dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Malowanie wewnętrznego mineralnego tynku strukturalnego

    Witam,
    nie znalazłem odpowiedzi "wprost" dotyczącej przygotowania wewnętrznego tynku mineralnego pod malowanie. Nałożyłem w pokoju tynk o strukturze baranka, jest on niebarwiony, chciałbym go teraz pomalować...powinienem go zagruntować? I ewentualnie czy zwykły grunt się nada? Po jakim czasie mogę przystąpić do malowania? Wiem, ze zewnętrzne tynki potrzebują nawet kilku tygodni na wyschnięcie, z wewnętrznymi na pewno jest krócej, ale na opakowaniu mam niestety tylko informację "jak wyschnie". Do malowania użyję lateksowej farby Dekoral Fashion.
    Będę wdzięczny za odpowiedź

  2. #2

    Domyślnie

    Po co gruntować baranka? na ogół to akryle, a z malowaniem poczekać w zależności od "odparowywania" [można przyłożyć hygrometr w pudełku do ściany]
    (latex znacząco to ograniczy a całość będzie schnąć do wiosny)

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Malvinka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1

    Domyślnie

    A ja to już nie wiem gdzie mam uderzyć z prośbą o pomoc, radę. Kupiłam wymarzony domek ale ze względu na różne gusta nie podoba mi się tynk (chyba strukturalny) na ścianie w kuchni. Ale że ze mnie przyslowiowa blondynka (nie ubliżając żadnej) nie mam zielonego pojęcia czy to akrylowy, czy silikonowy - już wiem, że mozaikowy nie bo nie ma kamyczków Położony jest packą do kleju do płytek w takie pół kola - i wszystko byłoby pięknie gdyby nie przytłaczająco ciemno czerwono-czarny kolor
    Doradźcie co to może być za mazidło na ścianie - (poprzedni właściciel nie pamięta - bądź nie chce pamiętać) - w markecie budowlanym kazali mi to szlifować . ale ja nie chce - wzór mi się podoba - tylko chcialabym zmienić kolor. Czym malować takie tynki ? używać podkładów? farb, emulsji ??

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli tynk jest w kuchni w kuchni, to można założyć, że położono akrylowy. Najlepiej na próbę, kupić małą puszeczkę farby emulsyjnej lub akrylowej i pomalować bez podkładu na niewielkiej powierzchni. Jak się okaże, że efekt jest w porządku, to kontynuować na większej powierzchni. trochę zachodu, ale koszt prób nieduży i ryzyko też.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    miesz3009

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Kowalin
    Kod pocztowy
    23-200
    Posty
    1

    Domyślnie Czym malować tynk mineralny strukturę?

    Witam
    Mam wewnątrz położony tynk mineralny o ziarnie do 1,5 mm. Tynk mam 17 lat. Jaki byłby najlepszy do tego wałek duży i mały? Proszę o szybką pomoc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony