dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie korzystny układ okien narożnych w domu pasywnym

    Zastanawiam się nad projektem układu okien narożnych. Przyjmijmy że dom ma być zbliżony do pasywnego - wysokie parametry przy rozsądnych kosztach.

    1) Połączenie dwóch okien bezpośrednio ze sobą? Czuje że nie będzie to dobre rozwiązanie. Ale danych nie mam.

    2) Pomiędzy oknami mamy murowany słupek. Ale przy takiej odległości jak na zdjęciu nr 2 to chyba mamy słupek z żelbetu. Spotkałem się z opinią, iż nie jest to dobre rozwiązanie dla domów pasywnych - ale danych nie mam.

    3) Jeśli dwa powyższe rozwiązania nie są optymalne, czy nie powinno się ustalić odległość pomiędzy oknami tak, aby tam po prostu wymurować ścianę z BK lub Silki? Jeśli tak, jaka to może być minimalna odległość?

    4) Inne?

    Jak to najlepiej rozwiązać? Pomijamy kwestie estetyki.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 okno bez slupka.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	234435   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 okno z murowanym slupkiem.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	234436  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikolaj5 Zobacz post
    Zastanawiam się nad projektem układu okien narożnych. Przyjmijmy że dom ma być zbliżony do pasywnego - wysokie parametry przy rozsądnych kosztach.

    1) Połączenie dwóch okien bezpośrednio ze sobą? Czuje że nie będzie to dobre rozwiązanie. Ale danych nie mam.

    2) Pomiędzy oknami mamy murowany słupek. Ale przy takiej odległości jak na zdjęciu nr 2 to chyba mamy słupek z żelbetu. Spotkałem się z opinią, iż nie jest to dobre rozwiązanie dla domów pasywnych - ale danych nie mam.

    3) Jeśli dwa powyższe rozwiązania nie są optymalne, czy nie powinno się ustalić odległość pomiędzy oknami tak, aby tam po prostu wymurować ścianę z BK lub Silki? Jeśli tak, jaka to może być minimalna odległość?

    4) Inne?

    Jak to najlepiej rozwiązać? Pomijamy kwestie estetyki.
    już na bank nie powinno się pomijać kwestii estetyki

    chyba że dla kogoś to robisz, czyli dla "przyjaciela" to jak najbardziej

    PS: podpowiadam: wróg to taki przyjaciel, który się jeszcze nie ujawnił

    EDIT: aha - ze słupkiem oczywiście

  3. #3

    Domyślnie

    Kwestia estetyki jest dla mnie bardzo ważna, proponuję ją pominąć jedynie na potrzeby tej dyskusji

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    Uważam, że ten slupek w niczym nie pomaga, ciepło ucieka zawsze najkrótszą drogą - zatem pod kątem prostym do lica ściany.
    W przypadku słupka będzie to i tak zaraz przy ścianie, stąd sugeruje brak słupka aby powierzchnie ściany, która będzie i tak stracona pod względem izolacji termicznej zastąpić oknem, ktore slabiej izoluje.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gawor5 Zobacz post
    Uważam, że ten slupek w niczym nie pomaga, ciepło ucieka zawsze najkrótszą drogą - zatem pod kątem prostym do lica ściany.
    W przypadku słupka będzie to i tak zaraz przy ścianie, stąd sugeruje brak słupka aby powierzchnie ściany, (...)zastąpić oknem, ktore slabiej izoluje.
    no fantastyczna porada
    Ostatnio edytowane przez gentoonx ; 28-01-2014 o 22:27

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Oj trudny element, takie coś wykonać jako fix plus masa XPs'a jeśli ma to być standard koło pas.
    Na szajskich ramach siedmo-czarowych niczym z krainy oz skutki będą opłakańskie.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Oj trudny element, takie coś wykonać jako fix plus masa XPs'a jeśli ma to być standard koło pas.
    Na szajskich ramach siedmo-czarowych niczym z krainy oz skutki będą opłakańskie.
    Co masz na myśli masa XPS'a? żeby zrobić z niego słupek?
    witam, mam identyczne rozterki. Też mam w projekcie okno narożne, co prawda od południa ale to i tak sadzę że będzie to mega mostek. W projekcie mam tam spory podciąg i naroże okna wykonane z profili okiennych. Zastanawiam się czy by tam nie wstawić (w ten róg) słupka z betonu komórkowego (u mnie materiał na ściany nośne) oraz obkleić go styropianem 20 cm tak jak resztę ścian zew. Ale czy nie będzie to idiotycznie wyglądało?
    U mnie okna narożne to fixy.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony