dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 42
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 825
  1. #21

    Domyślnie

    Witam wszystkich zainteresowanych projektem Tuliusz. Ja również rozważam budowę wg tego projektu i to w zabudowie bliźniaczej, mam wąską działkę 19 m.,obok jest taka sama. Nie jest to ideał ale ma większość pożądanych przeze mnie cech co do funkcjonalności ,a jeżeli chodzi o wygląd to dla mnie super. Okna w łazience i sypialni na piętrze to myślę adaptować z projektu Aureliusz. Ściana kolankowa jest rzeczywiście niska Czekam na następne posty szczególnie od budujących lub adaptujących ten projekt do swoich wymagań.
    Ostatnio edytowane przez zet222 ; 09-03-2014 o 22:09 Powód: Błąd

  2. #22

    Domyślnie

    Witam. Ja już zakupiłem projekt domu Tuliusz II. Wybrałem ten projekt gdyż rozkład pomieszczeń pasował idealnie do tego czego szukałem. Dodatkowo zdecydowałem się na wykusz w elewacji bocznej oraz wydłużenie ściany bocznej od strony frontu o 1m przez co zwiększa się powierzchnia kuchni, skrytki i łazienki na dole oraz sypialni i łazienki u góry. Resztę pozostawię bez zmian. To tak na początek. Pozdrawiam wszystkich zdecydowanych na ten projekt.

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewiczek232

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdansk-rębiechowo
    Kod pocztowy
    80-298
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących dom Tuliusz. Zastanawiamy się z mężem nad budową tego właśnie projektu, układ pomieszczeń idealny, jedyna rzecz to zlikwidowałabym pokój na parterze na rzecz salonu ( bo jednak 29 m to troszkę dla nas za mało)
    Czy zaczął już ktoś z Was budowę Tuliusza, jeżeli tak to fajnie było by poczytać o tym na forum, zobaczyć zdjecia itp.
    Pozdrawiam Ewiczek232

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    raphal76

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Luboń
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    4

    Domyślnie

    Też kupiłem projekt Tuliusz ale na razie leży na półce - jestem na etapie załatwiania dokumentów potrzebnych do adaptacji projektu. Faktyczną budowe mam nadzieje rozpocząć na początku 2015. I chyba nie będę nic zmieniał w projekcie - wybraliśmy go z małzonką ponieważ tak właśnie sobie wyobrażaliśmy rozkład pomieszczeń i jest prawie idealnie Pozdrowionka i powodzenia!

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    Witam, my też z mężem zastanawiamy się nad projektem tuliusz II ale właśnie mamy dużo wątpliwości...i też mamy zamiar zrobić ogrzewanie na węgiel i drzewo, ale obawiam się, żę w kotłowni nie pomieści mi się węgiel, i to wejście z pokoju do salonu...i schody za mocno mi się nie podobają..a tak to właśnie ma wsyztsko, ja bym chciała zamknąć kuchnie i raczej zrezygnujemy z kominka..doradzcie...

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    Moni2014 a gdzie budujecie?bo my też w województwie lubelskim

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilcia202 Zobacz post
    Moni2014 a gdzie budujecie?bo my też w województwie lubelskim
    My jesteśmy z okolic Kraśnika Kotłownię i garaż poszerzyliśmy o 1 m, ale i tak kotłownia jest maleńka (tak mi się wydaje). Całego węgla na pewno nie pomieścimy, będziemy znosić wegiel i drzewo w miarę potrzeb. Kominek to podoba mi sie najbardziej z całego mieszkania, fajnie, że jest na srodku salonu, tak niestandardowo i nowocześnie. Planujemy zamoontować kominek przeszklony z trzech stron, będzie super efekt)) Pomieszczenie nad garażem dzielimy ścianką i w jednej częsci będzie pralnia a w drugiej garderoba. A tak to wszystko inne mi sie podoba. Mamy już zalany strop, wkleiłam dwa zdjęcia z postępu prac, zapraszam do obejrzenia

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    kurcze, fotek jakoś nie widze, to super...postępy idą..życzę powodzenia..no właśnie, ja też myśle o poszerzeniu garażu i zrobieniu kotłowni przez cały garaż, a pod schodami miejsce na szpargały męża, bo nie uśmiecha mi się noszenie węgla, i tak jak mierzyłam spiżarkę to wydaje się bardzo mała...czekam nafotki z postępami prac.pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Witam
    Ja tez buduje Tuliusza jestem na etapie fundamentów Moni u ciebie już widać efekty robota idzie do przodu też chciałem powiększyć dom ale niestety działka na to nie pozwalała za niedługo dam jakieś foty kamcia musisz wejść na dziennik budowy Moni tam są foty
    Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez kropekde ; 23-06-2014 o 19:59

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    Czy ktoś z budujących tuliusza może zdradzić orientacyjną cene stanu surowego zamkniętego???

  11. #31

    Domyślnie

    ok 130 tys bez okien nie orientowałem się jeszcze w cenie okien i rolet i drzwi itd...

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    130tyś + okna drzwi wyjdzie 150-160tyś coś chyba za dużo liczysz metodą gospodarczą??

  13. #33

    Domyślnie

    No tak coś tak wyjdzie . Nie nie metodą gospodarcza firma mi wszystko robi.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    150-160tyś za stan surowy i to z firmą to bardzo przyzwoita cena!!
    chyba ze ta firma to 3 ludków którzy za robocizne wezmą 30-40tyś?

  15. #35

    Domyślnie

    hehe nie 3 ludków jest ich więcej tez mi się wydaje ze to przyzwoita cena. A Ty planujesz budowę czy już budujesz?

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    Ja planuje zacząć na wiosnę przyszłego roku i zbieram wszelkie informacje na temat tuliusza,aby podzielić koszta aby sie później nie zdziwić!!

  17. #37

    Domyślnie

    no ja właśnie tez będę budował etapami..no ale nie da sie tak wszystkiego dokładnie wyliczyć zawsze jakaś niespodzianka aktualnie mam już płytę .

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    Ja też właśnie zamierzam, na wiosnę zacząc..bo raczej w tym roku to już mi się nie uda...

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar SylwiaR
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie,
    my też z mężem wybraliśmy projekt Tuliusz i jesteśmy na etapie budowy. Rozmieszczenie wg nas pomieszczeń jest idealne, właściwie to szukaliśmy takiego projektu aby jak najmniej w nim zmieniać, ponieważ jak wiadomo za każdą zmianę trzeba zapłacić Jedyną rzeczą jaką zmieniliśmy w projekcie to będą lane skosy, ponieważ nie powodują pęknięć tak jak to bywa przy łącznych płytach. Zapisujemy z mężem wszystkie wydatki związane z budową i jak do tej pory już wydaliśmy ok. 26tyś. spora sumka ale jak już się zacznie to kiedyś się skończy. W tym roku mamy zamiar postawić cały dom z lanymi skosami. Jak będziemy mieć konkretne zdjęcia na pewno prześlemy Pozdrowienia

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Moni2014
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    SylwiaR witajcie w gronie budujących Tuliusza. Fajnie, że jest nas coraz więcej i możemy wymieniać sie doświadczeniami Pozdrawiam

Strona 2 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony