dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mcl1985

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Góra
    Kod pocztowy
    43-227
    Posty
    2

    Domyślnie Ocieplenie poddasza. Folia między warstwami?...

    Pytanie tak jak w temacie..
    między krokwiami jest położona pierwsza warstwa ocieplenia wełną mineralną, chciałbym położyć drugą warstwę, ale jest już folia paroprzepuszczalna przybita na tą pierwszą warstwę. Więc przed położeniem drugiej warstwy zerwać folie czy mogę ją zostawić.
    Jakie by były ewentulanie plusy i minusy foli między warstwami ocieplenia wełną. (dach ma deski i papę + papa termozgrzewalna)
    Proszę o porady.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie powinieneś przypadkiem najpierw zacząć od folii a na nią dać ocieplenie?
    Zajrzyj tutaj: http://www.wielkopolska.com.pl/index...1/d/0/id/44012
    Jeśli patrząc od pokrycia dachu (od zewnątrz) masz: papę, deski/krokwie, wełnę i folię to para z folii skropli się i namoczy wełnę.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Raczej warstwy są dobrze rozmieszczone.
    Jeżeli chcesz (a powinieneś) dać drugą warstwę pod krokwiami to tak zrób a na to wszystko dopiero folio paroszczelna i płyty gk

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcl1985 Zobacz post
    Pytanie tak jak w temacie..
    między krokwiami jest położona pierwsza warstwa ocieplenia wełną mineralną, chciałbym położyć drugą warstwę, ale jest już folia paroprzepuszczalna przybita na tą pierwszą warstwę. Więc przed położeniem drugiej warstwy zerwać folie czy mogę ją zostawić.
    Jakie by były ewentulanie plusy i minusy foli między warstwami ocieplenia wełną. (dach ma deski i papę + papa termozgrzewalna)
    Proszę o porady.
    A co za geniusz dał Ci tą membranę pod krokwie ?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Prawidłowe warstwy patrząc od góry powinny wyglądać tak;
    1. Pokrycie właściwe (dachówka,blacha itd.)
    2.Papa (tak jest u Ciebie)
    3. deskowanie (tak jest u Ciebie)
    4. Szczelina wentylacyjna 3-5 cm
    5.izolacja wiatroszczelna/paropszepuszczalna (ponoć niekonieczna przy pełnym deskowaniu i papie)
    6. Izolacja termiczna między krokwiami, (w Twoim przypadku wełna)
    7.Izolacja termiczna pod krokwiami.
    8.izolacja paroszczelna
    9.wykończenie wewnętrzne poddasza (np płyty GK)

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał stam222 Zobacz post
    5.izolacja wiatroszczelna/paropszepuszczalna (ponoć niekonieczna przy pełnym deskowaniu i papie)
    Jest merytorycznie niczym nie uzasadniona czyli zbyteczna. Oczywiście może być. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mcl1985

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Góra
    Kod pocztowy
    43-227
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za rady... A tu z folią zaszła pomyłka bo chodziło o folie paroizolacyjną.
    I chyba lepiej będzie ją zerwać ,i dać drugą warstwę izolacyjną i dopiero folie. czy mogę ją zostawić i dać drugą folie izolacyjną bezpośrednio pod płyty.
    Wtedy było by
    1 Papa
    2 Deski
    3 Szpara na luft
    4 izolacja (wełna)
    5 Folia (izolacyjna)
    6 Izolacja (Wełna)
    7 Folia (izolacyjna)
    8 Płyta GK
    Ostatnio edytowane przez mcl1985 ; 18-01-2014 o 10:49

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Zły układ warstw. Błędem jest zamykanie warstwy wełny z obu stron paroizolacją. Możesz zostawić starą paroizolację pod warunkiem, że dodatkowa warstwa wełny nie będzie grubsza niż 0,5 grubości już istniejącej i pod nią nie stosujesz już paroizolacji tylko płytę GK. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie wycięcie istniejącej paroizolacji, dołożenie wełny i paroizolacji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Zły układ warstw. Błędem jest zamykanie warstwy wełny z obu stron paroizolacją. Możesz zostawić starą paroizolację pod warunkiem, że dodatkowa warstwa wełny nie będzie grubsza niż 0,5 grubości już istniejącej i pod nią nie stosujesz już paroizolacji tylko płytę GK. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie wycięcie istniejącej paroizolacji, dołożenie wełny i paroizolacji. Pozdrawiam.
    Mam podobny dylemat. Mam 20 cm wełny i folię paroizolacyjną. Chciałem dołożyć kolejne 10 cm ocieplenia i znowu folię, a potem płyta GK.

    Czyli przed dołożeniem nowej wełny starą folię należy usunąć, a może zostawić małe kawałki starej folii aby lepiej trzymały wełnę ?
    A co zrobić powyżej na skosie, gdzie nie będzie dokładana już wełna ? ( będzie docieplane na jętkach ) ?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Oczywiście można pozostawić fragmenty starej folii. Odpowiem co po wyżej jak się dowiem co i jak jest powyżej jętek. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0493_resize.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	366378
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Oczywiście można pozostawić fragmenty starej folii. Odpowiem co po wyżej jak się dowiem co i jak jest powyżej jętek. Pozdrawiam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0493_resize.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	366378

    Witam, dziękuje za odpowiedź.
    Powyżej jętek jest pusta przestrzeń, cały skos ocieplony do samej góry wełną 20 cm ( folia do samej góry )
    Sufit będzie obniżony na płasko pod jętkami.
    Na jętkach będzie ocieplenie 2 warstwy 15 cm wełny ( raczej jakiejś tańszej typu Ursa z lambdą 0,037 )
    Na skosie też dołożona wełna 10 cm ( tutaj myślę o Isover z współczynnikiem lambda 0,033 )

    Do stelaża folia np. Isover Stopair

    Potem płyta GK.

    PS. w domu będzie rekuperacja, jeżeli ma to jakieś znaczenie.
    Ostatnio edytowane przez Jokerone ; 04-09-2016 o 15:27

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Rekuperacja ma znaczenie bo to znacznie ogranicza rozprzestrzenianie się pary wodnej. Możliwe są dwa rozwiązania:
    - usunięcie foli na skosach i zamontowanie folii pod jętkami,
    - pozostawienie folii na skosach i n ie stosowanie folii pod jętkami.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Rekuperacja ma znaczenie bo to znacznie ogranicza rozprzestrzenianie się pary wodnej. Możliwe są dwa rozwiązania:
    - usunięcie foli na skosach i zamontowanie folii pod jętkami,
    - pozostawienie folii na skosach i n ie stosowanie folii pod jętkami.
    Pozdrawiam.
    Super, dziękuje bardzo za odpowiedź.
    Chyba lepszą opcją będzie usunięcie starej foli, i zrobienie nowej paroizolacji pod całym dociepleniem. Jedynie co zastanawia to zostawienie np. pasów starej foli powyżej jętek, aby lepiej utrzymały wełnę.
    Tak będzie lepiej, ponieważ stara folia jest tylko na zakład i zszywkami przyłapana, więc nowa folia z dedykowaną taśmą do sklejania będzie solidniejsza (mam na myśli np. Isover stopair )

    A docieplenie nad jętkami podwójną warstwą wełny o gorszych parametrach np. Ursa 0,0045 15 cm będzie chyba lepszym rozwiązaniem 30 cm docieplenia niż np. 15 jakąś super matą.

    Pozdrawiam
    i dziękuje za poradę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony