dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Twitterski

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Silesia Opoliensis
    Posty
    9

    Domyślnie Projektuję swój kominek, proszę o uwagi

    Planuję zbudować swój pierwszy kominek. Wiedzy już trochę nabyłem czytając m.in to forum, choć trzeba przyznać, że prawie mi się odechciało gdy zapoznawałem się z kolejnymi wątkami. No ale Wybrałem wkład Jaś z kratek i tu jakby nie ma wyboru. Jest to najmniejszy wkład (szczególnie jeśli chodzi o głębokość) jaki znalazłem na rynku i w tym temacie nie mogę dyskutować. Poza tym jest to też odpowiednia moc dla mojego pomieszczenia, salon ok. 27 m2, otwarty. Nie mam zamiaru kominkiem tym ogrzewać domu, ma dawać ciepło i fajnie wyglądać.

    Jestem narazie w fazie projektowania i ze względów bezpieczeństwa chciałbym na tym etapie wyeliminować błędy w budowie obudowy. Komora ma być z płyt Si-Ca (być może Super Isol lub podobne) i w tym wyborze jestem już utwierdzony po lekturze różnych źródeł i obejrzeniu filmów na YT (np. Vermsena). Dotąd wszystko fajnie, więc przejdźmy do problemu. Otóż z tyłu wkładu jest ściana GK zwykła (vide załącznik). Nie mam możliwości zastąpienia jej murowaną ścianką, gdyż tamto pomieszczenie nie należy do mnie, a niedawno była tam położona tapeta. Kolejny problem to taki, że jak dawno temu była budowana to nie były zastosowane profile metalowe lecz drewniany listwy... Mam w planie usunąć "swoją" płytę GK oraz te drewniane listwy tak by ostała się ta płyta tworząca ścianę nie mojego pomieszczenia. Następnie mam zamiar po swojej stronie wyłożyć to płytą Si-Ca, może ze 4 cm. Czy to byłby dobry pomysł? Pozostałe ściany komory tworzyłyby płyty 3 cm. Wolną przestrzeń pomiędzy płytą Si-Ca a wkładem zakładam na 5 cm. Górna część obudowy byłaby odizolowaną, wentylowaną komorą dekompresyjną, bo sufit to też GK + drewno...

    Jest jeszcze kwestia kratek. Na dole chciałbym z niej zrezygnować i pozostawić pod wkładem spory otwór pełniący funkcję otwartego schowka
    na drewno, a przy okazji wlotu powietrza. Na górze byłaby kratka, choć nie wiem jaki powinna mieć wymiar.

    Wydaje mi się, że mój projekt ma szansę powodzenia, pomimo istotnych problemów. Mam tu na myśli to drewno i płyty GK. Czy będą one wystarczająco odizolowane?

    Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gora.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	4,2 KB
ID:	233956
    Ostatnio edytowane przez Twitterski ; 08-01-2014 o 22:16

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Salon Partnerski Kratki.pl w Stanowicach (tel. 605 267 676) - wsiadasz na autostradę w 15-30 minut (w zależności z którego miejsca na Śląsku jesteś) dojeżdżasz na miejsce. Tam powinni wszystko Ci wyjaśnić, dobrać materiały i sprzedać "w paczce" komplet do zrobienia kominka w całości.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Twitterski

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Silesia Opoliensis
    Posty
    9

    Domyślnie

    Tak, wiem że taki salon jest Trochę mam dalej niż 30 minut, bo jest to Opole. Tak jak napisałem póki co jestem na etapie projektowania i do zakupów zostało mi jeszcze na pewno kilka miesięcy. Stąd też na razie poszukuję wiedzy i weryfikacji założeń

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dixid

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Mikołów
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj
    Jak Twój kominek, coś się ruszyło, ja wczoraj otrzymałem wkład i będę zaczynał pomału robotę daj znać jak Ci idzie może masz już wybrany jakiś sklep z płytami który możesz polecić?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony