dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pablojarocin

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Ostrowo
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    166

    Domyślnie Wyłącznik różnicowoprądowy sieć TN-C

    Panowie na mojej działce którą kupiłem jest licznik na dworze, budynek w stanie surowym i jedno pomieszczenie tylko zrobione na gotowo.
    Chciałem ruszyć z instalacją elektryczną, wchodzę na 1 piętro gdzie się znajduję skrzynka rozkręcam ją i tam mam taki widok.
    Od licznika idzie kabel 4 żyłowy i jest podpięty po wyłącznik różnicowoprądowy. Od 1,2,3(fazy) idą do bezpieczników( jeden B10A, 2 B16A) i w tej skrzynce ktoś zrobił chyba podział PEN tak jak na załączonym obrazku.
    Według mnie to chyba najpierw trzeba zrobić podział PEN a dopiero później podłączyć różnicówkę??
    Chciałbym jeszcze napisać że przyłącze jest z linii napowietrznej i sieć jest TN-C.
    Czy mógłbym ja sam otworzyć skrzynkę z licznikiem otworzyć i zrobić tam podział PEN??
    Czy zostawić ten kabel na piętrze i zrobić podział PEN?? jak bym chciał zrobic podział to muszę mieć jakieś konkretne przekroje przewodów??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrzynka.jpg
Wyświetleń:	1261
Rozmiar:	47,7 KB
ID:	234653  

  2. #2

    Domyślnie

    Podział PEN musi być przed wyłącznikiem różnicowoprądowym, RCD nie może być montowane w TN-C.
    PEN od licznika wprowadzasz na listwę PE w rozdzielnicy i tam robisz podział.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pablojarocin

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Ostrowo
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    A jak bym chciał ten podział uziemić to teraz gdzie to najlepiej zrobić.
    Albo niech się fachowcy wypowiedzą czy wogulę uziemić podział pen czy nie i jaki jest wpływ uziemienia albo tez nieuziemienia PEN.

  4. #4

    Domyślnie

    Ty nie przeprowadzaj ankiety czy głosowania nad tym o co pytasz, lecz skontaktuj się z osobą której kompetencje pozwolą na wykonanie instalacji w taki sposób by była bezpieczna a Ty nie będziesz musiał w przyszłości "wiedzy" zdobytej na forach weryfikować.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  5. #5

    Domyślnie

    Punktu podziału PEN nie musisz uziemiać, z rozdzielnicy należy wyprowadzić PE i podłączyć do uziemionej GSW uziemiając w ten sposób PE.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablojarocin Zobacz post
    niech się fachowcy wypowiedzą czy wogulę uziemić podział pen.
    Fachowcy najpierw uczą się podstaw w szkole podstawowej.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pablojarocin

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Ostrowo
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    tylko jeszcze żadnej szyny wyrównawczej nie ma. I żadnego uziomu też nie ma na działce.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony