połaczonych części, ułatwi mi to zaprojektowanie zmian.
    Dzięki z góry.
    Sie zrobi, tylko później, jak trafię do domu
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Proszę, tu znajdziesz rysunki:

    Front
    Tył
    Dach
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki.Tak jest.Nie dla mnie ta stodoła.Wczoraj wprowadziliśmy spore zmiany...i wyszło, że projekt będzie indywidualny (wzorowany jedynie na pewnych rozwiązaniach z APS10.
    Jesli będę go miał napewno Ci zaprezentuję.
    Pozdrawiam
    Cezar

  19. #19

    Domyślnie

    witaj Zbych
    A co sądzisz o APS91?
    Cezar

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cezarr
    witaj Zbych
    A co sądzisz o APS91?
    Witam,

    Bardzo ciekawy projekt. Widzę, że zbliżasz się do 150 m2 . Układ funkcjonalny jakiś taki znajomy .

    Plusy:
    - osobna kuchnia z wydzieloną spiżarnią, ale nie wiem czy nie lepiej by było zrezygnować ze spiżarni w tym miejscu i uzyskać w ten sposób bezpośredni widok na wejście i podjazd.
    - spore pomieszczenie gospodarcze z wyjściem do ogrodu (nie trzeba zapylać dokoła domu po grabki ). U mnie brakuje tych drzwi, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - mam gdzie składować drewno do kominka .
    - duże okno w salonie, które warto zamienić na jeszcze większe - będzie piękny widok na ogród. Tak zrobiłem u siebie. Zamiast okna 120 x 150 wstawiłem fix 180 x 180.
    - brak lukarn w dachu, a konstrukcja dachu sprawia, że w pokojach na poddaszu jest więcej miejsca. Prosta konstrukcja dachu. W moim projekcie (LIRA) konstrukcja dachu jest taka, że w każdym pomieszczeniu na poddaszu, mam "zajęty" róg pomieszczenia głupawą konstrukcją dachu (połączenie lukarn z dachem). Niestety za późno to zauważyłem i zmiany konstrukcji byłyby zbyt kosztowne .

    Minusy:
    - ściana między domami z BK 24 cm!!! Ściany zew. garażu i pom.gosp.
    - taras wcięty w salon i wyjście na taras "wchodzi" na stół w jadalni. Ja u siebie zrezygnowałem z takiego rozwiązania. Mam więcej miejsca wewnątrz i duże drzwi na taras.
    - oranżeria z wyjściem z pom. gosp. - strasznie dziwny pomysł, a jaki drogi w wykonaniu!!!
    - brak garderoby, u siebie wydzieliłem garderobę z pomieszczenia nad garażem
    - mało miejsca na klatkę schodową, przez co schody mogą być strome (u mnie 18,8cm). W ostateczności można zamienić strop Teriva na monolityczny (cieńszy o kilkanaście cm) i w ten sposób obniżyć każdy schodek.

    Osobiście wolałbym mieć kominek w rogu salonu (przy ścianie garażu - tam też jest komin).
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony